Vožnja trans-sibirskom železnicom preko Gugla
Prikaz rezultata 1 do 2 od ukupno 2
  1. #1

    Vožnja trans-sibirskom železnicom preko Gugla


    Zahvaljujući Guglu, "istraživači iz fotelje" imaju sada priliku da proputuju legendarnom trans-sibirskom železnicom klikom miša na kompjuteru.

    Sa svojih 9.288 kilometara, trans-sibirska železnica je najduža na svetu. Ide od Sankt Peterburga do Vladivostoka i dalje do glavnog grada Severne Koreje Pjongjanga.

    Putovanje od početne do krajnje stanice traje 150 sati i prolazi kroz čak sedam vremenskih zona, 12 oblasti i 87 gradova.

    Guglov virtuelni voz obavlja celo devetodnevno putovanje, a korisnici mogu da prekrate vreme slušajući audio-knjige ruskih klasika, kao što su "Rat i mir" Lava Tolstoja i "Mrtve duše" Nikolaja Gogolja.

    Predviđene su i stanke na pojedinim stanicama, pa tako se može poći u virtuelnu šetnju Jekatarinburgom, vaditi nafta u Tjumenu, recitovati budističke mantre u Ulan-Udeu ili slušati topovsku paljbu na ostrvu Ruski, najudaljenijoj ruskoj teritoriji na istoku.

    "Želimo da pokažemo koliko je Rusija neobična i fascinantna zemlja i šta sve može da ponudi znatiželjnom turisti", kazao je Konstantin Kuzmin, direktor Gugl Rusija.

    "Nadamo se da će ovaj projekat postati početna tačka ne samo za virtuelno već i pravo putovanje kroz Rusiju", dodao je on.

    Trans-sibirska železnica je građena između 1891. i 1916. godine i za nju je ondašnja carska Rusija potrošila 1,5 milijardi rubalja.

    Google maps

    RTV
    Poruku je izmenio silvia, 22.02.2010 u 11:48
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  2. #2

    Odgovor: Vožnja trans-sibirskom železnicom preko Gugla

    Ne znam zašto, ali Sibir je moj još nedosanjani san. To je jedna od onih stvari za koje jednostavno znaš da ti "pripadaju", što te čine. Za razliku od Aljaske i kanadske Severozapadne teritorije, koje me takođe neverovatno privlače svojom geografijom, Sibir ima i neku duhovnu širinu, pored svog prirodnog blaga, koja me vuče. I privući će me jednog dana. Definitivno.

    Da spomenem samo da mi je plan bio da na bračno putovanje ženu odvedem u Sibir. Na žalost zbog mnogo razloga, plan mi se nije ostvario. Osnovni razlog je što bi verovatno na tom putu samo ja uživao.

    A uz ovu priču ide i još jedna "scena". Kako sam mrzeo Memdovića. S vremenom sam prestao, pa i dalje upijam njegove reportaže, ali ona prva... Sećate se kako je počeo sa svojim putešestvijama? Prva avantura je bila pecanje štuka pu Sibiru, a objavljena je upravo posle propadanja mog plana za odlazak tamo. Kako sam ga mrzeo.

    I ako sam već "putovao" guglajući po Sibiru, hvala za ovaj link. Jedva čekam da izdvojim vremena i da krenem. Već sam se spakovao.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

Slične teme

  1. Posao preko neta!!!
    Autor sokac u forumu Posao
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 11.03.2023, 12:48
  2. Upoznavanje preko interneta
    Autor Goga u forumu Ljubav
    Odgovora: 125
    Poslednja poruka: 08.06.2011, 22:27
  3. Operska diva preko noći
    Autor NSdjanka u forumu Spomenar
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 03.06.2009, 10:14
  4. Suknja preko pantalona?
    Autor yige_gui u forumu Spomenar
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 22.08.2007, 20:16

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •