Studiranje i posao?
Prikaz rezultata 1 do 11 od ukupno 11
  1. #1

    Studiranje i posao?

    Pozdrav

    Buduci sam student, studiram po bolonji a potrebne su mi pare za zivot, nije bas kriticno al potreba postoji.

    Ne znam kako da ostvarim da:
    1. Budem dobar student, prvu godinu dam u roku i prebacim se na budzet
    2. U isto vreme uspem da zaradim koji dinar za sebe

    Da li ima medju vama neko ko je uspeo u ovome sto zelim?
    Svi saveti i predlozi su dobrodosli, nista mi nije tesko i ni od jednog posla ne bezim

  2. #2

    Odgovor: Studiranje i posao?

    Ima, ako se računa moj tata koji nije član foruma . Ozbiljno, naslušala sam se priča, ne samo njegove koju znam do najsitnijih detalja, nego i raznih prijateljskih, kada se načne ta tema na porodično - prijateljskim okupljanjima.

    Zavisi šta umeš rukama da radiš, a da je isplativo i tebi prihvatljivo. Zavisi i koju si školu završio - moj otac je završio Drapšin, ovde u bgd-u, pa ga je primio neki majstor da radi kao metalostrugar za početak. Zavisi ponajviše koliko umeš da istrpiš: glupost, nepravdu, bezobrazluk... da bi došao do parica koje će ti omogućiti bar najosnovnije za faks.

    Jeste danas teže zbog opšte nezaposlenosti, zbog mnogo ljudi u godinama koji su na biroima za zapošljavanje, ali... imaš i olakšavajuću okolnost: godine. Traže svi mlađe ljude kada zapošljavaju, pa kada sabereš to sa onim malo pre napisanim (da umeš da ćutiš, radiš i gutaš knedle) - naći ćeš ako nisi ozbirač.

    Shvati to kao seks: mnoge stvari uradiš, da bi kasnije još više uživao ili, odloženo zadovoljstvo - rulZ .

  3. #3

    Odgovor: Studiranje i posao?

    Mnogo toga zavisi i od toga koji fakultet studiras?

    I zavisi od toga kakav posao ces naci? Da li ce posao imati fleksibilno radno vreme?

    Sad ti nista nisam odgovorila konkretno ali da bi dobio odgovor moras dati vise podataka.
    Poruku je izmenio goldie, 02.08.2009 u 23:38

  4. #4

    Odgovor: Studiranje i posao?

    Svideo mi se ovaj deo da ce biti kao sex - nisam ni poceo, a vec sam naje*ao
    Zavrsio sam srednju elektro i nastavljam sa studijama elektronike, koje nameravam u roku da dam(simpatican decko, zar ne).

    Pun pogodak bi mi bilo da se zaposlim kod nekog ko se bavi elektro strukom, makar za minimalac ali da naucim nesto. Mada, male su mi sanse da ovako nesto dobijem, nadam se najboljem.

    A mogu i da gajim onu smesnu biljku, mi vojvodjani smo oduvek bili dobri paori, pogodna klima i zemljoradnicko umece

  5. #5

    Odgovor: Studiranje i posao?

    Veruj mi da te potpuno razumem,moj brat je isto zavrsio sto i ti a ne zna nista oko struje,a kamoli elektronike hteo je isto da upise Ftn al sreca pa nije,posto je odavno video kako stvari stoje.
    E sad,ti mozes preko studentske da trazis neki posao a ako nista od toga moleraj i udri,kao i vecina ucenika iz elektro skole.
    Iskreno ti zelim srecu.

  6. #6

    Odgovor: Studiranje i posao?

    ...moleraj i udri,kao i vecina ucenika iz elektro skole.
    hahaha, kako istinito.
    A šta ćeš, nije ni to tako strašno, mogao sam i gimnaziju zavrsiti

    Elektro škola te uči da moraš da čupaš sve za sebe, pa čak i znanje od svoji profesora koji su za to i plaćeni, ali iskreno ne bi voleo da sam išao u bilo koju drugu!

    Ne očekujem ni da će na faxu biti imalo drugačije - naprotiv, mislim da ću morati daleko više da se cimam ako želim da doguram daleko, i sve je to put koji sam SAM izabrao.

    Mozda bi bilo lakse da sam odabrao neko jednostavnije zanimanje, ali gde je tu zabava?

    Hvala na lepim željama

  7. #7

    Odgovor: Studiranje i posao?

    Citat Kum kaže: Pogledaj poruku
    Mozda bi bilo lakse da sam odabrao neko jednostavnije zanimanje, ali gde je tu zabava?
    Sto da ide lako,kad moze i tesko?
    Ostalo si i sam rekao,sto je i istina.

  8. #8

    Odgovor: Studiranje i posao?

    ja sam protiv toga da se radi i da se studira. jedno ce da trpi. ili fakultet ili posao (koji naravno ako trpi duze vreme, sledi i otkaz)
    ovo govorim iz iskustva meni bliskih osoba. rodjaka moja pocela da radi kao samo sezonski, dok nema predavanja, pa da malo sebi zaradi za dzeparac, tokom leta, pa od oktobra da produzi sa studijama...naravno studije su otisle u aut. pare lepo joj dosle. vreme koje je trebala da koristi za spremanje ispita, trosila je radeci ili odmarala umorna od posla....

    cast izuzetcima, koji su mozda radili i studirali uspesno, ali eto ja nisam srela nekog ko je uspeo da ide na predvanja, uci i radi...


  9. #9

    Odgovor: Studiranje i posao?

    Fakultet ne mora trpiti ako se odabere 'dobar' posao pored kojeg studiranje nije 'bacanje vremena'.

    Smatram da je najbolji izbor zaštitarstvo. Čovjek radi dnevne, noćne, ima slobodne dane.. Ako ima dobru ekipu, kolege lako se zamijeni za smjene kada su ispiti u tijeku.

    Zašto ne bi potražio takav posao?

    Pouzdano znam da mnogi zaštitari studiraju vanredno. Jedna od njih je i moja seka.

    Hm, sada vidim da sam preskočila podatak da si ti sigurno redovan student? Onda ti ne gine konobarenje. Ali nije niti to loše. Bitno da neka para kapa.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  10. #10

    Odgovor: Studiranje i posao?

    Ukoliko niste apsolutno primorani ne upustajte se u tako nesto. Ukoliko Vam treba jos godinu dana da zavrsite oduzice se na dve..razumemo se Jedna sam od mnogih sa takvim iskustvom nazalost.

  11. #11

    Odgovor: Studiranje i posao?

    Vrlo je bitno upisati tj studirati pravi fakultet pa tek onda razmisljati o poslu a posla bih trebalo imati mada tesko je zaposliti se

Slične teme

  1. Državni posao
    Autor Leonard Peltier u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 12.10.2017, 12:35
  2. Posao u inostranstvu
    Autor Sunny u forumu Posao
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 22.03.2012, 15:15
  3. Posao ili politika?
    Autor shacky u forumu Posao
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 21.03.2012, 22:54
  4. Honorarni posao
    Autor little fairy u forumu Posao
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 02.12.2010, 12:35
  5. Studiranje bez plaćanja za nacionalno opredeljene
    Autor Papak u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 11.11.2009, 22:56

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •