Bog postoji
Strana 1 od 65 1231151 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 965

Tema: Bog postoji

  1. #1

    Bog postoji

    Bog postoji



    Čovek je otisao u brijačnicu da ošiša svoju kosu i skrati bradu kao i obično. Počeo je pričati sa berberom koji ga je zabrinuo. Pričali su o mnogim stvarima i raznim temama. Iznenada dotakli su temu o Bogu.

    Berber je rekao: Pogledaj čoveče, ja ne verujem da Bog postoji kao što si ti to rekao. Zašto si to rekao?- upitao je čovek.

    Pa to je tako jednostavno samo moraš izaći na ulicu da shvatiš da Bog ne postoji. Reci mi da Bog postoji da li bi bilo toliko bolesnih ljudi? Da li bi bilo napuštene djece? Da Bog postoji, ne bi bilo patnje i boli. Ja ne mogu zamisliti Boga koji dopušta ove stvari. Čovek je zašutio jedno vreme misleći se, ali nije želio odgovoriti bez argumenata.

    Berber je završio svoj posao, i čovek je izašao iz brijačnice. Ubrzo nakon što je izašao iz brijačnice ugledao je čoveka sa dugom kosom i zapuštenom bradom (izgledao je sav neuredan).

    Onda je čovjek ponovo ušao u brijačnicu i rekao je berberu: Znaš šta? Beberi ne postoje: Kako ne postoje?- upitao je berber. Ne!-čovek je uzvikuo. Oni ne postoje, jer da postoje ne bi bilo ljudi nesređenih, kao što je onaj na ulici: Ah, berberi postoje samo što ljudi ne dolaze nama. Tačno!- potvrdio je čovek.

    To je poenta. Bog postoji, samo što ljudi ne veruju u Njega, i ne klanjaju Mu se, i zato je toliko boli i patnje na svetu.

  2. #2

    13 Odgovor: Bog postoji

    Prilicno neubedljiv (crap) tekst.
    Zasnovan je na kontri od, naj banalnijeg, zasto ne postoji.
    Nisam ja glupi berberin sa jednim jedinim argumentom.

    Ako cemo da diskutujemo da li postoji, to je vec druga stvar (u tom slucaju ime teme nije ok)

    Licno mislim da sve religijske price obiluju sa kontradikcijama i nikada ne mogu pruziti odgovor ni na jednostavna pitanja postavljena od strane onih koji nisu duboko u tome. Odgovore koje dobijemo nisu precizni, jako su konfuzni, nekada nema odgovor a nekada daju odgovor u fazonu... odgovor lezi u tebi, do odgovora dolaze samo vernici i ta ostala sr...a

    Ja licno postujem tudju veru u bilo sta, ali takodje nevolim ste je religija tako nametljiva... "bog postoji"... uz ogroman font. Dobro da nisi jos i stavio gomilu uzvicnika i uz sve to napisao sve velikim slovima (capital)

    moj savet.... ime teme: "da li bog postoji?" a onda taj tekst i tvoje misljenje.

    e da.... sto se tice kontradikcije.....

    Citat Hadzija kaže:
    Bog postoji
    „To je poenta. Bog postoji, samo što ljudi ne veruju u Njega, i ne klanjaju Mu se, i zato je toliko boli i patnje na svetu.”
    1. ako ljudi ne veruju u njega.... onda on NE postoji
    2. ljudi DA veruju u Njega.... ali ne i svi
    3. ljudi mu se klanjaju (oni koji veruju u njega) ali je i dalje toliko boli i patnje na svetu

    e sad sam jos sto se tice poslednjeg.... ako si mislio da treba SVI da mu se klanjaju da ne bi bilo boli i patnje onda se vracamo u srednji vek, i lov na ljude koji ne veruju u boga jer navodno.... oni su za sve krivi, zbog njih svi patimo. Teoretski cak i da svi pocnu da mu se klanjaju i bude bola i patnje kao sto pretpostavljam.... sta cemo onda? da trazimo koji od vernika nije pravi vernik? to je INSANE....

    ko sto rekoh sve do sada.... kontradikcija i konfuzija za sve one koji to vole tako (bar iz moje perspektive)

    ps. necu davati crvene kartone na ovakve stvari jer postujem tudju veru, ali molim vas.... nemojte biti tako nametljivi

  3. #3

    Odgovor: Bog postoji

    Citat game_enginer kaže:
    e sad sam jos sto se tice poslednjeg.... ako si mislio da treba SVI da mu se klanjaju da ne bi bilo boli i patnje onda se vracamo u srednji vek, i lov na ljude koji ne veruju u boga jer navodno.... oni su za sve krivi, zbog njih svi patimo. Teoretski cak i da svi pocnu da mu se klanjaju i bude bola i patnje kao sto pretpostavljam.... sta cemo onda? da trazimo koji od vernika nije pravi vernik? to je INSANE....
    Izgleda da ne znas sta Bog zahteva, tako da nema ni malo kontradikcije u mojoj prici. I u duhu tvog naglabanja, kada bi svi poceli da se pridrzavamo Njegovih zahteva ne bi bilo patnje, kao sto teoretski kad bi svi isli kod berbera ne bi bilo cupavih ljudi! Ako moze tvoja pamet zamisliti drugacije onda nesto s tobom nije u redu.

    Citat game_enginer kaže:
    ko sto rekoh sve do sada.... kontradikcija i konfuzija za sve one koji to vole tako (bar iz moje perspektive)
    Menjaj perspektivu. Ja sam za pametnu raspravu.

  4. #4

    Odgovor: Bog postoji

    Citat Hadzija kaže:
    kada bi svi poceli da se pridrzavamo Njegovih zahteva ne bi bilo patnje, kao sto teoretski kad bi svi isli kod berbera ne bi bilo cupavih ljudi!
    primeti gde si napisao "teoretski"... zasto nije ispred cele recenice?

    Citat Hadzija kaže:
    Ako moze tvoja pamet zamisliti drugacije onda nesto s tobom nije u redu.
    Menjaj perspektivu. Ja sam za pametnu raspravu.
    ja stalno menjam perspektivu, iz minute u minut... glupo je uvek gledati iz istog ugla.


    Bog zahteva .... kako koji

    da li se pitas da li bi bilo cupavih ljudi kada bi berberin radio za dzabe?
    da li bi i dalje postojali berberi?
    da se moze uspostaviti analogija izmedju boga i berberina... smesno je
    smesno je ali u tom slucaju bog verovatno sisa grehe i to debelo naplacuje... sisa ovc#@$@ ovaj.... ljude i svakome se trudi da ugodi, ne bi li ovaj ponovo dosao. (malo podseca na situaciju iz srednjeg veka)

    Ali ja smatram da su za patnju i napustenu decu najvecim procentom krivi ljudi.... i to drugi ljudi... ne ti koji pate.
    Sa druge strane onaj koji ide kod berberina ide zbog sebe pa ja i nevidim puno analogije.


    Iz trenutne perspektive...
    U nekom "univerzalnom slucaju" da uzmemo u razmatranje boga kao tvorca ljudske(ih) rase(a)... ja verujem da je to moguce
    da je to takodje i tvorac zivotinja i biljaka.... da, moguce je
    da je vise njih ucestvovalo u konstruisanju ljudskog bica... da moguce je
    Sigurno je da nista ne znamo o nasem(im) stvaralac(ima), mada je moguce i da je to samo gospodjica Slucajnost i gospodin Vreme
    Moze biti mali zeleni ili puno malih zelenih takodje.

    da je bog ili njegov fokus u odredjenom trenutku na odredjenom mestu... ako je jedan => statisticki nemoguce
    da bog utice na bol, patnju, napustenu decu... kontradiktorno do granice poplava, zemljotresa i tako to jer nije iskljucena mogucnost upravljanja (delovanja nad) nasom planetom


    pricao sam o kontradikcijama globalno iako sam neke bio izvukao cak i iz tvoje prve poente.

    religija "namece" jedno... tokom vremena nauka dokazuje suprotno

    nauka dokazuje i gradi dokaze na cvrstim dokazima (prethodno dokazanim tvrdnjama).
    religija nema dokaze, religija ima veru... veru koja mora biti iznad svega ostalog pa i nauke.

    kontradikcije se pojavljuju kada nas licno iskustvo ili nauka uveri u nesto sto se ne slaze sa nasim dotadasnjim verovanjima jer se iz verovanja u X i verovanja u Y izradja vera u Z sto takodje moze biti vrlo nezgodno jer se kula verovanja u Z rusi kada vise ne verujemo u X.

    konacni rezultat je razilazenje u shvatanjima razlicitih ljudi.... jedan veruje u jedno, drugi u drugo, treci u trece, i naravno oni koji veruju samo u svoje iskustvo i dokazane cinjenice koje ljudi koji veruju nazivaju ateistima.


    Ipak se okrece!

  5. #5

    Odgovor: Bog postoji

    Citat game_enginer kaže:
    religija "namece" jedno... tokom vremena nauka dokazuje suprotno

    nauka dokazuje i gradi dokaze na cvrstim dokazima (prethodno dokazanim tvrdnjama).
    religija nema dokaze, religija ima veru... veru koja mora biti iznad svega ostalog pa i nauke.

    kontradikcije se pojavljuju kada nas licno iskustvo ili nauka uveri u nesto sto se ne slaze sa nasim dotadasnjim verovanjima jer se iz verovanja u X i verovanja u Y izradja vera u Z sto takodje moze biti vrlo nezgodno jer se kula verovanja u Z rusi kada vise ne verujemo u X.

    konacni rezultat je razilazenje u shvatanjima razlicitih ljudi.... jedan veruje u jedno, drugi u drugo, treci u trece, i naravno oni koji veruju samo u svoje iskustvo i dokazane cinjenice koje ljudi koji veruju nazivaju ateistima.


    Ipak se okrece!
    Sta podrazumevas pod pojmom nauka? Neku vrtsu sladolera? Da te ne gnjavim, pogledaj malo ovo, ipak nije tako kako mislis. Nauka podrzava veru i obratno:



    Razvoj čoveka I


    Iznenadjen cinjenicom da medju nama ima jos onih koji veruju u slacajni nastanak ovoga sveta i coveka, ili da je covek slucajem okolnosti nastao od majmuna kako to zagovara teorija evolucije Carlsa Darvina, zelim svama podeliti ovaj tekst koji poziva u sasvim nesto suprotno: Razvoj čoveka I

  6. #6

    Odgovor: Bog postoji

    Citat Hadzija kaže: Pogledaj poruku
    Onda je čovjek ponovo ušao u brijačnicu i rekao je berberu: Znaš šta? Beberi ne postoje: Kako ne postoje?- upitao je berber. Ne!-čovek je uzvikuo. Oni ne postoje, jer da postoje ne bi bilo ljudi nesređenih, kao što je onaj na ulici: Ah, berberi postoje samo što ljudi ne dolaze nama. Tačno!- potvrdio je čovek.
    a sta ako se meni bas svidja biti rashchupana i nesredjena!?



    slazzem se sa Igrom, jer cinjenica jeste da su religija i svete knjige pune kontradikcija.. pune su ih upravo iz razloga sto ne postoji jednostavan odgovor na komplikovano pitanje.. da li bog postoji!? to je pitanje koje sezze daleko u proslost od kako je nastalo covecanstvo, a bice postavljano dok bude svet postojao.. razlicite vere tumache svete knjige na razlicite nacine.. sve je puno kontradikcija upravo iz razloga sto svako bira odredjene delove 'pricha' onako kako njemu odgovara.. za svaki dogadjaj mogu da se nadju dve strane.. ona pozitivna i ona negativna strana..
    to sto ja mislim da je religiju izmislio covek, jer je morao naci nesto kao izgovor, je moja stvar.. trebala mu je vera u nesto, jer sam nije mogao da dokuci odgovore na pitanja/pojave/situacije koje nije mogao da objasni.. morao je naci nesto cemu bi pripisao neobjasnjivo i misteriozno.. izmislio je religiju i boga.. nemam ja nista protiv toga, cenim svaku religiju i sve bogove..
    da smatram da je religija nacin manipulacije masama -- smatram.. pogotovo u danasnjem svetu.. isto tako mislim da ako vec verujes u boga, onda ga verujes za sebe.. za mene verovanje u boga ne predstavlja ici u crkvu ili se klanjati 5 puta na dan.. no svaka religija ima svoja pravila.. pridrzavas li se tih pravila biti ces pravi vernik, bog ce te nagraditi i otici ces u raj (kad za to bude vreme).. ne pridrzavas se pravila -- nevernik si, kojeg ce bog kazniti i otici ces u pakao (opet kad za to dodje taj dan)..


    Citat Igra kaže:
    da je bog ili njegov fokus u odredjenom trenutku na odredjenom mestu... ako je jedan => statisticki nemoguce
    po svetim knjigama nije nemoguce, jer bog je svemoguc i sveznajuc.. prema tome, bog u svakom trenutku tacno zna sta, kako i na koji nacin razmislja, postupa i najbitnije, kako CE postupiti SVAKA osoba (znaci svih ne-znam-ni-ja-koliko-bilijona-ljudi) na ovom svetu.. stoga, Igro, ne budi skeptichan


    Citat Igra kaže:
    Ipak se okrece!
    mozzda je ipak ravna!
    moomoo meee jooouu

  7. #7

    Odgovor: Bog postoji

    Citat Hadzija kaže: Pogledaj poruku
    Menjaj perspektivu. Ja sam za pametnu raspravu.
    Mislim da ti ne bi uspeo da prepoznas pametnu raspravu, za to je potreban talenat koji ti nemas.
    " Nauka podrzava Veru ", pa ovo nije ni losa sala, ovo je verbalno povracanje.
    Koja nauka podrzava " cinjenicu " da svaki muskarac koji pogine za Alaha ide direkt u Raj i tamo mu se dodeljuju 72 device ( koje su verovatno " vecno " " device ", posto u Raju nista nemoze da se izgubi ) ??
    Ili koja nauka potvrdjuje " snagu " i uticaj molitve na dogadjaje koji tek treba da se dese ??
    Poruku je izmenio DzuPiter, 10.11.2006 u 10:12

  8. #8

    Odgovor: Bog postoji

    Nema svrhe raspravljati se sa onima koji vide ono shto se videti ne da.. A ne vide ono shto shto ima se u ruku stavlja..

    A osobito mi proradi probavni trakt od onih koji namecu neshto shto samo po sebi nametljivo nije. Font i rechi im ogromni i preteci, a dusha mala i skvrchena .. Eto gde nichu verski ratovi ..

  9. #9

    Odgovor: Bog postoji

    -A ono, a opet, sve je politika (ne).

    -Politika je:
    U Iranu (izuzeto zanimljivo kroz istoriju)
    u Turskoj (gde vera nema problema sa politikom i obratno)
    Severnoj Koreji, ako hocete (znamo koja je njihova vera, mi narocito)
    A sta tek reci za prilike u Francuskoj, (ono za feredze(?) srednjoskolki, i jos par primera)
    Svet prvo treba razumeti, pa tek onda izaci iz kuce (VB npr.)

    P.S. Idemo na izbore

  10. #10

  11. #11

    Odgovor: Bog postoji

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Nema svrhe raspravljati se sa onima koji vide ono shto se videti ne da.. A ne vide ono shto shto ima se u ruku stavlja..

    A osobito mi proradi probavni trakt od onih koji namecu neshto shto samo po sebi nametljivo nije. Font i rechi im ogromni i preteci, a dusha mala i skvrchena .. Eto gde nichu verski ratovi ..
    Jedini nacin ljubavi je da prihvatis sve onakvi kakvi su, upravo zato tebi probavni trakt pocinje da sljaka pun gas kada primis informaciju, koja po tvojim spoznajama, shvatanjima, znanju, verovanju izbacuje osigurace u tvojim mislima.
    Dusa je svacija ista, i predstavlja zivot, isti za sve, i dalje je ista dimenzija.
    Ameri imaju lepu izreku koja kaze " We are all like One under the Sun ".
    A duhovno nema dve iste osobe, niti su ikad rodjene.
    Dusa - zivot, Duh - nacin na koji ga osecas, vidis, opisujes, shvatas ......
    Nije ta njuskica pod imenom " Hadzija " nikom ovde pretio velicinom fonta, nego
    je pokazao kako Emotivno rezonovanje nadjacava Racionalno. I stoga pokusao da sebe reklamira kao " mudricu ".

  12. #12

    Odgovor: Bog postoji

    Citat valter kaže: Pogledaj poruku
    -A ono, a opet, sve je politika (ne).

    -Politika je:
    U Iranu (izuzeto zanimljivo kroz istoriju)
    u Turskoj (gde vera nema problema sa politikom i obratno)
    Severnoj Koreji, ako hocete (znamo koja je njihova vera, mi narocito)
    A sta tek reci za prilike u Francuskoj, (ono za feredze(?) srednjoskolki, i jos par primera)
    Svet prvo treba razumeti, pa tek onda izaci iz kuce (VB npr.)

    P.S. Idemo na izbore
    Nista to nije nikakva " Politika " niti nekakva " Vera " nego surovi, brutalni,
    " Nemozes napraviti kajganu ako ne razbijes jaja " BIZNIS.
    $$$, $$$, i samo $$$, da bi se doslo do Moci.

    more money more pow(d)er !!

  13. #13

    Odgovor: Bog postoji

    Vera se jednostavno prihvata ili ne prihvata. Zato se i zove vera, pa se i ne postavlja pitanje verodostojnosti verskih ucenja i nacela. Nema dokaza da Bog postoji. I sve sto je u vezi vere je pre 2000god, daleko i na distanci. Od tada se nista nije dogodilo sto bi bilo neko "cudo". Sa druge strane bi se moglo sve u prirodi pripisati "bozjoj ruci". Da ne kazem "zivot je cudo". Ali bi to bilo naivno i suvise lako da se sve dodeli visoj sili iz ne razumevanja stvari. Pripadnost veri je uglavnom "nasledna", a tek kao odrasli imamo izbora. Ne znam kako bi se covek opredelio za odredjenu veru, ako ih sve ne prouci.
    Vera je donela podjednako dobra i zla. Upravo zato mi lici na ljudski produkt. Ili cak na teznju ka idealnim i nedostiznim. Inkvizicija, pokrstavanje, verske sekte, ljudski medium izmedju Boga i vernika, pa i mesto molitve u objektu vere, ostavljanje novca u crkvi, odplacivanje greha, celivanje ikone itd. su za mene neprihvatljive stvari. Ipak postoji razlika izmedju svetovnog coveka, gradskog popa i monaha u manastiru. Produhovljenost nosi sa sobom mnoge vrline. Uzvisenost, razumevanje, cistotu duha, iskrenost, odricanje, unutrasnju snagu i stabilnost uma.... ali su to efekti nacina i shvatanja zivota.

    Dokaz o postojanju Boga ne postoji. Ne moguce je to uciniti kroz pricu. Pogotovo se ljudsko delovanje na ovoj planeti ne sme pripisivati Bogu. Da je vera (Bog) jedna, lakse bih je razumeo. Paralelne vere ovog sveta ukazuju na potrebu coveka u proslosti za ovakvom aktivnoscu.

    Crkva postaje aparat, mesa se u vancrkveno. Drzave koriste svoje crkve, a vera im je novac.

    Ovo sve opet ne iskljucuje postojanje boga. Stvar je izbora.
    Svaki covek ima veru i nadu bez obzira na religiju.
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  14. #14

    Odgovor: Bog postoji

    Ako begas od Boga on te nece juriti, ali ce te cekati.
    Kojim god putem hodis, sresces Boga. No, ako ne budes poznao Boga pri susretu,, tvoje putovanje pratice camotinja, kao putovanje po groblju.
    Na koja god vrata kucas, Bog ce ti otvoriti. Ako ti Bog ne otvori, nijedna ti se vrata nece otvoriti.
    Priznanje zivoga Boga ima kao prvu grandioznu posledicu nadmoc zivota nad smrcu. Nepriznanje Boga ima kao prvu strasnu posledicu nadmoc smrti nad zivotom. U prvom slucaju moze se reci: sve ovo svetlucanje zivota kroz tamu smrti zavrsice se jednim velicanstvenim pozarom zivota, u kome ce cmrt sagoreti. U drugom slucaju moze se reci sve ova nasilja smrti nad nejakim iskrama zivota zavrsice se nepokretnom tamom i tisinom, u kojoj ce se smrt vecno odmarati.
    Ako izaberes Boga iz vasione, izbrisao si razliku izmedju zivota i smrti i predao si smrti na definitivno unistenje sve i sva, od obale do obale vremena i prostranstva.
    Zalud begas od Boga, ne mozes se skriti. On te istina nece goniti, ali ce te cekati. No on te nece cekati samo na mestu gde si ta ti ostavio: on ce cekati na svim linijama i uslovima sveta. Lakse ces protrcati ispod meseca nego mimo Boga. Zaista, lakse ces pobeci od vazduha nego od Boga
    "MISLI O DOBRU I ZLU" - Episkop Nikolaj Velimirovic
    veritas

  15. #15

    Odgovor: Bog postoji

    Ja licno smatram da Bog i te kako postoji. Da je On Stvoritelj sveta, i svega sto u njemu. Darvinovu teoriju nikad ne bi prihvatila (jer ako neverujemo da je Bog stvorio ljude, verujemo u darvinovu teoriju, zar ne?) jer je on sam pri samrti negirao svoju teoriju, i sam je priznao da su to gluposti. i ipak postoje i dan danas ljudi koji u to veruju.
    Ja dosta citam Boziju Rec, i dopustam da Bog deluje kroz nju, i ja sam 100% sigurna, da Bog postoji. O ovoj temi bi se moglo, da ne kazem "razglabati", danima. a opet ce svako ostati pri svome.
    onaj primer sa berberinom i nije neki. kao sto su i ostali rekli, moglo bi se to i primeniti na sva zanimanja. znaci ne bi postojalo doktora ako ima i dalje bolesnih itd.
    Ja samo mogu da preporucim, da uzmete Bibliju i da je citate. i da ne dopustite da vam bilo ko, dal to bila crkva ili neko drugi, soli pamet. nego sami istrazujte i doci cete do resenja.
    Da li Bog postoji ili ne? To je pitanje koje bi svako za sebe trebao da odgovori.
    Ja verujem da On postoji, a dokaz za to je moja vera i Biblija!!!

Strana 1 od 65 1231151 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li je moguće da ljubav ne postoji?
    Autor memento u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 05.02.2013, 12:59
  2. Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?
    Autor ser_gogsy u forumu Religija
    Odgovora: 190
    Poslednja poruka: 06.05.2012, 01:00
  3. Postoji li bezrezervna ljubav?
    Autor love hunter u forumu Ljubav
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 20.12.2011, 12:24
  4. Da li postoji demokratija?
    Autor Indijanac u forumu Politika
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 01.08.2010, 11:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •