Pun mesec
Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9

Tema: Pun mesec

  1. #1

    Pun mesec

    Kazu da je najjaca snaga meseca dok je pun.

    Kod nekih osoba izaziva nesanica, donosi lose raspolozenje,pojacava emotivnost,
    izaziva psihicku nestabilnost.

    Da li mesec ima toliku moc da sve ove promene izazove u nasem organizmu ili su to samo price koje smo mi usadili u sebe?

    Da li uopste primecujete kad je mesec pun i kako on utice na vas i vase raspolozenje?

    Ima li mesec stvarno, neku magijsku moc?

  2. #2

    Odgovor: Pun mesec

    kada je pun mesec, ja se osećam savršeno opušteno, ako vozim čini mi se da bi mogao voziti celu noć...

  3. #3

    Odgovor: Pun mesec

    Svaku promjenu mjeseca iznesem na svojim plećima. Hoće to tako kad je mom horoskopskom znaku vladalac Mjesec.

    Osjetim upravo ove promjene koje je Bellissima navela, i promjene raspoloženja, nesanicu, e nesanica mi najviše smeta...i razdražljivost. Kad se spoji pms sa punim Mjesecom qq lele

    Naravno da vjerujem da ima utjecaj na nas, kad je onoliki i visi nad nama.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  4. #4

    Odgovor: Pun mesec

    Evo ga, od juce je poceo da deluje na mene

    A "najavljen" tek za 04. 09....i spava(lo) mi se, i legla i cvrc

    A i pozderashe me komarci (ali to je za neku drugu temu)
    Budi pametan i pravi se lud

  5. #5

    Odgovor: Pun mesec

    meni brat veli da svaki put kad se sagnem on vidi pun mjesec...
    shalu na stranu..nemam nekih problema s nesanicom - shto se toga tiche mogu zaspat stojecke ka' konj i slichno...samo sanjam chudne snove...
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  6. #6

    Odgovor: Pun mesec

    nemam pojma,previše sam brz u datom periodu da bi primetio neke promene

  7. #7

    Odgovor: Pun mesec

    Ja lično ne primećujem neke promene za vreme punog meseca. U stvari nikad i ne znam kad je pun mesec, ne braćam pažnju na to. Sigurno da ima određeni uticaj, kako utiče na plimu i oseku svojom blizinom, tako verovatno u određenoj meri utiče i na psihu ljudi. Kako u svemu, tako i u odnosu prema mesecu, različiti ljudi različito reaguju.... ili ne reaguju uopšte, kao u mom slučaju.

  8. #8

    Odgovor: Pun mesec

    Ne, Mesec nema nikakve veze sa promenama ponašanja ljudi, ma šta pojedinci tvrdili o tome...

    Verovanja da Mesec utiče na našu psihu, posebno kada je pun, kao i na razne devijacije i neobjašnjive pojave kod ljudi, su bez ikakvih osnova. Ne postoji niti jedan ozbiljni dokaz da je to tako...

    U apsolviranju ove teme treba prethodno sagledati neke činjenice.

    Kao prvo, preuvelčičava se uticaj Meseca na plimu i oseku, koji, uzgred, i ne zavisi od mesečevih mena već od njegove udaljenosti od Zemlje. Visina plime zavisi od uzajamnog položaja Sunca, Zemlje i Meseca, a najveće plime se javljaju tokom mladog i punog Meseca, ne zato što je tad gravitaciona sila Meseca najjača, već zato što se tada sva tri nebeska tela nalaze u jednoj liniji. To što se čovekovo telo sastoji od oko 80 % vode nema nikakve veze. Naime, zaboravlja se da je voda u okeanima i jezerima slobodna, tako da je sila kojom naše telo "drži" tu vodu u sebi, verovali ili ne, preko 12 miliona puta veća od plimne sile kojom Mesec deluje na nas. U praksi to znači da svaka veća stambena ili neka druga gradska zgrada deluje većom silom gravitacije na nas nego sam Mesec...

    Zatim, (skoro) sva istraživanja koja su se bavila korelacijom samoubistava, ubistava, zločina, hapšenja itd. sa položajem Meseca ničim ne pokazuju da postoji bilo kakva uzročno posledična veza između tih događaja. Neka istraživanja koja su dozvoljavala neku mogućnost da Mesc utiče na neki od načina na ljude, ili nisu bila dovoljno kompententna, ili su prenebregla činjenice preklapanja nekih događaja. Recimo, ako je za vreme nekog praznika bio pun Mesec, a desilo se nešto više saobraćajnih nezgoda, tome nije bio uzrok Mesec, već povećano konzumiranje alkohola, koje je uobičajeno za taj praznik, itd, itd.

    Što se tiče mesečine punog Meseca kao fenomena, on je nebitan. Naime, mesečina je 400.000 puta slabija od sunčeve svetlosti i po njoj se, recimo, nikada ne može čitati...

    Sve u svemu, siguran sam da verovanje u tzv lunarni efekat, inače nazvan i transilvanskim, ima korene u mitologiji, sujeverju i ezoterijskim objašnjenjima sveta i pojava...
    Poruku je izmenio memento, 02.09.2009 u 08:46
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  9. #9

    Odgovor: Pun mesec

    Kod nekih osoba izaziva nesanica, donosi lose raspolozenje,pojacava emotivnost,
    izaziva psihicku nestabilnost.
    mislim da ovo narochito vazi za ljude rodjene u znaku ovna....
    chim vidim da mi nije pms a emotivnija sam, nestabilnija i sva razmazena, znam da je pun mesec... o umoru da ne pricam...
    definitivno na mene utiche, a znam i na koga josh isto tako utiche...
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

Slične teme

  1. Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 23.04.2009, 23:57

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •