Kada obrada bude bolja od originala...
Strana 1 od 8 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 112
  1. #1

    Kada obrada bude bolja od originala...

    Retko se dešava, bar što se mog ukusa tiče, ali...

    Dakle, da li postoji neka obrada koja vam se više sviđa od izvođenja originalne pesme?


    Prvo što mi pada na pamet je "Zelena trava doma mog" od Bore. Mnogo mi je bolja od "Green grass of my home". E da, može da prođe i "Sarajevo" od Ateista (original je od Edi Granta "I don't wanna dance").
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  2. #2

    Odgovor: Kada obrada bude bolje od originala...

    Evo, na primer, vise mi se svidja "A sta da radim" u verziji Dejana Cukica, nego u Azrinoj verziji... nekako mi energicnije ovo Cukicevo
    (ja znam da se nekima ova konstatacija nece svideti, al' sta cu... it's beyond my control )

    To onako, prvo sto mi palo na pamet... za ostalo cu morati prvo da se prisetim sta je to sve obradjeno
    Gather ye rosebuds while ye may...

  3. #3

    Odgovor: Kada obrada bude bolje od originala...

    Meni je " Knocking on the heaven's door " by Guns 'n' Roses sooooo much better od Dilanovog originala.
    "Toliko je bilo u zivotu stvari kojih smo se bojali. A nije trebalo.
    Trebalo je ziveti. "

  4. #4

    Odgovor: Kada obrada bude bolje od originala...

    Eto šta su ukusi. Te dve pesme koje ste navele su za moj ukus 10 u glavu kao originali.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  5. #5

    Odgovor: Kada obrada bude bolje od originala...

    Sweet dreams obradjeno od strane Marilyn Manson.

  6. #6

    Odgovor: Kada obrada bude bolje od originala...

    Odlična tema, Zečititisu!

    Prvo sam se setila Cyndi Lauper i "I drove all night" koju volim mnooogo više od verzije Roy Orbisona... (a ona od Celine Dion mi se ni najmanje ne dopada), onda Nina Simone "Ne me quitte pas" po meni, 100 puta jača od Brela i Stinga... ko god da otpeva "La Boheme", ne može da zvuči kao Charles Aznavour... i mnogo više volim "Born to be wild" u The Cult verziji, nego Steppenwolf... a Bob Dylan jes' da je napravio pesmu ali je nikad, NIKAD NIKO neće uraditi i odsvirati kao Jimi Hendrix "All along the watchtower" (pa ni sam Dylan ), a pokušavali su je uraditi mnogi... i U2 i Elton John i Run DMC i Lenny Kravitz i Paul Weller i Greatful Dead i bla bla bla da ne dužim...

    ...a pesma koju gotivim i koju svako, ali SVAKO dobro obradi (a obrađivali je mLogi) je "Ain't no sunshine"

    Ain't No Sunshine

    Ain't no sunshine when she's gone
    It's not warm when she's away
    Ain't no sunshine when she's gone
    She's gone much too long
    Any time she goes away

    Ain't no sunshine when she's gone
    Wonder if she's gone to stay
    Ain't no sunshine when she's gone
    And this house just ain't no home
    Anytime she goes away


    I know
    She's gone to stay
    It's breakin' me up
    Anytime she goes away
    Gotta leave the young thing alone
    There ain't no sunshine when she's gone


    Ain't no sunshine when she's gone
    It's not warm when she's away
    Ain't no sunshine when she's gone
    And she's gone much too long
    Any time she goes away


    Ain't no sunshine when she's gone
    I wonder if she's gone to stay
    There ain't no sunshine when she's gone
    And this house just ain't a home
    Any time she goes away


    I know
    She's gone to stay
    It's breaking me up
    Any time she goes away
    Gotta leave the young thing alone
    There ain't no sunshine when she's gone


    Ain't no sunshine when she's gone
    I wonder if she's gone to stay
    Ain't no sunshine when she's gone
    And this house just ain't no home
    Any time she goes away
    Any time she goes away

    ...aj' dopisaćem još ako se setim, a setiću se
    Poruku je izmenio SQUAW, 02.07.2006 u 19:45
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  7. #7

    11 Odgovor: Kada obrada bude bolje od originala...

    Meni se svidja kako su Pet Shop Boysi obradili "Can´t take my eyes off you". Original ne znam tko pjeva, ali tko je gledao Lovca na jelene, znati ce o kojoj pjesmi se radi. Svidja mi se kako je Gloria Gaynor obradila "I will survive", original pjeva Celia Kruz i to na spanskom. Pa pjesma od Indexa, ne znam kako se zove, stihovi su nekako ...da se opet volimo u klasju...Dopala mi je saka obrada jedne makedonske grupe, da sada ne rovarim po kompu za naziv, makedonska verzija mi je mnogo bolja. Pa Marleyeva "Sun is shining" koju je obradio Finley Quaye stvarno mnogo bolje zvuci. Pa obrada od Night Shifta Oliverove "Sta to bjese ljubav" - vise mi se svidja u malo hard varijanti. A kad Indijanka spomenu "Ain´t No Sunshine" meni se svidja verzija iz 70 i neke koju su pjevali Jacskon 5.
    nattydread is coming to dinner

  8. #8

    Odgovor: Kada obrada bude bolje od originala...

    HIM - Wicked Game (Chris Isaac)

    Cake - I Will Survive (Gloria Gaynor)

    Sheryl Crow - Sweet Child O' Mine (GNR)

    Warren G - I Shot The Sheriff (Bob Marley)

    Limp Bizkit - Faith (George Michael)

    Itd.

    If I had one wish, I would ask for a big enough ass for the whole world to kiss...


  9. #9

    Odgovor: Kada obrada bude bolje od originala...

    Citat Pcela ubica kaže:
    Sheryl Crow - Sweet Child O' Mine (GNR)
    Rodjace,pa gde bas nadje ovu obradu

    Cukiceve obrade-A sta da radim i Hush,Warrant-ova obrada We will rock you,Skid Row i Jimmijev Little Wing,Born to be wild u The Cult verziji,ima jos,kad se setim
    Not all treasure is silver and gold, mate.

  10. #10

    Odgovor: Kada obrada bude bolje od originala...

    Da, znam da je to što sam napisao potpuno bogohulno i opravdano je svo drvlje i kamenje koje će se na mene zbog toga sručiti, al' eto... Jednostavno mnogo volim Šerilinu verziju te pesme.
    If I had one wish, I would ask for a big enough ass for the whole world to kiss...


  11. #11

    Odgovor: Kada obrada bude bolje od originala...

    Citat Pcela ubica kaže:
    Da, znam da je to što sam napisao potpuno bogohulno i opravdano je svo drvlje i kamenje koje će se na mene zbog toga sručiti, al' eto... Jednostavno mnogo volim Šerilinu verziju te pesme.
    Pa naravno kad Sheril bolje izgleda od one vucibatine Axela barem u helankama
    Setio se ja jos jedne,Turn the page od Metallice mnooooogo bolje od originala
    Not all treasure is silver and gold, mate.

  12. #12

    Odgovor: Kada obrada bude bolje od originala...

    Hehehhee, sad cu ja da diram velikane ali verzija Hush-a od Nine Inch Nails je mnogo bolja od originala....a i od ostalih silnih obrada te pesme....
    The night seems so dark because the day is much too bright

  13. #13

    Odgovor: Kada obrada bude bolje od originala...

    Podseti me Sonja u nekom od postova na ovu pesmu, pa da dodam... dakle, "Eleanor Rigby" mož' da bidne od Bitlsa kol'ko 'oćeš ( i da ne pričam ko je sve obrađivao i izdavao), al' ja najviše volem onu koju peva Ray Charles
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  14. #14

    11 Odgovor: Kada obrada bude bolje od originala...

    Citat SQUAW kaže:
    Podseti me Sonja u nekom od postova na ovu pesmu, pa da dodam... dakle, "Eleanor Rigby" mož' da bidne od Bitlsa kol'ko 'oćeš ( i da ne pričam ko je sve obrađivao i izdavao), al' ja najviše volem onu koju peva Ray Charles
    i na ovo nemam sta dodati...bas super sto si se sjetila...

    ja se sjetih i jamming od boba marleya (marley-u of course, svaka cast, king of the kings, lord of the lords), e pa imam jamming u verziji stevia wondera (cak ni ne primjecujem da je nesto poznata), ali stvarno zvuci bolje, wonder joj je dao neki svoj smek...
    nattydread is coming to dinner

  15. #15

    Odgovor: Kada obrada bude bolje od originala...

    Trava nije od Bore nego od Tom Jonesa hit iz 1966god. kao sto nije ni voz za Cacak, nego je Last train to Clarsksville od Monkeesa hit iz 1967 god.Kuca izlazeceg sunca od Bob Dylana(komponovao je 1962.)a u izvedbi Animalsa iz 1964.Ne znam da li ima jos koji hit Hush od Joe Sautha, ali i verzija od Bily Joe Royala je dobra kao i sto je odlicna od Depp Purple. Johny Holiday je ispevao i na francuskom kao Mal, mal.Takodje mi je lepsa verzija Bob Dylanovog MrTambourin Mana u izvedbi Byrds-a.
    Poruku je izmenio dzibra, 23.07.2006 u 09:35

Strana 1 od 8 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ko želi da bude Milioner?
    Autor Necromancer u forumu Igre bez granica
    Odgovora: 125
    Poslednja poruka: 05.09.2013, 08:36
  2. Windows 8 - neka bude... 3D!
    Autor Morpheus u forumu Softver
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 15.12.2010, 21:30
  3. Kada obrada bude katastrofa
    Autor SQUAW u forumu Muzika
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 02.12.2010, 23:51
  4. Mozilla 3.5 brža i bolja nego ikada!
    Autor goldie u forumu WWW
    Odgovora: 85
    Poslednja poruka: 15.11.2010, 15:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •