Alergija na reči - Strana 3
Strana 3 od 6 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 90
  1. #31

    Odgovor: Alergija na reci

    Iz nekog meni nepoznatog razloga, reč "ukusno" mi toliko ružno zvuči da mislim da je nikad nisam izgovorila.

    Izrazi tipa "ono kao", "nempojma", "ovaj", "u fulu", "a sadaaaaaaaaaaaaa spektakl" i razni anglicizmi su za mene samo nedostatak reči da se izrazi ono što se misli i naruživanje jezika. A ubacivanje slova J tamo gde mu mesto nije, postalo je izgleda izuzetno popularno a povrh svega, ružno.
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  2. #32

    Odgovor: Alergija na reci

    "Trebalo bi"

    Kada neko izgovori te jebene dve rechi onda odmah dobijam proliv.
    Zashto nije jednostavnie izgovoriti "Idi izbaci djubre" nego
    "trebalo bi izbaciti djubre"
    "Pa ako bi trebalo izbaciti djubre onda ga izbaci umesto da punish vazduh zvuchnim talasima"
    Inache trebalo bi nikad ne ide u kompletu sa nechim prijatnim.
    Dali je nekada, neko, u bilo kakvom kontekstu ili situaciji chuo rechenice tipa:
    -Trebalo bi prakticirati malo oralnog sexa.
    - Trebalo bi ne raditi nishta, gledati filmove celi dan i jesti chips u krevetu.
    - Trebalo bi pozvati zgodnu komshinicu na vodkicu i ludu malu orgiju u troje.
    -Trebalo bi doneti gomilu piva i napuniti frizhider.
    - Trebalo bi celu noch igrati pro-street na x-boxu.

    Ne dragi moji - Trebalo bi sa sobom uvek samo nosi patnje, teskobe, tugu chemer i jad.

    Trebalo bi ukinuti Trebalo bi.

  3. #33

    Odgovor: Alergija na reci

    "Kako i na koji način" Sve češće ovo čujem, i svaki put se pitam kako je moguće da neko ko se bavi javnim poslom nije u stanju da shvati da je "kako" = "na koji način"....

  4. #34

    Odgovor: Alergija na reci

    Ja sam se ove godine nadobijala odgovora: "somehow" i "someone". Bem li ga, to nikad nije bilo u kombinaciji sa "sometime" što bi mi nekako i bilo očekivano, već uvek "deadline is".
    Tako postadoh alergična na "somehow" i "someone".
    I alergična sam na "Da, ali". Slušaj, ili je "Da", ili to slobodno možeš i da izostaviš i i da mi objasniš zašto je "Ne".
    D se nadovežem na Ukijevo "Trebalo bi", a to je "Sa' ću". A već unapred znaš da je to "sto kade i dvesta sada ću", a rezultat je vidljiv samo ako ti sam učiniš šta bi trebalo i pre njegovog "sa' ću".
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  5. #35

    Odgovor: Alergija na reci

    Citat Morpheus kaže: Pogledaj poruku
    "Kako i na koji način" Sve češće ovo čujem, i svaki put se pitam kako je moguće da neko ko se bavi javnim poslom nije u stanju da shvati da je "kako" = "na koji način"....
    I pored najdubljeg poshtovanja prema kolegi ateisti moram da dovedem u pitanje
    tu tvoju tvrdnju, da je "kako" = "na koji način"

    zameni u sledechim rechenicama rech kako za frazu na koji nachin

    -Vidi kako mi se digao!
    -Kako si mi lepa danas!
    -Kako bi mi prijala jedna banana!
    -Joj, kako si uska!

  6. #36

    Odgovor: Alergija na reci

    - Da završimo tu priču...
    - Otvorena je ta priča...
    - Tu priču moramo...


    Aman ljudi - nisam iz te priče .
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  7. #37

    Odgovor: Alergija na reci

    Citat Uriel kaže: Pogledaj poruku
    I pored najdubljeg poshtovanja prema kolegi ateisti moram da dovedem u pitanje
    tu tvoju tvrdnju, da je "kako" = "na koji način"

    zameni u sledechim rechenicama rech kako za frazu na koji nachin

    -Vidi kako mi se digao!
    -Kako si mi lepa danas!
    -Kako bi mi prijala jedna banana!
    -Joj, kako si uska!
    Dobro, ne baš u svakom kontekstu.

  8. #38

    Odgovor: Alergija na reci

    Ja zaista ne znam = nempojma.
    Ja zaista nechu.. = ochubolimeqrac.
    Ja zaista nisam = dabogda dumrem ako jesam..

    Samo par primera kako se dosadna i izlizana rec "zaista" moze izbaciti iz recnika, a da se ne posegne za anglicizmom, turcizmom i svim onim sto nam kvari jezik i kulturu.
    Poruku je izmenio Lilith_021, 20.07.2010 u 00:22
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  9. #39

    Odgovor: Alergija na reci

    Kad mi neko kaze "opusti se" ili "ae" ,najgore mi je kad cujem "Vrh ,extra,dno" iritira me.
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  10. #40

    Odgovor: Alergija na reci

    Nemam alergiju na reci, samo na pojedina usta iz kojih reci izlaze..a ta moja alergijska reakcija je veoma burna, tako da ucinim sve da ta usta ostanu zatvorena, bar dok sam u blizini..
    Od njih mi smeta i najobicnije dobar dan..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  11. #41

    Odgovor: Alergija na reci

    Danas sam kroz otvoren prozor čula komšinicu koja prosipa mudrost...koju eto, nekako, mrzim da čujem: "ko hoće radit', uvijek ima posla" Alergična sam na tu rečenicu.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  12. #42

    Odgovor: Alergija na reci

    kod nas u firmi je sasvim drukcija recenica"kome se nesvidja moze da ide'

  13. #43

    Odgovor: Alergija na reci

    Upotrebih i 'pustih u etar' rech koja me, onako podmuklo, iritira. Ne slaze mi se uz karakter, i bice da mi je mozak zesce zaribao, kad mi od svih ostalih, antialergentskih mogucih reci, 'provukla' najpederskija - fensi......a nem' pojma ni sta je fensi......skRoz sam aut

  14. #44

    Odgovor: Alergija na reci

    Jaaaooooj...!
    : )
    Uh, užasava me žargon: "Brate...!" , "Kuuuuul", "Feeeensiiiii..." i slične reči koje se sve češće koriste.

  15. #45

    Odgovor: Alergija na reci

    "Prodaje se"

    Ne prodaje se, ti ga prodaješ! "Sebe" ili "se" je prokleta povratna zamenica u srpskom jeziku!

Strana 3 od 6 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •