"Fond za crne dane"
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 40
  1. #1

    "Fond za crne dane"

    Da li praktikujete "Fond za crne dane" (ili kako ga već sami nazivate)? Da li i vi i vaš partner odvajate neke svotice, na koje se posle trudite da i sami zaboravite?

    Moja majka je to uvek praktikovala, pa posle i sama zaboravi gde je sakrila novac, te nastanu mukeeee velike Tata opet, s druge strane, nikada nije bio od onih koji prave fondove i raspolažu novcem, pa je uvek njoj to prepustao.
    Na koji način je to definisano u vašoj porodici?

  2. #2

    Odgovor: "Fond za crne dane"

    -Ja ako hocu nesto da kupim, jedino mogu na crtu, pa znam da moram da vratim, inace spiskam oma ! (Fonda nema)

  3. #3

    Odgovor: "Fond za crne dane"

    Naravno da praktikujemo, tj praktikovali smo. Bice da je bio neki pozamasan jer smo ga dosta dugo cjedili u onim godinama posle rata kad su svi bili bez posla. Prije su starci zajednickim snagama radili na finansijama. Svako je imao svoj zadatak, oboje zaradjuju a keva brine o potrosnji Al zato danas sam ja glavni i odgovorni za sve transakcije (naravno oni imaju pravo veta koje cesto koriste ) i fond sam preimenovao u "Fond za kupovinu kuce"
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  4. #4

    Odgovor: "Fond za crne dane"

    Mislim da uvek treba imati taj fond, mada se meni taj fond zove “ustedjevina za cipele, farke, nesto...” U braku ga treba imati, nikad ne znas sta moze da te zadesi. Moja keva uglavnom uvek ima neki fond “za nedaj Boze” i dva-tri puta nas je spasao

  5. #5

    Odgovor: "Fond za crne dane"

    Moji roditelji nemaju crni fond. Kod mene u porodici je sve u fazonu kredita. Uzmes kredit na godinu dana pa odplacujes. Znaci otkad znam za sebe, moji su u kreditima. Sve sto imam kupljeno je upravo tako. I sama se cudim nekada kakve su to sve silne varijante sa bankama i kako moji to sve izvode ali kad udjem dublje u sve to, sve mi bude jasno. U Srbiji se ljudi jako plase kredita ali u svetu je to potpuno normalna stvar. Moderna ekonomija je zasnovana na kreditima sa dobro obezbedjenom otplatom. A sto se tice crnog fonda, to se resava lako... Uzmes jos jedan kredit.

  6. #6

    Odgovor: "Fond za crne dane"

    Jos uvijek nisam u prilici da stedim i da praktikujem "Fond za crne dane". Za sada hocu da trosim sve sto zaradim... (studentska je "tuga pregolema"). Nadam se kada nadjem pravi posao da cu i ja kao i swba da praktikujem "Fond za kupovinu kuce", ali za sada ne.
    Ocu BRE da putujem
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  7. #7

    Odgovor: "Fond za crne dane"

    Citat irnik kaže:
    Nadam se kada nadjem pravi posao da cu i ja kao i swba da praktikujem "Fond za kupovinu kuce", ali za sada ne.
    ja nisam rekao koliko se odvaja... to je za sad vise misaona imenica
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  8. #8

    Odgovor: "Fond za crne dane"

    da,ali u svetu nisu ni kamate zelenaske,pa da za gdinu dana platis jedno i po nesto,a kupis jedno.

  9. #9

    Odgovor: "Fond za crne dane"

    Imamo ga,ali stalno nesto iskrsne pa ga brzo i potrosimo...I onda sve ispocetka...
    I may not be perfect but I'm always me

  10. #10

    Odgovor: "Fond za crne dane"

    Od kad sam pocela da privredjujem, uvek mi je na dnevnom redu bila i ova misao: "E, od danas stedim!!!!
    Na kraju se se moja "stednja" zavrsi u prvoj prodavnici: "Samo cu jos ovo da kupim" i tako u krug!
    neunistiva zlojebaba!

  11. #11

    Odgovor: "Fond za crne dane"

    Ja moram imati ustedjeni novac,jer kod mene situacija je dosta komplikovana,pokusam uvek da imam barem jednu celu platu da sakrijem,hehehehe,ali ja znam gde ih sakrijem,jbg,ja nemam ovde nikoga,samo mogu na samu sebe da racunam
    No me toques

  12. #12

    Odgovor: "Fond za crne dane"

    Nisam stedljiva osoba..ali se osecam ko poslednje g****...kad nemam negde sa strane nesto...
    Ne zbog toga sto ce mi mozda zatrebati nego eto samo nek to tu stoji da ja znam da imam iako mi te pare mozda nisu ni potrebne...
    al...zlu ne trebalo...

    Ubica mekog srca.

  13. #13

    Odgovor: "Fond za crne dane"

    Naučena sam da uvek moram da imam fond za "ne daj Bože". I on se može potrošiti samo ako i nastupi to "ne daj Bože". Par puta mi se dešavalo da se istroši i ti periodi mi nikako nisu bili prijatni.
    Smatram da danas niko nema sigurno radno mesto i da uvek moram imati zaleđinu u slučaju da ostanem bez posla dok ne nadjem drugi da ne bih došla u situaciju da se navalim nekom na ledja. Takodje, crni fond mi je i za slučajeve da meni ili mojima pritreba lekar (da ne čuje zlo).
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  14. #14

    Odgovor: "Fond za crne dane"

    Nije da nesto stedim, ni ja, ni dragi ali uvek imamo nesto sa strane.Nekako se uvek nadje "vishak'' pa ga strpamo u kovertu u njegov orman (onaj pravo), druga polica, ispod dzempera. Pa kad zatreba, dobrodoslo.

  15. #15

    05 Odgovor: "Fond za crne dane"

    E jos kad bih imala od cega da odvajam za crni fond bilo bi super...
    Salim se (mada je za neke ljude ovo tuzna istina,nikako sala), za sada nemam problem da punim slamaricu, nikada ne znas kad ce da zatreba.

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Sta znaci "Nezavisnost" i "Suverenitet"?
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Politika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 29.03.2012, 18:30
  2. "Nova" i "stara" dijaspora
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 10.10.2008, 10:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •