Regionalna liga? - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 26 od ukupno 26
  1. #16

    Odgovor: Da li je vreme?!

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    Od "jugoslavenstva" je malo šta preostalo, Johnny. Mislim da bi takva liga bila samo još jedno mesto za nameštanje utakmica i bogaćenje pojedinaca na istima. Gostujući navijači bi bili nepoželjni, tako da bi se sve vrlo brzo pretvorilo u farsu u kojoj bi politika postala važnija od fudbala... nažalost.

    Opet kažem, ako bi (a to je veliko ako) sve bilo organizovano kako treba, takva liga bi imala perspektivu.

    Već pri samom formiranju, politika bi preuzela stvar u svoje ruke. Kako ubaciti Borac ili Slaviju, a ne i Zrinjski? Kako ubaciti Rabotnički a ostaviti Renovu? Sarajevo, a ne Željezničar? Lako bismo ja i ti formirali ligu, ali oni koji o tome odlučuju malo drugačije razmišljaju....
    Prednost bi imali klubovi koji su i za vreme Jugoslavije igrali u elitnim razredima jugoslavenskog nogometa to je dakako 1.i2.savezna jugoslavenska liga. Na internetu možeš vidjet All-time ljestvicu 1.i2.savezne jugoslavenske lige i svi oni apsolutno moraju imat prednost pri formiranju regionalnih liga. No isto tako je nepobitna činjenjica da su neki jugoslavenski klubovi došli na veliku scenu tek nakon raspada Jugoslavije i čak osvajali republičke trofeje ili igrali finala kupa. Primjer Obilić je za vreme Jugoslavije tavorio između 3,4 jugoslavenske lige no isto tako je nepobitno da je taj Obilić u 90-tim bio prvak Srbije i nekoliko finala srpskog kupa gdje je gubio od Crvene Zvezde i Partizana , pa ovo Sevojno igrao finale kupa.U Hrvatskoj je takav primjer Slaven Belupo klub iz Koprivnice u Jugoslaviji je taj klub tavorio 3,4 liga a danas je taj isti Slaven Belupo igro nekoliko polufinala intertoto kupa vjerujem da ti je to poznato. U BIH su to primjeri Zrinjskog , Modriče ,u Makedoniji Renova koja je u intertoto kupu tukla ugledniju Rijeku. Mislim da i ovih par klubova koje sam nabrojo bez obzira što za vreme Jugoslavije bili nitko i ništa ali nakon 1991.g. ipak su postigli velike stvari i zaslužuju priključit se jugoslavenskim klubovima koji su i za vreme Jugoslavije bili jaki.

  2. #17

    Odgovor: Da li je vreme?!

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Gde su izostali Albanci?
    Nece to proci bez njih, ako je vec ``Balkanska``!
    A onda opet dolaze politicka natezanja o Kosovu, oni oce, mi im ne damo, pa kad ne damo, oni ne daju nesto drugo...
    Osudjeno je to na propast...
    Ne trebaju nam albanci , samo čista jugoslavenska liga. Što se tiče Kosova apsolutno da če i kosovski klubovi prije svih Priština , Trepča koji su bili i jugoslavenski prvoligaši kao i Vlaznimi Đakovica koji je bio jugoslavenski drugoligaš. Jednostavno zabranit če se organiziran dolazak srpskih navijačkih skupina na Kosovo i obratno i bit če reda. Priština je velik grad 800.000 stanovnika to je veliko nogometno tržište u okvirima Jugoslavije i samim time mora participirat u regionalnim ligama.

  3. #18

    Odgovor: Da li je vreme?!

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    Od "jugoslavenstva" je malo šta preostalo, Johnny. Mislim da bi takva liga bila samo još jedno mesto za nameštanje utakmica i bogaćenje pojedinaca na istima. Gostujući navijači bi bili nepoželjni, tako da bi se sve vrlo brzo pretvorilo u farsu u kojoj bi politika postala važnija od fudbala... nažalost.

    Opet kažem, ako bi (a to je veliko ako) sve bilo organizovano kako treba, takva liga bi imala perspektivu.

    Već pri samom formiranju, politika bi preuzela stvar u svoje ruke. Kako ubaciti Borac ili Slaviju, a ne i Zrinjski? Kako ubaciti Rabotnički a ostaviti Renovu? Sarajevo, a ne Željezničar? Lako bismo ja i ti formirali ligu, ali oni koji o tome odlučuju malo drugačije razmišljaju....
    Ne razumijem šta ti imaš protiv Željezničara .Željezničar je osvojio i jugoslavensko prvenstvo ,igrao u finalima jugoslavenskog kupa osvajao BIH prvenstva i kup , igrao polufinale Kupa UEFA nesretno ispo u posljednjoj minuti od mađarskog kluba Videoton. Ako to nisu po tebi reference za sudjelovanje Željezničara u novoobnovljenim regionalnim ligama onda stvarno ne znam koje su reference po tebi dostatne za sudjelovanje u regionalnoj ligi . Ne valjda samo referce velike četvorke.

  4. #19

    Odgovor: Da li je vreme?!

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Gde su izostali Albanci?
    Nece to proci bez njih, ako je vec ``Balkanska``!
    A onda opet dolaze politicka natezanja o Kosovu, oni oce, mi im ne damo, pa kad ne damo, oni ne daju nesto drugo...
    Osudjeno je to na propast...
    Tko bi po tebi uz Tiranu od albanskih klubova trebo igrat u regionalnim ligama . Možda Vlaznija Skadar ,Dinamo Tirana ili Elbasan .Misliš li da bi ti klubovi punili Marakanu , Stadio JNA , Maksimir , Kantridu ili Poljud. Nemam ja ništa protiv albanaca no u regionalnim ligama bi trebali sudjelovat samo 6 jugoslavenskih republika i Kosovo kao autonomna pokrajina Srbije. I to je to. Zašto oduzimat mjesto nekom uglednom jugoslavenskom klubu da bi ga zamjenili albanci,bugari,rumunji ....

  5. #20

    Odgovor: Da li je vreme?!

    Citat JOHNNY DUGI kaže: Pogledaj poruku
    Tko bi po tebi uz Tiranu od albanskih klubova trebo igrat u regionalnim ligama . Možda Vlaznija Skadar ,Dinamo Tirana ili Elbasan .Misliš li da bi ti klubovi punili Marakanu , Stadio JNA , Maksimir , Kantridu ili Poljud. Nemam ja ništa protiv albanaca no u regionalnim ligama bi trebali sudjelovat samo 6 jugoslavenskih republika i Kosovo kao autonomna pokrajina Srbije. I to je to. Zašto oduzimat mjesto nekom uglednom jugoslavenskom klubu da bi ga zamjenili albanci,bugari,rumunji ....
    Ja nisam sportsmen, u principu sport me ne interesuje, jedino gledam politicke i pravne aspekte predloga. Nije pitanje ko ima jake klubove, vec kako to politicki urediti a da ne bude pravne prepreke. Medjunarodna fudbalska organizacija bi svakako imala neke ideje, koje bi nekima bili neprihvatljivi.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  6. #21

    Odgovor: Da li je vreme?!

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Ja nisam sportsmen, u principu sport me ne interesuje, jedino gledam politicke i pravne aspekte predloga. Nije pitanje ko ima jake klubove, vec kako to politicki urediti a da ne bude pravne prepreke. Medjunarodna fudbalska organizacija bi svakako imala neke ideje, koje bi nekima bili neprihvatljivi.
    Pa zar predsednik UEFE Michel Platini ne zalaže za ravnopravniji razvoj fudbala u cijeloj Evropi. Realno nema kontinuiranog razvoja na području Jugoslavije bez jakog regionalne lige i kupa. Dinamo može bljesnut ko sad u Rumunjskoj kad je stuko Temišvar 3: 0 ali nema snage za kontinuirano pobjeđivanje u grupi Europske lige jer hnl je preslab da bi se čeličio za Evropu. Zato nama treba jaka regionalna liga i kup , da bi imali 100put jače utakmice od nacionalnih liga i čeličili se za Evropu. i podigli financijski klub bez prodaje najboljih igrača. Ja bi ponovo uveo ono sveto pravilo da jugoslavenski nogometaši ne mogu u inostranstvo pre 28 godina .To bi ti značilo da jedan Modrić , Eduardo a oni imaju 25 godina igrali u jugo ligi da postoji i da je na snazi to pravilo. i to ti onda govori koliko bi te regionalne lige bile jake.

  7. #22

    Odgovor: Da li je vreme?!

    Citat JOHNNY DUGI kaže: Pogledaj poruku
    Ne razumijem šta ti imaš protiv Željezničara .Željezničar je osvojio i jugoslavensko prvenstvo ,igrao u finalima jugoslavenskog kupa osvajao BIH prvenstva i kup , igrao polufinale Kupa UEFA nesretno ispo u posljednjoj minuti od mađarskog kluba Videoton. Ako to nisu po tebi reference za sudjelovanje Željezničara u novoobnovljenim regionalnim ligama onda stvarno ne znam koje su reference po tebi dostatne za sudjelovanje u regionalnoj ligi . Ne valjda samo referce velike četvorke.
    Ne bih ja imao ništa protiv, ali bi politički problem bio u BiH, koja ne bi mogla imati 4 predstavnika u elitnom rangu, a trebala bi kako bi taj virtuelni nacionalni ključ bio sproveden u delo. To bi morali biti Željezničar i Sarajevo, kao najveći klubovi iz BiH, ali i Borac i Zrinjski, iako nisu istog ranga. Misliš da bi Hrvati iz čelništva FSBiH pristali da u elitnom rangu igraju dva Sarajevska kluba, jedan Banjalučki i nijedan "njihov"? Meni to nije bitno, ali njima u BiH itekako jeste.

    Po meni, jedan elitni rang sa 16 timova bi u prvoj sezoni izgledao ovako:

    Crvena Zvezda
    Partizan
    Vojvodina
    OFK Beograd
    Dinamo
    Hajduk
    Rijeka
    Zagreb
    Sarajevo
    Željezničar
    Borac
    Maribor
    Celje
    Vardar
    Rabotnički
    Budućnost

    Skratiti ga na 12 bi već predstavljalo problem.

    4 - 4 - 3 - 2 - 2 - 1
    Poruku je izmenio Morpheus, 04.10.2009 u 19:51

  8. #23
    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    Ne bih ja imao ništa protiv, ali bi politički problem bio u BiH, koja ne bi mogla imati 4 predstavnika u elitnom rangu, a trebala bi kako bi taj virtuelni nacionalni ključ bio sproveden u delo. To bi morali biti Željezničar i Sarajevo, kao najveći klubovi iz BiH, ali i Borac i Zrinjski, iako nisu istog ranga. Misliš da bi Hrvati iz čelništva FSBiH pristali da u elitnom rangu igraju dva Sarajevska kluba, jedan Banjalučki i nijedan "njihov"? Meni to nije bitno, ali njima u BiH itekako jeste.

    Po meni, jedan elitni rang sa 16 timova bi u prvoj sezoni izgledao ovako:

    Crvena Zvezda
    Partizan
    Vojvodina
    OFK Beograd
    Dinamo
    Hajduk
    Rijeka
    Zagreb
    Sarajevo
    Željezničar
    Borac
    Maribor
    Celje
    Vardar
    Rabotnički
    Budućnost

    Skratiti ga na 12 bi već predstavljalo problem.

    4 - 4 - 3 - 2 - 2 - 1
    Da to imaš pravo ali zato ja i govorim da treba formirat 1.prvoligaški jugoslavenski rang i 4.drugoligaška jugoslavenska ranga. Naravno da je problem jer Srbija , Hrvatska i BIH imali su najviše jugo prvoligaša i drugoligaša a jasno je da ne mogu svi od jednom igrat u 1.jugo ligi. jer ne mogu odma u 1.jugo ligi igrat i Sarajevo, Željezničar , Velež, Čelik Zenica, Borac Banja Luka , Sloboda Tuzla , kao i od Srbije Partizan , Crvena Zvezda , Vojvodina , OFK Beograd , Radnički Niš , Napredak Kuševac Rad Beograd ,Spartak Subotica , Proleter Zrenjanjin premda objektivno svi ovi klubovi i drugi koji su igrali u 2.jugo ligi moraju nač mjesto u regionalnim ligama ali jasno je da ne mogu svi odma bit jugo prvoligaši premda svi ovi nabrojani klubovi zaslužuju odma bit jugo prvoligaši ali nema mjesta za sve u 1.jugo ligi ali zato če neki od tih klubova prvo igrat u 2.jugo ligi s vremenom če uč i u 1.jugo ligu.

    Najbolji je format jugoslavenske lige je 6 republika puta 3 kluba= 18 klubova u svakom 1.i2.jugo rangu. Ne treba ništa kemijat neka igra 18 klubova dvokružni sistem to je 34 kola plus jugoslavenski kup maksimalno 7 utakmica naravno ako igraš od 16-stine finala pa do finala 7 utakmica. Znam da možda nije pravedno da npr. Srbija , Hrvatska i BIH imaju jednak broj klubova u svim rangovima jugo lige kao Makedonija koja je imala samo 4 jugo prvoligaša i još 4 jugo drugoligaša ili Crna gora koja je imala samo 2 jugo prvoligaša Budućnost i Sutjesku i u 2.jugo ligi Mogren Budvu i još 2,3 kluba ili Slovenija koja je imala 4 jugo prvoligaša ali započetak novoobnovljene jugo lige treba pristat na taj ustupak da nema nezadovoljstva već na početku u pojedinim jugoslavenskim republikama zbog povlastica boljih i razvijenijih jugoslavenskih republika , a ne bojim se ja kroz 5,6 sezona svi najbolji jugo klubovi igrat če u 1.jugo ligi i tad če se vidjet dominacija Srbije , Hrvatske i BIH koji če vjerojatno tad imat po 4,5 klubova iz Srbije , Hrvatske i BIH.
    Poruku je izmenio JOHNNY DUGI, 04.10.2009 u 23:42

  9. #24

    Odgovor: Regionalna liga?

    Не треба направити регионалну лигу само на Балкану, већ у целој Европи систем регионалних лига:

    Reform European Football!!!
    Промијенимо европски фудбал!!!
    УЕФА и државни фудбалски савези блокирају развој фудбала у Европи тако што блокирају све идеје о Регионалним фудбалским лигама.

    УЕФА и државни ФС немају појма како да знатније побољшају квалитет фудбала у лигама широм Европе. Све што знају је да троше паре на изградњу стадиона које после нико не посећује и граде скупе зграде државних ФС.

    Већина европских државних фудбалских лига нема никаквог разлога да постоји. Квалитет фудбала је лош, посјета је мала, занимање јавности и спонзора је мало, а развој клубова је онемогућен због непостојања јаког такмичења.

    Лиге Србије, Босне, Хрватске, Словеније, Македоније, Црне Горе, Бугарске, Албаније, Молдавије, Белорусије, Литваније, Латвије, Естоније, Финске, Мађарске, Чешке, Словачке, Кипра, Исланда, Шкотске, Ирске, Велса... никад неће имати квалитет енглеске Премијер лиге, шпанске Примере, италијанске Серије А или немачке Бундеслиге. Ни за милион година, ни близу.

    Португал, Холандија, Белгија, Швајцарска, Аустрија, Грчка, Румунија, Пољска, Шведска, Данска, Норвешка... имају какве такве лиге, али њихов квалитет би се такође поправио кад би их ујединили с другим лигама. Рецимо, португалску са шпанском, белгијску са холандском, данску са шведском, норвешком, исландском и финском, швајцарску са аустријском, чешком, словеначком, хрватском...

    Која је сврха две трећине европских фудбалских лига данас? За шта и за кога се играју, за неколико стотина гледалаца по утакмици?

    Решење за бољи европски фудбал је мрежа Регионалних фудбалских лига, које би функционисале нпр. попут енглеске Премијер лиге. Свака лига би имала свој коефицијент лиге и представнике у Лиги Шампиона и Лиги УЕФА.

    Да би свака држава имала своје представнике у евро куповима, национални представници и државни прваци би се добијали преко националних првенстава, која би се играла по куп систему и замениили садашња првенства и купове.
    Победници тих лига купова, ако се нису квалификовали кроз Регионалну фудбалску лигу (РФЛ) би имали приступ ЛШ или ЛУЕФА на основу друге табеле коефицијената на којој би биле рангирани државни ФС.

    Уместо 53 лиге, од којих 45 досадних и бесмислених, Европа би требало да има 12-14 много јачих РФЛ.

    Зашо су УЕФА и државни ФС против регионалних лига? Нпр. скандинавске Ројал лиге? Зашто не дозвољавају приступ победницима регионалних лига у евро такмичења? Нема доброг објашњења. Можда је разлог то што би се смањило тржиште за западноевропске лиге, људи из средње, сјеверне, јужне и источне Европе би пратили своје лиге уместо Манчестера, Реала, Барселоне, Јувентуса, Бајерна... ? А државни ФС би изгубили много новца и власти, који би отишли клубовима?

    УЕФА и државни ФС - престаните да кочите развој европског фудбала!
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  10. #25

    Odgovor: Regionalna liga?

    Ako u košarci može, zašto ne bi moglo i u fudbalu?
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  11. #26

    Odgovor: Regionalna liga?

    ta gde ce mo da se ujedinjujemo, ujedinicemo samo huligane na tribinama a ono malo navijača (pravih) će potpuno izčznuti...

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. NLB liga 2011 / 2012
    Autor Charlie Harper u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 01.08.2011, 15:09
  2. KLS - Košarkaška liga Srbije
    Autor Charlie Harper u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 15.05.2011, 20:10
  3. NLB Liga 2009/2010
    Autor Morpheus u forumu Spomenar
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 04.05.2010, 03:17
  4. Nemačka Bundes liga '08/'09
    Autor DarkRed u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 26.05.2009, 00:15
  5. Liga šampiona - finale je sve bliže
    Autor Necromancer u forumu Spomenar
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 17.05.2006, 22:53

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •