Samoispunjavajuce prorocanstvo?
Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
  1. #1

    Samoispunjavajuce prorocanstvo?

    Fenomen kada ljudi sami opsednuti crnim mislima, donose sebi iste takve dogadjaje u zivotu.

    Milion puta sam cula, da neko nadajuci se sopstvenoj nesreci, upravo to dozivi.
    U momentima kada je srecan, uplasen od sopstvene srece, zapita se kakva li ga nesreca posle toga ceka?
    Ili ono - ne sluti, ne prizivaj nesrecu ...
    Koliko smo mi sposobni da sami sebi losim mislima upropastimo zivot i na neki nacin dozovemo nemile dogadjaje?

    Verujete li u samoispunjavajuce prorocanstvo?
    Da li vam se to nekad u zivotu desilo?

  2. #2

    Odgovor: Samoispunjavajuce prorocanstvo?

    Ne verujem u to, ja sam kao veliki brod, dostojno plovim na reci i zaobilazim prepreke.
    Samoispunjavanje su lepi predeli koje pri tome vidjam...
    Cak ni ne verujem u zlu sudbinu... ako se desi, drugi ce biti krivi... ja sanjam samo lepo...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  3. #3

    Odgovor: Samoispunjavajuce prorocanstvo?

    Od malih nogu su nas učili, bar mene, da se ne smijem mnogo ničemu, jer poslije svakog smijeha dolazi plakanje. Bilo je situacija kada sam umirala od smijeha, ali uvijek je u podsvjesti bilo ono "nešto će ti se loše desiti"...

    Tzv. moć podsvjesti može da napravi čudo od psihe...a kada se psiha okrnji...naravno da osoba neće funkcionisati savršeno, i moguće su razne posljedice.

    Dešavalo mi se na ispitima, da je ispit težak, da sam učila mjesecima, da nema šta ne znam više...ali od nekog silnog straha, od brige da li ću znati da pokažem znanje, da se paralizujem, da položim, ali ostavim doslovce kosti na stolici...s druge strane, sa nimalo lakšim ispitima mi se dešavalo da ga u glavi unaprijed položim, prekrižim...a nisam ni počela da ga učim...recimo da ga polovično spremim...ali odem na ispit sa toliko pozitivne energije, samopouzdanja, i naravno, prođem mnogo lakše.

    Umijem sebe da podignem međ' zvijezde...da prosto lebdim, sve mi je lako...sve mi polazi od ruke...ali isto tako uspijevala sam sebe da zakopam po 3 m ispod zemlje...da jedva dišem, da spajam kraj sa krajem...tada teško da i postojim...i ništa dobro se tih dana neće desiti...samo će se redati nevolja za nevoljom.

    Dakle, vjerujem.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  4. #4

    Odgovor: Samoispunjavajuce prorocanstvo?

    "Kakvim se mislima bavimo - takav nam je život.
    Ako su nam misli mirne i tihe - eto nam mir.
    Ako su nam misli negativne - eto nam nemir."
    reče otac Tadej..

    Mišljenja sam da upravo svojim stavom ,razmišljanjem i delanjem,
    energijom kojom zračimo, utičemo na neki način na sled događaja u sopstvenom životu.
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  5. #5

    Odgovor: Samoispunjavajuce prorocanstvo?

    Rečenicu oca Tadeja: "Kakve su ti misli, takav ti je život!" su izgovarali i mnogi drugi duhovnici i učitelji. To je filozofija koja se provlači kroz sve velike religije svijeta. Kvantna fizika je dokazala da su misli energija koja se odašilje u prostor i odredili joj masu.

  6. #6

    Odgovor: Samoispunjavajuce prorocanstvo?

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Fenomen kada ljudi sami opsednuti crnim mislima, donose sebi iste takve dogadjaje u zivotu.

    Milion puta sam cula, da neko nadajuci se sopstvenoj nesreci, upravo to dozivi.
    U momentima kada je srecan, uplasen od sopstvene srece, zapita se kakva li ga nesreca posle toga ceka?
    Ili ono - ne sluti, ne prizivaj nesrecu ...
    Koliko smo mi sposobni da sami sebi losim mislima upropastimo zivot i na neki nacin dozovemo nemile dogadjaje?

    Verujete li u samoispunjavajuce prorocanstvo?
    Da li vam se to nekad u zivotu desilo?
    Da, verujem da opsednutost negativnim mislima donosi nesreću. Sem pominjanja oca Tadeja ima i čitav niz izreka, narodnih verovanja, postupaka ili uzrečica koje se odnose na slično.
    Neke od njih su i:
    - Ko šta radi, sebi radi;
    - Da kucnem u drvo da ne čuje zlo;
    - Da se pomerim s mesta;
    - Ne zovi đavola, on dođe i nepozvan;
    i mnoge druge. Zanimljivo je što i u narodu postoji izraz za osobe koje donese nesreću (i drugima i sebi): baksuz!
    Možda je sve poteklo od sasvim prirodne logike:
    - Loše seme, loš i usev.
    Ne smatram baš sposobnošću to da neko sebi upropasti život i dozove nemile događaje. Više sam stava da takva osoba sama sebi "suzi filter" percepcije i "propušta" samo negativno.
    - Dobro pazi šta želiš, može ti se ostvariti!

Slične teme

  1. Kremansko prorocanstvo
    Autor dule_legenda u forumu Parapsihologija
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 22.11.2010, 16:12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •