Google Buzz
Prikaz rezultata 1 do 13 od ukupno 13

Tema: Google Buzz

  1. #1

    Google Buzz

    Google uključuje jedan po jedan novi servis. Predstavljamo Google Buzz:

    Google Buzz

    Upao je u moj život posve nenajavljeno, neočekivano i zapravo ne preterano ljubazno. Poput rođaka koji navrati jednom u sto godina, pojavio se sam od sebe, neočekivano.

    Radoslav Dejanović

    Izvor: Monitor.hr
    Sa hrvatskog preveo Morpheo.




    Taman sam krenuo da proverim poštu u svom gmail sandučiću, kad me dočekao prozor: “Hura! Buzz je tu! Isprobaj ga! Hajdeee! Ma haaaaajdeeeee!”

    Inače ne volim previše takve stvari. Tzv. socijalni siteovi, Facebookovi, Twitteri, sve redom igračke za gubljenje produktivnog vremena i izlaganje vlastite privatnosti milionima radoznalih očiju na internetu. Nije to za mene, a iskreno, toliko često vidim kako ekipa u radno vreme, samo ako ima priliku sesti za računar, umesto da radi svoj posao kopa po Facebooku i sličnim zgubidan adresama.

    Googleovu alatku smatram jednako opasnim servisom za uništavanje produktivnosti, ali hajde, kad se već ponudio, rekoh sam sebi, idem ga isprobati. Ipak sam premlad da postanem toliko konzervativan i prestanem pratiti informatičke trendove, ma koliko glupavi oni bili.

    Šta je, dakle, Google Buzz? U najkraćim crtama, amalgam između Facebooka i Twittera. U osnovi to je twitteroid, mesto na kome možete objaviti kratku vest svojoj grupi prijatelja ili svekolikom svetu. No, Buzz nije ograničen na Twitterovih 140 mikroblogerskih znakova, već je poruku moguće pristojno razvući, ali što je zgodno i ubaciti neke od drugih Googleovih servisa: sličice sa Picase, primerice, ili vaš izbor iz Google Readera. Vaši prijatelji (ili javnost) mogu komentarisati post, označiti kako im se sviđa ili ne, razviti raspravu, uzvratiti svojim slikama ili linkovima... I, dakako, mogu vas “pratiti” - pri čemu se svaka vaša poruka automatski registruje kod njih.

    Kao napredni chat konstantno uključen

    Nešto, dakle, baš između Facebooka i Twittera. Puno više od jednog, dosta manje od drugog. Čini mi se, dobar kompromis koji daje ono osnovno – razmenu ideja, linkova i slika, bez dodatnog opterećenja aplikacijama, igricama, glupostima; servis za čistu komunikaciju.

    Sviđa li mi se? Iskreno, i da i ne. Buzz ima istu vrlo neugodnu karakteristiku kao i drugi takvi siteovi – zatrpava informacijama.

    Kao da imate napredni chat konstantno uključen. No, još bi to bilo i dobro, kada Buzz ne bi stvari veselo gurao u gmail sanduče! Ako se već želim iz dokolice baviti čitanjem ko tu koga i zašto, volio bih kad bi te informacije ostale u onom malom linku “Buzz” odmah ispod inboxa. Tamo, tamo i samo tamo. Ne želim te informacije u svom sandučetu za poštu. Iš!

    Oh, a posebno sam osetljiv na probleme privatnosti. Za sad ne vidim preveliki problem u količini podataka koje Buzz odaje o svojim korisnicima, ali ko zna šta nam budućnost donosi...

    Kao Google Wave bez jedne noge

    Pa, eto ga. Buzz. Nešto kao Google Wave bez jedne noge. Šaren, pomalo iritantan. No, da ne bih postao i ostao informatički fosil, daću mu mesec ili dva vremena. Da vidimo kako će se stvar razviti.

    I dalje stojim pri tvrdnji da svakog socijalnog žderača produktivnog vremena treba zatući, pa će ista sudbina zateći i Buzz ne uspe li postati diskretan komunikacioni kanal. Što za početak znači da mi se ne sme gurati u gmail sanduče.
    Jeste li probali Google Buzz? Kako vam se čini? Meni je to još jedan glupav i nepotreban servis, čisto zamajavanje. Isključio sam ga istog momenta kad sam ga video.

  2. #2

    Odgovor: Google Buzz

    Nikad ne reci nikad. U odnosu na Facebook i publicitet koji ga prati, Google Buzz možda deluje kao početnik ali sam Google je jako ozbiljan igrač. Dajmo mu vremena, pokazaće se i boljim no što izgleda.
    Prvi utisak uvek vara

  3. #3

    Odgovor: Google Buzz

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    ... Isključio sam ga istog momenta kad sam ga video.
    Prepisujem...

    Razumem potrebu za novim servisima ali ovaj neka `fala

    Mozda nekoga ko je u kasnom pubertetu zainteresuje

    by klimax user

  4. #4

    Odgovor: Google Buzz

    Otvorio mail i prebacio ga na OFF



  5. #5

    Odgovor: Google Buzz

    Uopće me ne interesira. Što mi još i to? NIsam niti pogledala o čemu se radi i tako će i ostati.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  6. #6

    Odgovor: Google Buzz

    Citat little fairy kaže: Pogledaj poruku
    Uopće me ne interesira. Što mi još i to? NIsam niti pogledala o čemu se radi i tako će i ostati.
    E, pa to ti je već uključeno, bez da te neko pitao da li pristaješ.

    Za one koji žele da isključe opciju, u dnu strane u Google Mail-u imaju opciju "turn off buzz":


    Kod mene je već isključeno

  7. #7

    Odgovor: Google Buzz

    Zezaš me??? A mamicu im njihovu! Hvala na informaciji
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  8. #8

    Odgovor: Google Buzz

    Kako ste već u stratu odbacili novu "igračku" a da se niste pošteno ni poigrali sa njom. Nikad se ne zna, možda i zatreba.
    Prvi utisak uvek vara

  9. #9

    Odgovor: Google Buzz

    Tjale ne u startu nego odma nakon Big bang-a.

    Da bi me nesto zainteresovalo a da na prvi pogled neznam o cemu se tu radi prvo slovo nikako ne bi smelo da pocinje sa B.

  10. #10

    Odgovor: Google Buzz

    Pa Buzz je isti...proizvod varenja kao i Facebook, na potpuno isti način funkcioniše kao i onaj wall na Facebook-u, tako daaa...ništa novo. Ruku na srce, ja taj gmail retko i viđam, jer ga ne koristim aktivno.

  11. #11

    Odgovor: Google Buzz

    Videla sam kad se pojavio, t.e stigla najava. Koleginica danas kaze - vidi ovo ko FB, ali nisam znala da se o ovome radi. Ne zanima me i nisam otvorila.
    E samo nisam znala da se moze iskljuciti i da mi ne smeta.
    Odoh da ga bloknem

    A da slicno ima i na msn-u. al ne koristim ga


  12. #12

    Odgovor: Google Buzz

    Auuu, ovde je "prisutan" anti-gmail lobi. Svi bi da tu novinu blokiraju. Uvukao se FB pod kožu...
    Prvi utisak uvek vara

  13. #13

    Odgovor: Google Buzz

    Sad sam zavirila da ga osmotrim, iako sam primetila da mi "egzistira" vec par dana. Kad ono: ja sam "pracena"???
    Ala su odabrali izraz!!! ..........a da: i ja "pratim" - po automatizmu!

    Nonsens

Slične teme

  1. Leči li vas lekar ili google?
    Autor Isahara u forumu Zdravlje
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 27.09.2014, 10:23
  2. Google + otvoren za sve
    Autor Necromancer u forumu WWW
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 04.02.2014, 06:36
  3. Google nad...
    Autor Goga u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 04.12.2012, 11:29
  4. Google translate
    Autor Turkmenbashi u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 29.10.2010, 12:22
  5. Google Browser
    Autor eboye u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 06.10.2006, 18:24

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •