Фудбалска размишљања и дешавања...
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 34

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Фудбалска размишљања и дешавања...

    Хорнби краљ...

    --
    10. novembar 2009. | 21:13 | Izvor: B92, Beta
    Hornbi: 'Tobdžije su razmažene'

    Nik Hornbi, autor romana "Stadionska groznica" i jedan od najpoznatijih navijača Arsenala ocenio je da su navijači 'Tobdžija' poslednjih godina veoma razmaženi.

    "Čini mi se da stalne kritike pokazuju koliko smo kao navijači postali razmaženi. Kada sam ja počeo da odlazim na utakmice, Arsenal 17 godina nije osvojio ništa, kao ni od 1971. do 1979, odnosno od 1979. do 1987. godine", rekao je Hornbi za sajt Arsenala.

    Arsenal nije osvojio trofej od 2005. godine, zbog čega navijači kritikuju trenera Arsena Vengera i igrače.

    "Pa, većina ekipa nije osvojila mnogo trofeja. Zašto navijači Vest Hema kupuju sezonske ulaznice"? Ili pristalice Evertona? Zato što vole svoj klub i vole da izađu iz kuće za vikend i gledaju utakmicu", objasnio je engleski pisac.

    Hornbi je podsetio da je, uprkos izostanku trofeja, Arsenal u poslednje četiri godine imao zapažene rezultate.

    "U nekim takmičenjima igrali smo dva finala, od koji je jedno bilo u Ligi šampiona, četiri ili pet puta smo bili u polufinalu. Iako je bilo razočaranje što smo izgubili te mečeve, to znači da smo pred kraj svake sezone bili u konkurenciji za neke trofeje", naveo je on.

    Pisac je zaključio rekavši da je najvažnije da li navijači uživaju u utakmicama.

    "Na kraju krajeva, najvažnije je da li želite da uživate. Svako ko kaže da nije uživao gledajući Arsenal poslednjih sezona, pogotovo na domaćem terenu, u stvari i ne voli fudbal", rekao je Hornbi.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  2. #2

    Odgovor: Фудбалска размишљања...

    10. novembar 2009. | 13:29 | Izvor: B92
    Rednap podržao Old Firm u Engleskoj
    Trener engleskog Totenhema Hari Rednap podržao je inicijativu da se najbolji škotski fudbalski klubovi Seltik i Glazgov Rendžers uključe u Premijer ligu.

    Redknap se tako složio se sa svojim kolegama iz Evertona i Aston Vile, Dejvidom Mojesom i Martinom O'Nilom, koji su prethodno podržali inicijativu predsednika Boltona Fila Gartsajda.

    "Apsolutno podržavam tu ideju. Pozdravio bih dolazak Seltika i Randžersa u Premijer ligu. Radi se o dva velika kluba i njihovim ulaskom u to takmičenje engleski fudbal bi dobio još mnogo fantastičnih utakmica. To bi bilo dobro za engleski fudbal", ocenio je Rednap.

    On je rekao da je pre par meseci u Škotskoj gledao meč kvalifikacija za Ligu šampiona između Seltika i Arsenala i istakao da je tada apsolutno bio fasciniran atmosferom na stadionu.

    "Meč u Škotskoj je bio izvanredan, a atmosfera nestvarna. Voleo bih da češće gledam takve utakmice. Jedino što me brine je to što ne znam šta bi se dogodilo sa škotskim fudbalom u slučaju da Seltik i Glazgov napuste to takmičenje", naveo je trener Totenhema.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  3. #3

    Odgovor: Фудбалска размишљања и дешавања...

    Mogu mislit kako bi Celtic i Glasgow Rangers prošli da ih prime u Premjer Englensku ligu. Bili bi gaženi od skoro svih u premjer ligi . Ne bi vidjeli Lige prvaka ni u snovima , vjerojatno ni europske lige. Istina imali bi pune stadione , više love ali šta ti to vredi kad ne možeš ostvarit sportski rezultat tj.plasman u europske kupove. Celtic i Glasgow Rangers su jako slabi , to dokazuju njihovi ovosezonski rezultati u eurokupovima. Celtic ima 2ili 3 boda u 4 utakmice europske lige , a Glasgow Rangers čak ne može pobedit ni slabi rumunjski klub Unirea u svojoj grupi Europske lige. Ostatak škotske lige još je slabiji. Dinamo je bez problema razbio prošlosezonskog trečeplasiranog Hearts čak 4:0. , a škotski Falkirk je ove sezone ispao od lihenštajnskog Vaduza , a Aberdeen potučen od Steue. O čemu mi pričamo Celtic i Glasgow Rangers nisu ni na razini kvalitete recimo Stoke , Wigan,Blacburn..... a kamoli onda da bi mogli sa Mancesterom United, Chealsy, Liverpool , Arsenal , Manchester City,Totenham, Aston Villa, Everton.... Možda bi Celtic i Glasgow Rangers mogli igrat ravnopravno sa klubovima tipa Burnley, Hull City,Portmush, Wolverhampton, West Ham.... ali i to je upitno. Volio bi jednom da vidim Celtic i Glasgow Rangers u premjer englenskoj ligi da vidim da li sam u pravu kad mislim ovako.

  4. #4

    Odgovor: Фудбалска размишљања и дешавања...

    Јака лига даје јаке клубове. Кад су Звезда и Партизан играли у јакој лиги, били су јаки и у Европи.
    Тако би и Селтик и Глазгов Ренџерс ојачали у Премијер лиги. А и зарађивали би више кад би играли са Арсеналом, Челзијем, Манчестером, Ливерпулом... него са Фалкирком, Ст. Џонстоном, Ливингстоном... па би се и играчки појачали.

    А са армијом навијача и толиком посетом, врло брзо би ушли међу јаче клубове Премијер лиге.

    Остаје проблем шкотских представника у евро куповима, то би се могло решити тако да се на крају лиге игра плеј оф, између Селтика и Глазгова и рецимо 2 првопласирана клуба СПЛ, за места у евро-куповима.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  5. #5

    Odgovor: Фудбалска размишљања и дешавања...

    Nema od toga nista
    Jel nije bila opsta pometnja kad je /mislim da je prosla sezona/ Kardif dosao do pred kraj kupa oce li ga Englezi pustiti u Evropu.
    ...
    A i odbijeni su .

  6. #6

    Odgovor: Фудбалска размишљања и дешавања...

    Citat valter kaže: Pogledaj poruku
    nema od toga nista
    Jel nije bila opsta pometnja kad je /mislim da je prosla sezona/ kardif dosao do pred kraj kupa oce li ga englezi pustiti u evropu.
    ...
    A i odbijeni su .
    Не знам то за Кардиф, али с обзиром да УЕФА дозвољава да се клубови са територије Велса такмиче у лиги Енглеске, не видим логику да им не допусте учешће у евро куповима као представницима Енглеске, јер све је то држава Велика Британија.

    Нема од тога ништа... засад... али требало би да има
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  7. #7

    Odgovor: Фудбалска размишљања и дешавања...

    Citat valter kaže: Pogledaj poruku
    Nema od toga nista
    Jel nije bila opsta pometnja kad je /mislim da je prosla sezona/ Kardif dosao do pred kraj kupa oce li ga Englezi pustiti u Evropu.
    ...
    A i odbijeni su .
    da..al vidis,Vaduz koji je s kipra zapravo,a igra svajcarsku drugu ligu evo vec dugi niz godina uzastopno......ni evropa ni vishi rang..ja ne znam kako oni misle da im je bolje

Slične teme

  1. Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 16.02.2015, 19:08
  2. Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 24.06.2013, 23:01
  3. Odgovora: 53
    Poslednja poruka: 21.10.2010, 23:59
  4. Журка, парти, забава, жур...
    Autor broj310 u forumu Muzika
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 24.10.2009, 21:22
  5. Завештања Стефана Немање
    Autor SQUAW u forumu Književnost
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 07.10.2007, 16:12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •