Najznačajnije povijesne ličnosti 20.veka
Prikaz rezultata 1 do 11 od ukupno 11
  1. #1

    Najznačajnije povijesne ličnosti 20.veka

    Po meni 10 najpozitivnijih povijesnih ličnosti 20. veka su : maršal Josip Broz Tito, Winston Churcill, Staljin , Mao Ce Tung, Ernesto Che Guevara, Ljenin , Fidel Castro , Chausecho , Poi Pot , pukovnik Moamer Gadaffi i Sadam Husein. Za mene 10 najnegativnijih povijesnih ličnosti 20 veka : Adolf Hitler, Ante Pavelič , Benito Mussolini,Franjo Tuđman, Franc Dracko, Bill Clinton , Georg W. Bush , Harry Truman , Herman Goring , Maks Luburič ,August Pinochet. Ako netko misli drukčije neka da svoj izbor 10 najpozitivnijih i 10 najnegativnijih povijesnih ličnosti 20 veka. Neka se ne javljaju nacionalistički provokatori koji bi obrnuli ovo što sam ja napisao.
    Poruku je izmenio JOHNNY DUGI, 15.10.2009 u 15:35

  2. #2

    Odgovor: NajznaČajnije povijesne liČnosti 20.veka

    Pozitivci ( ): Nelson Mendela, Mahatma Gandi, Nikola Tesla, Simon Vizental, Albert Ajnštajn, Volt Dizni, Ivo Andrić, Aleksandar Fleming, Salvador Dali, Bob Marli.

    Negativci
    ( ) : Adolf Hitler, Jozef Staljin, Bil Klinton, Džordž Buš Jr, Nikolaje Čaušesku, Saparmurat Nijazov, Osama bin Laden, Jozef mengele, Vjekoslav Luburić, Dinko Šakić.



  3. #3

    Odgovor: NajznaČajnije povijesne liČnosti 20.veka

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Pozitivci ( ): Nelson Mendela, Mahatma Gandi, Nikola Tesla, Simon Vizental, Albert Ajnštajn, Volt Dizni, Ivo Andrić, Aleksandar Fleming, Salvador Dali, Bob Marli.

    Negativci
    ( ) : Adolf Hitler, Jozef Staljin, Bil Klinton, Džordž Buš Jr, Nikolaje Čaušesku, Saparmurat Nijazov, Osama bin Laden, Jozef mengele, Vjekoslav Luburić, Dinko Šakić.
    Zašto si stavio Staljina i Nikolaja Čaušesku pod negativne povijesne ličnosti. Da nije bilo druga Staljina Drugi Svjetski rat bi bar još 3 godine dulje trajao od 1945.g. Zar neznaš da je po naredbi druga Staljina Crvena Armija pod legendarnim drugom generalom Žukovom ušla u Berlin opkolila Berlin što je konačno dovelo do sloma nacističkog vođe Adolfa Hitlera ,njegovog samoubojstva i sloma Trečeg Reicha , a to je onda utjecalo i na ratna zbivanja na tlu Jugoslavije , jer nakon sloma Trečeg Reicha bilo je samo pitanje dana kad če se slomit i ustaška NDH .Osim toga Crvena Armija je prva ušla u najgori nacistički koncentracijski logor Ausvich i oslobodila posljednje zatočene židove. No priznajem nažalost Staljin ima jednu mrlju na svom političkom životu . Onu nesretnu likvidaciju druga Lava Trockog koji je bio desna ruka druga Ljenina u legendarnoj Oktobferskoj revoluciji. Šteta zbog te jedne mrlje na političkom životu druga Staljina. Da ju nije imo bio bi svetac.

  4. #4

    Odgovor: NajznaČajnije povijesne liČnosti 20.veka

    Promeni naslov povijesne u istorijske jer pola ljudi nezna o cemu pricas i na sta mislis.

  5. #5

    Odgovor: NajznaČajnije povijesne liČnosti 20.veka

    Citat JOHNNY DUGI kaže: Pogledaj poruku
    Zašto si stavio Staljina i Nikolaja Čaušesku pod negativne povijesne ličnosti. Da nije bilo druga Staljina Drugi Svjetski rat bi bar još 3 godine dulje trajao od 1945.g. Zar neznaš da je po naredbi druga Staljina Crvena Armija pod legendarnim drugom generalom Žukovom ušla u Berlin opkolila Berlin što je konačno dovelo do sloma nacističkog vođe Adolfa Hitlera ,njegovog samoubojstva i sloma Trečeg Reicha , a to je onda utjecalo i na ratna zbivanja na tlu Jugoslavije , jer nakon sloma Trečeg Reicha bilo je samo pitanje dana kad če se slomit i ustaška NDH .Osim toga Crvena Armija je prva ušla u najgori nacistički koncentracijski logor Ausvich i oslobodila posljednje zatočene židove. No priznajem nažalost Staljin ima jednu mrlju na svom političkom životu . Onu nesretnu likvidaciju druga Lava Trockog koji je bio desna ruka druga Ljenina u legendarnoj Oktobferskoj revoluciji. Šteta zbog te jedne mrlje na političkom životu druga Staljina. Da ju nije imo bio bi svetac.
    Zato što su zločinci. Sve je tačno što kažeš za staljina, osim da ima jednu mrlju. Ima, mnogo više mrlja. Zapravo niko ne zna koliko je ljudi Staljin pobio. Mislim na one nevine naravno. Nisu samo nacisti činili zločine u Drugom svetskom ratu, a da ne govorim posle rata Npr, koliko Poljaka je ubijeno u Katinskoj šumi i zašto? Zasluge u borbi protiv nacizma niko ne spori, mada su to zasluge crvene armije a ne jednog čoveka, ali druga strane medalje je prilično mračna. A što se Čaušeskua tiče, sama činjenica da ga je njegov narod ubio mnogo govori.



  6. #6

    Odgovor: NajznaČajnije povijesne liČnosti 20.veka

    Citat Becar kaže: Pogledaj poruku
    Promeni naslov povijesne u istorijske jer pola ljudi nezna o cemu pricas i na sta mislis.
    Povest je i srpska reč.
    Naprimer Borislav Pekić u svojim knjigama koristi isključivo tu reč

  7. #7

    Odgovor: NajznaČajnije povijesne liČnosti 20.veka

    Mislim da je svima naslov teme jasan a i kome nije, kada otvori temu jasno je o čemu se radi. Bećar, obogati malo rečnik.

    Hajd' sad svi nazad na temu



  8. #8
    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Zato što su zločinci. Sve je tačno što kažeš za staljina, osim da ima jednu mrlju. Ima, mnogo više mrlja. Zapravo niko ne zna koliko je ljudi Staljin pobio. Mislim na one nevine naravno. Nisu samo nacisti činili zločine u Drugom svetskom ratu, a da ne govorim posle rata Npr, koliko Poljaka je ubijeno u Katinskoj šumi i zašto? Zasluge u borbi protiv nacizma niko ne spori, mada su to zasluge crvene armije a ne jednog čoveka, ali druga strane medalje je prilično mračna. A što se Čaušeskua tiče, sama činjenica da ga je njegov narod ubio mnogo govori.
    Za mene drug Staljin nikad neče bit negativac. U ključnom trenutku je odigro pravi potez i tko zna kolko bi još Adolf Hitler vedrio i oblačio ( po meni bar još 3 godine) da drug Staljin nije naredio drugu generalu Žukovu opsadu Berlina. Ponavljam za mene drug Staljin ima samo jednu mrlju tu nesretnu i nepromišljenu likvidaciju druga Lava Trockog koji je bio desna ruka druga Ljenina u legendarnoj Oktobferskoj revoluciji. Pozitivno kod Staljina je i to što nije napao Jugoslaviju 1948.g. kad je maršal Josip Broz Tito malo zahladio odnose sa Staljinom.

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Zato što su zločinci. Sve je tačno što kažeš za staljina, osim da ima jednu mrlju. Ima, mnogo više mrlja. Zapravo niko ne zna koliko je ljudi Staljin pobio. Mislim na one nevine naravno. Nisu samo nacisti činili zločine u Drugom svetskom ratu, a da ne govorim posle rata Npr, koliko Poljaka je ubijeno u Katinskoj šumi i zašto? Zasluge u borbi protiv nacizma niko ne spori, mada su to zasluge crvene armije a ne jednog čoveka, ali druga strane medalje je prilično mračna. A što se Čaušeskua tiče, sama činjenica da ga je njegov narod ubio mnogo govori.
    Što znači ovo : to su zasluge Crvene Armije , a ne jednog čovjeka? Kad bi tako mislili onda po toj rečenici ni maršal Josip Broz Tito nije zaslužan za slom NDH nego samo JNA. A tko je vrhovni zapovjednik Crvene Armije , dakako Staljin . General Žukov bez naredbe Staljina nije mogo ni prdnut , a kamoli naredit opsadu Berlina. Isto tako JNA bez zapovjedi maršala Josipa Broza Tita nije mogla ništa. Slažem se nisu samo nacisti provodili zločine u Drugom Svjetskom ratu , dosta zločina su počinili i fašisti , ustaše , japanski militaristi , ali komunisti ne kako na tlu Jugoslavije tako ni drugdje.
    Poruku je izmenio Turkmenbashi, 16.10.2009 u 15:39 Razlog: Spojene uzastopne poruke

  9. #9

    Odgovor: NajznaČajnije povijesne liČnosti 20.veka

    Citat JOHNNY DUGI kaže: Pogledaj poruku
    Za mene drug Staljin nikad neče bit negativac. U ključnom trenutku je odigro pravi potez i tko zna kolko bi još Adolf Hitler vedrio i oblačio ( po meni bar još 3 godine) da drug Staljin nije naredio drugu generalu Žukovu opsadu Berlina.
    E još da drug Staljin nije imao pakt sa Nemcima pa da ih je napao još '39. ne nego je podelio poljsku, izvršio agresiju na Finsku, okupirao Litvaniju, Letoniju, Estoniju itd. Gotovo do "Barbarose" je drug Staljin šurovao sa nacistima i sa drugom Hitlerom, možda i tu ima nekih razloga što je Hića vedrio i oblačio

    Pozitivno kod Staljina je i to što nije napao Jugoslaviju 1948.g. kad je maršal Josip Broz Tito malo zahladio odnose sa Staljinom.
    Hehe, zato su neke članice istočnog bloka osetile na svojoj koži ono što Jugoslavija nije. Treba li da spominjem kako su prošli smo Česi? A ostali? Jugoslavija je bila druga priča.

    Što znači ovo : to su zasluge Crvene Armije , a ne jednog čovjeka? Kad bi tako mislili onda po toj rečenici ni maršal Josip Broz Tito nije zaslužan za slom NDH nego samo JNA. A tko je vrhovni zapovjednik Crvene Armije , dakako Staljin . General Žukov bez naredbe Staljina nije mogo ni prdnut , a kamoli naredit opsadu Berlina. Isto tako JNA bez zapovjedi maršala Josipa Broza Tita nije mogla ništa.
    Mogao je biti bilo ko drugi na čelu crvene armije. Teret u ratu podnosi vojska, vojskovođa samo ubere slavu. Da Hitler nije odlučio da napadne Sovjete, ko zna kako bi se stvari odvijale. Posebno naglašavam ovo, da je Hitler napao SSSR a ne obrnuto. Dakle, Staljin jeste na kraju bio na strani pobednika ali se pre oga šošta izdešavalo. A i posle toga.

    Slažem se nisu samo nacisti provodili zločine u Drugom Svjetskom ratu , dosta zločina su počinili i fašisti , ustaše , japanski militaristi , ali komunisti ne kako na tlu Jugoslavije tako ni drugdje.
    Ma, da ni mrava komunisti nisu zgazili Nebitno, tebi je staljin good guy. Za mene ja bad guy i ne vidim neki razlog da se ja i ti tu moramo složiti.



  10. #10

    Odgovor: NajznaČajnije povijesne liČnosti 20.veka

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    E još da drug Staljin nije imao pakt sa Nemcima pa da ih je napao još '39. ne nego je podelio poljsku, izvršio agresiju na Finsku, okupirao Litvaniju, Letoniju, Estoniju itd. Gotovo do "Barbarose" je drug Staljin šurovao sa nacistima i sa drugom Hitlerom, možda i tu ima nekih razloga što je Hića vedrio i oblačio


    Hehe, zato su neke članice istočnog bloka osetile na svojoj koži ono što Jugoslavija nije. Treba li da spominjem kako su prošli smo Česi? A ostali? Jugoslavija je bila druga priča.


    Mogao je biti bilo ko drugi na čelu crvene armije. Teret u ratu podnosi vojska, vojskovođa samo ubere slavu. Da Hitler nije odlučio da napadne Sovjete, ko zna kako bi se stvari odvijale. Posebno naglašavam ovo, da je Hitler napao SSSR a ne obrnuto. Dakle, Staljin jeste na kraju bio na strani pobednika ali se pre oga šošta izdešavalo. A i posle toga.


    Ma, da ni mrava komunisti nisu zgazili Nebitno, tebi je staljin good guy. Za mene ja bad guy i ne vidim neki razlog da se ja i ti tu moramo složiti.
    Taj nesretan sporazum 1939.g. sa Adolfom Hitlerom tj. sa nacističkim ministrom vanjskih poslova Joachim von Ribbentrop nažalost u tom trenutku je bio nužan jer Staljin , SSSR , Crvena Armija 1939.g. nisu bili spremni na težak rat , osim toga 1939.g. još se vjerovalo da Adolf Hitler zadovoljit pripojenjem Austrije i osvajanjem Poljske. Taj sporazum je bio nužan da se dobije na vremenu da se Crvena Armija osposobi za težak rat. Taj sporazum se samo par mjeseci kasnije kršio . Tako je i Jugoslavije kao potpisala kapitulaciju Trečem Reichu je li kapitulaciju je potpiso kralj Petar Karađorđevič i potom pobjego pred ustašama u Englensku i tamo zajedno sa ostalim kraljevskim članovima dobio politički azil koji je platio jugoslavenskim zlatom. Mi komunisti nikad nismo prihvatili potpisanu kapitulaciju Jugoslavije i samo par dana poslije potpisane kapitulacije Jugoslavije mi smo 22.6.1941.g. u Sisku u šumi Brezovica osnovali prvu partizansku jedinicu pod legendarnim partizanskim komandantom Janjiča Cape i pokrenuli narodno-oslobodilačku borbu protiv fašizma,nacizma i ustaša-

  11. #11

    Odgovor: NajznaČajnije povijesne liČnosti 20.veka

    Наравно да није био нужан. Па и у тренутку самог напада на СССР, када је отпочела "Барбароса" стање у црвеној армији је било исто. Наравно, то Стаљину није представљало проблем да изврши окупацију територија које сам поменуо у претходом посту. Комунистима одајем признање за борбу против фашизма али им исто тако замерам злочине почињене у име те борбе. И не само комунистима да не буде забуне. Ово за Стаљина немој да схватиш лично. Исто је неко могао да стави и Ернеста Хемингвеја, као негативца. А неко би га ставио као доброг момка. Хемингвеј је одличан писац, учесник ратова али - и ратни злочинац. Чак је и оставио писане трагове о томе. Ја га рецимо не сматрам лошим момком због тога, али неко га вероватно сматра.



Slične teme

  1. Znamenite ličnosti Vojvodine
    Autor yige_gui u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 03.07.2012, 23:37
  2. Poznate ličnosti - nekad i sad
    Autor Necromancer u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 02.06.2010, 21:48
  3. Zanimanja budućnosti
    Autor makilli u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 17.01.2010, 11:18
  4. Najvaznija otkrica XX veka
    Autor Kunic u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 28.09.2009, 15:56
  5. Najmalerozniji automobil XX veka
    Autor Nenad_DPb u forumu Auto-moto
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 05.12.2007, 15:45

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •