POMOĆ: Microsof Office 2003/2007/2010 (Word, Excel, Power Point, Access...)
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 21
  1. #1

    POMOĆ: Microsof Office 2003/2007/2010 (Word, Excel, Power Point, Access...)

    U ovoj temi svako ko ima neki problem sa nekom od aplikacija iz paketa Microsoft Office (Word, Excel, Power Point, Access i drugo) može da zatraži pomoć, a svako ko smatra da svojim odgovorom može doprineti rešavanju tog problema neka bude slobodan da ga napiše.


    Molio bih sve koji izlažu svoj problem da nam pruže što više informacija u opisu problema kako bismo brže i tačnije mogli da damo pravi odgovor.


    Navalite!
    Боље је наставити да пијеш, него престати кад не треба.

  2. #2

    Odgovor: POMOĆ: Microsof Office 2003/2007/2010 (Word, Excel, Power Point, Access...)

    Svi sve znaju o MS Office?
    Боље је наставити да пијеш, него престати кад не треба.

  3. #3

    Odgovor: POMOĆ: Microsof Office 2003/2007/2010 (Word, Excel, Power Point, Access...)

    Citat DBlica kaže: Pogledaj poruku
    Svi sve znaju o MS Office?
    caos. imam jedan problem u vezi worda. kada pritisnem enter za novi red,on mi odvoji dva reda? sta mi je ciniti? pozz

  4. #4

    Odgovor: POMOĆ: Microsof Office 2003/2007/2010 (Word, Excel, Power Point, Access...)

    Citat millosh84 kaže: Pogledaj poruku
    Citat DBlica kaže: Pogledaj poruku
    Svi sve znaju o MS Office?
    caos. imam jedan problem u vezi worda. kada pritisnem enter za novi red,on mi odvoji dva reda? sta mi je ciniti? pozz
    Verovatno je sledeće :

    Kada pritisneš Enter Word ti pravi veliki razmak između redova .... probaj da smanjiš Line Spacing .....

    Word 2003 ------ Format -> Paragraph ( Spacing before/after)
    Word 2007 ------- Page Layout - > (Spacing before/after)

    P.S može i preko prečice Line Spacing, naravno

  5. #5

    Odgovor: POMOĆ: Microsof Office 2003/2007/2010 (Word, Excel, Power Point, Access...)

    Citat millosh84 kaže: Pogledaj poruku
    Citat DBlica kaže: Pogledaj poruku
    Svi sve znaju o MS Office?
    caos. imam jedan problem u vezi worda. kada pritisnem enter za novi red,on mi odvoji dva reda? sta mi je ciniti? pozz

    Od verzije 2007 pa na ovamo, u Wordu je izvršena izmena, pa tako <ENTER> više nije novi red, već novi paragraf, a po uobičajenom podešavanju Worda je da novi paragraf odvaja jednim redom.

    U novi red prelazi se sa <SHIFT>+<ENTER>.

    Odvajanje paragrafa redom takođe može da se isključi u "Line Spacing Options", probaj u tabu HOME, u grupi "Paragraph", ikonica za "Line Spacing", zatim odabereš "Line Spacing Options" i u formi isključiš opciju "Don't add space between paragraphs of the same style". (Vidi slike)

    Ime: lso.jpg Pregleda: 5094 Veličina: 15.6 KB

    Ime: prgph.jpg Pregleda: 5276 Veličina: 73.7 KB

    Ali bolje se navikni na to kako Word radi, pa za novi red ubuduće koristi <SHIFT>+<ENTER>.
    Боље је наставити да пијеш, него престати кад не треба.

  6. #6

    Odgovor: POMOĆ: Microsof Office 2003/2007/2010 (Word, Excel, Power Point, Access...)

    Imam ja pitanje (već neko vreme, ali nisam znala da postoji ova tema).
    Da li postoji mogućnost da se već otkucani tekst na latinici prebaci na ćirilicu u Word-u?
    Budi pametan i pravi se lud

  7. #7

    Odgovor: POMOĆ: Microsof Office 2003/2007/2010 (Word, Excel, Power Point, Access...)

    Skini Yu convertor i instaliraj ga. Prebacuje ćirilicu u latinicu i obrnuto.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  8. #8

    Odgovor: POMOĆ: Microsof Office 2003/2007/2010 (Word, Excel, Power Point, Access...)

    Skinula i instalirala neki translit (to mi je ponudio) i metnuo ga "negde"...ok...
    Kako sada da prebacim neki text...ono selektujem ga (valjda) i...šta dalje? gde da tražim tu (instaliranu) konverziju?
    Budi pametan i pravi se lud

  9. #9

    Odgovor: POMOĆ: Microsof Office 2003/2007/2010 (Word, Excel, Power Point, Access...)

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    Skinula i instalirala neki translit (to mi je ponudio) i metnuo ga "negde"...ok...
    Kako sada da prebacim neki text...ono selektujem ga (valjda) i...šta dalje? gde da tražim tu (instaliranu) konverziju?
    Чекај бре Можеш ли да прецизираш коју верзију офиса имаш (2003/2007/2010), затим који си конвертор скинула (CirToLat или како се већ зове)? Једино ти онда могу помоћи даље, јер се различити конвертори за различите верзије офиса - другачије инсталирају!
    Поздрав

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  10. #10

    Odgovor: POMOĆ: Microsof Office 2003/2007/2010 (Word, Excel, Power Point, Access...)

    Aum..
    Imam verziju 2007 a skinula sam translit.exe i ok ga instalirala...samo ne znam pojam kako dalje..
    Budi pametan i pravi se lud

  11. #11

    Odgovor: POMOĆ: Microsof Office 2003/2007/2010 (Word, Excel, Power Point, Access...)

    Možda ti je postavljen word tako da ne može da instalira macroe.
    Office > Word Options >Trust Center - Trust Center Settings
    U novom dijalog box-u biraj Macro Settings, a zatim u desnom oknu odaberite drugo radio dugme Disable all macros with notification.

    Trebalo bi tako da ti šljaka.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  12. #12

    Odgovor: POMOĆ: Microsof Office 2003/2007/2010 (Word, Excel, Power Point, Access...)

    Mišure, proverila i tako mi je sve postavljeTo...ali...
    Recimo otkucam tekst u prozor Word-a...i šta dalje?
    Kapiram da treba da selektujem...označim...i koja dalje dugmeta da klikam da bi mi prebacilo sa latinice na ćirilicu?
    Taj deo mi je nepoznanica
    Budi pametan i pravi se lud

  13. #13

    Odgovor: POMOĆ: Microsof Office 2003/2007/2010 (Word, Excel, Power Point, Access...)

    Imaš li programčić bilo gde kao novu ikonicu? Ona se pojavljivala kod Yu convertora. Ili u makroima vidiš li instaliran macro koji možeš da pokreneš?

    Ako ne uspeš, i ako ti je hitno i ne možeš da sačekaš Dblicu ili nekog od uputnijih od nas, evo ti linkić gde možeš konvertovati tekst on-line:

    Конвертор ћирилица-латиница
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  14. #14

    Odgovor: POMOĆ: Microsof Office 2003/2007/2010 (Word, Excel, Power Point, Access...)

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    ... evo ti linkić gde možeš konvertovati tekst on-line:

    Конвертор ћирилица-латиница
    Apsolutno

    @leptiric Imaš i ovaj Preslovljavanje: Ćirilica Latinica konvertor pa biraj

  15. #15

    Odgovor: POMOĆ: Microsof Office 2003/2007/2010 (Word, Excel, Power Point, Access...)

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    Mišure, proverila i tako mi je sve postavljeTo...ali...
    Recimo otkucam tekst u prozor Word-a...i šta dalje?
    Kapiram da treba da selektujem...označim...i koja dalje dugmeta da klikam da bi mi prebacilo sa latinice na ćirilicu?
    Taj deo mi je nepoznanica
    Trebalo bi da selektuješ tekst iz Worda, zatim da ga kopiraš (Ctrl+C) pa otvoriš taj program i pejstuješ tekst (Ctrl+V). Verovatno imaš u njemu komandu za translaciju i tako bi dobila ćirilicu. Ukoliko ti treba dokument sačuvati u ćirilici onda možeš i iz njega to sačuvati ili kopirati pa uneti u Word i snimiti. Nebitan je sam program jer većina radi slično Google translatoru, tj. uneseš tekst i daš komandu za translaciju.

    P.S. Videh da te "buni" to gde je instaliran taj program. Ukoliko postoji instalacija onda , verovatno, imaš ikonicu na desktopu. Ali ako je samo portabilan (bez instalacije) onda se nalazi u direktorijumu "downloads" (u My Documents) ili je šibnut kao datoteka na desktopu. Potraži jer se nalazi tamo gde ti sve što downloduješ se šalje.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 06.08.2012, 00:19
  2. E-Tvrdjava Festival 2010 - 31-08/04-09-2010 Nis
    Autor e-tvrdjava u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 08.09.2010, 00:26
  3. Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 18.01.2010, 17:10
  4. Odgovora: 174
    Poslednja poruka: 28.04.2009, 15:31
  5. Google Office vs Microsoft Office
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 06.11.2006, 05:25

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •