prenosni HDD
Prikaz rezultata 1 do 3 od ukupno 3

Tema: prenosni HDD

  1. #1

    prenosni HDD

    Interesuju me vasa misljenja i koliko su pouzdani?
    Neki tvrde da ovi koji su velicine 1 Terabajta nisu niti pouzdani niti brzi...
    Koja je marka najpouzdanija ili to vise nema veze kao i kod USB Flash-ova...
    U ljubavi i ratu sve je dozvoljeno!

  2. #2

    Odgovor: prenosni HDD

    Prenosni HDD se najčešće napajaju preko USB porta i stoga je bitno da imate solidno i pouzdano napajanje u kućištu računara jer se može desiti da manjak potrebne struje rezultuje problemom detektovanja Harda.
    Drugo...jasno je da su veći hard diskovi u načelu nešto sporiji u odnosu na manje (odnos bufera je lošiji), a treba znati i da sam USB port nije nikada postizao ni približno onaj protok kojim je definisan. Mada..svima je poznato da externi HDD je pre svega rezervoar i njegove performanse nisu toliko reprezentativne.
    Što se tiče firme ...moj savet je da probaš navatati WD jer imaju 3 g garancije i jako mali broj reklamacija i otkaza.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  3. #3

    Odgovor: prenosni HDD

    Chieftec eksterno kućište za 3.5 inch SATA HDD. može da primi i 2.5 inch Laptop HDD-e, a uz to pored usb ima i eSATA tako da može da radi istom brzom kao interni HDD. Sjajna sprava. Bez HDD košta oko 4000 din, sto nije malo ali je aluminumsko, sa šrafovima koji se zavrću bez alata, a i lepo izgleda (crno-srebrni). Ne može se baš uvek naći, ali vredi ga naručiti i malo sačekati, u paketu su i usb, eSATA kabl i napajanje

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •