Ja neću biti takav - Strana 2
Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 47
  1. #16

    Odgovor: Ja neću biti takav

    moj otac je bio jako dobar covek,ali prgav,i impulsivan ako nije bilo po njegovom
    jednom je bacio dasku za peglanje kroz prozor (u dvoriste) uz reci:Sta ce ti daska kad vidim da peglas na krevetu (naravno da sam izgorela krevet)
    jednom je bacio usisivac u kontejner jer nije stajao na mestu pa se sapleo

    pa sta da kazem?
    imam tu crtu
    mrzim to kod sebe ali se setim toga tek kad bacim tanjir u kantu za djubre,ili zavrljacim stvar kroz prozor

    jbg....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  2. #17

    Odgovor: Ja neću biti takav

    od zachecha vrtim spisak s kraja na pochetak pa opet nazad shta sve ja nechu shto oni jesu i kako chu ja sve drugachije i bolje i ispravno. i jesam. danas udaram glazuru na taj kolach koji sam peko sa'che chetrnaesta godina. ulazim u finale. postavljam dekoracije. polazzem diplomski.

    ispratim vecheras sina na prvi date i dochekam ga na povratku, pa sednemo pa prichamo i smejemo se.... i uchimo geografiju.... i saplichemo se o brzalice iz zajebancije... samo da bi se vishe smejali...

    i sve sam uradio drugachije i bolje. moje je dete u svojoj kuchi sigurno i voljeno. tu je njegova snaga i uporishte. on ne mora grchevito da trazzi ljubav i toplinu, ne mora da se priklanja da bi bio prihvachen, ne mora snagu da odmerava da bi bio siguran, ne mora da se kamuflira da bi pripadao, ne mora da otima da bi imao.

    gledam ga vecheras kako je opushten i stabilan i drago mi shto sam uspeo iako nisam imao detaljan plan nego samo uopshtenu zamisao.... i zzao mi shto ja nisam imao takve roditelje... ostao sam zzbun a mogo sam da niknem do vrha sekvoje.
    & underpaid......

  3. #18

    Odgovor: Ja neću biti takav

    Ono oko čega ću se najviše truditi da promijenim kod svoje djece (aBd) jeste da ću ne tjerati..ali usmjeravati da se bave nekim sportom...da probaju da usavrše bilo koji svoj afinitet. Ja sam propali sportski talenat. Nije imao ko da me gura, da me usmjerava.

    Gledat ću da čim prije bude u stanju da zarađuje svoj dinar, ne zbog mene..već zbog njega/nje. Sve ostalo otupljuje čovjeka i čini ga nesposobnim.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  4. #19

    Odgovor: Ja neću biti takav

    ...umem da explodiram kao pokojni cale...i svasta sam u stanju da uradim u tom trenutku...medjutim,kako vreme odmice,naucio sam polako da se kontrolisem...pa pokusavam da to prenesem na ceru,koja je btw,po naravi jos gora od mene...
    ...elem,sa caletom nikada nisam bio u dobrim odnosima,mislio sam da je to zato sto su se matori razveli jos kada sam imao 4 godine i sto je on otisao u drugi grad da zivi...kada je umro,shvatio sam da je to zato smo smo ustvari,iste naravi...od genetike se ne moze pobeci...ali,posto sam svestan toga,ucinicu sve da takav odnos ne prenesem na sebe i ceru...
    ...upravo sam je poslao sa mojom tetkom na Srebrno jezero...i vec mi nedostaje...govno malo...
    ...hell ain't a bad place to be......

  5. #20

    Odgovor: Ja neću biti takav

    Znajte, sestra i ja smo sklopile pakt da će jedna drugoj reći čim primjeti neke naznake ponašanja naše mame ili bake. A i tate. Da pokušamo u samom korjenu da sasječemo, možda, neizbježne gene.

    Nisu one grozne ali da imaju neke stvari koje nas smetaju - imaju.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  6. #21

    Odgovor: Ja neću biti takav

    - kada sasm bio mali ... znalo se dogoditi da prisustvujem situaciji kada se moji roditelji posvađaju /zar se to ne događa povremeno u svakoj porodici/?
    tada sam znao otići u drugu sobu i sam sebi reći sledeće : _ kada odrastem,obećajem da se neću nikada svađati sa ženom .

  7. #22

    Odgovor: Ja neću biti takav

    Odrasla sam samo uz jednog roditelja (majku),divnu,pozrtvovanu,briznu i nadasve hrabru zenu.Genetika jeste cudo ali ja rettko sta od nje nasledih.Volela sam da jesam Snagu volje koju je ta zena imala recima se opisati ne moze.U tim godinama kad smo svu pamet sveta popili i ja sam se zaklinjala,da nikad necu toliko brinuti o svojoj deci.Odrasli su neka se brinu sami. Brinem mozda manjim intenzitetom,jer uz sebe imam muza,a ona nije.Medjutim zarekla sam se da cu odgajati svoju decu da budu svoji,da imaju svoj stav,sud,svoje ja,da preseku i donesu odluku sami a ne ja umesto njih i toga se pridrzavam.Uvek mi je smetalo kod brace koji su stariji od mene sto su za svaku odluku ipak trazili sud majke.Dobro postovali smo je ali sve ok.treba biti svoj.
    Nikad ne reci nikad !

  8. #23

    Odgovor: Ja neću biti takav

    Ajaaaaooo, kol'ko li sam ja puta izgovorila tu famoznu recenicu, a vec sad primecujem kod sebe neke osobine svoje majke. Sta li ce tek biti kad jos omatorim i budem imala dete, ziva nisam

    Nece kruska ispod jabuke
    Gather ye rosebuds while ye may...

  9. #24

    Odgovor: Ja neću biti takav

    Ja sam uspela dosta da se iskorigujem kad je u pitanju moj i mamin metod vaspitanja.Mislim da sam u nekim situacijama popustljivija i da zdravorazumski donosim zaključke.Ona je bila dosta stroga ,i jako tvrdoglava.

    Ali nisam htela o tome.Mnogo me nervira kad se nadjem u društvu neke novopečene mame ili one čije se roditeljstvo tek da naslutiti u najavi,pa neko dete nešto uradi što je po njoj nedpoustivo, a ona se nakostreši i kaže kako njeno dete NIKADA neće biti takvo ,a ona NIKADA neće biti takav roditelj.Ma da!!!!!!
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  10. #25

    Odgovor: Ja neću biti takav

    Sećam se da mi je stara majka davala džeparac za ekskurziju uz obaveznu napomenu:"Ne moraš baš sve da potrošiš."
    Ili, kad krećem na žuraje..."Lepo se provedi i pazi šta radiš."
    Dobro bre ženo, gde to ide zajedno? Niđe veze.

    E. Kreće sinak prekjuče na utakmicu, traži kintu...ja nemam sitno i dajem krupnu novčanicu...i taman da zaustim: "Ne moraš baš sve da potrošiš..."
    e vala nećeš brate gospođo, ujedem se za jezičinu i ispratim ga bez suvišnih reči.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  11. #26

    Odgovor: Ja neću biti takav

    Imam neke osobine očeve koje su mi išle na penis, ali šta ću, model se nasleđuje od roditelja istog pola.
    Najviše me nerviralo što nije umeo da naplati svoj rad, i svaki put sam ga zbog toga grdio, a sad primećujem to i kod sebe
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  12. #27

    Odgovor: Ja neću biti takav

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    E. Kreće sinak prekjuče na utakmicu, traži kintu...ja nemam sitno i dajem krupnu novčanicu...i taman da zaustim: "Ne moraš baš sve da potrošiš..."
    e vala nećeš brate gospođo, ujedem se za jezičinu i ispratim ga bez suvišnih reči.
    A jesi li iskala kusur?

    Onomad progovara MilaNamMajka iz moje sestre sa rečenicom:"Šta sam ja Bogu zgrešila....".
    I krenem ja drvlje i kamenje po njoj da je ista keva, da čini ono što je toliko puta iznervira kod MTM, da mi ne izigrava heroja paćenika....
    Naterah joj suze na oči u sred kafane i ostadoh krivac što je, sirotu, ne razumem, jer to, znate, nije isto kao "ono kevino".
    A ja nisam ista kao keva. Ne progovaram. Mada, ruku na srce, desi mi se po koji put ista misao u unutrašnjem dijalogu.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  13. #28

    Odgovor: Ja neću biti takav

    Ponosno mogu reći da neću biti kao tata.

    Nisam osoba na koju se ne može osloniti u najtežim trenucima i to sam dokazala upravo onda kada je to bilo potrebno. Prije skoro dva mjeseca mi je deda (tatin tata) završio u bolnici nakon pola godine što je pao u krevet, dijagnoza: upala pluća. Prebačen je bio u petak (ja sam zvala sanitetsko vozilo jer je glavni adut mojeg tate bio to što on muca) ali je moj dragi tatek već u subotu zapalio na more.. U nedjelju, po najvećoj vrućini i to bez auta i na drugi kraj grada (neću spominjati da je mojem suprugu taj dan bio rođendan) ja sam se uputila u posjet svojem djedu i donijela mu pelene, higijenske stvari i sve ostalo što je bilo potrebno (dakako, prije posjete sam se informirala telefonom). U sljedećih tjedan dana sam ja bila ta koja je posjećivala djeda + zvala bolnicu one dane kada nisam mogla doći te sam bila spona informacija između bolnice i svojeg bakića. Moj dragi tatek se opravdao da se nitko u bolnici ne javlja na telefon (pfff, sereš!) tako da je prestao zvati (????!). Uglavnom, u posjeti sam bila u nedjelju, ponedjeljak, četvrtak sa starijom sekom i u petak sa suprugom. Budući da se dragi moj tatica trebao vratiti u petak/subotu, najavila sam baki da te dane neću doći dedi. Ipak imam malo dijete doma koje dojim. I kako je bilo? Utripičkemilematerine, kojegkretenaimamzaoca!! U ponedjeljak je tata otišao napokon svojem tati u bolnicu i gle.. Moj djed, moj dedek.. Umro je u subotu ujutro. Ja sam bila zadnja koja ga je vidjela, čula, dotaknula, dala pusu u čelo u ime bakića.. Umro je a da nitko to dva yebena dana nije znao jer moj nazovimogasad ''tata'' nije niti došao niti je nazvao bolnicu!

    Ne, ja nikad neću biti kao moj kvazi tata. Za razliku od njega, ja volim svoje najbliže i cijenim sve što su mi dali, svaki trenutak koji su sa mnom proveli. Ja sam osoba na koju mogu računati i to mene ispunjava ponosom.

    Ja osjećam.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  14. #29

    Odgovor: Ja neću biti takav

    ma fantazija recenica... sa godinama sve vise postajem bas takav

  15. #30

    Odgovor: Ja neću biti takav

    Kad je moj tata u pitanju..primećujem da postajem upravo takva.Imao je običaj da nam drži lekcije koje su trajale u nedogled jer je uvek imao još nešto da doda,nešto jako važno.To me je potpuno izbacivalo iz koloseka,to "ispiranje" mozga. Sada kada sam ja postala roditelj primećujem da često,ne baš uvek ,radim upravo to iako sam govorila da nikada neću biti takva.Bog će ga znati...nije ni to tako loše.Natera te prosto da razmišljaš o svojim postupcima,neda ti da preletiš preko nekih grešaka tek tako, al` što ume da umori
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Biti žena na netu
    Autor makilli u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 51
    Poslednja poruka: 25.08.2015, 15:27
  2. Šta ćeš biti kad porasteš?
    Autor swba u forumu Kad sam bio mali...
    Odgovora: 117
    Poslednja poruka: 20.02.2014, 19:42
  3. Biti bez posla..
    Autor little fairy u forumu Posao
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 16.08.2011, 21:06
  4. Biti il' ne biti?
    Autor SQUAW u forumu Porodica
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 10.02.2011, 18:00
  5. Ko ce biti sampion u F1?
    Autor Becar u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 23.07.2007, 04:02

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •