Vristanje uz igru
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 21
  1. #1

    Vristanje uz igru

    Da li vam smeta vristanje teniserki, tj. ispustanje krika dok udaraju lopticu za vrijeme poena?

    Koja je najglasnija i najodbojnija po tom pitanju?

    Sestre Vilijams, Sarapova, Larcer de Brito...?

    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  2. #2

    14 Odgovor: Vristanje uz igru

    Ne smeta mi. Samo me intereseuje koliko i kako, (kao, i da li?) neartikulisani zvuci utiču na koncentraciju, samim tim i igru suparnice?
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  3. #3

    Odgovor: Vristanje uz igru

    Meni sedeći ispred "malog ekrana" ne smeta, svakako da nervira publiku koja uživo gleda meč. Sigurno da ometa koncentraciju protivnika, mislim da je samim tim, taj čin -varanje, nesportsko ponašanje. Po meni je kraljica u ispuštanju zvukova...Serena Wiliams

  4. #4

    Odgovor: Vristanje uz igru

    jezim se kad cujem Dinaru SafinU(ionako je ne podnosim)..

  5. #5

    Odgovor: Vristanje uz igru

    Ba sam pre neki dan gledala taj klip iz uvodnog posta i iskreno, ja se sam se usrala od straha de Brito urla kao da je deru.
    Ne volim kad urlaju, jer volim da gledam tenis pojacan dosta, jer volim da cujem kad loptica udari u reket ili teren, a sa njima je to malo moguce. Jedan od razloga zasto Sarapovu ne volim je to vristanje (manje-vise ubilacki pogledi upuceni protivnici). Onaj ko obrati paznju na to urlanje, primetice da se to urlanje pocinje pre nego sto se lopta udari, pa se tako zamaskira zvuk udara, koji iskusnijim igracicama moze da kaze koji je udarac odigran pa se lakse i brze namestaju (onako laicko misljenje). Drugo misljenje je da to rade da bi iritirale protivnice. Znam da meni tako urla neka za vreme meca, gadjala bih je reketom.
    Da se ja ista pitam, uvela bih neko sankcionisanje za to vristanje.
    Serena npr. ne vristi uvek. Koliko sam ja primetila, vristi samo u bitnim momentima. I zato mislim da to rade da bi ometale protivnice.
    Krek, krek.. Ne gudra

  6. #6

    Odgovor: Vristanje uz igru

    ...kako li tek vriste...pri snoshki...
    ...hell ain't a bad place to be......

  7. #7

    Odgovor: Vristanje uz igru

    Larcer de Brito... smešno,žaba bi je gađala reketom,a ja bi je pitala šta joj je s' glavom ...

    Inače kao posmatrač imam utisak da veoma gube snagu dok ispuštaju takve krike,zvukove itd...i naravno ometaju protivnika pritom.

  8. #8

    Odgovor: Vristanje uz igru

    Mislim da plase protivnika vristanjem
    ali sto poplasi i mene
    Najveca vlast je vladati sobom.

  9. #9

    Odgovor: Vristanje uz igru

    E zato ja ne perem sudove!

    Zašto?

    Moja bakuta redovno prati sve sportske dogadjae na našem tv tv se nalazi u kujni
    Stanem da perem sudove a oni počnu...uh!...A!...Ah!...O!...

    Lepo krenu tanjiri da mi ispadaju iz ruke....


  10. #10

    Odgovor: Vristanje uz igru

    Ja ne mogu da se otmem potrebi da te krike imitiram.
    Doduše, odvrištim i odstenjem samo one najzanimljivije. Tako da moji ukućani slušaju i mene pride. Jadni.

    De Brito mi je izazov, to živ čovek ne može nadvrištati...
    Vrag odneo šnalu...

  11. #11

    Odgovor: Vristanje uz igru

    što smeta meni, a što se komšiluk posle pita šta ja radim celu noć kada je u toku američka turneja, pa mečevi počinju u jedan po ponoći
    ... mislim da je to bilo posle meča šarapova - safina
    jedan me pitao da ne koristim vijagru kad mogu cele noći

    nisam ja kriv zeka je!
    ton iz studija nije bio srazmeran tonu sa terena, pa sam morao da pojačam TV ako hoću da čujem komentatora

    prvo bih razdvojio stenjanje - stenju i muški (F.Gonzales), no u daleko manjoj meri nego žene
    od ispuštanje krikova - isto se dešava i kod muškaraca. Janko je jedan od primera. E sad, opet i on to daleko redje radi nego što rade neke teniserke

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Larcer de Brito... smešno,žaba bi je gađala reketom,a ja bi je pitala šta joj je s' glavom ...

    Inače kao posmatrač imam utisak da veoma gube snagu dok ispuštaju takve krike,zvukove itd...i naravno ometaju protivnika pritom.
    grešiš što se tiče gubljenja snage
    ko god da je trenirao karate zna o čemu se radi
    u njemu je uobičajeno ispuštaje krikova pri udarcu
    u filmovima to zovu "usmeravanje energije" i još kojekakvim izrazima
    a ustvari se radi o tome da pri time dolazi do bržeg priliva kiseonika iz krvnih sudova u mišiće ćelija - valjda se u temu uključi nko ko se razume bolje u medicinu od mene, pa to stručno objasni

    Najgora je De Brito (molim jednog od moderatora da se ne oseća prozvanim - u izjavi nema ničeg ličnog) slede Šarapova, Safina, Azarenka, Serena Vilijams zna takodje često da bude bučna, ali ona nije konstantna, a čini mi se da sam primetio da je i ona glasnija nego uobičajeno ukoliko se sa druge strane mreže nalazi teniserka koja ispušta krike pri udarcu, i da je najglasnija kada nije najbolje fizički pripremljena za meč

    Lično mišljenje je da će se uvesti neki sistem kontrole, i sankcija kada se pretera... što reče mekinro, on je bio kažnjavan kada se derao po terenu
    Novčane kazne neće vredeti koliko god visoke bile (mekinro je primer) i mislim da će oduzimanje poena doneti najbolje rezultate

  12. #12

    Odgovor: Vristanje uz igru

    sto se vristanja tice,ona kretenka Sharapova je bez premca...

    shut your f@king mouth,God damn it....
    U meni se bore genije i ludak.Ako ostanem u Srbiji jos koju godinu,nije tesko pogoditi koji ce od njih dvojice pobediti.

  13. #13

    Odgovor: Vristanje uz igru






    Vrisak Šarapove kao rika lava!



    Posle najava teniskih zvaničnika iz Londona, čini se da je odzvonilo vrištanju igračica na terenu, barem na Vimbldonu!
    Tome se neće obradovati mlada Portugalka Mišel de Larčer Brito, koja je izluđivala publiku u protivnice na Rolan Garosu, ali ni Marija Šarapova.
    Stručnjaci za merenje jačine zvuka, izmerili su da je vrisak Šarapove tačno 101 decibel, što je neznatno manje od rike lava od 110 decibela. Šarapova je iza sebe ostavila „legendu vrištanja“, Moniku Seleš (93,2), ali i sestre Vilijams, Serenu (88,9) i Venus (85).
    Ipak, u Londonu ozbiljno razmišljaju kako da stanu na put toj pojavi na koju se žale mnoge igrači da ih dekoncentriše. Ima i predloga da se za preglasno stenjanje, poen dodeli protivniku ili još gore, ceo gem, pa i meč!
    - To je možda preteran zahtev, ali nešto svakako treba da se uradi po pitanju pravila o tome. Na terenu vrište i teniseri i teniserke, videćemo šta je najbolje - izjavio je poznati teniski stručnjak Nik Bolitijeri.

    preuzeto iz Blica

    Danas sam listajući novine pročitala ovaj tekst o vrištanju tokom igre.
    A kad sam pročitala da Šarapova vrišti skoro kao lav ostala sam i pomislila sam koliko onda ima decibela vriska De Brito?!?

  14. #14

    Odgovor: Vristanje uz igru

    Meni nije jasno kako one imaju glas i dalje, bRe? Sarapova i de Brito su kraljice po vristanju, Serena samo narice doduse, de Brito moze da plasi protivnice, posto ne znam kako da okarakterisem to sto iz njenih usta izlazi.
    Krek, krek.. Ne gudra

  15. #15

    Odgovor: Vristanje uz igru

    ma kod de brito mogu da se pozovu i na to što nema teorije da se čuje kada linijski sudija vikne "aut" pošto se loptica pre spusti na tlo nego što ova završi sa vriskom

    biće da je napravila svim vrištuljama (i vrištačima) medvedju uslugu time što je tako daleko dogurala na Roland Garosu

    u svakom slučaju, ako joj tenis i ne bude išao najbolje nakon tih novih pravila, moći će glas da prodaje filmskim kućama koje snimaju horore
    koliko znam nekada su "pozajmljivačice glasa" za horor filmove bile prilično tražene u holivudu


Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Koju ste poslednju igru zavrsili?
    Autor Kunic u forumu Igre
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 08.06.2022, 23:50
  2. Koju igru trenutno igrate?
    Autor Kunic u forumu Igre
    Odgovora: 233
    Poslednja poruka: 25.05.2017, 10:28

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •