Krupnik
Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7

Tema: Krupnik

  1. #1

    Krupnik

    Interesuje me da li koristite u vasoj ishrani krupnika ( dinkel ili pir ga jos zovu) i koliko koristite tu zitaricu?
    Razlog interesovanja je da li da povecamo proizvodnju ili da ostanemo pri sto smo jer nekad mi cse cini malo nekad mnogo sto imamo.

    hvala

  2. #2

    Odgovor: zdrava hrana

    Ja da budem iskrena, nisam cula za to uopste... Hajde nam kazi nesto vise o njoj, kako se moze koristiti, kako izgleda, kako se priprema i slicno.
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  3. #3

    Odgovor: zdrava hrana

    Ja sam čula za krupnik, to je vrsta pšenice..

    evo nešto više o njoj:

    KRUPNIK (TRITICUM SPELTA) - ŽITARICA BUDUĆNOSTI
    Od pre Hrista
    Krupnik (Triticum aestivum spp. spelta, jare forme), bio je poznat Egipćanima jer su najstariji nalazi ove vrste pšenice nađeni u dolini Nila, i potiču iz četvrtog milenijuma pre Hrista. Prvi pisani podaci nađeni su u Bibliji (9. Exodus, Vers 30, Jesajah 28, Vers 25 i Ezeciel 4, Vers 9), Katačić, 2007. Ovu plevičastu i jestivu vrstu pšenice poznavali su i koristili za ishranu i stari Rimljani i gajili su ga maltene u celoj Imperiji, u Nemačkoj, u alpskim predelima i delovima Panonske nizije.
    Mađarska plemena, naseljavanjem u Panonsku niziju, nastavila su sa gajenjem i korišćenjem u ishrani ove pšenice, sve do polovine 20. veka. Stvaranjem visokorodnih sorti ova vrlo značajna žitarica skoro je iščezla i održavana je samo u bankama gena širom sveta. Ponovo je otkrivena sedamdesetih godina prošloga veka, buđenjem ekološke svesti stanovništva i neophodnosti potrošnje zdravstveno bezbedne hrane. Najveći korak učinjen je u Švajcarskoj, u dolini Rajne, Austriji, a kasnije i u drugim razvijenim zemljama Zapadne Evrope, Severne Amerike, a posle raspada komunizma i u zemljama koje se danas nalaze u tranziciji.







    poljoberza.net
    Poruku je izmenio Cecara, 14.05.2009 u 21:59 Razlog: link
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  4. #4

    Odgovor: zdrava hrana

    Moram da priznam da nisam neki ljubitelj žitarica. Nekako mi ne pašu. Sukladno tome i ne znam o čemu se tu radi, tj. koja je to žitarica..
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  5. #5

    Odgovor: zdrava hrana

    Krupnik - žitarica koja leči
    RTV 10.02.2009 12:48




    zrno krupnika (Tritikum estivum) je žitarica koja u idealnom odnosu sadrži belančevine, ugljene hidrate, masti, mineralne materije, vitamine i celulozu.


    Bila je poznata još Egipćanima, jer su najstariji nalazi ove vrste pšenice nađeni u dolini Nila, i potiču iz četvrtog milenijuma pre Hrista. Sadrži znatno više leucina, metionina i fenilalanina u poređenju sa običnom pšenicom.
    Od fenilalanina stvara se dopamin i dva hormona noradrenalin i adrenalin. Nedostatak dopamina - pod određenim uslovima - može izazvati Parkinsonovu bolest, javlja Portal Agro+.
    Noradrenalin i adrenalin su odgovorni za dobro raspoloženje. Njihov nedostatak može dovesti do teške depresije. Oba hormona su odgovorna za regulaciju nivoa šećera u krvi.
    Visok sadržaj selena
    Triptofan pospešuje sintezu serotonina, odnosno hormona koji utiče na raspoloženje i psihičku ravnotežu. Zato korišćenje krupnika u ishrani preventivno, čuva ljudski organizam od tih bolesti, jer osim toga jača i imunitet.
    Krupnik je veoma bogat mineralnim materijama, mikroelementima i vitaminima. Ima znatno veći sadržaj vitamina B1 i B2 i niacina od obične pšenice. Značajan je veoma visok sadržaj selena, čiji nedostatak doprinosi pojavi oboljenja od raka.
    Lekovito dejstvo
    O lekovitom dejstvu krupnika ima jako mnogo podataka u literaturi i na internetu (Farkas, 2007, Hildegard, 2007). Dr Farkas (2007) opisuje da je imao tumor, koji su u Mađarskoj lečili samo hemoterapijom i zračenjem. Jedan od njegovih kolega mu je skrenuo pažnju na sok od trave krupnika.
    Suština toga je da se neoljušteno zrno krupnika gusto poseje u plitak plastični sud, tako da bude pokriven rečnim peskom ili zemljom za cveće, debljine jedan centimetar. Posle setve zemlja se zalije destilovanom vodom, te nakon nicanja na sobnoj temperaturi u svetloj prostoriji ostavlja osam do 10 dana, da bi porastao na 10 do12 centimetara.
    Vlaknasti deo neupotrebljiv
    Nakon toga pšenična trava se žanje sa makazama, stavlja se u plastičnu kesu i odlaže u frižider. Požnjevena trava u frižideru može da se skladišti najviše sedam do10 dana. Od trave se svakodnevno uzima manja količina koja se samelje u plastičnom mlinu koji ne sme da ima metalne delove.
    Vlaknasti deo krupnika nije svarljiv za čoveka, jer može izazvati razne smetnje u probavnom traktu. Zato se sok obavezno cedi iz trave, a vlaknasti deo se baca.
    Eliksir i lek - kuvano zrno
    Od isceđenog soka svakodnevno treba popiti četiri do osam supenih kašika. Zbog visokog sadržaja belančevina sok treba konzumirati u roku od jednog do dva sata posle ceđenja. Pije se najviše 20 dana, zatim se pravi pauza od tri do četiri nedelje, i onda se terapija nastavlja po potrebi.
    Zdravstveno stanje dr Farkasa posle ove terapije se poboljšalo. I on i njegove kolege lekari ga smatraju izlečenim.
    U SAD-u ova metoda se široko primenjuje kao preventivna mera protiv tumora i raka, kao i drugih oboljenja.
    Hildegard (2007), preporučuje sledeći recept: "Ako je neko toliko mršav i slab, da ne može da žvaće, nek jede kuvano zrno krupnika, dodavanjem maslaca, žumanaca, soli ili meda. Bolesnik tu mešavinu troši, dok ne ozdravi, kao od melema".
    krupnikov glutenin ne izaziva reakcije
    Od očišćenog zrna krupnika može se dobiti integralno i belo brašno, odnosno hleb. Integralni hleb krupnika ima veoma lepu braonkastu boju, kao i hleb, kome se obično dodaje slad ili druge boje, da bi se prodao po većoj ceni. Braon boja u integralnom hlebu krupnika potiče od mekinje koja sadrži najviše mikroelemenata i vlakana.
    Beli hleb krupnika je sličan običnom belom hlebu, i duže ostaje elastičan i mek. Hleb od integralnog brašna krupnika ostaje mek i nedelju dana, ima sladunjav i prijatan ukus. Tehnologija pečenja hleba je identična običnom hlebu.
    Značajno je istaći da su neke osobe alergične na glutenin drugih žitarica, ali mogu da koriste hleb od krupnika, koji takođe sadrži vrstu glutenina, ali ta vrsta ne izaziva alergiju. U takvim slučajevima se brašno krupnika ne sme mešati s brašnom obične pšenice.
    Dijeta od krupnika
    Autor saopštava da o terapiji krupnikovim zrnom postoje pozitivni lekarski nalazi i iskustva. Hranljive materije u krupniku ne opterećuju probavni sistem, organizam ih lako usvaja, i brzo ulaze u krvotok. Na taj način ćelije organizma su optimalno ishranjene i sposobne za visoke učinke. Krupnikov hleb preporučuje se i sportistima.
    "Dijeta" od krupnika je efikasna za lečenje crevnih oboljenja, smetnji metabolizma, oboljenja bubrega, kod preteranog korišćenja lekova i raznih alergijskih simptoma prouzrokovanih ishranom. Podrazumeva se da je kod lečenja pojedinačnih bolesti potrebno konsultovati lekara i ne treba prestati sa uzimanjem lekova u toku lečenja.

  6. #6

    Odgovor: zdrava hrana

    krupnik sam nedavno otkrila, ovdje u 'meriku ga zovu "spelt flour".. stavljam ga u sve, obicno ga pomijesam sa bijelim.. lebac ispadne fantasticno sa ovim brasnom!!!
    moomoo meee jooouu

  7. #7

    Odgovor: zdrava hrana

    Citat kristian kaže: Pogledaj poruku

    Suština toga je da se neoljušteno zrno krupnika gusto poseje u plitak plastični sud, tako da bude pokriven rečnim peskom ili zemljom za cveće, debljine jedan centimetar. Posle setve zemlja se zalije destilovanom vodom, te nakon nicanja na sobnoj temperaturi u svetloj prostoriji ostavlja osam do 10 dana, da bi porastao na 10 do12 centimetara.
    Vlaknasti deo neupotrebljiv
    Nakon toga pšenična trava se žanje sa makazama, stavlja se u plastičnu kesu i odlaže u frižider. Požnjevena trava u frižideru može da se skladišti najviše sedam do10 dana. Od trave se svakodnevno uzima manja količina koja se samelje u plastičnom mlinu koji ne sme da ima metalne delove.
    Vlaknasti deo krupnika nije svarljiv za čoveka, jer može izazvati razne smetnje u probavnom traktu. Zato se sok obavezno cedi iz trave, a vlaknasti deo se baca.
    Od isceđenog soka svakodnevno treba popiti četiri do osam supenih kašika. Zbog visokog sadržaja belančevina sok treba konzumirati u roku od jednog do dva sata posle ceđenja. Pije se najviše 20 dana, zatim se pravi pauza od tri do četiri nedelje, i onda se terapija nastavlja po potrebi.
    Evo član kristian je napisao načelno postupak

    Ja sam pravila/pravim po tutorijalu iz ovog klipa



    Prvo stavim u teglu zrna i nalijem vodom. pokrijem gazom i ostavim na nekih 12-24 sata na sobnoj temperaturi.
    Nakon toga izbacim vodu i ostavim ga 2-3 dana da klija ali svaki dan dva tri puta ga properem svežom vodom.
    Kada pusti klice spremno je da se zasadi (poželjno u ekološkom kompostu/zemlji) i pokrije novinama kao na klipu...
    Posle 3 dana otkrijem ga i zalivam...ja volim da ga fajtam prskalicom dva puta dnevno.
    Drži se na svetlo mesto bez direktnog sunca.
    Kada dostigne visinu od nekih 10-15 cm može da se žanje (dan dva pre toga premestiti na sunce zbog sinteze hlorofila).
    Sveukupno vreme je oko dve nedelje.
    Ja meljem u sokovniku (pogledaj na youtube slow juicer...mislim da je kod vas u Americi popularan Omega...moj je Kuvings) u kome spremam i bademovo mleko...a pošto si rekla da ti se blender pokvario...možda bi mogla da uzmeš u obzir...ako te što bude posebno zanimalo oko sokovnika, jer sam ih pre kupovine proučila u sitna crevca, mogu ti na pp detaljno objasniti jer sam ovde već jednom bila predmet sprdnje te ne biK više
    Meni je to najbolja investicija u životu...

    E da...inače na ovaj način se može spremati i sok od obične pšenice (organske)...verujem da i on poseduje određena lekovita svojstva..

    Na nekim forumima sam pročitala da se može po buvljacima naći neki aparat za paradajz koji se ranije koristio (liči na mašinu za meso)...a ono što si ti videla je verovatno lexen ručni sokovnik...
    Budi pametan i pravi se lud

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •