Vojvođanske čarde - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 26 od ukupno 26
  1. #16

    Odgovor: Vojvođanske čarde

    Jos par slika Ekoloske ucionice...

    Ime: ekoloska13.jpg Pregleda: 1227 Veličina: 202.5 KB

    Ime: ekoloska10.jpg Pregleda: 1073 Veličina: 219.0 KB

    Ime: ekoloska11.jpg Pregleda: 1019 Veličina: 275.1 KB

  2. #17

    Odgovor: Vojvođanske čarde

    Carda KOD ŠVABE, Gornje Podunavlje, dunavac, u vikend naselju Dondo nedaleko od Backog Monostora. Do nje se stize dolmom ili kroz gustu sumu.

    Ime: kodSvabe1.jpg Pregleda: 1012 Veličina: 98.3 KB

    Ime: kodSvabe2.jpg Pregleda: 1646 Veličina: 196.8 KB

    Ime: kodSvabe3.jpg Pregleda: 1107 Veličina: 193.4 KB

  3. #18

    Odgovor: Vojvođanske čarde

    Carda BRUNAI, Monostorski dunavac, Gornje Podunavlje, u blizini Kupusine. Za uzivanje ...

    Ime: BRUNAI6.jpg Pregleda: 2175 Veličina: 234.0 KB

    Ime: BRUNAI3.jpg Pregleda: 985 Veličina: 201.8 KB

    Ime: BRUNAI4.jpg Pregleda: 872 Veličina: 125.8 KB

  4. #19

    Odgovor: Vojvođanske čarde

    Carda SMUDJ, Monostorski dunavac...

    Ime: Smudj2.jpg Pregleda: 1597 Veličina: 218.4 KB

    Ime: Smudj1.jpg Pregleda: 777 Veličina: 158.1 KB

  5. #20

    Odgovor: Vojvođanske čarde

    Postavih isto pitanje i na temi o Bačkoj Palanci, ali evo i ovde..pa možda neko ima preporuku.Trebao bih uskoro sa manjim društvom da navratim u Palanku, pa me interesuje gde biste mi preporučili da jedemo. Meta su nam čarde i riba. Čitao sam da postoji Kaloš, koja je izgorela, pa valjda obnovljena i stara Dunav čarda.. Pa, ako je neko bio.. gde je bolja klopa? Hvala..


  6. #21

    Odgovor: Vojvođanske čarde

    Meni po meri

    GULYASCSARDA (GULJAŠ-ČARDA)
    U Temerinu


    Bilo je oko podneva a video sam da ljudi, očigledno iz okoline, ulaze i izalaze sa posudama za nošenje jela. To mi je bio dobar znak...






    Guljaš je govedar, čuvar goveda.


    Gotova kuvana jela više nisu često na jelovnicima ugostiteljskih objekata, a to je ono što najradije pojedem.

    Opredelili smo se za juneći gulaš, a konobar nas je posavetovao da uzmemo samo jednu porciju. Bez hleba uz gulaš, lepo smo se zasitili od te jedne porcije a nešto više od trećine iznetog na sto nam je spakovano za poneti.
    Gulaš je bio spremljen od lepo probranih komada mesa, vrlo ukusan.

    Imajući sve to u vidu - cena je više nego povoljna.

    Ambijent je prijatan za lepo uživanje u dobrom domaćem jelu.










    'Guljaš-čarda' je pored fudbalskog igrališta - vašarišta do koga se skreće u centru Temerina.




    Pogled do centra Temerina.

    PS

    Nedelju dana kasnije, bilo nam je usput pa smo navratili da 'utvrdimo gradivo'.
    Porcija supe sa knedlama od džigerice (jetre) je takodje bila dovoljna za umereno napunjena četiri tanjira. Povrće iz supe nije u to uračunato.
    I ovo j bilo sasvim ukusno.
    Utisak iz prve posete nije se pokvario.


    Poruku je izmenio nenad.bds, 18.03.2013 u 23:02

  7. #22

    Odgovor: Vojvođanske čarde

    Citat groznirus kaže: Pogledaj poruku
    Postavih isto pitanje i na temi o Bačkoj Palanci, ali evo i ovde..pa možda neko ima preporuku.Trebao bih uskoro sa manjim društvom da navratim u Palanku, pa me interesuje gde biste mi preporučili da jedemo. Meta su nam čarde i riba. Čitao sam da postoji Kaloš, koja je izgorela, pa valjda obnovljena i stara Dunav čarda.. Pa, ako je neko bio.. gde je bolja klopa? Hvala..
    Kasnim sa predlogom, ali kojom drugom prilikom navratite u Bačku Palanku na čardu "Florida".
    Lep ambijent, prijatna atmosfera, odlična hrana i pristojne cene.

  8. #23

    Odgovor: Vojvođanske čarde

    Nenad.bds u postu br 4:

    ČARDA NA KRAJU SVETA
    kod Kovilja


    Otvorih Enciklopediju Novog Sada pod 'Č' ali Čarda na kraju sveta je samo pobrojana uz neke druge u okolini. A ova, po mom mišljenju zaslužuje svoju odrednicu u Enciklopediji, jer to nije samo mesto gde se jede, pije lumpuje... to je svojevrsna institucija ova naše ravničarske, podunavske, šeretske i bekrijaške kulture...




    Mnogi gosti vični slikarskom kistu ili pesničkoj reči ostavljali su tragove svog boravka na ovoj čardi...

    ...Dolazili su na ovo mesto, već decenijama, gosti iz celog sveta, među njima poznati umetnici, političari, sportisti... Bilo ih je, kažu, iz 42 zemlje i dobro se i danas sećaju kosmonauta Gagarina koji je sedeo pod stoletnim dudom i jeo riblju čorbu iz kotlića..(Sajt Kuda Zavikend,com)

    Ja se sećam još i Mihaila Talja.

    Ja nikada nisam umeo da bekrijam uz tamburaše; prestao sam da pijem ohohoooo odavno, ali sam Na kraj sveta dolazio, što svojom voljom, što po obavezi.

    Ono što je nezaboravan utisak a koji i danas tamo možete okusiti (ako već niste), je atmosfera male polutamne prostorije zadimljene mirisom petrolejki na zidovima, sveća na stolovima, mirisa iz kuhinje i duvanskog dima. Naravno žamor, tamburači i pokoji gost koji se pesmom priključi pa 'iskače' jer ne zna tekst kako ga tamburaška banda peva.

    Po toplom vremenu sve je to napolju. Povetarac povremeno donosi miris vode i zvuke rita, a pomalo se i pljeskate braneči se od komaraca.


    Kad nemam neki 'pravi' plan skoknem, i leti i zimi, do ovog mesta spokoja i tišine. Onako, samo da udahnem vazduh Arkanja i osetim mir kad gostiju oko čarde nema. Da okrenem koji krug oko čarde i po koznakoji put iščitam zidove. A i da u mislima vidim kako su i pre vek-dva-tri, a i mnogo ranije, ljudi ovde na vodi bivali i sa njom i od nje živeli.
    Zemljište oko Manastira Kovilj vraćeno je manastiru ovih godina. Posle nagadjanja u javnosti šta će biti sa čardom, evo desilo se.

    Samo da vam kažem - nemojte više kretati 'Na kraj sveta'.

    Onaj 'headline' duž cele prednje strane koji se završavao sa 'danas pijemo mi, kurajberi' više ni vodu ne pije.

    Jer, ovih dana (kraj maja 2013. nek ostane upisano) izgleda ovako:


    Fotografija je sa sajta 021

    ''Srušena čarda "Na kraj sveta"

    Iako je vladika Porfirije, starešina manastira Kovilj, obećao da će legendarna čarda "Na kraj sveta" biti samo renovirana, objekat je za vikend srušen...'' (sajt Radio 021, 27. maj 2013.)

    Čak i da naprave 'još stariju i još lepšu' ...

    A mislim da ne bi ni smeli više da koriste ni ime 'Čarda na kraju sveta' niti da se pozivaju na njen 'brend'.
    Poruku je izmenio nenad.bds, 27.05.2013 u 17:03

  9. #24

    Odgovor: Vojvođanske čarde

    Greota...
    Blackadder: George, who's using the family brain-cell at the moment?

  10. #25

    Odgovor: Vojvođanske čarde

    @ nenad.bds

    Ne mogu da verujem....
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  11. #26

    Odgovor: Vojvođanske čarde

    Dve čarde na Dunavu kod Gložana





    Čarda KAPOR postoji skoro 60 godina. Proširena i renovirana je pre 5-6 godina.
















    Na pedesetak metara od čarde 'Kapor' je čarda 'Marina'.










    Meni lično obe gložanske čarde deluju mnogo privlačnije i prijatnije nego one savremenije i skuplje uredjene. Čar im daje uklopljenost u ambijent i prizvuk izgleda kakav su nekada čarde pored Dunava imale.


    Iz Gložana do Dunava ima oko 3,5 km. asfaltiranog puta. Pored čardi je i malo vikend-naselje sa mestima za kupanje.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Najlepši vojvođanski grad
    Autor Kunic u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 138
    Poslednja poruka: 11.08.2018, 15:29
  2. Vojvođani vs došljaci, mentaliteti i identiteti
    Autor yossarian u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 149
    Poslednja poruka: 21.08.2013, 06:26
  3. Poznati Vojvođani
    Autor memento u forumu Istorija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 01.04.2010, 09:37
  4. Stranci oru vojvođansku zemlju
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 26.06.2008, 10:46
  5. Vojvođanski deo - divanimo o ...
    Autor simke u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.04.2008, 13:17

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •