Bog postoji - Strana 2
Strana 2 od 65 PrvaPrva 12341252 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 965

Tema: Bog postoji

  1. #16

  2. #17

    Odgovor: Bog postoji

    Citat goldie kaže: Pogledaj poruku
    Sto se mene tice bog ne postoji.
    slazem se

  3. #18

    Odgovor: Bog postoji

    Citat Sladja26 kaže: Pogledaj poruku

    Ja samo mogu da preporucim, da uzmete Bibliju i da je citate. i da ne dopustite da vam bilo ko, dal to bila crkva ili neko drugi, soli pamet.
    Izbor je tvoj. Samo me zanima dali ta biblija, koju sam malo i ja citao, soli pamet?
    Na to pismo je tesko reci "ne, nije tako", jer svako, ali svako moze da je interpretira i prepoznaje u svom zivotu.
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  4. #19

    Odgovor: Bog postoji

    Ochigledno je da tu nema ubedjivanja. Nama kojima treba dokaz, nikada necete dokazati ono shto trazzimo. Vama kojima ne treba dokaz uzalud je dokazivati suprotno od onoga u shta zelite da verujete. I to je tako, i to treba da je polazna osnova za svaki nash egzaktan razgovor o bogu. A onaj koji prvi dodje do odgovora i onako nece moci da ga podeli sa ostalima...
    Voleo bih samo da vidim gde je to Darvin rekao za svoju teoriju da je glupost. Taj podatak mi isuvishe lichi na patku..

    Ali ono o chemo mozda mozemo da razgovaramo su nashi lichni motivi da se u boga veruje ili ne...

    Neki kazu da je vera u boga urodjena. Da nije nesto shto se uchi. Da ce chovek totalno izolovan od sveta i bez mogucnoti da sazna o veri ipak sebi stvorinti predstavu o nechem vishem shto upravlja njime. Isto tako kao dokaz postojanja, ili bar o nepotrebnosti postojanja sumnje u boga, govori i to shto smo svi mi na kraju vernici... Chuo sam par puta i takvu tvrdnju.. Netachnu, a i u suprotnom nikakvu kao dokaz. Sve i da mi sad padne plafon na glavu i krenem da se molim svemu i u bunilu krenem da se molim svemu i svachemu za zzivot i to ce biti dzust a grcheviti try out bez sigurnosti u bilo shta..

    Bojim se da su i ovde motivi choveka sebichni..Da li ste pocheli da verujete, radi sopstvenog spasenja, spasenja blizznjih ili samo zbog eto vere kao takve? Bojim se da su motivi ipak sebichniji nego shto sve izgleda na prvi pogled..

    Zashto je potrebno verovati u Boga da bi se, zivelo i radilo u skladu sa onim shto eto sasvim sluchajno (ili namerno) kazze Biblija kroz bozzije zapovesti.. Bog bi u krajnju ruku morao biti teshki egoista da bi to tako ishlo.. - Muchio si se ceo zivot, jes da si zziveo kako pishe u bibliji, chak i bolji bio al eto nisi me na vreme prihvatio - aj u pakao di cesh se kuvati i shkrgutati zubima dok to meni bude zabavno..

    Chime se vi vernici, uz sve poshtovanje intelekta, osecate najvishe prosvetljeni ili bar prosvetljeniji od nas ostalih?

    Definishite mi u krajnjem sluchaju svoju veru? Kroz shta se ona tachno ogleda? Definishite mi kako vas to tachno vodi Biblija, Novi zavet .. kojim se rechima najcheshce rukovodite? Da li razmishljate o svakoj, o smislu, pokushavate li da shvatite istorijski ambijent i vreme u kojem su ove knjige nastale kao i istorijat njihovih prepiski i modifikacija ..
    Shta tachno svako uputstvo govori..?

    Ako neverujete u evoluciju ( a ne vidim zashto i kao vernici ne bi verovali, osim ako niste baash fundamentalisti)za koju je SVE dokaz.. gde se, po vama, tachno krshe Darvinova teorija i ono shto pishe u bibliji a pri tom mi objasnite superiornost bukvalne Biblijske verzije nad ovom drugom? Ne prihvatam nikakve odgovore tipa - to je tako jer je tako i ko gleda videce (?)..

    Ja preporuchujem svakom pa i sebi, i vama vernicima a i isto tako gorljivim ateistima da ipak prouche istoriju svih religija i to prvo sa stanovishta nauke i znanja a onda vec po zzelji kad saznaju maximalno .. da se opredele za dalje..

    Razgovarti se moze, ali se nishta ne mozze tvrditi bez dokaza...

    Lako je bilo apostolima da veruju bez dokaza, kad hrist nahrani sav onaj naroda sa ono malo leba i ribe..



    A da dodam, isto tako, realno govoreci u nekom istorijskom kontekstu..za choveka je religija u nekom momentu bila vishi stepen civilizacije.. u nekom istorijskom kontekstu stvarno je bilo potrebon da se nechega boji da bi se izdigao iz obichnog ubice radi sopstvenog przzivljavanja.. te da bi nauchio da zivi medju sebi slichnima..

    Chovek je nekad bio takav.. Danas imamo svest, kulturu, moral, znanje i samosvest koja nas isto tako treba voditi kao religija nekad..
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 23.11.2006 u 21:46

  5. #20

    Odgovor: Bog postoji

    Sve je to istina, ali da li se nekad zapitate koliko puta ste iskreno na Boga i naseg spasioca Hrista pomislili osim Bozica, Uskrsa i Slave ?

    Takodje bih rekao da su sve religije iste. Svi verujemo u spasenje i raj samo se na drugi nacin molimo ali isto Bogu (tj. preko drugih proroka). Jedina religija koja mi se ne svidja je Islam zbog onog dela u Kuranu: "Ubijaj pripadnike vera drugih, sve dok Islam ne bude jedina vera na svetu.". A ni Muhamed...

    Kako god, Hriscan sam, pravoslavac, Boga uvek stavljam na prvo mesto... Veru koju prosto obozavam je Budizam. Ti ljudi su toliko srecni bez obzira na finansijsko, bracno ili imovno stanje...

    Meni su Ateisti mnogo puta pomogli i od tada ne smem da napadam njihova verovanja, ali, gde ce nam dusa kad umremo ?

    "NE BRINI, BUDI SRECAN." jedan od mojih najmanjih motoa koji najvise postujem... Sta god da se desi ja sam srecan...
    Poruku je izmenio Cezar, 10.01.2007 u 19:01

  6. #21

    Odgovor: Bog postoji

    Zao mi je,ali ponekad sumnjam
    No me toques

  7. #22

    Odgovor: Bog postoji

    Kad bi samo bolje razmislili, ili procitali koji redak iz Biblije, shavtili bi da Bog postoji!!!!!!! U Bibliji su odgovori za sve, mozda metaforicki napisani, ali ipak odgovori...
    Samo mi nije jasno, kako je jedna osoba kao sto je Darvin "zvezda vodilja" mnogima u danasnje vreme??!! Da li je moguce da prihvatate tvrdnju da su nasi preci MAJMUNI???? Smatram da samo Bog moze biti stvoritelj ovako neceg savresenog kao sto je ljudski organizam i svet uopste.... Zar je moguce da covecanstvo veruje da je ovaj PREDIVNI svet nastao slucajnoscu?? Zapitajte se, da li smo mi kao ljudi u mogucnosti da odbacujemo Boga??
    Da Bog nije stvorio ovaj svet, ne bi bilo ni nas,ni Darvina i negove teorije, ni nauke.....
    razmislite o tome .....
    jellena

  8. #23

    Odgovor: Bog postoji

    Citat jellena kaže: Pogledaj poruku
    Smatram da samo Bog moze biti stvoritelj ovako neceg savresenog kao sto je ljudski organizam i svet uopste....
    Izgleda da moje je shvatanje "savrsenstva" drasticno drugacije od tvoga
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala

  9. #24

    Odgovor: Bog postoji

    jellena bravo! BRAVO! Samo da dodam jos nesto... Pronadjeni su u Australiji otisci koji su pre nekoliko bilijardi godina stari (ljudski ili vanzemaljski) sto znaci da teorija da su nasi preci majmuni krajnje pateticna. Takodje, je dokazano da organizam ne moze da se promeni ni za milijardu godina (kit pre milijardu godina je isti kao i sad) sto znaci da naucnici MORAJU da kazu da smo nastali od necega samo da bi na religiji ostalo sto manje... Pateticno... Naucnike PLACAJU i oni MORAJU da nadju objasnjenja za svasta bez veze koliko ona mogu biti pateticna. Za sve oni imaju objasnjenje a nemaju pojma ni ocemu... Ako verujete da smo nastali od majmuna to je isto kao da verujete da Bog i Hrist ne postoje... Hrist je rekao da smo mi nastali od Boga a ne od majmuna i ja u to verujem...

    Jellena svaka cast!

  10. #25
    Citat Papak kaže: Pogledaj poruku
    Izgleda da moje je shvatanje "savrsenstva" drasticno drugacije od tvoga
    A sta to podrazumevas pod savrsenstvom????

    Hvala na pohvali, drago mi je da ovde postoji bar neko ko se slaze samnom
    Poruku je izmenio Aiko, 19.09.2010 u 17:13
    jellena

  11. #26

    Odgovor: Bog postoji

    Jedna stvar me interesuje o tebi, da li verujes u vanzemaljce ? Ja sam nedavno pronasao neke stvari i kada sam sve sklopio, setio sam se, Gde je raj, ako ne na drugoj planeti ? Ko su bogovi ako ne vanzemaljci ? U mnogim manastirima su nacrtani svetci kako dolaze u letecim tanjirima, vanzemaljci sa zutim krugovima oko glave itd.

    Anyway, ja pokusavam da pravim konekciju izmedju Vanzemaljaca i Hriscanstva. Ako nadjem dovoljno dokaza...

    Nego da li verujes u vanzemaljce ?

  12. #27

    Odgovor: Bog postoji

    Citat jellena kaže: Pogledaj poruku
    A sta to podrazumevas pod savrsenstvom????
    Kvalitet bez mana. Ali nazalost na ovom svijetu mana nam i nije bas strana
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala

  13. #28

    Odgovor: Bog postoji

    Pa nisam puno razmisljala o tome....ne odbacujem mogucnost da postoje, samo ih mi jos nismo otkrili... ko zna, u odnosu na beskrajni svemir...verovatno postoji mogucnost da "egzistiraju" u nekoj udaljenoj galaksiji!!!!
    jellena

  14. #29

    Odgovor: Bog postoji

    Da ja vas nesto pitam? Kako to sad "Verujem u boga", "Mozda su bogovi vanzemaljci" ...? O cemu vi pricate? Pa zar biblija ne kaze da je bog stvorio planetu zemlju? U bibliji se ne spominje nikakva druga planeta. Jedino sunce, ali ne kao nebesko telo velikih razmera. Vise kao sjajan krug na nebu.

    A to da li vanzemaljci postoje, ja sam ubedjen da postoji zivot na drugoj planeti. E, sad da li je inteligentan, to je pitanje. Da li smo nastali od majmuna? Ne nikako. Mislim da je zivot na planeti definitvno stigao sa neke druge planete. Nesto kao seme. A kako je nastao ovde, tako je morao nastati i negde drugde. Inace da zivot postoji u nasem suncevom sistemu (inteligentan i napredan), vec bi s` njima stupili u kontakt. E sad nasa galaksija, male sanse, ali koliko ima galaksija ....? MNOGO

    Tako da naucnici po tom pitanju jos uvek jako malo znaju, ali opet ne pricaju o onome sto nemogu da dokazu. Dok opet religija sve svoje tvrdnje bazira na dogmama (istine koje se ne proveravaju ).

    Ako cu da biram izmedju ta dva, onda cu ipak izabrati nauku, jer ima bar neke dokaze (materijalne).

    @Cezar: Pa nije bas da ih se setim samo na religijske praznike, setim se ja njih, kad god neko spomene njihovo ime, a to je otprilike svaki dan.

  15. #30

    Odgovor: Bog postoji

    Materijalne ? Ahm... oni se u 99.99% slucajeva mogu isfalsifikovati samo da bi se doslo do objasnjenja... Kako god, "Bog je stvorio zemlju." Kako god, mozda je to Bog vanzemaljci, otkud znam... Ima milion kombinacija... Ali ipak u to 99% sumnjam... Kako god, kada sklopim ovo sto su albanci unistili u visokim decanima mozda cu saznati jos... Ja verujem da 100% ima neke veze izmedju hriscanstva i vanzemaljaca...

Strana 2 od 65 PrvaPrva 12341252 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li je moguće da ljubav ne postoji?
    Autor memento u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 05.02.2013, 12:59
  2. Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?
    Autor ser_gogsy u forumu Religija
    Odgovora: 190
    Poslednja poruka: 06.05.2012, 01:00
  3. Postoji li bezrezervna ljubav?
    Autor love hunter u forumu Ljubav
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 20.12.2011, 12:24
  4. Da li postoji demokratija?
    Autor Indijanac u forumu Politika
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 01.08.2010, 11:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •