Ima li razlike između Duha i Duše..? - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 38 od ukupno 38
  1. #31

    Odgovor: Ima li razlike između Duha i Duše..?

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Ima li razlike između duha i duše?
    Ima velike razlike pogledaj ovaj poucni kratki video na Youtube koji traje svega 8 minuta i mnogo toga ce ti biti jasno. Evo link za njega.

  2. #32

    Odgovor: Ima li razlike između Duha i Duše..?

    Ima! Duša je živo biće a duh, prevedeno sa hebrejskog i grčkog, ima više značenja. Opet sva ta značenja ukazuju na nešto što je nevidljivo ljudskom, našem oku i na silu koja je aktivna ili je u pokretu. Ta hebrejska i grčka reč ukazuju na vetar, na aktivnu životnu silu u zemaljskim stvorenjima, na unutrašnju silu nas ljudi koja nas navodi da činimo stvari. U Bibliji duh označava nadahnute izjave koje potiču iz nevidljivog izvora, označava duhovne osobe i duh obično označava Božju aktivnu silu kojom se Stvoritelj služi da ispun svoja obećanja i izvrši svoju nameru!


  3. #33

    Odgovor: Ima li razlike između Duha i Duše..?

    Duša je živo biće?!

    Nameće mi se nekoliko pitanja i ne mogu da ih ne postavim.
    - Kako se kvalifikuje duša? Da li je to biljka ili životinja? Kičmenjak? ...
    - Kako se razmnožava?
    - Čime se hrani?
    - ...

    Ma, još stotine pitanja mi navire, al' i ova su dovoljna za početak.



    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  4. #34

    Odgovor: Ima li razlike između Duha i Duše..?

    Dusa je sva ona dobrota ,saosecajnost,sve ono najbolje u nama.Zato znamo sta je ,a ne mozemo je opisati ,definisati.Ali,svi razumemo,ko ne razume kad kazu za nekog'on je dusa od coveka-zene'?..

  5. #35

    Odgovor: Ima li razlike između Duha i Duše..?

    Duh je nematerijalna dimenzija - rec ( frekvencija, informacija ), Dusa je materijalna dimenzija i predstavlja osecaj prisutnosti zivog bica.
    Citat davorjanka kaže:
    ko ne razume kad kazu za nekog'on je dusa od coveka-zene'?..
    Svi koji ne znaju da se rec ' dusa ' koristi umesto reci ' dobar / dobra '.
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  6. #36

    Odgovor: Ima li razlike između Duha i Duše..?


    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  7. #37

    Re: Odgovor: Ima li razlike između Duha i Duše..?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Duh je nematerijalna dimenzija - rec ( frekvencija, informacija ), Dusa je materijalna dimenzija i predstavlja osecaj prisutnosti zivog bica.
    [
    '.
    Ali druze JuPitere , jel se ti samo zezash il stvarno mislis ozbiljno t.j. razumes sta si napisao?
    Ali da imas talenta u pisanju ovakvih recenica koje na nekog mogu ostaviti utisak , priznajem.

    Eto , na primer .....sklopis ...:nematerijalna dimenzija :
    Nematerijalno i dimenzija ne idu jedno uz drugo.
    Ako izuzmemo vreme a i ako ga ne izuzmemo.

    Povezi mi ......frekvencija .....rec.....nematerijalna dimenzija ...i duh....jer ovo sto si ti napisao je nabacivanje reci bez ikakvog smisla.

    I drugi deo recenice ....dusa ..materijalna dimenzija .....to jest...
    osecaj

    Osecaj materijalna dimenzija ?

    Od ove tvoje recenice , koristeci iste reci samo drugacije poredjane, moze se napisati nekoliko recenica , smislenih ili besmislenih , kao naprimer :

    " Duh je informacija o nematerijalnoj dimenziji - rec . ( za koju je potrebna sta ? ...pa naravno ...frekvencija ) a dusa predstavlja osecaj prisutnosti zivog bica ...materijalne dimenzije.



    Htedoh reci....duh i telo su simbioza.
    Jedno bez drugog ne ide.
    Samo zajedno ......duh u telu ...(delo stvaraoca) ...cine dusu.

    A dusa je Zivot.

    P.S. Ako mi budes objasnjavao u svom stilu , nemoj , jer necemo razumeti ni ja ni ti.
    Poruku je izmenio Meggy, 18.08.2015 u 13:19 Razlog: kodovi
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  8. #38

    Odgovor: Re: Odgovor: Ima li razlike između Duha i Duše..?

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku

    Ali druze JuPitere , jel se ti samo zezash il stvarno mislis ozbiljno t.j. razumes sta si napisao?
    Ali da imas talenta u pisanju ovakvih recenica koje na nekog mogu ostaviti utisak , priznajem.

    Eto , na primer .....sklopis ...:nematerijalna dimenzija :
    Nematerijalno i dimenzija ne idu jedno uz drugo.
    Ako izuzmemo vreme a i ako ga ne izuzmemo.

    Povezi mi ......frekvencija .....rec.....nematerijalna dimenzija ...i duh....jer ovo sto si ti napisao je nabacivanje reci bez ikakvog smisla.

    I drugi deo recenice ....dusa ..materijalna dimenzija .....to jest...
    osecaj

    Osecaj materijalna dimenzija ?

    Od ove tvoje recenice , koristeci iste reci samo drugacije poredjane, moze se napisati nekoliko recenica , smislenih ili besmislenih , kao naprimer :

    " Duh je informacija o nematerijalnoj dimenziji - rec . ( za koju je potrebna sta ? ...pa naravno ...frekvencija ) a dusa predstavlja osecaj prisutnosti zivog bica ...materijalne dimenzije.



    Htedoh reci....duh i telo su simbioza.
    Jedno bez drugog ne ide.
    Samo zajedno ......duh u telu ...(delo stvaraoca) ...cine dusu.

    A dusa je Zivot.

    P.S. Ako mi budes objasnjavao u svom stilu , nemoj , jer necemo razumeti ni ja ni ti.
    Nematerijalna dimenzija ili kategorija ili forma... Postoji, ima lokaciju, moze da se vidi, prepozna, obradi, prenosi.... ali nema materijalnu vrednost ( molekularni sastav )
    Naravno da ne postoji izvan ljudskog uma, koji je ( za sada - jedini dokaz postojanja ) jedini sposoban da je prima i prenosi.
    Rec = frekvencija = nematerijalna dimenzija = duh ... Sta je tu neistina ?
    Rec je po formi - frekvencija, signal koji se pojavljuje u odredjenim intervalima, u obliku misli, zvuka ili simbola koje prepoznajemo.
    To je duh.
    A dusa je zivot manifestovan kao osecaj prisutnosti.
    Zivotinje su duse koje nemaju duh ( rec ).
    Naravno da je osecaj materijalna dimenzija posto predstavlja skup hemijskih reakcija tela zivog bica.

    Nemas potrebu da se uzbudjujes oko shvatanja ili neshvatanja onoga sto je receno posto to nema nikakav znacaj.
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Komunikacija između dva pola..
    Autor kohili u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 04.07.2017, 11:54
  2. Slatki ubica tela i duha
    Autor SQUAW u forumu Zdravlje
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 14.06.2011, 10:48
  3. Muške čizme
    Autor Najgora u forumu Moda
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 27.11.2010, 09:20
  4. Energetski sporazum između Srbije i Rusije
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 11.08.2008, 20:45

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •