Ja neću biti takav - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 47
  1. #31

    Odgovor: Ja neću biti takav

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku

    (...)

    U kojoj meri se mi možemo promeniti u odnosu na naše roditelje? Koliko voljom i samokontrolom možemo da se odupremo poznatom šablonu i u krajnjem slučaju, nasleđenom karakteru?
    Šta je to što danas zamerate svojim roditeljima (ili možda i ne zamerate, ali smatrate da su grešili) što tvrdite da vi nećete ponoviti ili pak da će te se truditi da ne ponovite?
    Moja majka je olicenje Balkana.
    Ili bar ono sto ja smatram olicenjem.
    Moj otac je sve - samo ne tipicni Balkanac.

    Nemam pojma sta sam ja.
    Izgubljena u prostoru/vremenu/geografskoj shirini i duzini.
    Volela bih nekada zaista da se osecam naskroUz pripadnom bilo cemi ili bilo kome.
    Ovako sam po definiciji nesvrstana, dakle po definiciji lovina za sve,svakoga& svacega.

    Videla i upoznala sam solidno zemalja ove nasHe kugle. Bivala sam tamo i vamo, svugde i nigde - temporary. Nekada mi zaista fali taj osecaj bezuslovne pripadnosti jednoj naciji, jednom mentalitetu, jednom zacrtanom nacinu zivota/tradiciji. Ovako mi dodje da sam sposobna da budem svugde ali nigde u potpunosti...

    Ne znam sta bih realno mogla da im zamerim???
    SHirinu iskustava, dubinu izbora, mogucnost svrstavanja, kolicinu razlicitih pogleda, masu opredeljenja?
    Poplavu izbora?

    ...

    Nikada necu biti kao moj cale.
    Nikada necu biti ni kao moja majka.
    Mene su oni uskratili za mogucnost ne-biranja.
    Na meni je da se nosim sa tim - najbolje sHto mogu...
    I da budem ono shto jesam - malo ovo, malo ono, svacije i nicije olicenje...

    Never confuse movement with action.

  2. #32

    Odgovor: Ja neću biti takav

    Od koga sam god naslijedila kratak fitilj...fala mu ...vrtim film i javljaju mi se scene sa tatine strane ...tesko je to kad ne mozes da iskuliras, nego impulsivno djelujes, pa i u korist svoje stete. Vidim vec da cu placati neke anger management terapije....
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  3. #33

    Odgovor: Ja neću biti takav

    Odujvek sam mislila da ja necu biti takva ili onakva, no putevi sudbine su cudni.
    Dogodilo se ono sto nije trebalo.
    Sebe hrabrim da se moram nositi s time.
    ...
    Ali, ni jedan tren,
    nisam prestala da verujem u ...
    Ima dana kada mi treba neko... Neko, ko ništa ne pita, a zna sve.

  4. #34

    Odgovor: Ja neću biti takav

    Ja poznajem devojku koja ima 30 godina a drzi se jos za maminu suknju to je strasno.
    Devojke nemojte to radite budite svoje.

  5. #35

    Odgovor: Ja neću biti takav

    Citat Vojkan92 kaže: Pogledaj poruku
    Ja poznajem devojku koja ima 30 godina a drzi se jos za maminu suknju to je strasno.
    Devojke nemojte to radite budite svoje.

    Svi treba da se osamostale i odu u svoj život,kako muškarci tako i žene.
    Ne mislim pritom na materijalnu stranu već na onu drugu.
    Ja nikada neću zadržavati svoju decu uz sebe...nek je zdravlja ,sreće i mogućnosti
    da sami kroje svoj život i da neovise o meni u bilo kom pogledu
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  6. #36

    Odgovor: Ja neću biti takav

    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    Citat Vojkan92 kaže: Pogledaj poruku
    Ja poznajem devojku koja ima 30 godina a drzi se jos za maminu suknju to je strasno.
    Devojke nemojte to radite budite svoje.

    Svi treba da se osamostale i odu u svoj život,kako muškarci tako i žene.
    Ne mislim pritom na materijalnu stranu već na onu drugu.
    Ja nikada neću zadržavati svoju decu uz sebe...nek je zdravlja ,sreće i mogućnosti
    da sami kroje svoj život i da neovise o meni u bilo kom pogledu
    ANIBAS,
    Nisam ni ja mislio na materijalnu zavisnost nego na neizgradjenu osobu sa 30 godina kojoj
    mama stalno govori nemoj to da radis,gde si bila i sta si radila,sa kim da se druzis itd..itd....

  7. #37

    Odgovor: Ja neću biti takav

    Citat Vojkan92 kaže: Pogledaj poruku
    ANIBAS,
    Nisam ni ja mislio na materijalnu zavisnost ....
    .
    ...znam Vojkane na šta si mislio ,slažem se s'tobom u potpunosti,samo sam
    napisala malo proširenije
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  8. #38

    Odgovor: Ja neću biti takav

    Menjamo se onoliko koliko okolina,drugaciji uslovi zivota ,okruzenje i razlicitost nase dece to zahtevaju.I nikad mi na pamet nije padalo da tvrdim da necu biti kao roditelji,a i zasto bih?Naprotiv,u nekim stvarima trudim se da postupim isto,znam da je kod mene palilo,a znam i da su mi usadili sve one pisane i nepisane norme ponasanja koje i danas vaze.Uostalom,tu negde u tridesetim treba da se -izmirimo- sa rodditeljma u glavi i shvatimo da su radili kako su najbolje znali i umeli.
    Poruku je izmenio Mish, 12.02.2015 u 21:52 Razlog: bespotrebno citiranje uvodnog posta

  9. #39

    Odgovor: Ja neću biti takav

    Citat davorjanka kaže: Pogledaj poruku
    I nikad mi na pamet nije padalo da tvrdim da necu biti kao roditelji,a i zasto bih?
    Imaš amneziju? Ili si ti jedina za koju znam da baš nikad nije rekla "Ja neću biti takva".
    Čak i kad zanemarim sve one slučajeve kada sam pomišljala/izgovara tu čuvenu "Ja neču biti takva" nakon sukoba (ovde prevashodno mislim na doba puberteta) ili razmimoilaženja u stavovima (ovo ne samo na pubertet), prosto ne mogu da stavim ružičaste naočare i tako posmatram roditelje. Naravno da su radili iz najbolje namere, ali to ne znači da im je svaki postpupak bio i ispravan. Mislim da je sasvim ok na to se, pogotovo odrastao, i kritički osvrnuti i pokušati sebe iskorigovati. Sad, koliko ćemo uspeti... to je drugo pitanje.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  10. #40

    Odgovor: Ja neću biti takav

    Jedna me misao "proganja" ovih dana...
    Da li bi mene moja majka sa nepunih 11 godina pustila samu u bJeli svet, iza dva mora i dve gore (iliti preko bar dve granice)
    ....ili bi kao i neke mame iz Makine grupe plasirala priču...mali su blabla...da i ja idem druga je priča...bla bla
    Jbt...prosto sam se neki dan osetila NEmajka jer sam dozvolila da moje dete ide u Beč i brani boje Srbije
    Ja doduše predosećam kakva bi bila njena reakcija...ni nalik mojoj...ja nisam takva.
    I da...nisam u mojim razmišljanjima obuhvatila finansijski momenat...
    Budi pametan i pravi se lud

  11. #41

    Odgovor: Ja neću biti takav

    Ponekad uhvatim sebe da u odredjenim situacijama reagujem kao moja majka (i otac). ali postoje nekoliko bitnih momenata kad su me sprecili svojim razmisljanjem i ponasanjem da ispunim svoje zelje i snove. i zbog toga im zameram. e to je ono koje nikad necu uciniti svojem detetu.


  12. #42

    Odgovor: Ja neću biti takav

    Uh koliko sam samo to puta pomislio i sam sebi obecao da se necu ponasati isto kao moji roditelji i da necu ciniti iste greske sa svojom djecom... to je bilo dok sam bio mladji i mudriji
    Najvise mi je smetala ta pretjerana briga, posebno kod moje majke. Meni je uvjek bilo zao gledati nju kako iz dana u dana se brine o bar jednom od nas i sto puta sam sebi rekao da cu ja biti razumniji i brinuti manje. Ali kao sto neko gore rece, nece kruska ispod jabuke ili obrnuto... sine sto ova djeca mogu da ti natjeraju sjede na glavu lako
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  13. #43

    Odgovor: Ja neću biti takav

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Citat davorjanka kaže: Pogledaj poruku
    I nikad mi na pamet nije padalo da tvrdim da necu biti kao roditelji,a i zasto bih?
    Imaš amneziju? Ili si ti jedina za koju znam da baš nikad nije rekla "Ja neću biti takva".
    Čak i kad zanemarim sve one slučajeve kada sam pomišljala/izgovara tu čuvenu "Ja neču biti takva" nakon sukoba (ovde prevashodno mislim na doba puberteta) ili razmimoilaženja u stavovima (ovo ne samo na pubertet), prosto ne mogu da stavim ružičaste naočare i tako posmatram roditelje. Naravno da su radili iz najbolje namere, ali to ne znači da im je svaki postpupak bio i ispravan. Mislim da je sasvim ok na to se, pogotovo odrastao, i kritički osvrnuti i pokušati sebe iskorigovati. Sad, koliko ćemo uspeti... to je drugo pitanje.

    Vidi,ja tu uopste ne racunam ono klinacko ogorceno treskanje vratima,ili period kad nisam imala decu,pa sam nezrelo,egoisticki posmatrala svet oko sebe.I nisam nikad ni pomislila da su roditelji moji nepogresivi,i oni su ljudi.Ali nisam ni ja.A mozda ce moje dete meni zameriti bas ono sto ja smatram da radim drugacije,jer moje dete je osoba za sebe i sasvim drugacija od mene.

  14. #44

    Odgovor: Ja neću biti takav

    Prvo da kažem da je moja mama najbolja mama na svetu i da sam je birala, baš bih je takvu izabrala...
    Ali...ona I ja nebo smo i zemlja. Dva različita sveta. Mora da sam povukla na oca. A njega ne poznam, predugo već nije deo mog života. No, nekada davno sam rekla sebi da nikada neću biti pijanica kao što je on i nikada neću biti sa muškarcem kao što ga je moja majka izabrala za oca svoje dece. I nisam. U oba navedena slučaja.

  15. #45

    Odgovor: Ja neću biti takav

    @Sans

    Polako...imaš još vremena..da postaneš kao majka ! Znaš...nikad ne reci nikad, pošto život ume da nas demantuje.

    O temi..
    Naravno da sam bio svestan šta mi je smetalo kod nekih poteza roditelja i trudio sam se da te stvari izbegnem kada sam sam postao roditelj. Verovatno i moj sin ima ideja šta to neće raditi što smo ja i mama mu radili.
    Prosto...davno sam shvatio da nas svako u životu nešto nauči:
    - ili onom šta i kako treba,
    - ili onom šta i kako ne treba!

    Stvar je našeg izbora, našeg usađenog filtra za dobro i loše, kojeg ( u velikom procentu) dugujemo roditeljima jer u ta vremena je postojalo domaće vaspitanje !
    Poruku je izmenio Sivi, 14.02.2015 u 00:02 Razlog: dodato zaboravljeno kao
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Biti žena na netu
    Autor makilli u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 51
    Poslednja poruka: 25.08.2015, 15:27
  2. Šta ćeš biti kad porasteš?
    Autor swba u forumu Kad sam bio mali...
    Odgovora: 117
    Poslednja poruka: 20.02.2014, 19:42
  3. Biti bez posla..
    Autor little fairy u forumu Posao
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 16.08.2011, 21:06
  4. Biti il' ne biti?
    Autor SQUAW u forumu Porodica
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 10.02.2011, 18:00
  5. Ko ce biti sampion u F1?
    Autor Becar u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 23.07.2007, 04:02

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •