Eksperimentisanje u kuhinji
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 18
  1. #1

    Eksperimentisanje u kuhinji

    Koliko vam se puta desilo da otvorite frižider, snimite situaciju i počnete da kombinujete, bez ideje kako će na kraju jelo izgledati i koliko će ukusno biti?
    Nekad mi se čini da upravo te kombinacije ispadnu najbolje. Šteta je što ih je teško ponoviti.

    Koliko vi eksperimentišete u kuhinji? Da li se strogo držite recepata, pratite recept ali sami formirate jelo po svom ukusu, ili ste egzibicionista... pa šta ispadne?

  2. #2

    11 Odgovor: Eksperimentisanje u kuhinji

    kombinujem uvijek (to mi se ostalo iz studentskih dana, kad od ostatka napravis nesto da prste polizes) kad god mogu. za pravljenje kolaca bas nisam talentovana, pa se jedino kod njih drzim recepta kao pijan plota (ali usprkos tome, uvijek nesto zeznem na kraju).
    nattydread is coming to dinner

  3. #3

    Odgovor: Eksperimentisanje u kuhinji

    heh, pa ja tako uvek kuvam... vidim sta ima u kuci, stavim to na sto, pa kontam sta od toga... i uvek ispadne prste da polizes

  4. #4

    Odgovor: Eksperimentisanje u kuhinji

    Citat nattydread kaže:
    kombinujem uvijek (to mi se ostalo iz studentskih dana, kad od ostatka napravis nesto da prste polizes) kad god mogu.
    Isto... Problem nastaje kasnije kad pokusam da ponovim ono sto sam prethodni put skuvala Nema sanse... svaki put je drugacije
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  5. #5

    Odgovor: Eksperimentisanje u kuhinji

    Ja sam jos uvek u studentskim danima! Moja cimerka i ja cesto experimentisemo u nasoj maloj kuhinji! Na kraju to uvek ispadne super, ili smo previse gladne!

    Bas smo pre neko vece pravile testo za pizzu, jer je ono iz prodavnice bljak!
    Pa odlucile same, domace testo je the best, i tako ja pocela da mesim i sva se ulepim, a kvasac nije dobro narastao, (zene razumu), ali sam se na kraju snasla! E onda je dosla cimi, pa je ona zavrsila (to znaci da smo na kraju testo napravile zajednickim snagama) divno iskustvo

    Verovali ili ne, to je bila pizza sa naj testom, koju sam ikad jela!
    "toliko puteva.. koji izabrati, gde poci, koga povesti..???"

  6. #6

    Odgovor: Eksperimentisanje u kuhinji

    Sve što sam ja ikada pokušala da uradim po receptu, propalo je. Ništa recepti, samo po slobodnom nahođenju. Pošto kolače nikada ne spremam, za ostalo mi recepti nisu ni potrebni. A to čeprkanje po frižideru, seckanje, muljanje, ovaj začin onaj začin to je takva čarolija!

  7. #7

    Odgovor: Eksperimentisanje u kuhinji

    Sekogas koga k sakam da izleze najubavo jadenjeto ne e to to Zatoa se baziram na moi principi no koga ednas ke zgresam drugiot pat e poubavo.Site gresime.

  8. #8

    Odgovor: Eksperimentisanje u kuhinji

    Volim da probam nove recepte,skoro nikad ih ne pratim,jer vec imam dosta iskustva u kuhinju,cak i za kolace,sto se kaze "na oko"pa isto dobro ispadne,ako i slucajno nije bas kako je trebalo,nema veze,skuvam sirup od secera i vode,ovlazim piskotu,prelijem cokoladom,ma sta ces bolje,ako mi ostane komad pecenog pileceg mesa,ma samo jedan batak,ja od toga napravim rucak,isprzim glavicu luka,dodam sitno iseckano meso,posolim,malo bibera,malo orah za rendanje(serecsen dio )dve -tri kasike brasna,zaprzi se sve,i posle polako dodam mleka,sve dok ne bude cela masa kao loptica,ostavim da se ohladi malo,pa napravim kao cevape,jaje,brasna,prezla,ispecem,i evo gotovo,malopecenog krompira,ili sos od paradajza,ili bilo sta,moze i od svinjskog mesa,vidi od jednog bataka sta ispadne prijatno
    No me toques

  9. #9

    Odgovor: Eksperimentisanje u kuhinji

    Volim da eksperimentisem u kuhinji , sa razlicitim namirnicama i razlicitim ukusima, ne ispadne bas uvek naj ,ali se do sada nista nije bacilo.
    Rucak na brzaka od sadrzaja frizidera je pravo umece i izazov, zato samo napred bez recepta je najbolje...
    sreca je kada pored sebe imas voljene osobe

  10. #10

    12 Odgovor: Eksperimentisanje u kuhinji

    Ako ne probas ne mozes da znaes kako ke izgleda toa I ako ne go bendisat jas so mazot mi go jadame a decata nikako.Ne vredi da go frlam ko je toa moj izum.

  11. #11

    Odgovor: Eksperimentisanje u kuhinji

    uvek probam ono sto neznam,i uvek zelim da probam nesto novo sa jelima,jer stvarno to volim da radim,bitno je probati prvi put,drugi ce uvek biti bolji

  12. #12

    Odgovor: Eksperimentisanje u kuhinji

    uvek voli da experimentise ,

    Egzibicionist

  13. #13

    Odgovor: Eksperimentisanje u kuhinji

    Imam nekoga ko to vrlo cesto i vrlo rado radi, a ja mu dodjem kao zamorce...

  14. #14

    Odgovor: Eksperimentisanje u kuhinji

    Ja sve češće eksperimentišem iz prostog razloga što mi je postalo mrsko da kuvam po već ustaljenom receptu. Ne uspeva baš uvek ali mi se i ne žale(bar ne glasno ). Interesantno je i to da neke namirnice,za koje sam mislila da su nespojive,odlično idu zajedno. Žao mi je što nemam više vremena da se posvetim kuvanju a samim tim i eksperimentisanju dok je sa druge strane to možda i dobro,....ko zna šta bi se izrodilo iz neke od kombinacija
    I may not be perfect but I'm always me

  15. #15

    Odgovor: Eksperimentisanje u kuhinji

    poslednji put kada sam eksperimentisala....totra se jela slamchicom....


    od tada obaFezno trazzim pomoc druga na drumu....

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Zene u kuhinji
    Autor yige_gui u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 19.11.2011, 14:57

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •