Preporučite mi konfiguraciju. - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 19 od ukupno 19
  1. #16

    Odgovor: Preporučite mi konfiguraciju.

    Eto, tipičan primer kaKli ti poznavaoca
    Odma' zakomplikuju sa bandvitima i svičevima i pičevima
    Zato u principu ih ne slušam (ili kompletno dignem ruke)...
    Ovaj put sam rešila da ja preumem stvar u svoje ruke...pa ako i omanem...moja je odgovornost (nemam ja ništa od toga da PeriĐoki jebem maJku)...
    Moje pitanje je bilo da li je ovo kompatibilno i da li će da potera neku zahtevniju igricu...
    Ako mi već predlažete Gigabytovu...volela bih tačnu oznaku da ja to lepo uporedim..

    I da...imam još jedno pitanjCe...
    Da li se sve komponente moraju odjedared promeniti ili može step by step...msm zbog finansija...ako može, kojim redom?
    p.s. monitor je stigO i jednom rečJu fenomenalan je...isplatilo se višednevno istraživanje...
    Budi pametan i pravi se lud

  2. #17

    Odgovor: Preporučite mi konfiguraciju.

    Solidna cena preporučuje upravo tvoju karticu (50mhz na procesoru više se neće osetiti).
    E sad...korak po korak je malo zaHebano .
    Problem je u tome što ako tek sada prelaziš na novi socket ploče to povlači i procesor i , najverovatnije, memoriju.
    Znači...jedino bi sama grafička mogla da sačeka (pošto verujem da ipak imaš neku u PCI-E slotu). Ostatak ide zajedno jer je procesor za drugi socket, a DDR3 memoriju ne bi ni mogla staviti u mašinu koja ima samo slotove za DDR2.
    I da...menjanje podrazumeva da to, ipak, uradi neko dovoljno stručan pošto shvatih da želiš zadržati stari hard, rezač, kućište i napajanje. Naravno, verovatno pre toga treba sačuvati podatke sa diska u slučaju da je nemoguće samo zamenom drajvera izvesti prelazak sistema na drugu ploču.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  3. #18

    Odgovor: Preporučite mi konfiguraciju.

    Nemam nista da dodam na prethodno sto je Sivi vec napisao, ali bi trebalo da vidis da li napajanje koje imas poseduje dodatni 6-pinski konektor za napajanje graficke, jer koliko se secam ta graficka zahteva takav konektor. I takodje, napajanje bi trebalo da ima 500W snage, po mogucstvu realnih 500W, kao npr. Raidmax RX-500AF napajanje.

    Takodje, sto se tice hard diska, da li je to prastari PATA hdd, ili SATA (nebitno da li je 1, 2, 3), jer ploca koju sam ja skorije kupio recimo uopste nema PATA slotove.

  4. #19

    Odgovor: Preporučite mi konfiguraciju.

    Ovako...
    Ne sekiram se za napajanje (koliko videh, leptirić ume da se obavesti dobro), jer sama grafička i ne vuče nešto extra struje. Naime, sam PCI-e slot može isporučiti do 75W grafičkoj, sve preko toga zahteva dodatno napajanje (6 pina) koje već grafička sigurno poseduje (mnoge starije i jače grafe su imale i 2 dodatna 6 pinska priključka jer su znale da povuku preko 150 W). Ova je sirotinja sa jedva 80 W .
    E sad, baš verujući obaveštenosti, nisam ni pominjao PATA diskove jer već na samoj slici matične je vidljivo da nema PATA kontrolera. Čim leptirić nije pominjao drugi hard smatrao sam da već ima SATA ( koji postoje na tržištu već skoro deceniju). E sad, kada dođe do nabavke i eventualno problema, tu smo da pomognemo .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Preporučite restoran...
    Autor SQUAW u forumu Kulinarstvo i ishrana
    Odgovora: 58
    Poslednja poruka: 31.01.2015, 03:45
  2. Preporučite knjigu
    Autor Zlatni mis u forumu Književnost
    Odgovora: 260
    Poslednja poruka: 20.07.2013, 20:05
  3. Preporučite poslodavca
    Autor little fairy u forumu Posao
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 06.04.2010, 23:38
  4. Kupili smo... preporučujemo... ne preporučujemo
    Autor Neuhvatljiva_ u forumu Online savetnik
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 02.03.2010, 09:37
  5. Preporučite mi dezodorans...
    Autor Mater Vetru u forumu Lepota
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 12.02.2007, 18:53

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •