Znaš da si prava mama kad . . . - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 38
  1. #16

    Odgovor: Znaš da si prava mama kad . . .

    ...kada "hrabro" juris bubu, iako imas panicni strah od svakog letuceg i gmizuceg stvora kome ne vidis oci jer je taj strah izgleda nasledan
    Budi pametan i pravi se lud

  2. #17

    Odgovor: Znaš da si prava mama kad . . .

    Kada ode van se igrati i kad se vrati, trči ti dijete u zagrljaj..
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  3. #18

    Odgovor: Znaš da si prava mama kad . . .

    ..kad zadnju kockicu daš svojem djetetu iako si gorljiv sladokusac. Ma što zadnju kockicu? Cijelu čokoladu.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  4. #19

    Odgovor: Znaš da si prava mama kad . . .

    ...kad se podmetneš sinku
    dok pada sa bicikla da se ne ugruva,
    pa ti pošteno sa svojim bajsom oguli kožu na nozi...

    E, sad...otrpela sam ja bol pred njim,
    ali kada je sinak video šta je uradio
    toliko se rasplakao i uplašio da smo se jedva dovezli kući...

  5. #20

    Odgovor: Znaš da si prava mama kad . . .

    ja pojedem cokoladu krisom od njega
    ne padam umesto njega
    ne vodim kod lekara na prvi znak kijavice
    kad je bio sasvim mali pa padne,ja okrenem glavu na drugu stranu
    nekad prevrnem ocima kad nema mere u zapitkivanju
    kad drekne auk! ili Buba! ja kazem Zgazi je!

    ali
    vikend sam provela na Tari
    i sve vreme dok sam plivala u bazenu,mislila sam kako je steta sto nije tu,sa mnom
    i bilo mi je zao sto nije video prepariranog medveda
    i strasno,strasno mi je nedostajao ceo jebeni vikend

    jer

    za jedanaest godina mogu na prste jedne ruke da nabrojim noci koje nismo proveli zajedno.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  6. #21

    Odgovor: Znaš da si prava mama kad . . .

    to nikad nisam sigurna
    uvek mislim da sam mogla bolje

  7. #22

    Odgovor: Znaš da si prava mama kad . . .

    ...kad upravo to cujem od njih...

    "ti si najbolja mama na svetu"

    Life is a mystery to be lived,not a problem to be solved.

  8. #23

    Odgovor: Znaš da si prava mama kad . . .

    nekad mislim da nisam dovoljno dobra,posebno ne dovoljno strpljiva...
    o marginalnim stvarima kao sto je krisom pojedena cokolada necu da govorim,jerbo sam i ja ziv covek
    trudila sam se vrlo svesno da ga ne drzim pod staklenim zvonom,dopustajuci mu da padne,da oseti bol,da snosi posledice svog ponasanja,da posle ucinjenog sranja u skoli ustane i kaze: Ja sam!
    nikad nisam pregovarala oko njegovih ocena,ni urgirala,ni moljakala
    nisam sklona histerisanju u slucaju bilo kakve povrede
    kontrolisem s kim se druzi ali ne namecem
    dopustala sam da ostane kod kuce u neki kisni dan,ali nikad u dane kad je imao kontrolni
    nisam tukla zbog ocena,ali sam umela da ga osamarim zbog lazi
    jedino do cega mi je stalo je da imamo stvarni kontakt,da se ne izgubimo...da je ,i kad je kaznjen,on moja jedina istinska zivotna ljubav i da su sve druge, ne nevazne,ali nekako podlozne zaboravu
    ni sa kim me svadja vise ne uznemiri niti mi je do bilo cijeg zivota u svakom smislu vise stalo...

    ali ne znam jesam li dobra mati
    mozda cu znati to jednog dana,kad bude imao svoju porodicu,kad iz prikrajka budem gledala kakav odnos ima sa svojom decom i svojom zenom,ima li istinske prijatelje i voli li posao koji radi
    Ploviti se mora i bez broda ..

  9. #24

    Odgovor: Znaš da si prava mama kad . . .

    kada ne mozes da se setis kada si poslednji put mirno spavala, jer ti "spavas' ali ne mirno i spokojno dok to predivno bice nisi doneo na svet
    kada bukvalno kao nekim ogledom meris kolicinu sveze cedjenih sokica koje treba da popije vec sa nekih par meseci
    kada prvi njegov korak dozivis kao da je on prohodao a ti poletela
    kada skauces od vrtica do stana, jer vaspitacica kaze da je on sve pojeo, lepo spavao, bio jako dobar i naravan
    kada prodje onaj prvi tesic za upis u skolu, kada skolski pedagog ti stavi do znanja da je evidentno da je dete ne samo voljeno( o ljubavi ne govorimo, to se podrazumeva kada si majka), vec dete sa kojim se provodi vreme u igri, prici, ...nije isfrustrirano, isprepadano...( a uvek u zivotu postoje i one male stvari koje nesvesno mozete uraditi pred njim i one na njega ostave trag a da ni svesni niste)
    kada krene skolica, kada ti nije toliko presudna ocena, ali ti je vazno da propratis njega kroz sve te razrede, kroz druzenje sa ostalom decom, kroz sport.....radujes se svakom njegovom uspehu
    kada se njegovom maturom i to onom malom na kraju osmog razreda opteretis, kao da ti ides na neki vazan godet, pa nocu po "glavi' preturas gde da nadjes boju kosulje i farmerice kave zeli jer ce se znajuci njega u tome osecati dobro, a onda si i ti mirna i spokojna
    kada u prvoj godini srednje skole, onako stidljivo udje na vrata stana i kaze: "Ej mama, ovo je Teodora", a ti kuliras kao da je stvarno to samo drugarica iz klupe a ne prva ljubav mozda, onako ona bas decacka(jer je predthodno vece zaspao za kompom u rukama a na desktopu ostala njena slika)
    kada shvatis da je dobar deo "posla' da od njega napravis iskreno i posteno bice uspeo, a to pocinje da se ogleda u prvom poverenju koje ti je ukazao kao mami
    kada zrtvujes mozda poslednu sansu da budes emotivno zadovoljna, stavis na stend pravo da ponovo budes voljena i volis, jer to bi znacilo da se moras odvojiti od njega na 2 000 km, jer nije problem da ga vodis sa sobom i da ga neko tamo ne prihvata, naprotiv, NEMAS pravo da ga odvojis od skole , od treninga, od drugara, od oca koga voli koliko i tebe, od bake i deke, nemas jednostavno pravo da u njegovo ime kreiras za njega mozda bolji zivot, ali ipak novi.....a on je tako srecan i ususkan u onom koji sada ima

    Toliko toga jos, da ne pominjemo sve one bolesti kada drhtimo da li je samo prehlada ili nesto drugo.....sve smo prave mame, neke manje neke vise...ali mame na zadatku 24 h

    Nisam savrsena, ali znam da dajem sve od sebe da budem prava mama, onakva kakva je moja mama bila za mene
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  10. #25

    Odgovor: Znaš da si prava mama kad . . .

    Kad dodjes s posla premorena
    i puca ti glava od glavobolje
    a ti uzmes da mu sklopis kolica od lego kockica


  11. #26

    Odgovor: Znaš da si prava mama kad . . .

    Kad u tvojoj strogoću, deca osete sigurnost, jer je to strogoća i van kuće i koja i njih čuva...
    Kad je suza ili osmeh dece, najbolji razlog za kandže, zube...za davanje zadnjeg atoma snage...

    (decu nemam, ali su sva deca na planeti moja...)
    Nije kriv onaj sto dobije-kriv je onaj koji deli!!!

  12. #27

    Odgovor: Znaš da si prava mama kad . . .

    ...kada na roditeljskom sastanku saznas za 2 izostanka, pa ih za naravoucenije ne opravdas, a srazmerno tome odrezes i kaznu; ni po babu ni po stricevima: za svaki izostanak -manje vikend izlazak ('udri gde najvise boli'). Sto reche mama Beliverka, moze sve - osim lazi.

  13. #28

    Odgovor: Znaš da si prava mama kad . . .

    Citat Bombica kaže: Pogledaj poruku
    Kad dodjes s posla premorena
    i puca ti glava od glavobolje
    a ti uzmes da mu sklopis kolica od lego kockica
    eto,o tome pricam......nema sanse da bi` ja to uradila...
    ja kazem:nema sanse,umorna sam ko konj,i s vrata se bacim u krevet
    i naglasim da sledecih pola sata ne mrda,ili,ako bas mora,onda neka hoda na prstima....

    daklem.....ja sam nekako vise maceha.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  14. #29

    Odgovor: Znaš da si prava mama kad . . .

    Citat ELA kaže: Pogledaj poruku
    ...kada na roditeljskom sastanku saznas za 2 izostanka, pa ih za naravoucenije ne opravdas, a srazmerno tome odrezes i kaznu; ni po babu ni po stricevima: za svaki izostanak -manje vikend izlazak ('udri gde najvise boli'). Sto reche mama Beliverka, moze sve - osim lazi.
    naravno da ih ne bi opravdala,ni pod razno
    a da lepo kaze sta je po sredi,ja bi` ga pustila da ne ide ceo dan ako treba

    nego
    moj problem je sto jos nisam otkrila gde ga najvise boli......nikad nije bio vezan za cuclu,cebe,igracku,psa,ili ista slicno

    ni do cega mu nije dovoljno stalo da bi ukidanje tog neceg bilo produktivno...
    e to je muka....
    pa budi pametan..
    Ploviti se mora i bez broda ..

  15. #30

    Odgovor: Znaš da si prava mama kad . . .



    Sve bih učinila za njih...
    za njih nikad nisam umorna i neću im reći da me ostave na miru....
    mogu mi se popeti na glavu (pa i bukvalno) ako to požele...
    i neću pojesti njihovu čokoladu...

    ne znači da sam najbolja...

    al' se trudim da budem najbolja što mogu...

    sad, kada su krenuli u školu...
    ne ljutim se zbog ocena i nikad neću...
    al' ne smeju biti neposlušni, drski prema drugima,
    ne smeju proći pored poznatih i ne javiti se,
    ne smeju biti grubi prema drugarima, rugati se i sl...
    laganje i da ne pominjem...

    posle jedne 4+ iz nekog kontrolnog, pitao me je sin da li se ljutim
    i tada...pao je dogovor:
    za ocene i učenje - to je njihovo, uče za sebe, ne za mamu, tatu, neku nagradu ili da bi ih neko zavoleo...
    ali zato tražim poštovanje, iskrenost, lepo ponašanje i vaspitanje...

    da li je to ok ili ne, vreme će pokazati...
    na prvom mestu mi je da budu dobri ljudi...vredni i pošteni i dobri drugari...
    da budu svesni svojih grešaka i svojih postupaka...

    I da se vratim na temu,
    znam da sam dobra mama...kada mi moj sinak uz poljubac za laku noć kaže da sam njegova najbolja mama na svetu... i da mu obavezno kažem rezultat utakmice čim otvori oči...

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Mama
    Autor DrinChe u forumu Porodica
    Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 07.02.2015, 12:38
  2. Prava za životinje
    Autor Lady S u forumu Životinjsko carstvo
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 29.01.2014, 22:33
  3. Prava vernost
    Autor valter u forumu Muška kafana
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.02.2010, 22:25
  4. Mama rock
    Autor joksi u forumu Domaći spotovi i tekstovi
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 20.06.2009, 02:47
  5. Zaposlena mama
    Autor irnik u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 09.11.2008, 21:39

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •