Kad opanke okacim o klin ... - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 37 od ukupno 37
  1. #31

    14 Odgovor: Kad opanke okacim o klin ...

    Kao ''dete sa sela'', mogu samo da izjavim, da pravim podelu na:

    - seljake u glavi

    - seljake u opancima


    Ništa bolje od zdrave seljačke logike.


    Pojedncima, nije dovoljno ni dvadesetak godina provedenog u urbanoj sredini, a da im blato sa opanaka još uvek nije spalo. To je tuga...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  2. #32

    Odgovor: Kad opanke okacim o klin ...

    Moj tata voli da kaze - "manje ili vise svi smo sa sela. Roditelji nasi doselili se u grad, tako da svako od nas potice sa sela."
    Primitivizam je ono koe imas ili nemas u sebi, bez obzira odakle dolazis, gde zivis. A nema veze ni sa obrazovanjem. Poznajem ljude koje jos jedan fakultet da zavrse, dzaba im je.
    Najvise "volim" one novo pecene bogatase, punih sebe. Mozes ih prepoznati po nacinu drzanja, sedenjai gledanja . Uvek sa visina, ocima punih prezira promatraju svet oko sebe, a jedino o cemu su sposobni pricati su pare i automobili.

    Ovakve ljude izbegavam u sirokom luku. Ne volim da se dokazujem i ubedjujem, a jos manje druzim sa njima. Imaju oni svoje grupe i grupice u kojima im je bas "zabavno".


  3. #33

    Odgovor: Kad opanke okacim o klin ...

    Nisam mogla a da ne primetim da prema ljudima koji dodju iz nekog manjeg mesta uvek postoji neka distanca, odbojnost od strane "starosedeoca" grada I uvek pocnu takve price sto je navela leptiric, te oni su nam doneli primitivizam, te zauzeli su nase poslove, te vidi kako se grupisu i lako prolaze na studijama zahvaljujuci tom medjusobnom pomaganju I onda se cudimo zasto postanu takvi kakve ste ih opisali Zasto nose markiranu odecu cisto zbog marke, zasto velicaju sebe a do nedavno su cuvali ovce ( u prevodu zasto su postali seljacine)... Pa kako i ne bi postali takvi kad su zahvaljujuci nama pokupili sve moguce komplekse

    Koliko sam samo videla takvih primera i u sredjoj skoli i sad na fakultetu. Dodju iz nekog malog mesta u grad... Osete se potpuno odbaceni i neprihvacenim... I kako bi se uklopili naprave od sebe jako losu kopiju originala

    Meni je u sustini zao takvih ljudi...

    A kad postanu egocentricni onda sa njima i nemam sta da pricam, niti ih slusam
    Everybody Wants to be a Cat

  4. #34

    Odgovor: Kad opanke okacim o klin ...

    To je onaj pojam, mislim da ga je baba rekla, a glasi: "Otisao si iz sela, ali nije selo iz tebe.".
    Vazi, ne mora to da bude samo u gradovima, samo sto u gradu ne mozes da tripujes da si zlatna ribica ako si saran, neke stvari su ocigledne. To polazi uopste od vaspitanja i onoga sto nosis iz kuce. Pa kad bi, gledajuci studente, u gradu studirali samo oni koji su iz tog grada, ne bi bilo popunjeno 70% kapaciteta fakulteta

    Mozda sada malo odstupam od teme...ali ljuti me josh jedna kategorija ljudi (molim da ovo niko ne shvati licno, jer svaka slicnost je slucajna)...a to je...dodju da studiraju u grad (veci iz nekog manjeg...) i nakon zavrsenih studija (opet je diskutabilno kako, jer znam kako su studenti sa strane se snalazili...polagali jedni za druge..naravno na drugarskoj bazi, nix lova...mikrofoni..bla bla) ostanu tu gde se zatekli...Pa ima li to smisla...i onda ljudi iz grada (opet zbogradi njihove povezanosti zasnovana na bazi nostalgije za rodnim krajem) ne mogu da nadju posao...
    Pa sto se drugovi lepo ne vrate u svoj zavicaj i doprinesu na uzdizanju istog....NEEEE...lepo je u gradu, ima svega, ima zenski...a i higijena...
    Ne kontam, tebi smeta sto ostaju u gradu oni koji su studirali tamo? u selu ima mnogo manje mogucnosti da od fakulteta zaradis 'leba, ostaje se u gradu zato sto ima sijaset vise mogucnosti u gradu za zaradu. I kako to ljudi iz grada ne mogu zbog ne mogu da nadju posao zbog onih koji dodju iz sela? Nije tacno
    Krek, krek.. Ne gudra

  5. #35

    Odgovor: Kad opanke okacim o klin ...

    Ne, ne sa sela...napomenula ja posle...vec recimo iz Kragujevca, Uzica, Cacka....Niksica, Cetinja....

    Pa to su gradovi, koliko ja znam...i to razvijene industrije...

    I zasto je konkretno NS bolji od Kragujevca???

    p.s. ljutim se na sebe jer sve ovo sto pisem proizilazi iskljucivo iz mog unutrasnjeg (licnog) nezadovoljstva, i nema veze sa temom...
    ...Ostajem misljenja pri onom prvom postu koji sam napisala na ovoj temi....a ovo sto sam juceR skrabala je samo moja Dark Side od the Moon koja s' vremena na vreme ispliva....
    Budi pametan i pravi se lud

  6. #36

    Odgovor: Kad opanke okacim o klin ...

    Konkretno? Zato sto je najlepsi grad u Srbiji
    Ne vidim zasto ne bi ostali tamo gde zele imas pravo na svoj izbor, pa budi gde osh. Ne ti, nego kazem generalno gledano meni to ne smeta. Isto kao sto mi ne smeta da neko iz sela dodje u grad. Smeta mi kad selo ne izadje iz onoga sto dodje u grad.
    Krek, krek.. Ne gudra

  7. #37

    Odgovor: Kad opanke okacim o klin ...

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    Konkretno? Zato sto je najlepsi grad u Srbiji
    a zašto?Pa ima najlepše devojke

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    Ne vidim zasto ne bi ostali tamo gde zele imas pravo na svoj izbor, pa budi gde osh. Ne ti, nego kazem generalno gledano meni to ne smeta. Isto kao sto mi ne smeta da neko iz sela dodje u grad. Smeta mi kad selo ne izadje iz onoga sto dodje u grad.
    A zašto ona nema pravo da bude di oće?
    A kako to selo ne izađe iz njega,na stranu one seljačine što ne vode računa o ličnoj higijeni i kućnom redu...



    Malo bi možda trebalo izmeniti stvar...


    Grad ne čine samo studenti i fakultetski obrazovani,već i oni najmanji klošar i ci...rom koji se u njemu nalazi...da,starosedeoci klošari,nisu obavezno dođoši,starosedeoci huligani(ili su huligani dođoši),itd...grad ima koliko dobrih,toliko i loših strana,jedino što su nam za naša sr... obično krivi dođoši,a ne mi sami...došli izbeglice,pokupile poslove npr.-pa ako je sposoban neka ga kupi,ko je nekome kriv što nije baš on uspeo da ga mazne?Izbeglica je l',nije on sam,mada je pitanje da li bi ga dobio i sve da nema tog izbeglice npr...isto to važi i za grad i one koji su se školovali u njemu pa uzeli radno mesto...povezani kao creva su pa zato?Izvinjavam se,ali i malograđani su isto tako povezani,pa?
    Poruku je izmenio bellissima, 14.02.2010 u 09:30 Razlog: tubic

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •