Telepatija
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 30

Tema: Telepatija

  1. #1

    Telepatija

    Verujete li u telepatiju? Da li ste imali iskustva koja se mogu povezati sa ovom pojavom?

  2. #2

    Odgovor: Telepatija

    Recimo da sam imala jako cudna iskustva sa jednom osobom. Bili smo povezani na jako cudan nacin... Cesto mi se desavalo da u isto vreme pomislimo jedno na drugo. Da dok pevusim nesto u sebi, on tacno zna sta je to... Probudim se minut pre nego sto mi on posalje poruku... I jos dosta toga... Ja bih pre rekla da je to psihicka povezanost dvoje ljudi, nego telepatija. Ali ko zna...

  3. #3

    Odgovor: Telepatija

    Citat LilShizle kaže:
    Ja bih pre rekla da je to psihicka povezanost dvoje ljudi, nego telepatija. Ali ko zna...

    Slazem se. Meni se to stalno dogadja sa tetkom. Ceo dan razmisljam o njoj i kako cu je kasnije nazvati, i obavezno ona nazove mene. Kad god ja nju prva zvrcnem, uvek mi kaze kako me se bas danas setila zbog necega... Na neki cudan nacin sam povezana i sa cimerkom. Zvoni telefon, ja, ne znam iz kog razloga, kazem "ovo je moja cimi" , jednostavno mi te reci izlete, i nikada jos nisam pogresila... freaky

  4. #4

    Odgovor: Telepatija

    Verujem jer sam imala vise takvih iskustava sa razlicitim sobama,ne samo onima koje su mi nesto znacile vec i tako slucajnih prolaznika kroz moj zivot...
    Mislim da je to kao intuicija,kod nekoga vise izrazeno kod nekoga manje,sve opet zavisno od razvijenosti nase psihe i koliko smo sposobni da kanalisemo neke stvari pa i one podsvjesne...

  5. #5

    Odgovor: Telepatija

    Citat LilShizle kaže:
    Ja bih pre rekla da je to psihicka povezanost dvoje ljudi, nego telepatija.
    To je i moje mišljenje.
    A, da, dešavalo mi se. Neki nemir u meni koji umine tek kada ih pozovem, čujem, vidim. I uvek se ispostavi sa razlogom nemir. Sporadično se dešavalo sa nekim dragim, bliskim osobama. Redovno mi se dešavalo sa najbliskijom drugaricom. Još uvek mi se dešava sa rođenom sestrom.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  6. #6

    Odgovor: Telepatija

    Sudeci po odgovorima, izgleda da nam cenjeni lepsi pol i telepatski obdaren. Krasno, krasno
    PS
    Zenska intuicija da ; telepatija ne
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala

  7. #7

    Odgovor: Telepatija

    Ne mogu baš da vidim i osetim neke stvari baš u onom momentu kad se dešavaju, niti da čujem reči ili bilo kakve jasne poruke, što bi valjda i bila telepatija, ali svakako osećam neke vibracije a i emitujem ih, kažu. Najjaču vezu imam sa svojim detetom, imala sam je sa bakom, i sa braćom. Sa nekim bliskim prijateljima. Sa onima sa kojima sam bila u ljubavnim vezama, obavezno. Javi se ili kao nemir, ili kao slutnja kada osetim loše ili kao neki topli talas koji me preplavi kao da znam da im se dešava nešto lepo. Nekad se javi u snu.

    Jako sam povezana i sa svojim psom. Moji znaju da ću doći kući 15 minuta pre nego dođem. I onda kada me niko ne očekuje. Taj se parkira kod vrata i stoji na sve četiri i ne mrda. Nema šanse. Sa drugim ukućanima to ne radi. Nikad nisam mogla da ih iznenadim

    Imali smo i komšinicu koja je bila u jakoj telepatskoj vezi sa našom rernom. Izvadiš pitu iz iste i evo nje Nikad nije pogrešila.

    Moj odgovor će biti dakle da verujem. Ako neke misli iz čista mira dođu u moju glavu i ako se ispostavi da taj neko o kome mi one govore istog trenutka misli o meni, dovoljno je da sam sigurna da smo povezani dnevnim snom kako god se taj san zvao
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  8. #8

    Odgovor: Telepatija

    O telepatiji sam ranije razmišljao kao o retkom daru pojedinih ljudi, međutim sada imam drugačije mišljenje. Mislim da u svakom čoveku postoji barem trag telepatskih sposobnosti. U zadnje vreme mi se dešava da ako par puta u toku dana pomislim na neku osobu u smislu da je dugo nisam video, a bilo bi mi drago, ne prođe 24 časa i ta se osoba pojavi. Isključivo su to meni drage osobe, bilo kao prijatelji ili rodjaci, a opet normalno da su na nekoj realnoj distanci da bi se mogle pojaviti.
    A o telepatiji kod blizanaca, odnosno povezanosti dosta je već ispričano. U jednom periodu dosta se pričalo i pisalo o Ruskim naučnicima koji su uspeli da najdalje odu u razvoju telepatskih sposobnosti kod pojedinih ljudi.
    Sada se o tome nešto ne piše, možda i zato što mediji ovekve svere smatraju manje atraktivnim od svakodnevnih političkih događanja, i tračeva.

  9. #9

    Odgovor: Telepatija

    Verujem jer sam imala iskustva te vrste...
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  10. #10

    Odgovor: Telepatija

    Ovo se desilo upravo ovde na forumu, na trach partiji (sto moze i Silvia da posvedoci)... U istom trenutku smo poslale potpuno identican komentar. Da li je to bila koincidencija ili nesto drugo ne znam, ali znam da smo obe bile iznenadjene - kako je moglo da se desi da moj i njen post, jedan za drugim, imaju potpuno iste reci - cak i redosled reci
    neunistiva zlojebaba!

  11. #11

    Odgovor: Telepatija

    Telepatija? Moguce je...
    Isao sam vrlo kratko vreme na seanse i na poducavanje kod dr. Ljubise Stojanovica, i u njegovom prirucniku oise da je telepatija moguca kod prosvetljenih ljudi, tj. koji su dostigli visok psihicki nivo, kao i nivo inteligencije...

  12. #12

    Odgovor: Telepatija

    Parapsiholoski fenomeni, kao sto su telepatija i telekineza su cak i naucno dokazani. Bivsi SSSR je najdalje otisao u tim eksperimentima. Problem je samo u "anteni" tj. receptorima, telo ih poseduje ali ne znamo da ih "cujemo".
    Tesla nas je ucio da je sve energija. Evo ja sam meterolopata. Kako ja osetim priblizavanje dobro naelektrisanog oblaka? Nije objasnjenje ni u padu atmosferskog pritiska. Ponekad ga osetim daaaleko daaaleko pre. Kako "znamo" tj. "osetimo" da nas neko sledja posmatra?
    Oko ove nase plave planete se nalazi jonosfera tj. zemlja isto kao i covek ima svoju auru. Sva energetska desavanja na povrsini zemlje se odrazavaju i na jonosferu. Potrebno je samo aktivirati "mehanizam u glavi" i osluskivati jonosferu i to je to. Sad, da bi osobe komunicirale, potrebno je prethodno da usaglase "frekvenciju" tj. da dodju na istu talasnu duzinu i to je to. Mi razmisljamo u vidu elektricnih impulsa i nase misli mogu da "oboje" auru tj. kada promenimo raspolozenje, menja se "boja" (frekvencija) aure.
    Treba biti oprezan sa svim ovim i slicnim pojavama. Mene je ovo interesovalo, saznao sam dosta o tome, ali oprez. Naime, pojedine grupacije "energeticara", podsticu osobe da razvijaju receptore i da "vide" auru, ali i vezuju svoje ucenike za sebe stvarajuci od njih sledbenike tj. sektu. Licno poznajem jednu takvu osobu, koja "vidi auru" i postala je fanatik tj. sledbenik.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  13. #13

    Odgovor: Telepatija

    Zanimljiva tema. Slicna iskustva sam i ja imao, al neznam dal je to telepatija ili jednostavno slucajnost. Desava se da pomislim na nekog i da ga sretnem ubrzo, ali dosta puta se desilo i suprotno... Možda se u tom trenutku kad sretnem tu osobu setim da sam razmisljao o njoj pa onda to povezujem sa telepatijom. Neko je pomenuo blizance. Evo neka moja iskustva, posto imam brata blizanca ( jednojajcani blizanci). Mada cesto blizanci izbegavaju da govore o tome i cimaju druge, a sve zbog glupih pitanja tipa "A jel osecas bol kad ti se brat povredi?" Moji roditelji su mi pricali da smo kao klinci prepricavali isti san, brat krene da prepricava ja nastavljam. Desilo se i da u kupimo iste stvari iako namerno udjemo u suprotne prodavnice, posle zakljucimo da smo kupili iste cipele Nebrojano puta se desilo i da kazemo istu stvar u isto vreme, da nas profa cima zbog mnogo slicnih radova i tekstova, desilo se i da imam neki nelagodni osecaj kad nije u mojoj blizini i kad nije sve OK,kao neki predosecaj, dok igramo mali fudbal sjajno se kapiramo, dovoljan je i pogled, ustvari blizancima je i pogled dovaljan u komunikaciji u zivotu... Al možda i to nema veze sa osecajem na daljinu, vec s tim da smo zajedno odrasli, dobar deo vremena zajedno, stekli slicne ukuse u oblacenju i drugim stvarima, slicnih interesovanja, iste knjige citali, slican nacin razmisljanja, iste bolesti preležali... Mada se u nekim situacijama i razlikujemo u ponasanju.
    Pricao sam i sa drugim blizancima i svi imaju slicna iskustva...

  14. #14

    Odgovor: Telepatija

    Telepatija nije prenos misli na daljinu, već prema korenu te reči, znači "patiti na daljinu", pošto reč "patija" dolazi od grčke reči koja znači "patiti".

  15. #15

    Odgovor: Telepatija

    Imam drugaricu sa kojom sam "povezana" Dok smo radile zajedno bar jednom dnevno se dešavalo da ona pomisli a ja u tom trenutku kažem i obrnuto.
    Prošlo je par godina od kako smo tih 8 sati dnevno provodile u istoj prostoriji ali i dalje nam se to dešava...odjednom iz čista mira pomislim na nju...i ona me pozoveu roku od par minuta Interesantno je i što smo konstatovale da imamo jako sličan način razmišljanja, u nekim situacijama reagujemo isto, skoro kao bliznakinje a niti smo odrasle zajedno niti imamo dodirnih tačaka po pitanju gena, vaspitanja, navika i štatijaznam, bilo šta što bih mogla da povežem sa tim "osećajem" . Dešava mi se to nekad i sa drugim ljudima ali mnogo, mnogo redje nego sa njom

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •