Kome više prija brak, muškarcima ili ženama?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 19
  1. #1

    Kome više prija brak, muškarcima ili ženama?

    Uprkos ustaljenim mišljenjima da su muškarci ti koji imaju averziju prema bračnom životu, psiholog Neil Jacobson sa Univerziteta u Washingtonu smatra da bračni život više prija muškarcima.

    Žene uglavnom u brak ulaze prepune velikih očekivanja, što vodi u razočarenje. Žene su te koje su sklone menjanju svojih osobina jer nastoje da se prilagode tradicionalnoj ulozi supruge, i tako osobine koje je možda muškarac voleo kod nje u toku zabavljanja zamene nekim drugim svojim osobinama. Usto, oženjeni muškarci upola manje padaju u depresiju od udatih žena.

    Ja sam sklon da poverujem ovom mišljenju. Šta vi mislite o tome?
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #2

    Odgovor: Kome više prija brak, muškarcima ili ženama?

    Pristalica sam mišljenja da brak mnoge dame shvate kao priliku da:
    - Sebi ostvare sve zamišljene ciljeve tipa "putovanja, garderoba...dvorac"
    - Ili upadnu u trip svemoguće "mame" kojoj ništa nije dovoljno dobro za sopstveni porod. Naravno..od muža se očekuje da te ciljeve omogući finansijski .
    Šta htedoh reći ? Pa, samo to da mnoge dame brak shvataju kao PROJEKAT, i da zaborave da je to okvir u kome par može da uživa .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  3. #3

    Odgovor: Kome više prija brak, muškarcima ili ženama?

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Pristalica sam mišljenja da brak mnoge dame shvate kao priliku da:
    - Sebi ostvare sve zamišljene ciljeve tipa "putovanja, garderoba...dvorac"
    - Ili upadnu u trip svemoguće "mame" kojoj ništa nije dovoljno dobro za sopstveni porod. Naravno..od muža se očekuje da te ciljeve omogući finansijski .
    Šta htedoh reći ? Pa, samo to da mnoge dame brak shvataju kao PROJEKAT, i da zaborave da je to okvir u kome par može da uživa .
    Sram te bilo što ovako razmišljaš.

    Po tvome ispada da žensko hoda golo i vrti se u radijusu od nekih 20-ak kilometara, sve dok ne dođe muž i ne obuče je, a zatim joj pokaže svijet izvan njenog rodnog grada?

    Evo meni npr. brak uopšte nije cilj...niti tražim i čekam princa na bijelom konju koji će da me izdržava i ispunjava sve te želje. I zamišljam samo kako bih morala potlačeno i jadno da se osjećam ako bih u životu čekala da imam dinar, tako što će mi ga muž donijeti. Možemo da dajemo i uzimamo samo uzajamno. A ako bude dobar...možda ga i povedem na neko putovanje.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  4. #4

    Odgovor: Kome više prija brak, muškarcima ili ženama?

    Eto vidiš...čika memento bio u pravu da muškarcima više prija brak (pošto ti reče da ti brak nije cilj ).

    P.S. Ono "potlačeno i jadno" je retkost, većinom je to imperativan zahtev da "živi kao sav ostali svet" .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  5. #5

    Odgovor: Kome više prija brak, muškarcima ili ženama?

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Eto vidiš...čika memento bio u pravu da muškarcima više prija brak (pošto ti reče da ti brak nije cilj ).
    Pa eto čika Memento mudro zbori...za razliku od nekih.
    Poruku je izmenio little fairy, 24.09.2009 u 18:42 Razlog: izbačen početak chata..
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  6. #6

    Odgovor: Kome više prija brak, muškarcima ili ženama?

    kako ja imam fobiju od te institucije, mogu reći da uopšte nijesam spremna za obaveze koje isti donosi i podrazumijeva, te s toga mi još uvijek žrtvovanje njemu ne prija i nemam ga u planu još dobrih 10-ak godina...
    a vjerovatno itekako prija i hrani sujetu onima koji pošto poto - silu na sramotu oće da se uvale - titulišu kao nečije gospoJe, ili onim maminim sinovima, koji bi da rasterete svoju keverinu pa nađu još jednu žrtvu za ispunjenje njihovih hirova..uz mamu, naravno...
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  7. #7

    Odgovor: Kome više prija brak, muškarcima ili ženama?

    Nego..ja sam čuo da oženjeni muškarci žive duže od solista ?
    Doduše...to se samo njima čini .
    Poruku je izmenio little fairy, 24.09.2009 u 18:46 Razlog: maknut citat i chat
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  8. #8

    Odgovor: Kome više prija brak, muškarcima ili ženama?

    Prija i jednima i drugima. Iako smatram da više muškarci uživaju u braku jer su oni ti koji su dobili osobu koja brine o njima, koja je, u većini slučajeva, ta koja drži konce u rukama.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  9. #9

    Odgovor: Kome više prija brak, muškarcima ili ženama?

    mislim da je brak skroz ok ali samo ako ima uzajamnog podrzavanja tj uslov za da kazem "LEP" brak ,dakle tolerancija i naravno uzajamno dopunjavanje i istrazivanje i potrajace...

  10. #10

    Odgovor: Kome više prija brak, muškarcima ili ženama?

    Memento ti si u pravu....donekle. Zene mozda ulaze u brak sa puno ocekivanja.A mnogo muskaraca ne ocekuje nista.
    Pa ko ne bi pao u depresiju??
    Najveca vlast je vladati sobom.

  11. #11

    Odgovor: Kome više prija brak, muškarcima ili ženama?

    Ne znam za žene, ali meni je jedino prijao kad sam izašao iz braka

  12. #12

    Odgovor: Kome više prija brak, muškarcima ili ženama?

    @memento
    Žene uglavnom u brak ulaze prepune velikih očekivanja, što vodi u razočarenje. Žene su te koje su sklone menjanju svojih osobina jer nastoje da se prilagode tradicionalnoj ulozi supruge, i tako osobine koje je možda muškarac voleo kod nje u toku zabavljanja zamene nekim drugim svojim osobinama.
    Tacno. Svaka zena osim ako ne zeli ili nece da prizna udje u brak uslovno receno ne puna ocekivanja tipa koja su trivijalna pravbila njenog izabranika, nego jednostavno podrazumeva neke stvari i to je u zenskom mozgu tako definisano, tako funkcionise....One zele da budu dobre supruge, mame, snahe, sta god...Vecina nas zeli da se na neki ne isfoliran nacin prikaze u sto boljem svetlu, samim tim to nekkao isto od muskarca ocekuje. Da i on bude suprug na mestu sto bi se reklo, ne sada paucar, ali da sa posla dodje prvo kuci, da joj posveti vreme, pricuva decu, pomogne joj, uziva u odrastanju svoje dece i obevazama oko njih podjednako kao i zena. Neko ne pisano pravilo je da je odnos majke prema potmomcima totalno drugaciji u odnosu na muskarce. Prvi put kada muskarac ima neku zakasnelu reakciju na bilo sta, ona ce da progleda kroz prste, vec drugi pu nije tako glatko.
    I normalno jel da muskarac vise u svojoj zeni ne vidi onu devojku koja je bila mirna, stabilna, razumna i tolerantna, neke svoje dobre osobine su se stopile sa pregrstom obaveza koje je brak doneo, onda ona postaje nekako ne interesantna, ne ispunjena sebi na prvom mestu a zatim ne ispunjava ni muskarca, toliko se stvari od sitnice menja na gore da je to neverovatno. Generalno najveci problem nastaje onda kada izmedju muskarca i zene naprosto prestane da postoji komunikacija, osim one uobicajene i svakodnevne....neke niti tako lako pucaju, sve dobije neku novu dimenziju, novi okvir.
    Nisam misljenja da je ovo sablon uzivanja ili ne uzivanja jedne ili druge strane u braku, i naravno da od samih karaktera licnosti cela prica zavisi i ima svoju pricu.
    nijedan brak ne nalikuje na drugi, koliko god da nam se to cini.
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  13. #13

    Odgovor: Kome više prija brak, muškarcima ili ženama?

    Da ja vas pitam:
    Kome je lakse onome koji skace u bunar ili onome koji iz njega izlazi?

    Dakle brak je smrt pre svega za muskarce,a posle uhvati i zene

  14. #14

    Odgovor: Kome više prija brak, muškarcima ili ženama?

    Citat Becar kaže: Pogledaj poruku
    Da ja vas pitam:
    Kome je lakse onome koji skace u bunar ili onome koji iz njega izlazi?

    Dakle brak je smrt pre svega za muskarce,a posle uhvati i zene
    Veruj mi da gresis
    Brak je najlepsa tvorevina dvoje ljudi,kada se to dvoje onako pravo nadju, onda nema ni bunara o kome pricas, niti bilo kakve druge negativne metafore koju bi koristio ti ili neko drugi u kontekstu ovog pojma.
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  15. #15

    Odgovor: Kome više prija brak, muškarcima ili ženama?

    Citat dori kaže: Pogledaj poruku
    Veruj mi da gresis
    Brak je najlepsa tvorevina dvoje ljudi,kada se to dvoje onako pravo nadju, onda nema ni bunara o kome pricas, niti bilo kakve druge negativne metafore koju bi koristio ti ili neko drugi u kontekstu ovog pojma.
    Pa mozda promenim misljenje jos sam ja mlad.
    Imam sve u zivotu dakle sve je bajno i sjajno ali bojim se vezivanja da ne izgubim i ono sto mi je do sad bilo lepo i zanimljivo.
    Opravdan strah ili ne? Otkricemo to za koju godinu

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kada vam prija kafa?
    Autor Doti u forumu Pričaonica
    Odgovora: 384
    Poslednja poruka: 14.10.2017, 22:02
  2. Niče o muškarcima i njihovim igračkama
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 09.07.2012, 17:25
  3. Da li delite komplimente muškarcima?
    Autor Aiko u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 51
    Poslednja poruka: 27.06.2012, 23:58
  4. 10 okrutnih stvari koje žene rade muškarcima
    Autor makilli u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 26.12.2011, 23:25
  5. Trgovina ženama preko interneta
    Autor Lady S u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 17.04.2007, 13:18

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •