Verujete li u male zelene ljude? - Strana 7

Prikaz rezultata glasanja: Verujete li u postojanje vanzemaljske inteligencije?

Učesnika ankete do sada
96. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • da, svakako

    55 57.29%
  • NE! Vanzemaljci ne postoje!!

    11 11.46%
  • Verujem da postoje ali su suvise daleko

    30 31.25%
Strana 7 od 9 PrvaPrva ... 56789 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 91 do 105 od ukupno 128
  1. #91

    Odgovor: Verujete li u male zelene ljude?

    Moguće je i da postoje vanzemaljci na nižem stupnju razvoja od nas....
    I Dont Believe In God, and I'm proud if it.

  2. #92

    Odgovor: Verujete li u male zelene ljude?

    Van zemlje ima života, a da je zelen, čisto sumnjam ... Taj oblik života prostiji od ovog našeg nema šanse da je, pa su sigurno pre nas skapirali da sunce nije ono što je nekad bilo, pa ni ne fotosintetišu više.

    A miroljubiviji su, jer kako bi se ovo dvoje inače drznuli da ofingeruYu


  3. #93

    Odgovor: Verujete li u male zelene ljude?

    nemoguce da smo sami, ima nesto tamo garant, mi smo samo prasina u ovom nepreglednom kosmosu..
    Krek, krek.. Ne gudra

  4. #94

    Odgovor: Verujete li u male zelene ljude?

    Oni su obavešteni i očigledno veruju. Pa ne bi valjda tadašnji generalni sekretar UN snimao poruku u prazno?

    Citat banatian kaže: Pogledaj poruku
    Davno, 1977, NASA je lansirala Voyager sondu, da istrazi nas, suncev sistrem, i uspostavi kontakt sa vanzemaljskim inteligentnim bicima.
    U toj sondi/satelitu je bio Zlatni disk, ploca sa zvucima sa planete Zemlje, pozdravima generalnog sekretara UN-a, pozdravima na 55 jezika (i srpsko-hrvatskim) i odabranom muzikom sa nase planete. Jednog dana, kada neka inteligentna bica budu pokrenula datu plocu, upoznace nas preko muzike:

    Bach, Brandenburg Concerto No. 2 in F. First Movement, Munich Bach Orchestra, Karl Richter, conductor. 4:40
    Java, court gamelan, "Kinds of Flowers," recorded by Robert Brown. 4:43
    Senegal, percussion, recorded by Charles Duvelle. 2:08
    Zaire, Pygmy girls' initiation song, recorded by Colin Turnbull. 0:56
    Australia, Aborigine songs, "Morning Star" and "Devil Bird," recorded by Sandra LeBrun Holmes. 1:26
    Mexico, "El Cascabel," performed by Lorenzo Barcelata and the Mariachi Mxico. 3:14
    "Johnny B. Goode," written and performed by Chuck Berry. 2:38
    New Guinea, men's house song, recorded by Robert MacLennan. 1:20
    Japan, shakuhachi, "Tsuru No Sugomori" ("Crane's Nest,") performed by Goro Yamaguchi. 4:51
    Bach, "Gavotte en rondeaux" from the Partita No. 3 in E major for Violin, performed by Arthur Grumiaux. 2:55
    Mozart, The Magic Flute, Queen of the Night aria, no. 14. Edda Moser, soprano. Bavarian State Opera, Munich, Wolfgang Sawallisch, conductor. 2:55
    Georgian S.S.R., chorus, "Tchakrulo," collected by Radio Moscow. 2:18
    Peru, panpipes and drum, collected by Casa de la Cultura, Lima. 0:52
    "Melancholy Blues," performed by Louis Armstrong and his Hot Seven. 3:05
    Azerbaijan S.S.R., bagpipes, recorded by Radio Moscow. 2:30
    Stravinsky, Rite of Spring, Sacrificial Dance, Columbia Symphony Orchestra, Igor Stravinsky, conductor. 4:35
    Bach, The Well-Tempered Clavier, Book 2, Prelude and Fugue in C, No.1. Glenn Gould, piano. 4:48
    Beethoven, Fifth Symphony, First Movement, the Philharmonia Orchestra, Otto Klemperer, conductor. 7:20
    Bulgaria, "Izlel je Delyo Hagdutin," sung by Valya Balkanska. 4:59
    Navajo Indians, Night Chant, recorded by Willard Rhodes. 0:57
    Holborne, Paueans, Galliards, Almains and Other Short Aeirs, "The Fairie Round," performed by David Munrow and the Early Music Consort of London. 1:17
    Solomon Islands, panpipes, collected by the Solomon Islands Broadcasting Service. 1:12
    Peru, wedding song, recorded by John Cohen. 0:38
    China, ch'in, "Flowing Streams," performed by Kuan P'ing-hu. 7:37
    India, raga, "Jaat Kahan Ho," sung by Surshri Kesar Bai Kerkar. 3:30
    "Dark Was the Night," written and performed by Blind Willie Johnson. 3:15
    Beethoven, String Quartet No. 13 in B flat, Opus 130, Cavatina, performed by Budapest String Quartet. 6:37

    www.goldenrecord.org
    Mozete i skinuti sa torrenta, trzite:
    Murmurs of Earth
    poslat i Čak!

    YouTube - Chuck Berry - Johnny B. Goode (Live 195

  5. #95

    Odgovor: Verujete li u male zelene ljude?

    Početkom 70-tih (vreme 'Odiseje 2001', šetnje po Mesecu, a i slanja one ploče u svemir) bio je veoma popularan fon Deniken, naučnik ili 'naučnik' iz Švajcarske (ako nisam nešto pobrkao) koji je iznosio dokaze ili 'dokaze' o da mnoge stvari nemaju ovdašnje poreklo.

    U tu, skoro euforičnu atmosferu, uključili su se mnogi iznoseći svoje dokaze.

    Posebno se sećam nekog španskog (?) naučnika koji je kao dokaz ponudio viceve!

    Proučavajući viceve, klasifikujući ih i sistematizujući ih došao je do rezultata da se svi vicevi svih vremena u svetu mogu svrstati u neki, vrlo mali broj (npr. ispod 100 ili 1000) obrazaca, da se ni jednom vicu ne zna izvor ili autor. Aktuelni vicevi su samo variranja postojećih obrazaca u nekim novim okolnostima, mestima, s drugim likovima.

    Pošto su vicevi produkt asocijacija (združivanje dve ili više prvobitno nepovezanih misli, ideja u novu - moje laičko prepričavanje definicije), kreiranje i razumevanje viceva je najviši izraz ljudske inteligencije.

    Iz tih polazišta on je došao na ideju da su vicevi vanzemaljskog porekla, da se 'puštaju' medju ljude kao test i da mali zeleni povremeno sagledavaju kako lljudi shvataju viceve, tj. se razvija inteligencija ljudske vrste na Zemlji. Kad ljudi dosegnu neki zadati nivo inteligencije, doći će i do susreta III ili neke više vrste.

    Onaj osnovni deo - vezu izmedju duhovitosti vica i ineligencije onih koji ga konzumiraju, prenose ili prilagodjavaju - prihvatam bez rezerve.

    O tome imamo sveprisutne dokaze - smejanje vicevima zato što sadrže reči i situacije sa prostaklucima, bljutavostima, gadostima (ona vrsta sa Pinkove škole za policajce) podobro je zastupljena. Po tome koliko pokolnika takvog humora ima oko nas - mali zeleni će odložiti susret sa nama.

  6. #96

    Odgovor: Verujete li u male zelene ljude?

    Verujem da josh negde u svemiru postoji neki oblik zhivota, jer mi je nezamislivo da, od tolikih stotina milijardi planeta, samo Zemlja poseduje uslove za formiranje i opstanak zhivota. E sad, drugo je pitanje, u kom se obliku taj zhivot nalazi. Sve varijante su mogutje, to mogu biti primitivni organizmi na nivou ovdashnjih bakterija i mikroorganizama, neka vrsta na nivou nashe, ili neko mnogo inteligentniji (shto je najmanje verovatno, jer, u sluchaju da su mnogo inteligentniji od nas, vetj bi nas pronashli).

  7. #97

    Odgovor: Verujete li u male zelene ljude?

    verujem da postoji jos negde oblik zivota....tamo negde..... mozda blizu a mozda i daleko....
    Najveca vlast je vladati sobom.

  8. #98

    Odgovor: Verujete li u male zelene ljude?

    naravno ... a mislim da je Starsica jedna od njih
    Ko je za jednu voznjicu

  9. #99

    Odgovor: Verujete li u male zelene ljude?

    Možda nisu ni mali, ni zeleni
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  10. #100

    Odgovor: Verujete li u male zelene ljude?

    Naravno da verujem... pa i ovde (na VCAfeu) se svaki mesec pojavi po jedan


    E sad da li je moguće uspostaviti kontakt sa njima (sa malim zelenim)
    ... pa tu su podeljena mišljenja, neki kažu da je moguće, neki da nije
    kako sa kojim, ja tu uglavnom retko kad šta razumem
    šta znam, možda vremenom i naučim da dešifrujem šta pokušavaju,
    i da li išta pokušavaju da nam kažu

  11. #101

    06 Odgovor: Verujete li u male zelene ljude?

    Verujem iz razloga sto je nemoguce da smo sami u celom svemiru,mislim...toliki svemir i mi da smo jedine budale,cak sta vise verujem da su nas ustvari oni stvorili,nisam ih nikad video(normalan) ali cim ih vidim javicu vam kakvi su

  12. #102

    Odgovor: Verujete li u male zelene ljude?

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Ja bih voleo da čujem jedan dokaz da vanzemaljci postoje.

    Kako možete da verujete u nešto što niste videli? Aj da budem precizan, u nešto što niko nije video? Gde vam je realnost. Nija valjda da toliko volite Dosije X?
    Ne bih da te vređam...ali moram da te pitam...da li si nekad video svoj mozak? - odgovoriću ja umesto tebe...nisi video
    - pa kako onda veruješ da ga imaš

    Naravno da verujem da postoji život u svemiru, verujem da nismo jedina stvorenja. Jer, čemu sve to, taj silan prostor, ako nikog nema da živi u njemu. Kosmos je besmisleno velik da bi postojao samo za nas. Nasa galaksija, Mlečni put sadrži oko 200-300 milijardi zvezda, a postoji još preko stotine milijardi galaksija. E sad da li su oni "mali zeleni" ili "veliki zeleni" nemam pojma, ali znam i sigurna sam da postoje i još sam sigurna da smo i mi vanzemaljci za ostala živa bića van naše planete.

  13. #103

    Odgovor: Verujete li u male zelene ljude?

    Citat cvishna kaže: Pogledaj poruku
    Ne bih da te vređam...ali moram da te pitam...da li si nekad video svoj mozak? - odgovoriću ja umesto tebe...nisi video
    - pa kako onda veruješ da ga imaš
    Nisam mogla da ne citiram. Kako je ovo, izvini na izrazu, glupo poređenje sa postojanjem vanzemaljaca? Anatomija čovjeka nije ništa strano. Znamo da imamo mozak jer smo ga jedno milijardu puta vidjeli što izvan što unutar lobanje.

    Vjerujem u vanzemaljce...valjda smo i mi nekome vanzemaljci. I ne može niko da me uvjeri da negdje tamo, u svemiru ne postoji još neko ko nam je sličan ili čak možda savršeniji i ljepši mada čisto sumnjam da su ljepši.

    Ko zna šta je Nasa sve otkrila, ali neće da nam kažu.

    Ne mogu se svi oni SF filmovi temeljiti samo na ljudskoj mašti...neko je negdje virnuo nešto...a mi ćemo zadnji saznati.

    Voljela bih da nas sada opkole i zauzmu strane, nepoznate sile...mi Zemljani smo otišli u qRac.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  14. #104

    Odgovor: Verujete li u male zelene ljude?

    Citat Sunflower kaže: Pogledaj poruku
    Nisam mogla da ne citiram. Kako je ovo, izvini na izrazu, glupo poređenje sa postojanjem vanzemaljaca? Anatomija čovjeka nije ništa strano. Znamo da imamo mozak jer smo ga jedno milijardu puta vidjeli što izvan što unutar lobanje.
    Nije glupo poređenje, mene lično nerviraju ljudi poput "Kunica" koji misle da su pobrali svu pamet sveta mišljenjem da su u pravu i ubeđivanjem, odnosno vređanjem osoba suprotno mišljenja njihovog, jednostavno nevolEm i tačka...stvar je ličnog izbora da li u nešto veruješ ili neveruješ.

    A da te nešto pitam...da li znaš da neki ljudi imaju tri bubrega? ...kako to kad po anatomiji čoveka treba da imamo samo dva?

    ...ništa lično...

  15. #105

    Odgovor: Verujete li u male zelene ljude?

    Citat cvishna kaže: Pogledaj poruku
    Nije glupo poređenje, mene lično nerviraju ljudi poput "Kunica" koji misle da su pobrali svu pamet sveta mišljenjem da su u pravu i ubeđivanjem, odnosno vređanjem osoba suprotno mišljenja njihovog, jednostavno nevolEm i tačka...stvar je ličnog izbora da li u nešto veruješ ili neveruješ.

    A da te nešto pitam...da li znaš da neki ljudi imaju tri bubrega? ...kako to kad po anatomiji čoveka treba da imamo samo dva?

    ...ništa lično...
    Neki imaju i srce na desnoj strani... obrnuti položaj organa recimo, situs inversus ali mozak imamo svi, inače ne bi mogli funkcionirati.
    Ništa lično. Samo sam se malko zabezeknula.

    Ne volim ni ja kada neko vrijeđa one koji ne klimaju glavom na njihova mišljenja.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

Strana 7 od 9 PrvaPrva ... 56789 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kako nervirate ljude?
    Autor diktatorka u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 134
    Poslednja poruka: 10.09.2016, 21:52
  2. Odgovora: 88
    Poslednja poruka: 15.01.2016, 13:26
  3. RTS - Hvala što nam verujete
    Autor Arthur Dent u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 68
    Poslednja poruka: 11.12.2010, 17:49
  4. Karma - verujete li?
    Autor Lillith u forumu Parapsihologija
    Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 24.07.2009, 13:49
  5. Da li mu (joj) verujete?
    Autor love hunter u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 12.03.2009, 18:33

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •