Nar, ili jedna stranica života
Prikaz rezultata 1 do 3 od ukupno 3
  1. #1

    Nar, ili jedna stranica života

    Nar je neobično voće.Liči na okamenjeni cvet ispunjen providnim,sočnim semenčicama.Ali,osim što je voće,on može biti i jedna stranica života.Tačka na kojoj je neko zastao,osvrnuo se,zagledao u daljinu i uzdahnuo pred visinom neba koje ne može dohvatiti i daljinom nedostižnog mu horizonta.
    Evo kako se ta stranica može podeliti.
    Podeliću stranicu svog nara tako što ću dati po jednu,njegovu,ružičastu semenku jednom licu.
    Lice prošlosti dobija onu pomalo pocrnelu semenku koja u sebi,osim kiselo-slatkog ukusa sadrži nešto od gorčine badema.Pomalo je natrula je u sebi ima mnogo toga starog.
    Lice sadašnjosti će dobiti u posed jednu,pomalo nezrelu,semnku ni malu,ni veliku.Taman dovoljno veliku da u sebi sadrži sve one dane nazane jednim,isim imenom ''danas'',a dovoljno male da bi već koliko sutra bila zaboravljena i ostavljena u prošlosti da deli nešto od svoje boje sa onom,prvom,natrulom semenkom.
    Lice budućnosti je svoju semenku sakrilo u najšvrčćem delu nara,ispod onog dela kore koji je nemoguće rasporiti samo rukama.Ponekad je tečko doći do te semenke.
    Listam svoju nar-straicu i vidim kako bih mogla smeneke razdeliti i svim ljudima koji me znaju,ili koji to barem zamišljaju.

    Da li biste vi ogli otkriti svoje ''voće-stranicu'' i podeliti njegov plod sa nekim?Kome biste dali najveći,a kome ili čemu najmanji komad?
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  2. #2

    Odgovor: Nar, ili jedna stranica života

    Ne vidim lepotu življenja ako svako seme ne podelim sa nekim..dobro, ne baš svako, volim da nešto ostavim samo za sebe, da ga sa sobom u slasti tajnosti podelim..ali većinu sam delila, delim i deliću..
    Svako seme je nekako već nekom i namenjeno, samo uz malo umeća treba otkriti i kome..jer, semenje je različito i ne može se sa svakim ni podeliti..potrebno je naći osobu kojoj će to seme biti slatko kao i nama, da užitak bude obostran..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  3. #3

    Odgovor: Nar, ili jedna stranica života

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    Da li biste vi ogli otkriti svoje ''voće-stranicu'' i podeliti njegov plod sa nekim?Kome biste dali najveći,a kome ili čemu najmanji komad?
    Ne mogu govoriti o "moći", već o "morati". Dakle, svako zrno ovog cudesnog ploda naslo se kod nekoga ko je umeo videti sta mu se nudi. Bolji ce birati bolje, losiji losije. Ostatak ceka buduce konzumente.

    Da nije raspukla kora nara, da se zrna nisu pocela kruniti, sve bi poprimilo miris trulezi i bilo baceno kao bezvredno, a moj zivot i ljudi oko mene to nisu.

Slične teme

  1. Priče iz života..
    Autor yige_gui u forumu Pričaonica
    Odgovora: 98
    Poslednja poruka: 17.09.2015, 22:27
  2. Zalaganje života
    Autor zosim u forumu Srpska poezija
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 20.11.2011, 23:40
  3. Religija/stil života
    Autor psssst u forumu Religija
    Odgovora: 65
    Poslednja poruka: 27.10.2010, 07:02
  4. 2 trenutka jednog,istog života
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 26.11.2009, 03:10
  5. Ima li života nakon razočarenja?
    Autor ser_gogsy u forumu Filozofija
    Odgovora: 72
    Poslednja poruka: 01.09.2009, 16:44

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •