Omiljena "mesta" u knjizi? - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 19 od ukupno 19
  1. #16

    Odgovor: Omiljena "mesta" u knjizi?

    Uvek postoji način da se zabeleži a da izgled knjige ostane isti - bez pravljenja ušiju i podvlačenja. Da, naravno da je bitniji sadržaj, ali knjige treba i čuvati.

    Delove koji se istaknu beležim u veliki rokovnik koji skoro uvek imam pored sebe. Ako rokovnik nije tu onda izvadim mobilni i zapišem broj stranice (ili stranica) da bih taj deo izdvojio kad rokovnik bude bio dostupan. Ako se desi da je baš veliki citat onda samo u rokovnik prepišem broj glave ili stranicu (ako je knjiga moja), a ako knjigu treba da vratim onda se i oko toga pomučim''.
    Amor fati

  2. #17

    Odgovor: Omiljena "mesta" u knjizi?

    Ne podvlacim tekst, niti ga biljezim u knjizi. Ako i zabiljezim ikako, onda je to negdje na papir. Mada cesto zaboravim nesto da zapisem, jer nastavim da citam, ako je zanimljiv dio... :\
    And even though you're fed up, you got to keep your head up.

  3. #18

    Odgovor: Omiljena "mesta" u knjizi?

    Kada čitam knjigu i naidjem na deo koji mi se posebno svidja, prvo sam ljuta na sebe što moram da prekidam da bih uzela rokovnik koji je predvijen samo za takve odlomke iz knjiga, jer to uvek radim.
    Zapisujem ili pojedine delove iz knjiga, prepišem pesmu...mada sve to ima na internetu...
    Ja sam od onih koji žale za pisanom reči, pismima , razglednicama , čestitkama...
    "Ukrašću srce od cigana da raskrstim sa brigama"!

  4. #19

    Odgovor: Omiljena "mesta" u knjizi?

    Ponekad nam se čini da više nema zmajeva na zemlji, da više nema vitezova, i da više nijedna princeza ne luta tajanstvenim šumama i svojim osmehom očarava jelene i leptire.
    Ponekad pomislimo da živimo u vremenu bez granica, bez pustolovina; da je sudbina negde daleko, s one strane obzorja i da su sjajne utvare odavno odjahale, da se više nikada ne vrate.
    Veoma mi je drago sto nismo u pravu. Ne samo da su princeze, vitezovi, čarobnjaci i zmajevi, tajne i pustolovine svuda oko nas, već predstavljaju jedinu istinsku stvarnost ovoga sveta!
    Tokom ovog stoleća, naravno, promenio se način odevanja. Zmajevi danas nose uniforme vladinih činovnika, isledničku odeću i opremu za uništavanje. Grozni demoni društva će se, uz jezivi urlik, stuštiti na nas ako samo podignemo pogled ili skrenemo desno na uglu ulice gde su nam rekli da je dozvoljeno isključivo skretanje ulevo. Princeze i vitezovi su se toliko izveštili u prerušavanju da više nisu u stanju da prepoznaju jedni druge, pa čak više ne prepoznaju ni sami sebe.
    Ipak, gospodari stvarnosti nas još uvek posećuju u snovima govoreći nam da nismo izgubili štit koji nas brani od zmajeva i da još uvek posedujemo ogromnu snagu munje koja nam omogućava da menjamo svet kad god to poželimo. Intuicija nam šapuće da nismo prah; mi posedujemo magiju!

    "Most preko večnosti", R. Bah

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Sta znaci "Nezavisnost" i "Suverenitet"?
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Politika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 29.03.2012, 18:30
  2. "Nova" i "stara" dijaspora
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 10.10.2008, 10:20
  3. Od "Keca" do "Petice"
    Autor swba u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.12.2006, 08:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •