Хорнби краљ...

--
10. novembar 2009. | 21:13 | Izvor: B92, Beta
Hornbi: 'Tobdžije su razmažene'

Nik Hornbi, autor romana "Stadionska groznica" i jedan od najpoznatijih navijača Arsenala ocenio je da su navijači 'Tobdžija' poslednjih godina veoma razmaženi.

"Čini mi se da stalne kritike pokazuju koliko smo kao navijači postali razmaženi. Kada sam ja počeo da odlazim na utakmice, Arsenal 17 godina nije osvojio ništa, kao ni od 1971. do 1979, odnosno od 1979. do 1987. godine", rekao je Hornbi za sajt Arsenala.

Arsenal nije osvojio trofej od 2005. godine, zbog čega navijači kritikuju trenera Arsena Vengera i igrače.

"Pa, većina ekipa nije osvojila mnogo trofeja. Zašto navijači Vest Hema kupuju sezonske ulaznice"? Ili pristalice Evertona? Zato što vole svoj klub i vole da izađu iz kuće za vikend i gledaju utakmicu", objasnio je engleski pisac.

Hornbi je podsetio da je, uprkos izostanku trofeja, Arsenal u poslednje četiri godine imao zapažene rezultate.

"U nekim takmičenjima igrali smo dva finala, od koji je jedno bilo u Ligi šampiona, četiri ili pet puta smo bili u polufinalu. Iako je bilo razočaranje što smo izgubili te mečeve, to znači da smo pred kraj svake sezone bili u konkurenciji za neke trofeje", naveo je on.

Pisac je zaključio rekavši da je najvažnije da li navijači uživaju u utakmicama.

"Na kraju krajeva, najvažnije je da li želite da uživate. Svako ko kaže da nije uživao gledajući Arsenal poslednjih sezona, pogotovo na domaćem terenu, u stvari i ne voli fudbal", rekao je Hornbi.