Isključujete li računar? - Strana 2
Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 67
  1. #16

    Odgovor: Isključujete li računar?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Znaci kad god je moguce, iskljucujte vase racunare, TV-e, mikropecnice i frizidere!
    Ajd jasno mi ovo za računare, gore lampice, tu i tamo se uspuše, dakle živ je...troši struju...a šta mi mikrovalna troši kad je ne koristim? Moja nema sat....samo je uštekana...no ako će pomoći dobru planete nam Zemlje...odoh da je ištekam. A frižider... jedino da metnem hranu u prozore, sad je zima, jelte.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  2. #17

    Odgovor: Isključujete li računar?

    da iskljucim racunar..... ako se setim
    Desi se da zaboravim da se izlogujem sa foruma i po 24 sata, kamoli da iskljucim racunar
    neunistiva zlojebaba!

  3. #18

    Odgovor: Isključujete li računar?

    nisam ja tolika raspikuca koliko imam strah da se kompjuter vise nece probuditi

    elem,desava se da kad ga ugasim,ili nestane struja,ne mogu da ga podignem satima...ni sejf mod nece da radi a kamoli nesto drugo...i onda ja lepo pustim neku muziku i to drnda 24 sata
    Ploviti se mora i bez broda ..

  4. #19

    Odgovor: Isključujete li računar?

    Ostaje uključen samo ako nešto skidam. Inače...gasim ga kada ga ne koristim. Mnogi se čude kada se računar "zaglupi" jer ga danima ne isključuju. Stvar je u tome što neke aplikacije ipak ne oslobode svu memoriju koju su prigrabile prilikom startovanja...pa vremenom računar ima sve manje raspoloživih resursa.
    Usput...neću crći time što ću sačekati 30ak sekundi da se startuje ujutro .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  5. #20

    Odgovor: Isključujete li računar?

    Ne mogu da spavam od tog cangrljanja nocu, pa ga gasim, inace mislim da ga ne bih gasila. Smeta mi sto zbog spavanja, sto zbog toga sto pred spavanje drndam TeVe i "Gospodara prstenova" i ne mogu da najavim ton filma jer onda od toga necu moci da spavam.. a da mi se komp i zvuk sa TeVea takmice koji je jaci.. zajebi. Lepo ga ugasim nocu, osim ako nesto skidam. Prvo sto uradim kad se probudim je da u prolazu palcem noge sutnem dugme za paljenje i ceo dan radi, posto svi navracaju do njega zbog neta. Prazno mi kad ne zvrji u toku dana
    Krek, krek.. Ne gudra

  6. #21

  7. #22

    Odgovor: Isključujete li računar?

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    ....
    Mnogi se čude kada se računar "zaglupi" jer ga danima ne isključuju.....
    ar Ju toKing tu Mi ....


    sad mora da ga gasim .... inache .... sam ugasila ....

  8. #23

    Odgovor: Isključujete li računar?

    Citat Sunflower kaže: Pogledaj poruku
    Ajd jasno mi ovo za računare, gore lampice, tu i tamo se uspuše, dakle živ je...troši struju...a šta mi mikrovalna troši kad je ne koristim? Moja nema sat....samo je uštekana...no ako će pomoći dobru planete nam Zemlje...odoh da je ištekam. A frižider... jedino da metnem hranu u prozore, sad je zima, jelte.
    Za frizider sam se salio no o zamrzivacu sam vec razmisljao, po onim hladnim danima od -20 stepeni.
    Ovako:
    Najvise vam trose u stendbaj modu televizor i laserski stampaci, posto oni i tada imaju ukljucen grejac sa pola snage. Moja procena je da je to oko 30 W snage po uredjaju a mozda i manje, ipak smatram znacajnom.
    Drugi stampaci trose samo malo za elektroniku, kao i mikro pecnice za sat koji svetli.
    Monitori se znaju sasvim ugasiti osim lampice, pa takodje malo trose.
    Kod racunara je pitanje, da li ostaje ventilator i hard disk ukljuceni, kao i maticna ploca. Postoje razni nivoi moda stednje.

    No bilo koliko mala da je ta potrosnja, ako su uredjaji ukljuceni dan i noc cele godine u tom stedljivom modu, pomnozite broj uredjaja sa brojem milijona domacinstava, dobijate snagu od nekoliko nuklearnih elektrana u svetu koji treba samo da podmire tu potrosnju. Itekako opterecuje okolinu. A nuklearke najmanje zagadjuju atmosferu. Zamislite da se deo te energije proizvede u termoelektranama...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  9. #24

    Odgovor: Isključujete li računar?

    Desavalo mi se par puta da ostane ukljucen dva dana, ali to je maksimalno...
    Kad god sam kuci, ukljucen je, ali cim negde izlazim, ili kad idem na spavanjac iskljucujem ga momentalno

  10. #25

    Odgovor: Isključujete li računar?

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    ja sam ta
    nikad ga ne iskljucujem
    osim kad idem na put na nekoliko dana
    ili ide muzika,ili skidam filmove,ili ostanu strane otvorene
    znaci,ne gasim ga vec godinama....
    i ja se javljam, kriva sam.. evo stidim se
    takodje iz istog razloga, muzika, filmovi.. a i bilo bi bezveze i uzaludno da ga iskljucim na pola sata, da bi ga zatim moja sestra ukljucila

  11. #26

    Odgovor: Isključujete li računar?

    Uvek isključujem comp kada završim sa aktivnostima na njemu. Nikad ga nisam ostavio da "vrti" a da se ne radi nešto. Kod mene, u kući, samo ga ja koristim jer moje to ne zanima.
    Prvi utisak uvek vara

  12. #27

    Odgovor: Isključujete li računar?

    Da iskljucim navikao sam tako

  13. #28

    Odgovor: Isključujete li računar?

    Redovno ga iskljucujem...... i ovako hoce da se "zablesavi" ako malo duze radi, a kamoli da ga ostavim da radi i preko noci

  14. #29

    Odgovor: Isključujete li računar?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    racunar se moze podesiti da ostane u stanju minimalne potrosnje, te da se budi na pokret misa ili pritisak na tastaturu.
    Kod mene ovakva situacija
    Stalno je ukljucen, osim ako idem na put .

  15. #30

    Odgovor: Isključujete li računar?

    Svaki drugi ili treci put kad ustajem od njega, slucajno kolenom..
    Bivalo je i da odvalim fiJoku od CD/DVD/RW/ romBova.. Treba bolje da uzgodim kuciste..
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Posećujete li kozmetičara?
    Autor Lady S u forumu Lepota
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 07.02.2024, 13:04
  2. 56,8% Srba nikad nije selo za računar
    Autor Necromancer u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 12.10.2017, 13:06
  3. Čujete neki trač o sebi-kako reagujete?
    Autor duga12 u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 195
    Poslednja poruka: 26.03.2017, 15:45
  4. U koje svrhe najčešće koristite računar?
    Autor Necromancer u forumu Softver
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 03.08.2009, 16:03
  5. Kako isključiti Windows Messenger?
    Autor Bacvanin u forumu Softverski problemi
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 04.11.2006, 20:41

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •