Književna pitalica - Strana 23
Strana 23 od 23 PrvaPrva ... 13212223
Prikaz rezultata 331 do 343 od ukupno 343
  1. #331

    Odgovor: Književna pitalica

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Tomas a Man .....Smrt u Veneciji ?

    Isto mala knjizica po kojem je isto snimljen film, but., naslov romana no isti sa imenom filma.

    Mala pomoc, glavni glumac je....
    Google kaže:

    (нем. Der Tod in Venedig)


    Smrt u Veneciji
    Morte a Venezia (Death in Venice) (1971.)

    Warner Bros. / ISSA film i video
    130' drama

    Režija: Luchino Visconti

    Uloge: Dirk Bogarde, Bjorn Andresen, Silvana Mangano, Marisa Berenson, Mark Burns

    Scenario: Luchino Visconti, Nicola Badalucco, Thomas Mann

    Producent/i: Luchino Visconti

  2. #332

    Odgovor: Književna pitalica

    Ne pita se gugllllll.
    Pitam se ja.

    A ko je taj Viskonti ?
    To neki reziser ?
    Sad saznah.

    Nije mi jasno kako pogodih ime knjizevne knjizice po kojoj je ovaj , sad vidim reziser , snimio film.
    Slucajnost.
    Mora da je tako.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  3. #333

    Odgovor: Književna pitalica

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Tomas a Man .....Smrt u Veneciji ?


    Isto mala knjizica po kojem je isto snimljen film, but., naslov romana no isti sa imenom filma.

    Mala pomoc, glavni glumac je Englez , genijalac ,koji je poznatiji po ulogama u komedijama kao sto su ...........


    P.S. I nije bas mala .........baste mi moje


    Ne luduj i ne skakući, nego daj još koji trag
    Ima nas koji se oslanjamo na znanje, ne na google za rešenja
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  4. #334

    Odgovor: Književna pitalica

    Citat elektricna ovca kaže: Pogledaj poruku
    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Tomas a Man .....Smrt u Veneciji ?


    Isto mala knjizica po kojem je isto snimljen film, but., naslov romana no isti sa imenom filma.

    Mala pomoc, glavni glumac je Englez , genijalac ,koji je poznatiji po ulogama u komedijama kao sto su ...........


    P.S. I nije bas mala .........baste mi moje


    Ne luduj i ne skakući, nego daj još koji trag
    Ima nas koji se oslanjamo na znanje, ne na google za rešenja

    Nista gugl ...samo znanje iz opste kulture.

    Inace nocni portir mi je jedan od omiljenijih zbog lepe Sarlote vise nego zbog Hemfrija Bogarta
    a sto se tice znanja dajem ti topa fore ...biraj oblast samo sto ne zelim da se pravim vazan

    A pomoc sam ti dao ogromnu, samo sto nisam rekao ime knjizice.
    A sto ces .
    Neznanje

    Koji je Engleski glumac genijalac poznatiji po komedijama nego po ulozi u ovom filmu , recimo ?
    To bi trebalo da znas.

    Kada to saznas ili nadjes na guglu onda ces naci i ovaj film , pa kada saznas koji je film u pitanju lako ces znati i odgovor koja je knjiga u pitanju
    Mislim , uz pomoc gugla

    I napisao sam ti .....baste mi moje .
    Kada bi upotrebila asocijativno misljenje dosla bi do reci bastovan.

    Petar u tom filmu glumi bastovana.

    Ako ovo nije dovoljno ja stvarno ne znam sta bih jos mogao reci.

    mozda i ovo ..........Mjuzikl .......Milosh ali ne onaj pisac .......reziser.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  5. #335

    Odgovor: Književna pitalica

    O,bože! Ti si stvarno nadrndanko. Ako tako hoćeš, niš' od tog posla, da ti kažem. Ne zanimaju me nadmudrivanja i pecanja svake moguće greške. Imala sam gubitak, nema u meni volje za ovako nečim.
    Pametan si. Načitan i poseduješ široko znanje.Verovatno niš' nisi uradio sa tim. Ostao si na tome, zar ne? I sad, kad se pojavi neko, nevezano da li sam to ja ili neko drugi, osećaš da je napadnut tvoj vazdušno-pametni oblačak. Ma, daj, molim te. I to žena! Neoprostivo! Ima to veze sa mamom, sigurna sam.
    Kažu da, sličan se sličnom raduje. A šta ti radiš? Vazda juriš ispred aut linije i čekaš...Eh, usamljeni dečače. I to nisam smela da kažem, zar ne? Napašćeš me iznova. Neću čitati ovoga puta. Budi siguran. I sledećeg puta, kad neko uspe da parira tvom grandioznom intelektu, koji zaista takav jeste, prihvati to onako širokog osmeha. Ja to uradim i ne boli, veruj mi. Ovo je virtuelni svet, ne obaraj ruke sa svima nama, ok. I ne ljuti se na sudbinu, nego zagrizi. Pametan si, primetih. Ostavi ono s' kolena na koleno i taj ranč kojim se hvališ. Rančeri su u Teksasu, zar ne?

    Oprosti jer sam te uvredila, nije mi bila namera. Bar ne onakva koju si ti imao dok si ispisivao prethodne redove.

    I da dodam, znam odgovor. Ti si na potezu.


    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  6. #336

    Odgovor: Književna pitalica

    Citat elektricna ovca kaže: Pogledaj poruku
    O,bože! Ti si stvarno nadrndanko. Ako tako hoćeš, niš' od tog posla, da ti kažem. Ne zanimaju me nadmudrivanja i pecanja svake moguće greške. Imala sam gubitak, nema u meni volje za ovako nečim.
    Pametan si. Načitan i poseduješ široko znanje.Verovatno niš' nisi uradio sa tim. Ostao si na tome, zar ne? I sad, kad se pojavi neko, nevezano da li sam to ja ili neko drugi, osećaš da je napadnut tvoj vazdušno-pametni oblačak. Ma, daj, molim te. I to žena! Neoprostivo! Ima to veze sa mamom, sigurna sam.
    Kažu da, sličan se sličnom raduje. A šta ti radiš? Vazda juriš ispred aut linije i čekaš...Eh, usamljeni dečače. I to nisam smela da kažem, zar ne? Napašćeš me iznova. Neću čitati ovoga puta. Budi siguran. I sledećeg puta, kad neko uspe da parira tvom grandioznom intelektu, koji zaista takav jeste, prihvati to onako širokog osmeha. Ja to uradim i ne boli, veruj mi. Ovo je virtuelni svet, ne obaraj ruke sa svima nama, ok. I ne ljuti se na sudbinu, nego zagrizi. Pametan si, primetih. Ostavi ono s' kolena na koleno i taj ranč kojim se hvališ. Rančeri su u Teksasu, zar ne?

    Oprosti jer sam te uvredila, nije mi bila namera. Bar ne onakva koju si ti imao dok si ispisivao prethodne redove.

    I da dodam, znam odgovor. Ti si na potezu.


    Ja na potezu
    Dobro.
    Je tebe nisam uvredio a ti mene svakako ne mozes uvrediti iz dobro poznatog razloga koji ti je jasan , zar ne ?
    Jedino si malo ozlojedjena i dopustila si da iz tebe izbiju oni niski porivi iz kojih slede uvrede zbog tako nebitne stvari ali za tebe jako bitne jer diraju u tvoj ego , nacitane , takoreci entelektualke koja se prosipa ovde sa svojom nacitanoscu (3 knjige dnevno ) , koja je pokupila svu pamet i znanje ovoga sveta pa kada , eto , neko , sasvim slucajno ,
    zna odgovor na tvoje pitanje , koje , uzgred budi receno , nema veze sa ovom temom . jer si govorila o fillmu a ne o knjigi na sta sam ti ja postavio pitanje na isti nacin s tom malom razlikom sto sam ja znao odgovor na tvoje pitanje o knjizi o kojoj nisi nista rekla ali . eto , sticajem okolnosti , toj okolnosti , da poznajem relativno dobro lik i delo Tomasa Mana kojeg sam i spomenuo u nekom sasvim drugom kontekstu odgovarajuci na jedan biliverkin post , dakle . poznat mi je njegov zivot i priklju
    cenija a sasvim slucajno , poznat mi je i filmski opus nekih italijanskih reditelja tako da nije bilo tesko pogoditi , povezati knjigu i film ili obr
    nuto , ustvari.

    O naravno , odmah se javi neverica ....i zakljucak..u pitanju je gugl.

    Naravno i normalno , sve se moze naci na guglu , kao sto je i Nenad aludirao svojim citatom filma iako ne znam zasto bas sada , je odigrao pogresnu kartu.
    Htedoh reci , na ovoj temi sam ucestvovao 3 puta.
    Prvi put na 15 strani kada je u pitanju bio Singer kojeg slucajno imam u svojoj maloj kucnoj biblioteki ...drugi put sam dao odgovor u vezi pjesnika , Nedeljka Terzica na 33 strani koji je odrastao zajedno sa mojom kevom u jednom fruskogorskom selu a treci put sada sa Tomasom Manom o kojem sam nesto napisao pre 2 3 meseca iz cega se moze izvuci zakljucak ...koji ?

    Jasno je meni da nije bas prijatno kada neko ko se prosipa ...hvali ...svojim poznavanjem knjizevnosti , filma i ostalih lepih umetnosti ,,padne na jednoj obicnoj sitnici . koju bi trebao da zna svako ko se iole razume i prati film i knjizevnost da je u pitanju Kosinski i njegova knjizica " Prisutnost " na osnovu koje je snimljen film " dobro dosli mister Cens " jedan od kultnih filmova ( ako takvi filmovi postoje ? ) u kojem je mister Piter Selers .
    Da znas jednu od ove tri cinjenice , lako bi povezala ali ti ne znas nijednu.

    I malo je gnusno , nisko i bedno spominjati neciju rodbinu a posebno roditelje a to ne prilici jednoj takvoj nacitanoj intelektualnoj gromadi kao sto si ti, i malo je neukusno vrsiti vivisekciju nekoga kojeg znas samo na osnovu pisanija .
    Gde su tu humanizam i renesansa ?
    Nema ih , ali zato se opet potvrdjuje ona stara istina da ako nema baze nadogradnja slabo pomaze ako je uopste i ima.

    Ti si najbolji dokaz da je tako.

    Pricati o bitku , bivstvu a bogami i Bukovskom je svakako lepo , filozofirati o usamljenosti i te fore je ingeniozno ali ti bi bar trebalo da znas sta je usamljenost jer sve te knjige si citala sama a i ne bi ih citala da nije bilo samoce jer su najveca dela stvarana i tisini , u samoci , koja je pozeljna i cak i sta vise neophodna .
    Samoca je relativan pojam jer mozaes biti sam u mnostvu ljudi i najusamljenija osoba na svetu sedeci ili bilo sta drugo sa jos jednom osobom.

    Evo nesto lakse za tebe.

    Jedan od nasih najvecih pesnika.
    Vrsac.
    izdao vise knjiga pesama ...kao sto su ..Kora ...Nepocin polje...

    Zove se Vasko a preziva ...ne popadija ...vec ?
    Poruku je izmenio bigrancer, 11.03.2014 u 21:58
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  7. #337

    Odgovor: Književna pitalica

    Au derane, ti si izgleda nezgodan kad popiješ
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  8. #338

    Odgovor: Književna pitalica

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Zove se Vasko a preziva ...ne popadija ...vec ?
    Popa


    ajde da "krenemo" sa jednim laksim pitanjem

    kojem se domacem piscu proslog mjeseca slavila stota obljetnica od njegovog rodjenja?
    moomoo meee jooouu

  9. #339

  10. #340

    Odgovor: Književna pitalica

    a koje ti je pitanje?
    moomoo meee jooouu

  11. #341

    Odgovor: Književna pitalica

    Jednoj poznatoj knjizevnici,uskoro ce biti postavljen spomenik u prirodnoj velicini,u blizini ulice u kojoj je zivela u Bgd-u.Ona je..?

  12. #342

    Odgovor: Književna pitalica

    Isidora Sekulic

    kako se zove cinovnik u romanu "Stranac"?
    moomoo meee jooouu

  13. #343

    Odgovor: Književna pitalica

    Merso

    O kom gradu, za vreme II sv. rata, piše Igor Marojević?
    I may not be perfect but I'm always me

Strana 23 od 23 PrvaPrva ... 13212223

Slične teme

  1. Književni konkursi
    Autor gospoica u forumu Književnost
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 18.11.2013, 16:31
  2. Književne nagrade
    Autor zrNce u forumu Književnost
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 01.06.2012, 10:03
  3. Filmska pitalica
    Autor SQUAW u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 139
    Poslednja poruka: 25.11.2010, 22:15
  4. Muzička pitalica
    Autor makilli u forumu Muzika
    Odgovora: 357
    Poslednja poruka: 25.09.2010, 01:20
  5. Književni časopisi
    Autor Kalina u forumu Književnost
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 20.02.2010, 17:01

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •