Priredbe, javni nastupi i takmičenja
Prikaz rezultata 1 do 14 od ukupno 14
  1. #1

    Priredbe, javni nastupi i takmičenja

    Da, znam. Postoji tema o našim javnim nastupima, ali ovde su klinci u prvom planu.
    A na ovu temu me je navukla Izabelitta svojim postom na nekoj drugoj temi.
    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    To sam prvi put osetila u obdaništu, kada je 20 trogodišnjih mucavaca pokušalo da na grozno organizovanoj priredbi izrecituje nešto o nama mamama, a mi se rasplakale vrtić da poplavimo...
    Prve priredbe vaših klinaca: njihova uspaljenost pre same priredbe, njihova trema, roditeljska razneženost i ponos. Pohvale, kritike...
    Solo tačke.
    A kad porastu, takmičenja i nagrade.

    Mame i tate, ujne, strine, šogori, komšiluk,... da vas čujemo (čitamo).
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  2. #2

    Odgovor: Priredbe, javni nastupi i takmičenja

    Moram da velim da prvi javni nastup moje malecke nije bio baš nešto uspješan. Zašto?

    U proljeće 2009. je moja malecka imala priredbu, nastup iz ritmike sa svojom vrtičkom skupinom. Još dan danas se sjećam kako svi kikići izašli na pozornicu a s njima i malena. I taman kada su prvi taktovi nagovijestili početak plesa, moja mala je, brzinom munje, doslovce preletila preko cijelog stage-a i sišla sa bine..

    The end.

    Uglavnom, sada radimo na toj sramežljivosti jer je krenula u dramsku skupinu pa se nadam da će prevladati to što ju tišti. I veselim se skorašnjim novim priredbama
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  3. #3

    Odgovor: Priredbe, javni nastupi i takmičenja

    Ja nisam propuštala nijednu priredbu moje unuke u vrtiću.To su obično bili nastupi za kraj godine,dolazak proleća,jeseni,gde su mališani bili uvek obučeni u lepršave luckaste dekoracije njinih vaspitača,naravno sa mnogo šarenila i svako je izgovorio po jednu rečenicu.
    Dok su svi bili solidno mirni moja mala apašica je zverala okolo skakutala na klupi,ali uvek uspavala da izgovori svoj deo teksta.
    E, a sada ide na dramsku skciju,pa se očekuje premijera8 aprila,naravno da nećupropustiti.

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  4. #4

    Odgovor: Priredbe, javni nastupi i takmičenja

    Ponekad me snaXa povede na neki nastup njenog i bratovljevog mi klinca. On je onako malo.. pa nezaintersovan.

    Ono.. Ide neka koreografija, uglavnom svi stoje u redu, on negde van reda, gleda u firAnjge, sa ociglednom dosadom na licu izdeklamuje svoj paj teksta, vuche se po "bini" i vidi se da jedva ceka da se hepening zavrsi da bi mogao da ide da se bavi stvarima koje njega interesuju a nemaju bas puno veze sa skolom. Obdanistem, za sada ali tako ce biti i u prvim razredima skole, znam jer ja gledam reprizu. Isti je ћaћa.

    Mnogo je smesan a i ona u svoj svojoj brizi oko toga. Ne mogu da je ubedim u to vec vidjeno i da ce sve biti u redu.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  5. #5

    Odgovor: Priredbe, javni nastupi i takmičenja

    Ah da isto je i kod moje gospojice,sada je prvi razred,ali se uozbiljila,dođe to samo od sebe.Hiperaktivna je a ćerka samo kuka,ja kažem proći će to a pošto to baš neprolazi ona sada pita kada će to već proći,znaš kada si ti to meni rekla.
    Ja samo ćutim a ona je bila ista takva arambašica,ma i gora.Geni čine čudo.

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  6. #6

    Odgovor: Priredbe, javni nastupi i takmičenja

    Kad se samo setim priredbe u prvom razredu!
    "Tiho noci", moj djetic pustio glas.......a glas u falsh...
    Peva on...vidi se da mu merak, jos se i mikrofonu priblizhio (mali lav mora da privuche paznju....nema veze sto uchiteljica nije planirala da pesma ima solistu ).
    Ushi nam je parao ...

    Ljubi ga majka.......jedva sam ostala ozbiljna

  7. #7

    dečija premijera

    Večeras sam bila počastvovana kao baka da prisustvujem dečijoj predivnoj premijeri u kojoj je učestvovala i moja unuka."mačak u čizmama".Prvi njen nastup,izgledali su svi mališani divno .Dekoracija na sceni je bila dostojna amaterske predstave.Dvoje ljudi koji su radili sa decom pravi entuzijasti sa ogromnim strpljenjem i voljom da decu usmere na nešto korisno a njima dopadljivo.
    Veseli mališani ,trema se ni kod jednog malog glumca nije primetila.Izlazili su na scenu kretali se po njoj kao da im je po ko zna koja predstava,a aplauzi su za njine male dušice značili više od ogromne čokolae,,,,ma sigurna sam.
    Moram priznati da devojčica koja je glumila mačka beše kao prava glumica .Slobodna sa savršenim izgovaranjem rečenica,kako još kažu uživela se u svoju rolu.im nije trebao,njine glasovne sposobnosti nadjačale su i plač jednog jednogodišnjaka,koga je majka na kraju morala da izvede.
    Elem pale su na kraju predstave i dugog aplauza,sala beše puna,pravo izlaženje na binu nekoliko puta,sa pravim naklonom.Tu su pali poljupci čestitke.Moja unuka je prvo skočila meni u zagrljaj,pala je i suza radosnica.Ona je samo rekla mi sada idemo na pleskavice.

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  8. #8

    Odgovor: dečija premijera

    Nikad srce ne može tako biti veliko, kao kad u njega uđu ovako lepi događaji.. Čestitam.

  9. #9

    Odgovor: dečija premijera

    Citat Night kaže: Pogledaj poruku
    Nikad srce ne može tako biti veliko, kao kad u njega uđu ovako lepi događaji.. Čestitam.
    Hvala,pa se nadam da će ovako lepih događaja biti još,a moje srce ispunjeno još više,i duša srećnija.Sada slede nastupanja u drugim mestima,biće to radost i veselje za naše male glumce.


    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  10. #10

    Odgovor: Priredbe, javni nastupi i takmičenja



    A ovo je fotografija sa premijere,bakina lepotica je u rozle haljinici.U utorak idu na regionalno takmičenje u Inđiju,valda će osvojiti jedno mesto .

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  11. #11

    Odgovor: Priredbe, javni nastupi i takmičenja

    26.05.2010. Završna priredba u vrtiću - predškolska djeca




    A ovo je mojih ruku djelo - kostim sove koju je na ovoj priredbi ipak nosila druga djevojčica jer je moja dva dana prije predstave odustala jer nije htjela govoriti 'hu-hu'.

    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  12. #12

    Odgovor: Priredbe, javni nastupi i takmičenja

    31.05.2010. - Predstava ''Ogledalce''

    Uloge: jež, vuk, lovac, vuk dugodlak, vjeverica, medvjedić Brum, mudra sova - moja malecka, šumski čarobnjak, zečić skočić, djevojčica i medvjedić




    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  13. #13

    Odgovor: Priredbe, javni nastupi i takmičenja

    Evo naše današnje priče..

    ''Mama, zašto ja neću dobiti medalju a ti ih imaš puno na zidu kod bake?''

    Sa tim riječima se moja sedmogodišnja kćer obratila meni, nakon što je otrčala čitav kilometar 19. Turopoljske trke. Sa riječima potpore sam joj objasnila kako je bitno da je trčala i došla do cilja te da cilj trke nije samo dobiti medalju. Misli li malena da je mama odmah počela medalje osvajati? Ne.. Medalje su počele dolaziti nakon godina treniranja i discipline te želje za pobjedom. Ali.. Moja uloga mame, osim zagrljaja, potpore i liječenja eventualne upale mišića je i uvjeravanje da maltene predzadnje mjesto u utrci ne znači potop.

    Moja kćerka nije sportski tip. Svjesna sam toga već godinama. Ne voli puno hodati, ne voli trčati i ne voli voziti bicikl. Jednostavno je takva i takvom sam ju ja prihvatila.

    Kad je prije cca dva tjedna došla doma iz škole sa odlukom da će sudjelovati na predstojećoj trki, skoro pa da me nije herc čopio. Ona će da trči?! Pa i bicikl ne vozi jer joj se ne daju okretat pedale a sad će da trči?

    Dakako, nisam joj pokazala svoje čudenje. Nisam ju niti odgovarala od trčanja. Podržala sam ju u toj njezinoj volji pomalo strahujući kako će to da izgleda. Nije to mala stvar. Bar ne za nju.

    Kako se bližio dan trke, sve me više bilo strah dok je mala bila zagrizla i držala se svoje zamisli. I.. Svoju zamisao je i ostvarila.

    Pojavili smo se danas u 08:30 u Velikoj Gorici na zakazanom mjestu. Nestrpljivo i drhtujući, onako kao grančice neke tužne vrbe, vijorili smo se na vjetru koji je nemilice šibao po nama. Nismo očekivali takav doček. Ali nema predaje. Trka još malo pa što nije bila počela. Na rasporedu su prvo bili startali dječaci 1. i 2. razred pa onda djevojčice. Nakon samog starta dječaka, djevojčice su spremno ali i pomalo plahobile zauzele svoja mjesta na startu. Dok su čekale da se hrabri dječaci vrate, vidljivo su se pokušavale utopliti dok su im zubići mliječni, ali i trajni, cvokotali. Nije bilo lako nama roditeljima to gledati ali zna se da se trči bez jakni, u trenirci i šuškavcu ili prsluku.. Djevojčice su napokon startale u 09:10. Moja mala je u samom startu pala iz prednjeg reda u sredinu jer, neuka što se samih trka tiče, nije osoba koja će se izgurati za što bolju poziciju, za prednost. Nije vična natjecanju. Trka se vodila po stadionu (jedan krug) te je završavala opet na startu. Nakon par minuta su počele stizati prve djevojlice. Za zebnjom sam gledala gdje li je moja.. Znala sam da ne voli trčati. Svakim sekundama više su dolazile preostale djevojčice.. Moje još nije bilo. Kadli, ugledala sam ju. Iza nje su bile, čini mi se, još dvije ali to nije bilo bitno. Bitno je bilo da je moja kćerka istrčala cijeli kilometar i došla do cilja. To je za svaku pohvalu! Moram da Vam sada priznam da mi je oko bilo zasuzilo. I to od ponosa!

    Svoju djevojčicu smo dočekali na kraju tunela. Izbezumljena od trčanja i crvenog nosića ali i obraščića, dezorijentirano je prišla.

    ''Hoću li dobiti medalju?'', upitala je.

    ''Medalju će dobiti prva tri mjesta.'', dobila je odgovor od nas iako smo poslije čuli da će medalje dobiti prvih deset pristiglih, ''ali ćeš dobiti Diplomu za sudjelovanje sigurno.''

    ''Mama, zašto ja neću dobiti medalju a ti ih imaš puno na zidu kod bake?''

    I sada.. Medalja nije bitna. Volja je ta koja se traži i koja se cijeni. To je moja zadaća naučiti kćerkicu.

    Nije važno pobijediti. Važno je sudjelovati i to nije klišej.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  14. #14

    Odgovor: Priredbe, javni nastupi i takmičenja

    Jučer je moja mala imala natjecanje iz matematike.. Ne znam zašto se prijavila na to natjecanju s obzirom da ima problema u koncentraciji i teškoće u rješavanju tekstualnih zadataka ali i tu smo ju podržali. Kako je prošla, to ćemo saznati za mjesec i pol
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

Slične teme

  1. Moj prvi javni nastup
    Autor izabelitta u forumu Kad sam bio mali...
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 02.05.2018, 07:45
  2. PLIVANJE: Praćenje takmičenja i ostvarenih rezultata
    Autor DarkRed u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 60
    Poslednja poruka: 28.05.2012, 16:28
  3. Čuđenja
    Autor zosim u forumu Književnost
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 21.07.2011, 00:43
  4. Iz ribolovačkih udruženja
    Autor nenad.bds u forumu Lov i ribolov
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 10.05.2008, 18:17

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •