Jednom mi je drugar rekao: Da mene sada moja devojka ostavi, ja ne znam gde bi našao drugu. Morao bih novu tražiti ili među koleginicama ili među komšinicama.
Činjenica je da sa kolegama provodimo više vremena nego sa prijateljima. A za usamljena srca ili za one koji bi prosto bocnuli nešto raspoloživo sa strane možda je lakše zabaciti udicu na poslu nego tražiti neka bolja "tržišta". A za neke je veza na poslu samo odskočna daska u karijeri.
Brakovi, veze ili švaleracije na poslu nisu retke pojave. Neke od njih su javne, neke se drže u tajnosti (i idelana su tema za kuloarske zabave).

Jedna od prvih lekcija koju sam dobila kada sam se zaposlila je doslovce glasila: Ko oko svoje kuće sere, kad tad u govno zagazi.
Kasnije sam imala prilike da vidim i dokaze ovakve trvrdnje. Dok je ljubav među kolegama cvetala, tračevi su nas zabavljali, ali ni najmanje nije bilo lepo gledati kad ljubav pukne i kad počne da leti perje sa svih strana. Da ne pričam o ljubomornim ženama i muževima, proverama, pa čak i čerupanju žena i ljubavnica.

Imate li neko business love iskustvo? I kakav je vaš stav po pitanju ovakvih veza?