Alergija na reči
Strana 1 od 6 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 90
  1. #1

    11 Alergija na reči

    Vec neko vreme sebe hvatam kako ne mogu da smislim kad mi neko nakaradno forsira anglicizme kao srbovanje.
    Moja sestra i drugarica imaju sad neku foru da ne govore: "Bile smo na ulici", nego "Bile smo na stritu". Jos bolje mi je kad mi kazu: "Sinoc je bilo HC (ha ce) u gradu", pa ih gledam kao tele u sarena vrata, dzaba da korigujem.
    Ne kazem, anglicizme koristim i ja, ali ih ne guram i ne pravim nove reci da se tvorac nam jezika ne prevrce u grobu.

    Da li postoji neka rec, ili recenica koja vam izuzetno ide na zivce?

    Da ne zaboravim, jezim se kad mi neko kaze: "Opusti se."
    Krek, krek.. Ne gudra

  2. #2

    Odgovor: Alergija na reci

    Upravo sam pomislila na isto sto i tebe nervira:
    - opusti se, ili opusteno
    - ma sta se sekiras

    ...i nervira me do imbecilnosti kada mi neko na pitanje odgovori: "ma nije bitno"
    neunistiva zlojebaba!

  3. #3

    Odgovor: Alergija na reci

    Podilkanim na izreku "strpljen spashen"...
    Ne, nisam strpliva ama ich...

    Ne volim ni OK...tako mi sterilno zvuci...
    (ok...da bi te neko odjebao i dao do znanja da nije za pricu, ok...u pravu si samo ucuti vec jednom, ok...pusti me na miru....)

    Ne volim ni rec "brate" (mom sinu je sada to uzrecica).
    Kaze mi...Brate vidi ovo...
    Aloooooo....ja sam ti majka...
    Budi pametan i pravi se lud

  4. #4

    Odgovor: Alergija na reci

    Ja ne mogu da kažem da ja ne koristim anglicizme, čak znam i cijelu englesku frazu da iskoristim u rečenici...ali da, neke me stvari nerviraju.
    Jedno je koristiti to u svakodnevnom razgovoru, u pisanju na forumu recimo...ali na televiziji koristiti engleske izraze a postoje adekvatni naši, to je poražavajuće za sve nas.

    Eh, što se naših, običnih riječi, izraza tiče...diže mi se kosa na glavi kad mi neko kaže
    "oca mi" ..."brata mi"..."sestre mi"....pa čak i "jarane" zvuči odvratno, a toliko se uvuklo u svakodnevni govor.

    "Svoj ti pos'o" ..to kad mi neko kaže, mogla bih da skočim na njega i ubijem...i ubijenog izmlatim.

    "Što si nervozna?" ....gaaaaaah....ono kao...ti si sad popizdila, ja sam smiren, cool, a ti si iskočila iz tračnica.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  5. #5

    Odgovor: Alergija na reci

    Citat Sunflower kaže: Pogledaj poruku

    "Što si nervozna?" ....gaaaaaah....ono kao...ti si sad popizdila, ja sam smiren, cool, a ti si iskočila iz tračnica.
    pa sta je tu loshe kad te neko pita sto si nervozna

    meni je loshe kad recimo mi nesto nije ispalo kako treba,ili mi izmakle neke pare,ili sam izgubio u nekoj igri,pa mi kazu 'ma nek si ti zdravo'

  6. #6

    Odgovor: Alergija na reci

    Ne toliko reči, koliko njihovo nakaradno akcentovanje na medijskom javnom servisu evropske Srbije, a na žalost i na ostalim TV stanicama.

    Jugoslavija, Aleksandar, parlament, televizija itd.
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!

  7. #7

    Odgovor: Alergija na reci

    Slušam upravo jednu domaću radio stanicu i voditelj već u 15 navrata pominje kako je "pesma izdata pod lejblom" tim i tim... Pa, jbt, zar je tako teško reći da je pesma izdanje te i te produkcijske kuće?

    Na reči "u principu" bih pucao na osobu koja ih je izgovorila, ako je to bez imalo smisla, kao što je uglavnom slučaj u poslednje vreme.

    Da ne pominjem to da naše "estradne zvezde" još uvek mahom izdaju ploče... to je već izlizana fraza.

    I da, nervira me ubacivanje reči "kao" i gde treba i gde ne treba. Gost u emisiji na jedno pitanje odgovara: "Pa, ništa, kao, došao je...." Je li došao ili nije došao?

  8. #8

    Odgovor: Alergija na reci

    Moja drugarica se već par godina ne nervira. Zato je svi iritiraju i sve je iritira. E, mene je to njeno iritiranje jako nerviralo, te bih dobijala čak i alergiju i koža bi mi postajala iziritirana od reakcije.
    A onda sam se i ja izlečila od alergije. Naime, na jednom od dečijih rođendana, primetila sam da su joj svi članovi porodice, zahvaljujući njoj, izlečeni od nervoze.Nervozni nisu bili, ali iziritirani su joj bili mama, tata, brat, muž, snaja,... A umrla sam od smeha kada je njena ćerkica od tri godine meni objasnila da je njen momak Miloš u školici jako ilitila kad poklanja iste stvari i njoj i nekoj Nađi.
    Ostala mi je alergija na konstatacije "Lako je tebi/njemu/njima" i "Ti si drugo", pogotovo kada dođu u sklopu kuknjave nad nepravednom i ničim izazvanom sudbinom koja ga govornika zadesila.
    Bitno je da se ja smaram pred kompom, po дифолту
    Ma, samo opušteno, ko zna zašto je sve to dobro.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  9. #9

    Odgovor: Alergija na reci

    lažeš..pa momentalno mi se džigerice usole..
    i ono klošarski - brat moj, moj brate...
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  10. #10

    Odgovor: Alergija na reci

    Mene lično nervira kada je ljudima teško da upotrebljavaju naše jezičke znake tipa č, ć, š, ž i sl. Sve mislim, kakva je to alergija na reci? Kad ispade alergija na reči.
    Ili sh, ch, c i sl. koji i nisu diftonzi srpskog jezika. I otkad se pišu diftonzi, osim u fonologiji?

    Mislim da će izrazi Idem na strit, jednostavno preći u žargon i tu i ostati. A TV? E, samo smo ih birali, sad nema buniš. To što gospođica nije pismena , ne znači da nema druge kvalitete koji su , recimo direktoru neke televizije, važniji od obične pismenosti. Sada gledaj, slušaj i plaćaj. Zar smo nesposobni da stvorimo bolju televiziju. Ne verujem. Sve to nekome odgovara.
    Stvari se menjaju nabolje, hteli mi to ili ne... [SIGPIC][/SIGPIC]

  11. #11

    Odgovor: Alergija na reci

    keva ... keve mi, keve mu, keve nam, keve vam, keve im ... a posebno - keve ti



    pa majku mu, zar nije lepša reč majka ... majketiga.baš...







    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  12. #12

    Odgovor: Alergija na reci

    ja se jezim od 'brat moj brat moj brat moj ' pihh

  13. #13

    Odgovor: Alergija na reci


    Recenice tipa: " Ma idi, ne verujem"!
    " Zakuni se"
    " Smor mi je"
    I tako........
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  14. #14

    Odgovor: Alergija na reci

    Citat pralinica kaže: Pogledaj poruku
    Mene lično nervira kada je ljudima teško da upotrebljavaju naše jezičke znake tipa č, ć, š, ž i sl. )
    Slicno je jos jedino đ
    Meni jeste tesko da ih upotrebljavam jer onda ne znam gde su mi interpunkcije....
    A da za svako z menjam u language bar-u na SR (latinic) da bih otkuckala ž pa vrCala nazad...hvala, ali ne hvala...
    Licno sam alergicna na izraz "ne seri"...
    Budi pametan i pravi se lud

  15. #15

    Odgovor: Alergija na reci

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    Slicno je jos jedino đ
    Meni jeste tesko da ih upotrebljavam jer onda ne znam gde su mi interpunkcije....
    A da za svako z menjam u language bar-u na SR (latinic) da bih otkuckala ž pa vrCala nazad...hvala, ali ne hvala...
    Licno sam alergicna na izraz "ne seri"...
    A u tastaturi na engleskom jeziku nema interpunkcje? Eh, samo se malo valja potruditi. Ništa više. Čak imaš i majmunče, na alt+v, zamisli! Vrcaj, vrcaj...
    Stvari se menjaju nabolje, hteli mi to ili ne... [SIGPIC][/SIGPIC]

Strana 1 od 6 123 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •