Frizure i horoskopski znaci
Prikaz rezultata 1 do 2 od ukupno 2
  1. #1

    Frizure i horoskopski znaci


    Ovan

    Muški Ovan vodi računa da mu kosa uvek bude čista, čak i kad je duža, pa je vezuje u rep, jer ne podnosi zapušten izgled, a rado nosi kapu ili kačket. Žena Ovan obično ima dugu talasastu kosu koju skuplja u punđu ili nosi rep ili kratku, skoro mušku frizuru. Voli promene i obično frizeru prepušta da eksperimentiše sa dužinom i bojom njene kose, najčešće u nijansama plave ili crvenkaste boje.


    Bik

    Žena Bik ponosi se svojom bujnom ili dugom kosom koju voli sama da neguje. Kod frizera ide, zbog šišanja, skraćivanja rascvetalih krajeva ili šiški, uglavnom se farba u kućnoj radinosti uz pomoć komšinice ili rođake. Ima svoje recepte za kosu od maslinovog ulja i bilja, voli crnu ili kestenjastu boju koja vuče na crvenkasto. Muškarac Bik obožava svoju kosu koja je, ako ne podšišana, uvek čista, a dok je mlađi, često nosi brkove, kasnije i bradu.


    Blizanci

    Blizanci, ma kog pola da su, mnogo polažu na frizuru koju rado menjaju, vole šiške, ali uglavnom zadržavaju lepršav, prirodan izgled kose. Pošto su robovi reklama, isprobavaju najnovije šampone i preparate za negu kose, eksperimentišu sa nadogradnjom kose i umecima, pogotovo za neke specijalne prilike. I ženski i muški predstavnici znaka vole da se farbaju, najčešće u svetlije tonove, a frizure su im, ma koliko godina imali, uvek mladalačke.


    Rak

    Račica jako vodi računa o kosi i redovno je neguje pomoću raznih saveta po ženskoj liniji, najčešće se farba sama i uspešno eksperimentiše sa bojama bez amonijaka (zbog alergije), najčešće u svetlijim nijansama. Muški Rak se šiša na nulu ili jedinicu, dok je mlađi, da bi delovao opasnije, a kad zađe u godine, farba kosu specijalnim preparatom na biljnoj bazi koji vraća pigment sedim vlasima i postiže boju sličnu prirodnoj.


    Lav

    Lavica voli da nosi visoko podignut konjski rep koji joj poput slapa pada niz leđa, rajfove (sa cirkonima ili crne plišane), a kad pusti svoju grivu, budite sigurni da joj je pre toga posvetila, bar pola dana. Farba se obično u plavo, eksperimentiše sa crvenom bojom, a i kao crnka može da izgleda zanosno, ako ima svetao ten. Muški Lav brine o svojoj frizuri, jer obično već u mlađim godinama počinje da gubi kosu, pa koristi šampone za jačanje korena na prirodnoj, biljnoj bazi.


    Devica

    Žena Devica vodi računa da joj kosa uvek bude besprekorna, bez obzira da li je sređuje sama ili kod frizera, a često iz brinete postepeno pređe u prirodno ofarbanu plavušu. Drži do izgleda salona i reputacije frizera koji u njemu rade, mada sa sobom obično nosi svoj šampon i regenerator, ponela bi ona i peškir, da joj nijeblam. Muškarac rođen u ovom znaku ima uvek čistu kosu i urednu, fensi frizuru koja još više naglašava njegov mladalački izgled.


    Vaga
    Kako ženska Vaga voli da uživa u svim tim frizerskim tretmanima, šamponima i regeneratorima, pakovanjima za negu i silikonskim kapima za sjaj svoje, najčešće duge ili bujne kose. Uživa u pranju i masaži glave, feniranju i svom odrazu u ogledalu, naravno. Ako je plavuša, izvlači pramenove, ako je brineta, voli čokoladne tonove. Muška Vaga ne ide kod frizera samo zbog šišanja, već i zbog uživanja, pa će zato i na posao zakasniti.


    Škorpija

    Ona mora da ima ili atraktivnu (dugu, stepenasto šišanu kosu koja joj u bičevima pada niz leđa) ili praktičnu frizuru, srednje dužine, isfeniranu tako da deluje bujnije, mada je često podiže u punđu, a od boja voli da isproba sve, dok se ne odluči da li će biti crnka (dok je mlađa) ili plavuša (u zrelijim godinama). Muškarac Škorpija nikad ne izlazi iz kuće sa prljavom kosom, frizura mu i nije tako bitna. Ide iz krajnosti u krajnost pa deluje otmeno ili potpuno boemski, sve zavisi kako je raspoložen.


    Strelac

    Iako u zrelijim godinama radije nosi kratku jež frizuru, mladi Strelac isprobava sve, od dredova preko duge, poluduge i na kraju - kratko podšišane kose koja mu daje sportski, mladalački izgled. Žena Strelac, prvo samostalno proba da postane plavuša, pa kad vidi da joj to ne uspeva, predaje se frizerima u ruke i posle više ne izlazi iz salona. Obično joj dobro stoje pramenovi i svetlije boje, a ako je crnka, to je samo da bi probala, iz radoznalosti.


    Jarac

    Žena Jarac voli dugu kosu, ženstvenu frizuru i prirodan izgled, pa se ne farba, dok ne primeti da su krenule sede, a odgovaraju joj tonovi slični njenoj pravoj boji kose, sa crvenkastim odsjajem. Rado nosi šiške koje joj u zrelijim godinama daju mladalački izgled. Muškarac rođen u ovom znaku, često, već kao mlad, pušta bradu, isprobava šta mu bolje stoji, duža ili kraća kosa, a s godinama se obično odlučuje za dužu kosu i fazoniranu bradu.


    Vodolija

    Vodoliji nemojte samo u kosu dirati to joj je slaba tačka, pa ide iz krajnosti u krajnost: ili ne menja istog frizera godinama ili rizikuje uvek sa nekim novim. Muška Vodolija voli da deluje tajanstveno i moćno, pa često, iz kuće, izlazi sa poluvlažnom, nonšalantno zalizanom kosom (pogotovo, ako je talasasta) ili iznenadi i samog sebe, pa pusti bradu. Žene Vodolije svoj seksipil naglašavaju i odlično fazoniranom, ofarbanom i uglavnom dugom kosom (obavezno isfeniranom).


    Ribe

    Ona pomno neguje svoju kosu, dugu (dok je mlađa) ili kratku (ako je u zrelijim godinama), a isto tako pažljivo bira i frizera (obično nekog na glasu). Dešava joj se da, dan pre odlaska kod frizera, ne može da izdrži i - ofarba se sama. Čuvena teget crna boja kose njen je izum, jer joj daje senzualan, a istovremeno fatalan izgled. Muškarac rođen u ovom znaku, i kad ima (sede) zaliske, deluje gospodstveno, bez obzira na uvek pomalo razbarušenu frizuru.


    Astrolog: Marina Milošević
    Poruku je izmenio silvia, 20.02.2010 u 18:32
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  2. #2

    Odgovor: Frizure i horoskopski znaci

    Citat silvia kaže: Pogledaj poruku


    Blizanci

    Blizanci, ma kog pola da su, mnogo polažu na frizuru koju rado menjaju, vole šiške, ali uglavnom zadržavaju lepršav, prirodan izgled kose. Pošto su �robovi reklama�, isprobavaju najnovije šampone i preparate za negu kose, eksperimentišu sa nadogradnjom kose i umecima, pogotovo za neke specijalne prilike. I ženski i muški predstavnici znaka vole da se farbaju, najčešće u svetlije tonove, a frizure su im, ma koliko godina imali, uvek mladalačke.


    Kad sam bila mlađa nikad nisam išla kod frizera,volela sam puštenu kosu,prirodno osušenu...sama sam se štrickala.
    Volela sam da eksperimentišem farbajući se.Većinom su to bile nijanse na crveno,tamno mahagoni,vatreno crvena...ta mi je baš dobro stajala zbog zelenih očiju kao i bakarna.Samo što takva boja kose zahteva određenu šminku inače deluje bzvz.
    Sad se farbam u plavo...dobro mi stoji,uvek sam našminkana.
    Inače bi delovala bledunjavo i prozračno.
    Idem jednom nedeljno u frizeraj na feniranje..takav mi friz,zahtevni.
    Ipak najviše volim leti kad sam na moru pa se sama osuši,ne treba mi ni balzam ni feniranje,vazduh i voda učine svoje..
    ukovrdža se i leprša,meka i sjajna.
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

Slične teme

  1. Horoskopski znaci i depresija
    Autor bellissima u forumu Astrologija
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 07.07.2010, 11:51
  2. Horoskopski znaci u krevetu
    Autor SQUAW u forumu Astrologija
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 30.07.2009, 16:06
  3. Muškarci i horoskopski znaci
    Autor Invisibleman u forumu Astrologija
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 22.05.2009, 00:33
  4. Horoskopski znaci i hrana
    Autor SansRomantic u forumu Astrologija
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 03.02.2009, 22:00
  5. Šoping i horoskopski znaci...
    Autor Goga u forumu Astrologija
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 02.01.2009, 23:31

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •