Verujete li u male zelene ljude? - Strana 2

Prikaz rezultata glasanja: Verujete li u postojanje vanzemaljske inteligencije?

Učesnika ankete do sada
96. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • da, svakako

    55 57.29%
  • NE! Vanzemaljci ne postoje!!

    11 11.46%
  • Verujem da postoje ali su suvise daleko

    30 31.25%
Strana 2 od 9 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 128
  1. #16

    Odgovor: Verujete li u male zelene ljude?

    -Evo reSSeeNJa

  2. #17

    Odgovor: Verujete li u male zelene ljude?

    Oki, kao što sam rekao - neka uzmemo u posmatranje npr. 10 milijardi planeta. I neka bude da je verovatnoća da ima/nema života 50% (mada to nije realan odnos). Znači, krenemo redom. Na Zemlji ima - OK. Na Merkuru nema, verovatanoća se smanjuje. Na Veneri nema, verovatnoća se još smanjuje...

    A ni ja nisam rekao da ih 100% nema, nego da ne verujem. Probao sam da dokažem matematički, ali sam se malo zajebao Ali samo malo.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  3. #18

    Odgovor: Verujete li u male zelene ljude?

    Citat Kunic kaže:
    Ja bih voleo da čujem jedan dokaz da vanzemaljci postoje.

    Kako možete da verujete u nešto što niste videli? Aj da budem precizan, u nešto što niko nije video? Gde vam je realnost. Nija valjda da toliko volite Dosije X?



    Ako ćemo po verovatnoći, onda nisi u pravu. Neka uzmemo da na nekoj planeti 50% može da bude života i isto toliko da ne može (mada je suviše očigledno da je 50% ogromna verovatnoća). Planeta/planetoida/asteroida i ostalih nebeskih tela ima beskonačno mnogo. Uvrštavanjem činjenica u matematičke formule (nrp. kombinacije bez ponavljanja, uslovna verovatnoća, totalna verovatnoća itd.) dobija se da je verovatnoća vanzemaljskog života jednaka nuli! A neće me niko ubediti da matematika greši.

    Mada, ko hoće da veruje, samo napred. I Molder je verovao...
    Istina je da nikada nisu vidjeni ( bar ne postoje materijalni dokazi za to ). Kako mogu da verujem? Pa moje verovanje da u svemiru postoje inteligenta bica zasniva se na tome da samo u nasoj Galaksiji postoji 300.000.000.000 zvezda!! A u svemiru postoji vise miliona galaksija.
    E sad, ako u jednoj Galaksiji na samo jednoj planeti postoji inteligencija onda postoji na milione civilizacija!!

    Pak, ovo su samo nagadjanja, ali sada cu vam izneti 13 "zakona" koje je postavio Isak Asimov i u koje ja cvrsto verujem:

    1. Broj zvezda u nasoj Galaksiji iznosi 300 milijardi.
    2. Broj planetnih sistema u nasoj Galaksiji iznosi 280 milijardi.
    3. Broj planetnih sistema u nasoj Galaksiji, koji kruze oko zvezda slicnih Suncu, iznosi 75 milijardi.
    4. Broj zvezda slicnih Suncu u nasoj Galaksiji, koje raspolazu korisnom ekosferom iznosi 52 milijarde.
    5. Broj zvezda slicnih Suncu u nasoj Galaksiji sa korisnom eksoferom, koje pripadaju drugom pokoljenju prve populacije, iznosi 5.200.000.000
    6. Broj zvezda u nasoj Galaksiji, koje pripadaju drugom pokoljenju prve populacije, poseduju korisnu ekosferu i imaju planetu koja kruzi u njoj, iznosi 2.600.000.000
    7. Broj zvezda slicnih Suncu u nasoj Galaksiji, koje ulaze u sastav drugog pokoljenja prve populacije i posedije korisnu ekosferu, sa planetom slicnoj Zemlji koja kruzi u njoj, iznosi 1.300.000.000
    8. Broj nastanjivih planeta u nasoj Galaksiji iznosi 650.000.000
    9. Broj planeta u nasoj Galaksiji koje sadrze zivot iznosi 600.000.000
    10. Broj planeta u nasoj Galaksiji koje sadrze visecelijski zivot iznosi 433.000.000
    11. Broj planeta sa bogatim kopnenim zivotom iznosi 416.000.000
    12. Broj planeta na kojima se razvila tehnoloska civilizacija iznosi 390.000.000
    13. Broj planeta u nasoj Galaksiji na kojima tehnoloska civilizacija SADA POSTOJI iznosi 530.000!!!

    A TO JE SAMO NASA GALAKSIJA!!!

  4. #19

    Odgovor: Verujete li u male zelene ljude?

    Rachun je jasan, tri puta nishta je nishta

    Elem, ako je u svemiru zivot nemoguc onda ni mi ne postojimo.

    Chinjenica da mi jesmo tu samo govori i o pozitivnoj verovatnoci da nismo sami.

    I ne radi se samo o matematici. Pre nego shto je na zemlji nastao zivot, na njoj nije bilo 50 % shanse da on nastane nego 100%. Na Merkuru je bilo 0% shansi, i on i slichne planete nas ne interesuju. Na Marsu su te shanse na primer iznad nule, a kolike su realno tek ostaje da se izmeri.

    Jedina matematika koja tu valja je koliko ima planeta sa 100% uslova za zzivot.

    A eto ako cemo verovati junioru to je cca 650 000 000 samo u nashoj galaksiji

  5. #20

    Odgovor: Verujete li u male zelene ljude?

    Citat vlado kaže:
    1. Broj zvezda u nasoj Galaksiji iznosi 300 milijardi.
    2. Broj planetnih sistema u nasoj Galaksiji iznosi 280 milijardi.
    3. Broj planetnih sistema u nasoj Galaksiji, koji kruze oko zvezda slicnih Suncu, iznosi 75 milijardi.
    4. Broj zvezda slicnih Suncu u nasoj Galaksiji, koje raspolazu korisnom ekosferom iznosi 52 milijarde.
    5. Broj zvezda slicnih Suncu u nasoj Galaksiji sa korisnom eksoferom, koje pripadaju drugom pokoljenju prve populacije, iznosi 5.200.000.000
    6. Broj zvezda u nasoj Galaksiji, koje pripadaju drugom pokoljenju prve populacije, poseduju korisnu ekosferu i imaju planetu koja kruzi u njoj, iznosi 2.600.000.000
    7. Broj zvezda slicnih Suncu u nasoj Galaksiji, koje ulaze u sastav drugog pokoljenja prve populacije i posedije korisnu ekosferu, sa planetom slicnoj Zemlji koja kruzi u njoj, iznosi 1.300.000.000
    8. Broj nastanjivih planeta u nasoj Galaksiji iznosi 650.000.000
    9. Broj planeta u nasoj Galaksiji koje sadrze zivot iznosi 600.000.000
    10. Broj planeta u nasoj Galaksiji koje sadrze visecelijski zivot iznosi 433.000.000
    11. Broj planeta sa bogatim kopnenim zivotom iznosi 416.000.000
    12. Broj planeta na kojima se razvila tehnoloska civilizacija iznosi 390.000.000
    13. Broj planeta u nasoj Galaksiji na kojima tehnoloska civilizacija SADA POSTOJI iznosi 530.000!!!
    Ma sve je to divno i krasno... Mogu i ja tako sesti i kenjati do prekosutra. Ti brojevi uopšte ne znače da tamo ima života. Može biti i tri milijarde puta toliko planeta pa da opet nema života. I nikakvi brojevi, nikakve pretpostavke, nikakva nagađanja sem opipljivih dokaza me neće ubediti da oni postoje. Ako se jednog dana dokaže suprotno, evo svima ću se izvinuti i reći da nisam u pravu. A do tada, samo vi maštajte.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  6. #21

    Odgovor: Verujete li u male zelene ljude?

    Gosn provocatorree heheh, chek, a ti ono beshe pobozzan zar ne?

  7. #22

    Odgovor: Verujete li u male zelene ljude?

    Citat Kunic kaže:
    A do tada, samo vi maštajte.
    A kako si tako ubedjen da je sve to samo masta i davanzemaljci ne postoje?

  8. #23

    Odgovor: Verujete li u male zelene ljude?

    Citat HLEBmaster kaže:
    Gosn provocatorree heheh, chek, a ti ono beshe pobozzan zar ne?
    Citat vlado kaže:
    A kako si tako ubedjen da je sve to samo masta i davanzemaljci ne postoje?
    Hehe ništa lepše nego na pitanje odgovoriti pitanjem.

    Da, pobožan sam, ali do određene granice. Više se može reći da poštujem, nego što verujem.

    Uostalom, ja nisam rekao da oni ne postoje, nego da ja ne verujem da postoje.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  9. #24

    Odgovor: Verujete li u male zelene ljude?

    Naravno da postoje, samo ih ne treba zamišljati tako konvencionalno.
    Ko zna kakvog su oblika, od čega su "napravljeni". Možda ih ima i na zemlji koliko oćeš, ali se ne vidimo ni ne osetimo. Možda su u nekoj drugoj dimenziji. Možda su milion puta manji, ili čak veći, pa nemamo ni šanse da se vidimo. Možda ih ima i na Marsu, pa i na mesecu. Koliko ih samo ima ispod okeana, ali treba naći neki način pa stupiti u bilo kakav kontakt sa njima, ne mora da bude vizuelan. Ali mi sve više gubimo kontakte i među sobom, tako da je to nepremostivi problem!

  10. #25

    Odgovor: Verujete li u male zelene ljude?

    Heh,'ajd ja necu upadati u raspredanje i pokusaje dokazivanja....ne vredi a i onako mrzim "rasprave u kojima su svi u pravu"....

    Eto ja necu reci da verujem da postoji, reci cu da mislim da postoji neki oblik zivota tamo negde...ne mora to da bude neko svesno bice, moze biti neka morska trava ili neko drvo (nesto slicno drvetu)...ali mi je jednostavno ne pojmljivo da na tolikom prostranstvu smo samo mi "bogom dani".Mora da postoji jos nekoga (necega)....jednostavno mora.
    The night seems so dark because the day is much too bright

  11. #26

    Odgovor: Verujete li u male zelene ljude?

    Pravo grmish prijatelju.

  12. #27

    Odgovor: Verujete li u male zelene ljude?

    Posle dužeg vremena (a zbog neodložnih obaveza na privatno-poslovnom planu), osetih neodoljivu potrebu da i ja nešto izjavim za Dnevnik.

    LM, junior je na osnovu moje preporuke pročitao knjigu "Život u Svemiru", od Isaac Asimov-a, i sa velikim zadovoljstvom mogu ovde da konstatujem kako je potpuno ispravno shvatio poruku njenog autora! Doduše, ne radi se ni o kakvih 13 zakona, niti "zakona", već o jednoj, sasvim logičnoj i realnoj, čak isuviše pesimističnoj spekulaciji jednog slobodnomislećeg naučnog uma na temu mogućnosti postojanja života, a naročito inteligentnog života u Svemiru.
    Kada mu još budem plasirao nedavno skinutih (long live torrent!!!) 13 epizoda fantastične naučno-popularne serije Kosmos, od Carl Sagan-a, eto nama još jednog beskompromisnog SETI istraživača!
    Navedene izvore, uključujući i možda najbolji SF movie ikada snimljen, "Contact", od srca preporučujem svim onim nevernim Tomama (kojima, na moje opšte i ničim izazvano iznenađenje i razočaranje, pripadaju i izvesni zerrrcovi), koji izgleda još uvek nisu čuli za propast Ptolomejevog svetonazora!

    Da još jednom parafraziram mnogopoštovanog autora teme: If we were alone, it would really be an awful waste of space! (Meggz, deder ispravi me, leba ti, ako pogreshih kod ovih jebenih kondicionala - kanda sam bež'o s časova kad mi je profesorka to predavala! )
    Volim te kad pričaš, u svom ovom ludilu...

  13. #28

    Odgovor: Verujete li u male zelene ljude?

    Bre ljudi, šta ste se toliko okomili na mene? Pa zar je toliko teško da prihvatite neko ne veruje da postoje mali zeleni? Ja pre verujem da smo jedini u ogromnom svemiru, nego da "tamo negde" ima još nekoga. Nekako mi je to realnije i približnije. Suviše me ta teorija o malim zelenim podseća na Dosije X (koji sam zaista voleo da gledam ). Ne mogu da verujem u nešto što ne vidim i što nema dokaza o postojanju (ovo drugo je ključno). Mnogo je tu teorije, a malo prakse. Činjenica je da mi poznajemo 0,00000001% svemira (verovatno i mnogo manje) i da je to ništa naspram svega ostalog, ali opet... Jednostavno - ja ne verujem.

    Citat Gogo kaže:
    If we were alone, it would really be an awful waste of space!
    A evo šta bih ja rekao - Budimo srećni što smo jedini i učinimo sve da svemir ne ostane prazan.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  14. #29

    Odgovor: Verujete li u male zelene ljude?

    Citat Zerrcov kaže:
    Jednostavno - ja ne verujem.
    E, ako je tako, tu više nema pomoći! Svaki dalji pokušaj iznošenja logičkih i racionalnih dokaza neminovno je osuđen na propast. Čovek, jednostavno, ne veruje!

    Doduše, to od njega niko i ne traži! Ako me oči ne varaju, ova tema se nalazi unutar foruma "Nauka i tehnologija", od kojeg okoreli vernici i apologete ionako beže kao đavo od krsta!

    Gospođi pomiluj, ejmen!
    Volim te kad pričaš, u svom ovom ludilu...

  15. #30

    Odgovor: Verujete li u male zelene ljude?

    Citat gogothegreat kaže:
    Ako me oči ne varaju, ova tema se nalazi unutar foruma "Nauka i tehnologija", od kojeg okoreli vernici i apologete ionako beže kao đavo od krsta!
    Zato bi trebalo temu premestiti na "Parapsihologiju", jerbo je ovo daleko od nauke. Suviše je ovo neopipljiva materija. Jedno je da pričamo o SETI programu, o planetama, zvezdama, asteroidima i ostalim astro-fizičkim temama koje imaju čvrstu podlogu i odgovarajuće naučne dokaze, a nešto sasvim drugo su priče o vanzemljacima.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

Strana 2 od 9 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kako nervirate ljude?
    Autor diktatorka u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 134
    Poslednja poruka: 10.09.2016, 21:52
  2. Odgovora: 88
    Poslednja poruka: 15.01.2016, 13:26
  3. RTS - Hvala što nam verujete
    Autor Arthur Dent u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 68
    Poslednja poruka: 11.12.2010, 17:49
  4. Karma - verujete li?
    Autor Lillith u forumu Parapsihologija
    Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 24.07.2009, 13:49
  5. Da li mu (joj) verujete?
    Autor love hunter u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 12.03.2009, 18:33

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •