Podržite Uroša Mišića!!!! - Strana 3
Strana 3 od 21 PrvaPrva 1234513 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 311
  1. #31

    Odgovor: Pozdrazite Urosa Misica!!!!

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    Kolega,samo reci,nego šta bi sa onim pucanjem u potiljak?

    @sivi
    Ne radi se o puštanju na slobodu,već o poštovanju zakona i fer suđenju,bez duplih aršina...takođe i da kazna bude srazmerna delu,a ne da se ''lome'' kola...ja taj član zakona još uvek nisam pročitao nigde,takođe za lažne optužbe,pakovanje dokaze po nahođenju,itd bi takođe trebalo neko da odgovara...


    http://www.vojvodinacafe.com/forum/n...93/#post484425

    Vidi...o sudovima nemoj da mi govoriš! Imam neprijatno iskustvo i sa podmetanjem i sa lažnim dokazima i to od strane institucija. Slomilo se i na meni.
    Ne pričam uopšte o tome...samo skrećem pažnju da mnogi misle da mogu suditi umesto suda (sva ova halabuka je smešna jer bi ti isti skočili na moćnika ko bi uticao na sud).
    Ovo je "druga strana" iste medalje (uticanja na sud) i to je ono što smeta. A da su sudovi i policija najtruliji deo društva to stoji (pogledaj samo koliko dela su izvršili pripadnici tih institucija).
    Gde su ovi hajkači kada je silovatelj osuđen na 8 meseci ? Nije nosio njihove boje ?
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .
      Vrh

  2. #32

    Odgovor: Pozdrazite Urosa Misica!!!!

    ne znam ko je taj, ali ako se zbog njega skrabaju zidovi, ma gde se okrenuo, onda nema moju podsku, NEMA!!!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  3. #33

    Odgovor: Pozdrazite Urosa Misica!!!!

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    I ti veruješ da Uroš nije znao da je ovaj policajac (sama kažeš da je "mlatarao pištoljem" okružen navijačima ) ? Ja ne verujem i mislim da je mali hteo da ispadne "faca" pred ostalima. Ima porodicu...ali ta porodica je negde debelo omanula kada ga je odgajila takvog ( ne bi onda posla imao sa zakonom). Imam sina od skoro 17 godina...i znam da tako nešto nikada ne bi uradio.
    "Ima i drugih" je priča koja nema zakonskog osnova pošto odgovaraš za SVOJE , ne za tuđe nedelo.
    Na primer: Dezerter se strelja za primer drugima...da ne bi pošli njegovim putem.
    Po cemu bi Uros znao da je Trajkovic policajac?
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.
      Vrh

  4. #34

    Odgovor: Pozdrazite Urosa Misica!!!!

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Vidi...o sudovima nemoj da mi govoriš! Imam neprijatno iskustvo i sa podmetanjem i sa lažnim dokazima i to od strane institucija. Slomilo se i na meni.
    Ne pričam uopšte o tome...samo skrećem pažnju da mnogi misle da mogu suditi umesto suda (sva ova halabuka je smešna jer bi ti isti skočili na moćnika ko bi uticao na sud).
    Ovo je "druga strana" iste medalje (uticanja na sud) i to je ono što smeta. A da su sudovi i policija najtruliji deo društva to stoji (pogledaj samo koliko dela su izvršili pripadnici tih institucija).
    Gde su ovi hajkači kada je silovatelj osuđen na 8 meseci ? Nije nosio njihove boje ?
    Pa Sivi,ima i o tome,samo ova tema nije,meni najviše smeta što je ovde na snazi diskriminacija u najgorem obliku,celu jednu populaciju koja ide na utakmice ocrnili...pa ne voli svi pozorište,ako idem kolima na neku utakmicu,ne smem da kažem gde idem,automatski se pale svećice za maltretiranja i smaranja...znači ako idemo kod drugara sve je ok,ako idemo na utakmicu kao da smo masovni ubice ponašaju se organi javnog reda po defaultu kad zaustave vozilo(ima par izuzetaka,ali to je već baš-baš retkost)...

    Nego možda bi bilo bolje da se ćuti,da se pusti nepravedna i neopravdana presuda?
    I policajac iz čista mira ubio suvozača,pa nikom ništa...



    povređeni policajac ide po medicinsku pomoć?Ne,vitla pištoljem,možda bi i da uzvrati paljbom?


    a ovde imaš uostalom u nastavcima...
    Poruku je izmenio Uprolazu, 21.04.2009 u 19:02 Razlog: greška u kucanju
      Vrh

  5. #35

    Odgovor: Pozdrazite Urosa Misica!!!!

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    ne znam ko je taj, ali ako se zbog njega skrabaju zidovi, ma gde se okrenuo, onda nema moju podsku, NEMA!!!

    Pa i zbog izjava ljubavi se škrabaju zidovi
    Donesimo zakone protiv svega što izaziva škrabanje po zidovima...
    Poruku je izmenio Uprolazu, 21.04.2009 u 19:54
      Vrh

  6. #36

    Odgovor: Pozdrazite Urosa Misica!!!!

    Citat joksi kaže: Pogledaj poruku
    Moguce da su upitanju moje godine,primetila sam do moja generacija po ovom pitanju razmislja kao i ja.Al' vi ste stariji,pametniji,gledate svet iz drugog ugla,mozda ste i u pravu ko zna...
    Drzava treba da pocne prvo sa "velikima","mali " su nista naspam njih.
    Ne znam da li su u pitanju tvoje godine, ali evo, ja sam od tebe malko starija (dve-tri godine) i nista mi ne govori da bi za Urosa pravda bila da bude pusten.Ne igraju godine ulogu, vec nase razmisljanje. Nikome ne bi smeo da stavi baklju u usta, nije mi bitno da li je on policajac, Grobar, Delija, Radov navijac ili ko ili sta vec. Bitan mi je covek. A covek mentalnog sklopa kao sto je Uros zasluzeno je u zatvoru za to sto je uradio.

    Citat joksi kaže: Pogledaj poruku
    Zasto bas on da bude zrtveni jarac?Zasto od njega da pocnu?Slazem se da treba uvesti red i mir na stadionima zbog onih koju dodju da gledaju fudbal a ne da divljaju.
    Bas zbog tvoje trece recenice treba da se slome na njegovim ledjima, jer je pocinio krtivicno delo, uhvacen je i osudjen. To bi trebala da bude poruka da kazne ocekuju sve one koji budu uhvaceni da divljaju, lome, trpaju baklje itd. na stadionima.
    Reci cu opet, mislim da je 10 godina kazne preostro zaista. Mada, mislim da ce on napolje mnogo pre 10 godina.

    Uprolazu:
    I policajac iz čista mira ubio suvozača,pa nikom ništa...
    To je vec druga prica, nije za ovu temu. Sudstvo i policija su nam odavno nesto sto je slepo.
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  7. #37

    Odgovor: Pozdrazite Urosa Misica!!!!

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    Bas zbog tvoje trece recenice treba da se slome na njegovim ledjima, jer je pocinio krtivicno delo, uhvacen je i osudjen. To bi trebala da bude poruka da kazne ocekuju sve one koji budu uhvaceni da divljaju, lome, trpaju baklje itd. na stadionima.
    Reci cu opet, mislim da je 10 godina kazne preostro zaista. Mada, mislim da ce on napolje mnogo pre 10 godina.
    Koji član krivičnog zakona je to o lomljenju kola?
    Takođe me zanima i koji član dopušta subjektivno odobravanje dokaza...znači koji nam se ne sviđaju zanemarićemo ih

    Nije stvar u tome kad će napolje,uostalom vrhovni sud je ukinuo prošlu presudu,II suđenje je počelo...


    .................................................. .................
    blic
    Novo suđenje Mišiću 22. aprila

    Autor: FoNet | 30.03.2009. - 13:27
    Okružni sud u Beogradu saopštio je danas da će glavni pretres u ponovnom postupku protiv navijača Crvene zvezde Uroša Mišića, optuženog za pokušaj ubistva majora Žandarmerije Nebojše Trajkovića na fudbalskoj utakmici, početi 22. aprila, pred istim sudskim većem.

    Prvostepenu presudu od 19. septembra 2008. godine, kojom je Mišić osuđen na deset godina zavtora, Vrhovni sud je ukinuo i predmet vratio na novo suđenje.
    Okružni sud je, povodom učestalih natpisa u medijima u vezi sa tim predmetom, zatražio od javnosti i učesnika u postupku da se uzdrže od izjava i komentara vezanih za prvostepeni postupak, njegovog toka i odluke, koji se mogu smatrati, a neki od njih i jesu, pritisak na sud.

    .................................................. ...................................
      Vrh

  8. #38

    Odgovor: Pozdrazite Urosa Misica!!!!

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    Koji član krivičnog zakona je to o lomljenju kola?
    Takođe me zanima i koji član dopušta subjektivno odobravanje dokaza...znači koji nam se ne sviđaju zanemarićemo ih

    Nije stvar u tome kad će napolje,uostalom vrhovni sud je ukinuo prošlu presudu,II suđenje je počelo....
    Znam da je ukinuta prosla presuda, zato sam i rekla da ce napolje pre 10 godina
    A koji clan krivicnog zakona je to o lomljenju kola? Ne znam, zaista pitacu figurativno advokata.
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  9. #39

    Odgovor: Pozdrazite Urosa Misica!!!!

    Pozdraži ga sama...

    Najvishe mi se svidja ono - ne sme chovek ni svoje mishljenje danas da kazze Mism brate sudija, 'bem te u'sta, ko si ti da delish neku pravdu, i sprechavash borbu misljenja? Otprilike, kakvo misljenje takvo i delo za koje se ovome sudi...a otud i nerazumevanje - shta je uopshte zgreshio.

    Shto se tiche pandura koji je ubio choveka, pa taman i krivog i duzznog, naravno treba takodje kazniti za primer i to drakonski. Nema nikakve razlike izmedju dva goveda, jedan okurazzen ruljom, drugi uniformom. Kazznjavati svakog pandura koji "previdi" dzip, a zaustavlja krsheve.

    I naravno, zajedno sa njima svakog sudiju koji oslobadja qurtone i kad policija zaista radi svoj posao. Hiljadu puta sam chuo tu prichu - policija privodi - sudija pushta, zato sad nekom mora da se odvali 10 godina, jer niko do sad nije ozbiljno opauchen...
      Vrh

  10. #40

    Odgovor: Pozdrazite Urosa Misica!!!!

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Najvishe mi se svidja ono - ne sme chovek ni svoje mishljenje danas da kazze Mism brate sudija, 'bem te u'sta, ko si ti da delish neku pravdu, i sprechavash borbu misljenja? Otprilike, kakvo misljenje takvo i delo za koje se ovome sudi...a otud i nerazumevanje - shta je uopshte zgreshio.
    Pa šta bi sa zakonom i njegovom primenom kako treba,tačnije razlog zatvaranja


    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    I naravno, zajedno sa njima svakog sudiju koji oslobadja qurtone i kad policija zaista radi svoj posao. Hiljadu puta sam chuo tu prichu - policija privodi - sudija pushta, zato sad nekom mora da se odvali 10 godina, jer niko do sad nije ozbiljno opauchen...
    ne 10,nego realnom kaznom,srazmerno tome ko se sve i kako osuđuje,ni po babi ni po stričevima u vladi i ko zna gde koji lov na veštice organizuju
      Vrh

  11. #41

    Odgovor: Pozdrazite Urosa Misica!!!!

    Citat joksi kaže: Pogledaj poruku
    izjava Urosa MIsica

    Seo sam na severnu tribinu. Pogledao sam prvo poluvreme i krenuo ka izlazu. Video sam gužvu na gornjim tribinama. Pitao sam šta se dešava, na šta mi je jedan od navijača rekao da su tu grobari i da biju. Progurao sam se i video jednog grobara kako nasumice maše rukama. Probio sam se i šutnuo ga u butinu. Uzvratio mi je. Otvorenom šakom me je udario u nos. To me je dodatno iznerviralo, pa sam od navijača pored sebe uzeo upaljenu baklju. Uspeo sam da grobaru prislonim baklju na leđa. Počeo je da beži, a jedan stariji čovek me je odgurnuo - ispričao je Mišić iznoseći odbranu.
    U ovoj izjavi mi smetaju dve stvari. Prva je ta što je on stvarno poverovao da je neki kamikaza grobar došao na derbi i to pravo na severnu tribinu. Valjda je, kada ga je teta na blagajni pitala:"Istok, zapad, sever ili jug", rekao "Svejedno". Mislio sam da toga ima samo u reklamama, ali izgleda da sam se grdno prevario.

    Druga stvar je ta što je njemu opravdanje to što je on tukao tog čoveka u ubeđenju da u stvari ubija boga u nekom grobaru. Da je znao da je to policajac, ne bi ga ni takao. Ipak je on dobar i uzoran građanin.

    Citat maksimilijan kaže: Pogledaj poruku
    a delije bi trebale da ga se stide a ne da ga podrzhavaju
    Svi nazovi navijači bi trebalo da ga se stide, bilo da su delije, grobari ili navijači nekog drugog kluba, jer zbog navijača koji gledaju kako da se obračunaju sa kolegom iz suprotnog tabora, pravi navijači koji bi došli da podrže klub i ne dolaze na utakmice. Podsetimo da su navijači Partizana izboli čoveka samo zato što je pokušao da odbrani sina čiji je glavni greh bio taj što je nosio zvezdin šal i vraćao se kući sa zvezdine utakmice. Pa slučaj kada je momak izboden u vozu samo zato što je navijao za drugi klub. Nije Uroš usamljen, svi imaju nekoga da se stide.

    Citat joksi kaže: Pogledaj poruku
    Ne na slobodu,samo manja kazna,jer nigde ne postoji dokaz da je on gurao baklju usta,a kako kazu ljudi MLADOST LUDOST.
    Koliko manja kazna? Koliko iznosi pravda izmerena u mesecima ili godinama u ovom slučaju? Mladost ludost nije nikakvo opravdanje.

    Citat joksi kaže: Pogledaj poruku
    Zar se vi nikad niste potukli
    Ne, nisam se nikada potukao (ako se izuzmu čarke sa mlađim bratom kad smo bili klinci), iako izgledom ne ostavljam takav utisak. Inače verujem da nasilje nije najbolje rešenje i da se sve može rešiti mirnim putem.

    Citat joksi kaže: Pogledaj poruku
    Zasto bas on da bude zrtveni jarac?Zasto od njega da pocnu?Slazem se da treba uvesti red i mir na stadionima zbog onih koju dodju da gledaju fudbal a ne da divljaju.
    Jednostavno se od nekoga mora početi. Da nije počelo od Uroša, bio bi to Pera, Mika, Žika, navijač FK _ _ _ _ _ _ _ _ _(upisati po želji). Jednostavno su se sklopile dve veoma važne stvari: velika utakmica i veliko sranje. Sve ostalo je istorija.

    Citat joksi kaže: Pogledaj poruku
    Ne znam,znas kako to gledam.Zamisli sebe u njegovoj situaciji,tuca,opste rasulu,da li bi ti cekao skrstenih ruku da te neko ubije ili bi reagovao?
    Da sam ja bio u njegovoj situaciji ja bih produžio prema izlazu ka kome sam krenuo i sklonio se sa mesta gde bi neko mogao da me ubije. Sigurno ne bih išao prema čoveku koji vitla pištoljem da se razjasnimo čiji klub je bolji.

    Citat joksi kaže: Pogledaj poruku
    Ne bih isto reagovala logicno,al opet moj otac ne bi postupio kao Trajkovic da se nasao na njegovom mestu.Ne bi vadio pistolj i mlataro njime.
    To što je on poneo pištolj je veoma glupo. Sada, da li je to lično njegova greška ili njegovih pretpostavljenih nije poznato, ali sam siguran da pištolju tamo nije bilo mesta, i prava je sreća što nema mrtvih.

    Citat joksi kaže: Pogledaj poruku
    Po cemu bi Uros znao da je Trajkovic policajac?
    Nije važno da li je neko policajac ili nije. On nije smeo da bije nikoga, pa čak i da je neki grobar završio na severu. Ako je video grobara trebao mu je prići i reći:"Brate, gde si se ti izgubio, tvoji su čak na drugoj strani. Vidi nekako da se prebaciš tamo, ako možeš, a ako ne dođi da zajedno gledamo tekmu".

    Ne želim da kraj utakmice dočekam blizu izlaza, i da na poslednji zvižduk sudije gledam kako da se što pre udaljim od stadiona kako bih izbegao eventualna sranja.

    I za kraj, kazne treba da budu drastične, ali i da se ne stane kod Uroša. Kada njih desetoro završi iza brave na duži vremenski period, valjda će se jedanaesti zapitati da li je sve to vredno.
      Vrh

  12. #42

    Odgovor: Pozdrazite Urosa Misica!!!!

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    Pa šta bi sa zakonom i njegovom primenom kako treba,tačnije razlog zatvaranja
    Samo sam bio cinichan Poenta je da se neko chudi shto je kaznjen nakon shto je sudiji rekao da je kloshar, i da je prirodno da neko takav ne konta zashto je Urosh popio kaznu. Klosharsko razmishljanje daje klosharsko ponashanje. Naravno da treba da se primeni zakon.

    Gledao sam snimke, i dalje sam pri tome da je 10 godina ok. To jeste teshka kazna, ali izvinte ono na ledjima panduraa je garez i ugljenisana kozza, modrice i razbijena glava. Treba valjda chekati da neko ubije bilo koga, a pogotovo pandura na duzznosti, iz chiste obesti da bi se najzad zapitali gde je tome kraj, i ko ovde zapravo drzi stvari u svojim rukama - drzava ili napaljeni i razulareni klinci. To je isti onaj profil ljudi koji neki dan ubi choveka u sred Zemuna jer im je rekao da ne lupaju govornicu.
    Ovo shto se deshava danas je '92 revived, a tome doprinosi i blago kaznjavanje. Gotovo da ako nemash ni dan pritvora nisi cool, nisi faca, medju tim klincima
    Ako je neko spreman da ode na par godina u fijoku zbog tuche i nasilnishtva, onda i ta kazna vishe nije adekvatna i preblaga je.

    (A slushao sam onomad i izjavu policajca, kog je ovaj przzio bakljom... Njega treba kazniti sa par godina zbog izražavanja u stilu- ja sam izashao na tribini, skochio preko ogradom i tako to...)
      Vrh

  13. #43

    Odgovor: Pozdrazite Urosa Misica!!!!

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Samo sam bio cinichan Poenta je da se neko chudi shto je kaznjen nakon shto je sudiji rekao da je kloshar, i da je prirodno da neko takav ne konta zashto je Urosh popio kaznu. Klosharsko razmishljanje daje klosharsko ponashanje. Naravno da treba da se primeni zakon.

    Gledao sam snimke, i dalje sam pri tome da je 10 godina ok. To jeste teshka kazna, ali izvinte ono na ledjima panduraa je garez i ugljenisana kozza, modrice i razbijena glava. Treba valjda chekati da neko ubije bilo koga, a pogotovo pandura na duzznosti, iz chiste obesti da bi se najzad zapitali gde je tome kraj, i ko ovde zapravo drzi stvari u svojim rukama - drzava ili napaljeni i razulareni klinci. To je isti onaj profil ljudi koji neki dan ubi choveka u sred Zemuna jer im je rekao da ne lupaju govornicu.
    Ovo shto se deshava danas je '92 revived, a tome doprinosi i blago kaznjavanje. Gotovo da ako nemash ni dan pritvora nisi cool, nisi faca, medju tim klincima
    Ako je neko spreman da ode na par godina u fijoku zbog tuche i nasilnishtva, onda i ta kazna vishe nije adekvatna i preblaga je.

    (A slushao sam onomad i izjavu policajca, kog je ovaj przzio bakljom... Njega treba kazniti sa par godina zbog izražavanja u stilu- ja sam izashao na tribini, skochio preko ogradom i tako to...)
    Kazna mora da bude u skladu sa zakonom,10 godina kad se uporedi sa nekim drugim kaznama je preterano,5 godina je već preterano kad smo kod toga

    Takođe policajac umesto da napusti tribinu ide da se obračunava,šta li...

    I nemoj da zaboravimo da po tadašnjem i sadašnjem zakonu policija sme da uđe na tribinu samo ako je redari pozovu,a o unošenju pištolja na istu nema govora...znači onda svi odgovaraju,a ne samo da se lome kola zbog par parola koje političarima smetaju(mislim na toj i sa te tribine baš),uostalom do nereda na sportskim događanjima je dolazilo i posle toga(ne mislim samo na zadnji derbi time),pa je li neko odgovarao?

    @Dejan B
    Kako god,meni je ipak bitna i činjenica da mi niko ne dolazi sa pištoljem na tribinu,pa makar bio i policajac,ne pomaže mi u osećaju sigurnosti baš preterano...
      Vrh

  14. #44

    Odgovor: Pozdrazite Urosa Misica!!!!

    Citat Dejan B kaže: Pogledaj poruku
    U ovoj izjavi mi smetaju dve stvari. Prva je ta što je on stvarno poverovao da je neki kamikaza grobar došao na derbi i to pravo na severnu tribinu. Valjda je, kada ga je teta na blagajni pitala:"Istok, zapad, sever ili jug", rekao "Svejedno". Mislio sam da toga ima samo u reklamama, ali izgleda da sam se grdno prevario.
    Mislim da svašta može da se očekuje,ako dolaze pred severnu tribinu ponekad,možda im palo na pamet da uđu i na samu tribinu ,ljudska glupost nema granice...

    Citat Dejan B kaže: Pogledaj poruku
    Druga stvar je ta što je njemu opravdanje to što je on tukao tog čoveka u ubeđenju da u stvari ubija boga u nekom grobaru. Da je znao da je to policajac, ne bi ga ni takao. Ipak je on dobar i uzoran građanin.
    Kaznu treba da dobije,ali 10 godina,mislim stvarno su ga preterali,pogotovo što je sama policija prekršila zakone,a uneti pištolj među takve ''huligane'',pa za to doživotnu robiju odma onda...takođe nemoj da zaboraviš da je teško povređen išao sa tim istim pištoljem da se razračunava sa navijačima...ne zaboravimo da na toj tribini ima i male dece,ženske populacije,uostalom koji je tačan Trajkovićev posao bio,ali bez ovih priča za malu decu da snimi ko drži baklju,pa drže baklje na stadionima širom Srbije i širom sveta uostalom,a da ne spominjemo da u vreme savremene tehnologije postoje kamere koje mogu da zumiraju koliko i na kojoj udaljenosti,ali ne,inspektor Trtović stigao da se razračuna sa organizovanim kriminalom

    Sve u svemu policija veoma naivno reagovala,i previše su naivni ispali da bi neko poverovao da je to sve baš tako...uostalom na toj tribini mogu da se čuju razne pesme,a sad što nekome nisu odgovarale neke sa manje više da kažemo političkom pozadinom to je drugi padež,ali isto tako valja napomenuti da nije bilo nikakvih pozivanja nikada glasaj za ovog,onog,uvek samo čisto ukazivanje na to da nešto smrdi...A OZNA i UDBA sam mislio da su deo prošlosti,ili barem taj vid čuvanja države...


    Citat Dejan B kaže: Pogledaj poruku
    Svi nazovi navijači bi trebalo da ga se stide, bilo da su delije, grobari ili navijači nekog drugog kluba...
    Svi nazovi svesni građani Srbije treba da se zapitaju kakva je to akcija policije bila i koja je njena svrha u stvari bila...
    Takođe mislim da bi trebalo da odgovaraju i oni delovi policije koji su do te katastrofe doveli...kao i sam Trajković zbog više od jedne stvari...
    Mada...opet...''vas niko ne sme da bije osim vaše i naše milicije'' ,zaista nema razloga da se to menja u ovom novom nazovi demokratskom društvu...

    Citat Dejan B kaže: Pogledaj poruku
    Koliko manja kazna? Koliko iznosi pravda izmerena u mesecima ili godinama u ovom slučaju? Mladost ludost nije nikakvo opravdanje.
    Možda bi kazna bila prihvatljiva kad bi se realna odgovornost pametnih koji su smislili katastrofu od Trajkovićeve akcije utvrdila,kao i samo ponašanje Trajkovića i njegovih kolega u trenutku dešavanja incidenta...

    Citat Dejan B kaže: Pogledaj poruku
    Ne, nisam se nikada potukao (ako se izuzmu čarke sa mlađim bratom kad smo bili klinci), iako izgledom ne ostavljam takav utisak. Inače verujem da nasilje nije najbolje rešenje i da se sve može rešiti mirnim putem.
    Sve se može rešiti mirnim putem,ali to što se sve može rešiti mirnim putem ne znači automatski da ne treba preispitati pristup policije nekom slučaju,kao i njihovo ponašanje prilikom istog...takođe ne znači da treba da se zanemari objektivnost sagledavanja činjenica...


    Citat Dejan B kaže: Pogledaj poruku
    Jednostavno se od nekoga mora početi. Da nije počelo od Uroša, bio bi to Pera, Mika, Žika, navijač FK _ _ _ _ _ _ _ _ _(upisati po želji). Jednostavno su se sklopile dve veoma važne stvari: velika utakmica i veliko sranje. Sve ostalo je istorija.
    Naravno da se mora od nekoga početi,ali kada se ne bude radilo o dvostrukim aršinima i podmetanjima žrtvenih jaraca,pa opet po starom,javnosti zamazane oči,vozi dalje...


    Citat Dejan B kaže: Pogledaj poruku
    Da sam ja bio u njegovoj situaciji ja bih produžio prema izlazu ka kome sam krenuo i sklonio se sa mesta gde bi neko mogao da me ubije. Sigurno ne bih išao prema čoveku koji vitla pištoljem da se razjasnimo čiji klub je bolji.
    Da su mnogi bili u njegovoj situaciji krenuli bi ka izlazu...i ja sam bio istog mišljenja,ali onda sam morao da se zapitam koliko besa bi se u meni skupilo kada bi se setio činjenice da ukoliko ideš vozom na utakmicu,3x te izuvaju iz patika u pretresima,a o ulasku na stadion da ne pričamo kolike su kontrole,i onda se od nigde pojavljuje tarzan sa pištoljem...pa 3x da si policajac,maistore,ALO...

    Citat Dejan B kaže: Pogledaj poruku
    To što je on poneo pištolj je veoma glupo. Sada, da li je to lično njegova greška ili njegovih pretpostavljenih nije poznato, ali sam siguran da pištolju tamo nije bilo mesta, i prava je sreća što nema mrtvih.
    Da,siguran si da pištolju tamo nije bilo mesta i to je to...bitno da je on osuđen na 10 godina,a osobe koje izbodu navijača i ubiju zato što je za druge boje takođe dobijaju 10 godina,divljanja nikakva se ne sankcionišu,ovim ćemo narodu oči da zamažemo,a što se policije tiče,pa ona je tu ionako da pravi brlje,ne smeta nam njihova odgovornost...

    Citat Dejan B kaže: Pogledaj poruku
    Nije važno da li je neko policajac ili nije. On nije smeo da bije nikoga, pa čak i da je neki grobar završio na severu. Ako je video grobara trebao mu je prići i reći:"Brate, gde si se ti izgubio, tvoji su čak na drugoj strani. Vidi nekako da se prebaciš tamo, ako možeš, a ako ne dođi da zajedno gledamo tekmu".

    Ne želim da kraj utakmice dočekam blizu izlaza, i da na poslednji zvižduk sudije gledam kako da se što pre udaljim od stadiona kako bih izbegao eventualna sranja.

    I za kraj, kazne treba da budu drastične, ali i da se ne stane kod Uroša. Kada njih desetoro završi iza brave na duži vremenski period, valjda će se jedanaesti zapitati da li je sve to vredno.
    Jedini način na koji možeš da prepoznaš grobara jeste da ima neko obeležje ili da ga znaš i znaš sanmim tim da je grobar...

    Ne želi niko...

    Kazne treba da budu iste za sve i srazmerne počinjenom delu,kao što mora da postoji i utvrđivanje odgovornosti policije kada napravi zajeb,i izvođenje krivaca pred sud takođe...
    Represija nikad nije donela željene rezultate,to takođe treba imati u vidu...
    Poruku je izmenio Uprolazu, 22.04.2009 u 12:30
      Vrh

  15. #45

    Odgovor: Podržite Uroša Mišića!!!!

    Komandant Žandarmerije Dragan Vasiljević nije bio obavešten da se Nebojša Trajković nalazi na severnoj tribini stadiona Crvene zvezde, na decembarskoj utakmici beogradskih crveno-belih sa Kuljanima 2007, niti je u tom pravcu izdao ma kakvo naređenje. Aa kako je i rukovodilac svih policijskih službi na stadionu juče tokom svedočenja u Vrhovnom sudu rekao da Trajković tog dana nije trebalo da bude na severnoj tribini, bacilo je to, možda, novo svetlo na nezapamćen slučaj u našoj istoriji huliganizma na sportskim priredbama, zbog koga je 19-godišnji navijač Zvezde Uroš Mišić osuđen za pokušaj ubistva i izrečena mu je kazna od deset godina zatvora.

    Mišićevi branioci su iz ta dva istupa zaključili da Trajković nije bio na severnoj tribini u svojstvu službenog lica, kao i da nije smeo da nosi službeno oružje i stoga su predložili sudu da, ukoliko ukine presudu, naloži saslušanje ovih svedoka u ponovljenom postupku. Svoje tvrdnje branioci su još potkrepili snimkom, na kome se čuje policijska komunikacija, a po kojoj policija nije znala da im se kolega Trajković nalazi na severu.

    U usmenom obraćanju petočlanom sudskom veću sudije Dragiše Đorđevića, Mišić je priznao da je kriv i zamolio sudsko veće da mu ublaži kaznu:

    - Kriv sam i treba da budem osuđen za učinjeno zlo. To će celog života stajati uz moje ime, ali nije pravedno da budem osuđen za pokušaj ubistva. Na snimku se jasno vidi da je baklja upotrebljena kao palica, i da nisam hteo ništa više nego da ga udarim. Molim sudsko veće da me ne ubije i ne uništi mi život, već da mi pomogne da se vrati u kolotečinu normalnog života, izričući mi blažu kaznu.

    Mišić se izvinio Trajkoviću i njegovoj porodici, kao i svojoj porodici, navodeći da je svestan da svi oni pate zbog njegove gluposti, a u žalbi Borivoja Borovića i Ivice Vukovića se tvrdi da je presuda zasnovana isključivo na iskazu žandarma Trajković, ne na činjenicama. U žalbi je istaknuto i da je presuda "kontradiktorna sama sebi, kao i da sadrži niz propusta koji se tiču činjeničnog stanja". Navedeno je i da u presudi nije precizirano koje je povrede Trajkoviću naneo Mišić, a koje navijačka masa, već da je njihovom klijentu na teret stavljeno nanošenje svih povreda. Takođe je ukazano da su pojedini svedoci, pripadnici policije u postupku protiv čelnika Zvezde, terećenih zbog propusta u obezbeđenju stadiona, izjavili da Trajković tog dana uopšte nije bio na dužnosti.

    Javna sednica održana je u prostorijama Vrhovnog suda u Resavskoj ulici, a posle većanja i glasanja taj sud će odlučiti da li će presudu da potvrdi u celini, preinači visinu kazne, ili će da je ukine i naloži novo suđenje.

    Sednici VSS prisustvovali su članovi Mišićeve porodice i brojni prijatelji, ali većina njih ipak nije mogla da uđe u sudnicu jer nije bilo mesta za sve, pa su kraj sednice čekali na ulici ispred zgrade suda, koju su obezbeđivali brojni pripadnici policije.

    Stavovi

    Okružno tužilaštvo je u žalbi zatražilo da se prvostepena presuda preinači i da se izrekne Mišiću duža kazna, imajući u vidu standarde evropskih sudova. Odbrana je, opet, zatražila da se prvostepena presuda ukine i dodeli drugom sudskom veću, da bi se sudilo "prema činjenicama, a ne pod pritiskom izvršne vlasti" ili da se Mišiću izrekne blaža kazna i ukine pritvor.

    Inače, u presudi, izrečenoj 19. septembra 2008. je ocenjeno da je atak upaljenom navijačkom bakljom na Trajkovića i Mišićev pokušavaj da mu je ugura u usta, predstavljao "linč službenog lica", pošto žandarm nije dao povoda za napad.

    Trajković je tada zadobio teške i fizičke i psihičke povrede, a da je Mišić uspeo da mu ugura baklju u usta nastala bi smrtna posledica, što ukazuje da se radi o krivičnom delu ubistvo u pokušaju, izneto je u prvostepenoj presudi. Tada je zaključeno i da je Mišić bio svestan posledica koje mogu proizaći iz njegovog napada, da je mogao da ubije Trajkovića.

    Za teško ubistvo zaprećena je kazna zatvora do 40 godina, a sud je prilikom odmeravanja visine kazne uzeo u obzir to što Mišić nije dosad bio osuđivan i njegovu mladost.
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.
      Vrh

Strana 3 od 21 PrvaPrva 1234513 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Izostanak podrške obitelji
    Autor little fairy u forumu Porodica
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 28.12.2009, 09:27

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •