Podzemlje Petrovaradinske tvrdjave - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 49
  1. #31

    Odgovor: Podzemlje Petrovaradinske tvrdjave

    Citat nenad.bds kaže: Pogledaj poruku
    Čini me se niko.

    Pre 10 dana sam telefonom tražio obaveštenje od Muzeja grada na Tvrdjavi, tj. njihove vodičke službe (imajući u vidu vest od proletos da je električna instalacija pokradena) i još uvek nema obilazaka.
    Poludecu...

    Ja planiram sad u subotu da idem,i sad widim da nema m+nista od toga....PU PU PU PU......

    Ako neko sazna da ipak ima obilazak neka jawi,po mogucstwu sto pre,u swakom slucaju hvala i na owoj pomoci....

  2. #32

    Odgovor: Podzemlje Petrovaradinske tvrdjave

    Koliko me sećanje služi podzemnim hodnicima Tvrđave prohodala sam u 4. razredu osnovne škole na ekskurziji.

    Decembra 2007. prisustvovala sam nekom skupu u hotelu "Leopold". Posle njega je bila organizovana večera uz tamburaše, ali sam se napravila pametna i krenula domu svome. I kuda, nego, po sećanju stepeništem (čini mi se da ih ima oko 220) na niže prema gradu, do stajališta gradskog autobusa.

    I to je izgledalo ovako:

    - još uvek lepo osvetljena terasa


    - i divan pogled na svetla prestonice (samo nedovoljno dobar fotoaparat)

    - lepo osvetljen sat, ali sam zapela za neke sprave koje su majstori ostavili (verovatno oni koji su rušili ogradu)

    - bliži se stepenište i silazak, još se dobro vidi

  3. #33

    14 Odgovor: Podzemlje Petrovaradinske tvrdjave

    I sa sam par puta bila sa vodicem is sa srudarima,i toliko me se svidelo,da hocu sto vise da znam.Ja nemam mapu,ali jako bi zelela da imam...ako neko moze da mi posalje,bila bi jako zahvalna

  4. #34

    Odgovor: Podzemlje Petrovaradinske tvrdjave

    Ratni bunar beše upropašten kada su neki lopovi polomili vodovodnu cev? Fine su sličice i lepo je što se ulaže da se i podzemlje tvrđave prikaže turistima ali sve je to daleko od iskorišćenja potencijala same tvrđave. Dobro je bitno je da se nešto radi na tom pitanju, a grupe su verovatno zbog usluga vodiča, iz iskustva po našim muzejima, iako svi imaju kustose, ja sam imao sreću da ih slušam samo u grupnim posetama. Svaka individualna poseta je uglavnom išla bez kustosa, jedino što te ljubazno dočekaju na ulazu i eventualno daju neki svaet za razgledanje postavke. Ne znam kakva je ta turistička tura i da li može biti dostupna bez vodiča, ondnosno kakve su šanse da neki avanturista zaluta mimo osvetljenih hodnika.



  5. #35

    Odgovor: Podzemlje Petrovaradinske tvrdjave

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    ... ta turistička tura i da li može biti dostupna bez vodiča, ondnosno kakve su šanse da neki avanturista zaluta mimo osvetljenih hodnika.
    U 'turistički' deo podzemlja se ne može bez vodiča - ulaz i izlaz se zaključavaju. Koliko znam, u tom delu se ne može ozbiljnije zalutati jer su hodinci koji se udaljavaju od staze blokirani. A i vodič na izlasku prebrojava.

    A u podzemlje postoji čitav niz 'divljih' ulaza. U neko moje mladje doba smo kroz njih ulazili i istraživali, no to uvek nosi izvestan rizik za amatere.

  6. #36

    Odgovor: Podzemlje Petrovaradinske tvrdjave

    Citat nenad.bds kaže: Pogledaj poruku
    A u podzemlje postoji čitav niz 'divljih' ulaza. U neko moje mladje doba smo kroz njih ulazili i istraživali, no to uvek nosi izvestan rizik za amatere.
    Poznato mi je to baš sam zato i pitao kako je sređena turistička ruta.



  7. #37

    Odgovor: Podzemlje Petrovaradinske tvrdjave

    Citat nenad.bds kaže: Pogledaj poruku
    .. Ratni bunar sada nije u turi, a kada će biti - ko zna...
    ''Ронили до дна Ратног бунара

    Роњењем у дубину од око 60 метара у Великом ратном бунару на Петроварадинској тврђави, екипа хидроархеолога под руководством мр Гордане Каровић, јуче је направила подводне снимке бунара и пронашла једну од четири нестале капије са улаза у бунар. До безмало самог дна спустио се и инструктор роњења и подводни фотограф Слободан-Бобан Барањин. Вода је била прозирна те је направио добре снимке. Рониоци су затекли дно покривено с много цигала и бетонских гредица, а капија је стајала вертикално забодена. Барањин је закачио за сајлу да би је након израњања и извукли. На снимцима се виде и графити из 1890. године, за које археолог Музеја града Радован Бунарџић објашњава да су их записали радници који су тада поправљали бунар.

    - Први пут сам имала сусрет са овим бунаром у фебруару 1996. Спустили смо се до 17 метара дубине, јер је била слаба видљивост. Археолошко чишћење смо урадили 2003. Сада смо ронили јер ће бунар бити отворен за јавност; направили смо снимке који ће бити представљени, надам се на изложби – објаснила је Каровић.

    Бунар ускоро очекује реконструкција, након чега би требало да буде једна од назанимљивијих туристичких понуда Новог Сада. Директорка Музеја града Весна Недељковић-Ангелоска каже да ће до краја године бити готов пројекат реконструкције, након чега би кренули и радови, који би бунар подземним ходником повезали с изложбеним простором у Музеју.''

    (А. Видановић / 'Дневник' за 25. нов. 2010.)

  8. #38

    Odgovor: Podzemlje Petrovaradinske tvrdjave

    evo... ako želite jedan dan da se okupimo ja ću vas malo provesti podzemljem...
    ponesite samo baterijsku lampu i malo dobre volje... "profesionalnog vodiča" već imate... biće džabe... i imaćete priliku da čujete sve što ste do sada hteli da znate a niste imali koga da pitate ili negde pročitate...

    što se mene tiče može već sutra... nedelja, ako vama ne predstavlja problem... ili svaki drugi radni dan od 16h...

    tura je obilazak hornverka i njegovih "nepoznatih" i "neistraženih" nadzemnih delova i hodnika koji nisu "turistička" ponuda...
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

  9. #39

    Odgovor: Podzemlje Petrovaradinske tvrdjave

    Ja sam u principu zainteresovan samo da se ''opremim'' za šetnju memljivim hodnicima garderoba, bat. lampa i tako to...



  10. #40

    Odgovor: Podzemlje Petrovaradinske tvrdjave

    Invisibleman, to bi bilo zaista divno, i ja bih se rado pridružila.
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  11. #41

    Odgovor: Podzemlje Petrovaradinske tvrdjave

    Iskreno receno , ja bas i ne bi.
    Ili bih dobro i dugo razmislio pre nego sto bih se odlucio
    na takav , za mene radikalan potez..
    Jos kad procitah da treba i baterijska lampa ,
    sva ta zedj i zelja za avanturom i upoznavanjem "skrivenih kutaka tvrdjave ' mi jos vise splasla.

    Fobija izgleda.
    Al " svakoj fobiji ima lek....tako da ....ko zna ?:
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  12. #42

    Odgovor: Podzemlje Petrovaradinske tvrdjave

    i ondak?

    ja ću sutra oko 18h najverovatnije okupiti manju grupicu za putešestvije.
    ko hoće da nam se pridruži dobrodošao je.

    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

  13. #43

    Odgovor: Podzemlje Petrovaradinske tvrdjave

    Citat Invisibleman kaže: Pogledaj poruku
    i ondak?

    ja ću sutra oko 18h najverovatnije okupiti manju grupicu za putešestvije.
    ko hoće da nam se pridruži dobrodošao je.

    Jbga ja boles'an prišljamčim se sledećom prilikom



  14. #44

    Odgovor: Podzemlje Petrovaradinske tvrdjave

    posto nema nijedne potvrde... obilazak je otkazan za neki hladniji dan...
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

  15. #45

    Odgovor: Podzemlje Petrovaradinske tvrdjave

    Tek sad sam videla, nema me jedan dan i eto šta propustim.

    Ako ikako možeš, hajde nam najavi ranije barem malko. Možda se još neko odluči da se pridruži.
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Istorija Petrovaradinske tvrdjave
    Autor cicka u forumu Novi Sad
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 13.11.2021, 12:09
  2. Tvrdjave Srbije
    Autor felix u forumu Kulturna baština
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 02.03.2015, 19:45
  3. Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 11.10.2011, 08:42

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •