Slanje paketa za Srbiju
Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
  1. #1

    Slanje paketa za Srbiju

    Kakva su vasa iskustva sa slanjem paketa za Srbiju? Da li su stigli na odrediste? Da li je primaoc placao carinu?

    Ja sam pokusala pronaci na internetu neku informaciju ili tekst zakona ili bilo koji drugi zvanicni iskaz o vazecem pravilu pri carinjenju posiljki za Srbiju, ali nisam uspjela.

    Da li je to samo jos jedna od prevara kojom se bave nasi "carinici"?

    Nedavno sam u Srbiju poslala cipele koje sam na rasprodaji platila 20$. Dodatni troskovi su nekih 20$ za postarinu i carinu. Medjutim, posiljka je neprijatno iznenadila primaoca, jer je morao da platipisti Srbije ~ 60 evra za carinu. Najcudnije je da carinici nisu htjeli da prihvate racun koji potvrdjuje koliko su cipele naplacene, vec su imali neki svoj cjenovnik.
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  2. #2

    Odgovor: Slanje paketa za Srbiju

    moja iskustva su kao tvoja s cipelama ... tada i nikad vişe ...
    poşto sam ziveo blize Srbiji od tebe nalazio sam druge načine slanja . Zaboravi poştu
    Nije to jedino stvar koja ovde ne funkcionişe ali i şta će nam kad mozemo biti srećni i bez toga
    Poruku je izmenio silvia, 08.10.2011 u 20:41
    Ko je za jednu voznjicu

  3. #3

    Odgovor: Slanje paketa za Srbiju

    Da kucnem u drvo ( tko jeee?) sve sto sam do sada poslala je stiglo neotpakovano sto je najbitnije i nisam platila vise nego sto je propisano (sirina, duzina, visina, tezina paketa ) niti su u Srbiji trazili da se plati carina. A poslala sam mobilni telefon, bluetooth, sony playstation, garderobu i jos neke sitnice.
    Slanje paketa iz Srbije je vec druga prica Nema pravila, ali...svaka cestitka je stigla otvorena, ili otvorena pa zalepljeTa selotejpom...dok su recimo veci paketi stigli u istom stanju kako su i predati na salteru poste. Pa mi je tako jednog dana...od mog blesavog deda Teodora...stigla domaca kobasica u kUverti...doduse, samo jedna shnitica sa porukom: samo da ispitamo teren pa cemo ti poslati ostatak

  4. #4

    Odgovor: Slanje paketa za Srbiju

    pa nemam nekih tragichno-loshih iskustava, kol'ko me secanje sluzhi .. mada je bilo svacheg, i natezanja u poshti (najcheshce ne mogu da nadju srbiju [ne, nema Serbia, nema Republic of Serbia, neki josh uvek nadju Serbia&Montenegro, a u jednoj poshti dozhivjeh i da nadju Yugoslavia pa se onda natezhemo].. najcheshce stigne, mada niko mi je josh nije rek'o da je placao carinu na ono shto sam slala.. a slala sam svashta.. od knjiga, robe, cipela, razno-raznih rodjendanskih poklona, nekih djidji~midji travki i takooo, svashta poneshto.. i nich nije stiglo poderano.. neke kartoline su proputovale ko-zna-kojim-zemljama ali stigle mozhda stigne sa mesec-dva zakashnjenja, ali uglavnom su iskustva pozitivna.. znam drugare koji shalju i kontejnere pune knjige i namjeshtaja.. shalju ljudi i kola i motore pa stizhe nekako do tog Brdovitog Balkana
    moomoo meee jooouu

  5. #5

    Odgovor: Slanje paketa za Srbiju

    samo jedna shnitica sa porukom: samo da ispitamo teren pa cemo ti poslati ostatak...
    Poruku je izmenio Meggy, 20.09.2011 u 10:25

  6. #6

    Odgovor: Slanje paketa za Srbiju

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Da kucnem u drvo ( tko jeee?) sve sto sam do sada poslala je stiglo neotpakovano
    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku
    pa nemam nekih tragichno-loshih iskustava, kol'ko me secanje sluzhi
    Ako sam do sada citala ovaj forum srazumevanjem vas dve zivite po Kanadama i Amerikama i iskustva se odnose na te relacije i drago mi je da su pozitivna.
    Probajte sa Hrvatskom.
    Zahvaljujuci nasoj posti i maticnom uredu u Dalmaciji bila sam bez vazece licne karte skoro pola godine. Pare za taksu za izvod iz maticne kjige kao i placena uplatnica poslata u pismu su se zagubile u prevodu. Slala sam obe varijante. Vec mi je ovdasnja postanska sluzbenica rekla da je to corava rabota. Ne moze da platis pa da skeniras uplatnicu pa da posaljes na neki mail..
    Tamosnji maticar rado pripomaze ne resavanju problema i tako.. Bas je trajalo. Jedino je resenje da imate tamo zivog svedoka koji ce da ode direktno i to uradi za vas.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  7. #7

    Odgovor: Slanje paketa za Srbiju

    Moje iskustvo je veoma lose,jos uvek se nerviram zbog toga,da pocnem,mojoj mami je poslat paket iz UNITED KINGDOM,poslao joj verenik,lap top,mobilni telefon,ogrlicu,parfem i novac,paket jepredat jos 25 januara,preko neke agencije FAIRWAY EXPRESS COURIE znaci postoji pracenje broj paketa ali od 25 januara do 29 januara paket ne mrda,zatim stizu obavestenja,amsterdam cleared,zatim DUBAI (sto nema veze sa vezom da ode na drugi kraj sveta) pise cleared da bi zatim pisalo ON HOLD,zatim nas zove malazijska carina paket je zaustavljen jer treba da se plati oko 800e optuzba,ali pritom nigde uplatnice,treba navodno da se plati ``ciscenje paketa``,preko kartice,poslali su sa carine navodno dokument o svemu tome ali nigde pecata,klasicna prevara

Slične teme

  1. "Nik Sloter" stigao u Srbiju
    Autor HLEBmaster u forumu Spomenar
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 08.06.2009, 22:52
  2. Kako uvesti auto iz USA u Srbiju?
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 07.09.2008, 23:15
  3. Brzo slanje poruka ?
    Autor Arthur Dent u forumu Obaveštenja i pitanja u vezi sa Forumom
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 10.06.2007, 20:44
  4. Skracenica za Srbiju?
    Autor yige_gui u forumu Spomenar
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 03.09.2006, 13:25

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •