Filmovi zasnovani na knjigama - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 22 od ukupno 22
  1. #16

    Odgovor: Filmovi zasnovani na knjigama

    Procitah trilogiju "Njegova mracna tkanja" od Roberta Pulmana (odusevila se), a snimljen je i film (koji jos nisam odgledala). Verujem da je dobar, bar po dobroj glumackoj ekipi...

    Zlatni kompas


    Originalni naslov:
    The Golden Compass

    Žanr:
    fantastika, avantura, akcija

    Izvor:Filmski net.

    Trajanje:
    113'

    Godina izdanja:
    2007.

    Zemlja:
    SAD

    Izdavač/Distributer:
    New Line Cinema / Continental film

    Linkovi:
    službene stranice
    imdb

    Uloge:
    Nicole Kidman, Daniel Craig, Sam Elliott, Eva Green, Dakota Blue Richards, Ian McKellen, Kathy Bates

    Režija:
    Chris Weitz

    Scenarij:
    Chris Weitz prema knjizi Philipa Pullmana

    Producent/i:
    Bill Carraro, Deborah Forte

    Daniel Craig i Nicole Kidman opet nastupaju u tandemu. Ovaj put su preselili u paralelni svemir i istražuju tajanstvenu prašinu. Pa gdje im je kraj?

    Lyra Belacqua (Dakota Blue Richards) siroče je koje živi na jednom vrlo neobičnom mjestu – paralelnom svemiru. To je svijet koji živi i diše usporedo s ovim našim, ali postoje bitne razlike. Kod njih vještice vladaju sjevernim nebom, a polarni medvjedi su najveći ratnici. Također, svaki je čovjek spojen s duhom životinje koja mu je bliska poput vlastita srca. U tom svijetu vlada tajanstveni Magisterij koji želi kontrolirati sve ljude, a jedina prepreka toj zloj nakani ubrzo će postati Lyra i magični Zlatni kompas.

    Lyra, zajedno sa svojim prijateljima Rogerom (Ben Walker) i Billyjem Costom (Charlie Rowe), živi na sveučilištu Jordan i ubrzo primjećuje da se događa nešto neobično. Otmice lokalne djece postaju sve češće, a sveučilište se sprema financirati ekspediciju na daleki sjever. Nju će predvoditi Lyrin ujak, Lord Asriel (Daniel Craig) i trebala bi otkriti porijeklo misteriozne supstance – Prašine. Magisterij to želi spriječiti te organizira vlastitu ekspediciju koju predvodi gospođa Coulter (Nicole Kidman). Lyra odlazi na put sa gospođom Coulter te ubrzo otkriva tajnu Zlatnog kompasa, tko stoji iza otmica te se upušta u najveću avanturu svoga života.

  2. #17

    Odgovor: Filmovi zasnovani na knjigama

    Sad sam se setila ovog citata:

    Dakle, Gete je umro pre sto godina, a Hari ga veoma voli i ima cudesnu predstavu o tome kako je izgledao, a na to Hari ima pravo, zar ne? Ali slikar, koji takodje luduje za Geteom i koji je sebi stvorio njegovu sliku, taj na to nema pravo, a ni profesor niti uopste iko drugi, jer se Hariju to ne svidja, on to ne podnosi, on onda mora da negoduje i bezi! Da je pametan, on bi se jednostavno smejao i slikaru i profesoru. Da je lud, bacio bi im Getea u lice. Ali posto je samo mali decak, trci kuci i hoce da se obesi.


    Pa tako i ja kao i ovaj Heseov Hari ()bas se ponekad nasekiram sto sam necijom tudjom slikom o necemu upropastila svoju koja mi se jako svidjala i bude mi krivo sto sam uopste gledala film.


    Jesu ovo patuljci iz Hobita ili neki norveski evrovizijski rokenrol bend, 100 mu gromova?

    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  3. #18

    Odgovor: Filmovi zasnovani na knjigama

    50 nijansi je trilogija, prvi deo je snimljen, juče gledala u bioskopu...predobar je film. Knjigu nisam čitala, ali je moram pod hitno nabaviti, sva tri dela
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  4. #19

    Odgovor: Filmovi zasnovani na knjigama

    Pisala sam već negde o filmu ,,Čitač, koji je snimljen po istoimenoj knjizi pisca Bernarda Šlinka.
    Prvo sam gledala film pa onda čitala knjigu. Film je predivan prepun snažnih emocija, svaki kadar kao da traje večnost.
    Kada sam nabavila knjigu prvo što sam primetila da je izuzetno tanka, sa malim brojem stranica. Pročitala sam je, ali prvi put se desilo da mi se više svideo film od knjige.
    Obično je knjiga detaljnija , sa puno opisa...ovde to nije slučaj!
    "Ukrašću srce od cigana da raskrstim sa brigama"!

  5. #20

    Odgovor: Filmovi zasnovani na knjigama

    Npr, "Derviš i smrt" mi se mnogo više svidela knjiga od filma. Knjiga je prepuna predivnim rečenicama, mudrim mislima, svaka rećenica je dragocena. Tu lepotu reči nisam zapazila u filmu... Štaviše, film mi je totalno mračan i mislim da sam prvo njega pogledala, ne bih imala želju da čitam knjigu. Srećom, situacija je bila obrnuta.

  6. #21

    Odgovor: Filmovi zasnovani na knjigama

    Meni je film fenomenalan.Citala sam knjigu i dva puta gledala film. Glumacka ekipa briljira.Knjiga odlicno preradjena,scenario uspeo da za neka dva sata prenese sve nas u to doba.Naravno da nisu mogli stati svi citati,ali glavni jesu.I kad se seca bivse devojke,i kad razgovara sa agom,i kad mu se obraca cuvar u hamamu i kad opisuje ljude i njihovu narav. Ipak film mora da zadrzi paznju gledalaca,a to bi raznim monolozima bilo izgubljeno.

  7. #22

    Odgovor: Filmovi zasnovani na knjigama

    "Konje ubijaju, zar ne"

    Veliki roman iz tridesetih godina dvadesetog veka, slavljen širom sveta, ekranizovan je mnogo godina kasnije.
    Jedna od najboljih filmskih adaptacija književnog dela.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. 3D filmovi
    Autor Charlie Harper u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 20.10.2019, 01:36
  2. Filmovi zasnovani na istinitim pričama
    Autor Lady S u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 60
    Poslednja poruka: 10.02.2015, 02:38
  3. Stephen King (Filmovi snimljeni prema knjigama Stiven Kinga)
    Autor Charlie Harper u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 07.11.2011, 17:49
  4. Antikvarnice i antkiviteti medju knjigama
    Autor little fairy u forumu Književnost
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 01.10.2010, 09:41

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •