Sito za misli - Strana 3
Strana 3 od 23 PrvaPrva 1234513 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 339
  1. #31

    Odgovor: Sito za misli

    kako da ga nazovem svojim,bar ovde,neznam put do njega,nemam putokaz.krecem.ponovo.
    stazama snova,taj put znam napamet...na vrhovima prstiju,da,da me niko necuje
    trazim ga,poznajem mu kozu,vidim mu srce,kuca,bije..nepita kada bol prolazi
    zasto boli uopste....
    zasto su te oci takve...
    zasto tako gledaju.....a necujem ga...nevidim...nezelim....a mislim
    smeje se divno.krecem.bojim se.budim se.trzam se...
    mislim toliko da me boli,dotakla bi ga,nisam nikad
    ludim ili sam vec bila takva....neznam
    znam da necu dozvoliti da iko srusi moj nevidljivi zid
    koji sam toliko dugo gradila..
    bar mislim tako..sigurna u sebe
    kao i uvek....mislim,znam....uspecu
    jedinstvena

  2. #32

    Odgovor: Sito za misli

    Razmišljam
    u ovo rano popodne
    kako sam neopisivo srećan što su me strogi nastavnici
    naučili da pravilno koristim rečCu
    "ne".



    Poruku je izmenio love hunter, 03.07.2010 u 13:57 Razlog: Mara koLektor

  3. #33

    Odgovor: Sito za misli

    Volim male pomoravske kućice,
    sa malim, drvenim poludoksatima
    pa i polučatmare ali da poseduju kanalizaciju i ostale blagodeti XXI veka..
    još pre petnaest godina, zamišljala sam život u tim kućama
    sa muškatlama na prozorima i ostalim jeftinim cvećem
    Deluju toplo, ušuškano, zdravo
    volela bih kad mi sinak postane svoj čovek
    da kupim jedan takav kućerak, blizu reke
    i povremeno bežim od civilizacije..
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  4. #34

    Odgovor: Sito za misli

    Izazvao sam cunami na Filipinima. Kako - ne znam, ali sigurno sam nešto uradio.
    Haiti? Opet ja.
    Doveo sam i Obamu na vlast iako sam znao da neće povući trupe iz Iraka.
    Ispadanje reprezentacije Srbije u grupnoj fazi sam izazvao time što sam čačkao nos u trenutku kad je Australijski fudbaler igrao rukom i time omeo sudiju u vršenju dužnosti.
    Ona naftna bušotina? Jbg, omaklo mi se, slučajno sam prdnuo u trenutku kad je radniku na platformi ispao čekić.


  5. #35

    Odgovor: Sito za misli

    Razmišljam o 3V i Neli...

    ...Bože, kad se setim priča ove prve, na nekom drugom mestu, i koliko mi se sviđao njen šajNi majnD, i kako je sve to izbledelo vremenom...ipak, sećam se njenog posta o vodi, još uvek...voleo bih da je ponovo čitam, da, pa makar me ponovo ne primećivala....


    ...ovu drugu, malecku, je tako lako zavoleti da i ne osetiš da ti je zauzela srce...onaj ko ne ume da razgraniči neke stvari može da fasuje jako loš trip, da izneveri sebe samog, a to je najgore što može da ti se desi...nego, jesam li rekao da volim Nelu?

  6. #36

    Odgovor: Sito za misli

    Danas mi je takav dan, pa se sve nešto prisećam svoje babe. Znaš, ona je imala tu divnu priču kako uvek imaš barem dva izlaza. Ako si bolestan ili ćeš da ozdraviš ili ćeš da umreš. Ako ozdraviš super, ako umreš opet imaš dva izlaza, ili raj ili pakao. Ako odeš u raj super, ako odeš u pakao opet imaš dva izlaza ili će da te pojede đavo ili ćeš ti da pojedeš đavola. E, ako ti pojedeš đavola opet je super, ako đavo pojede tebe, e tad nemaš više dva izlaza nego samo jedan, onaj kao i sva hrana. Uvek imaš barem dva izlaza, ali nažalost mi stalno pristajemo da nas đavo pojede i onda se čudimo što se nalazimo u fekalijama.

    Prosejah misli uz omiljeni mi citat, mogu komotno na ovr end aut, ko ne zna naučiće, ko se pravi lud može takav i ostati, muzika tuš, laku noć i vozite oprezno most se ne soli.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  7. #37

    Odgovor: Sito za misli

    Reših da se danas posvetim odlasku u varoš da se nađem sa drugaricom,nevideh
    je godinu dana,samo telefonom se ispričamo.Bila bolesna,pa malo došla k,sebi,pa onda zračenje,pa opet,problemi komplikacije.
    I nađemo se nas dve šeširići nam na glavi,nismo se ni poljubile,ma koće se (nikad neznam ovu gramatiku kako šta ide zajedno ili odvojeno,izeš ga,nezamerite)ljubiti kada znoj lije sa nas.
    Sednemo odmah u ladovinu neki kafić,da proćaskamo.Zapalila bi ona kao nebi trebalo ali joj se baš puši,ma popuši jednu rekoh ja.
    A ako naiđe njena ćerka šta će onda ako je vidi.Kaže ona meni :
    "Znaš reći žu da si me ti naterala".
    "Ženska glavo dal si ti normalna,ma šta tebi ćerka da broji cigarete",velim ja i poludim.
    Popismo piće ona kolu,ja pivce,izeš susret,ona opet nemože dugo da sedi,i raziđosmo se.
    Mislim se za koji andrak sam dolazila na sat vremena.E,nije to sve.Izjadala se i rekla sve što nikom nemože reći,a takvih oko sebe imam ohoj.
    Pa naravno da nije za priču,mahnemo jedna drugoj i tu se raziđemo.Videla mi guza puta,a za novac koji sam dala za kartu mogla sam razgovarati telefonom sa njom dva dana.Al ajd da se vidimo ko zna šta može da nas strefi pa da se kajemo što se nismo videle.


    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  8. #38

    Odgovor: Sito za misli

    Kako jedna kuća umije da stoji i odolijeva vremenu...kako gugutke umiju da guguću sve ove godine na isti način....da sve izgleda isto, a nije ni slično.
    Do sada sam okretala misli sa ovakve putanje, do sada sam gledala vedrije na sve to...ali sada, i ja u nekim "ozbiljnim" godinama...vidim da više ništa nije ni slično...jeste isto, ali kad malo bolje pogledaš, ni slično.
    Kad pogledam čitavu jednu ulicu koja mi je nekad bila jaaako dugačka, i idući njom, pozdravljala sam i deda Lazu, i čika Žarka, čika Đurica me uvijek nervirao ali sam ga poštovala...i sveee do kraja, sva ta lica, sve te životne priče ocrtane u brazdama koje je vrijeme izrezbarilo...a danas...kao što bi Đole rekao, svi su mrtvi..i blaženi, bršljan je davno prekrio stih, od zlih vremena su spašeni...

    I oni koji su još među nama, sve manje pričaju priče o onim vremenima, o onom lijepom dobu, kad su selom išle mečke, kad se uveče od zvonjava vrućeg mlijeka o bicikle i pozdravljanja nije mogla priča završiti...kad se kapija svako malo otvarala i riječ "domaćine" uz glasno neodobravanje domaće kere, koja tjera nepoznate...orila dvorištem...

    Malo ko sjedi na klupi uveče, sve se manje gleda na onaj red koji je tako lijepo vladao nekada...ja počinjem da žalim sve više za onim što je bilo, jer ovo što je sada...ja ne poznajem...još malo, i ja ću početi da pričam priče kako je nekad bilo...ako već nisam.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  9. #39

    Odgovor: Sito za misli

    Sta da prosejem ? I da li mi je ista ostalo za sejanje ?
    Od neverice ,straha ,beznadja ...do nade....zelje ...
    i sve to u jednom zivotu ,poslednjih par godina ....
    Sta cu,gde cu...kako cu..prve misli i prvi strahovi...
    aj' da ne mislim o tome ..jer ako ne mislim to ne postoji
    ali vraga
    telo govori jedno i mozak polako to shvata i prihvata i nimalo se ne raduje
    i onda ,kada je sve palo u vodu
    budi se nada ..tu je
    stize..stigla je ...to je to
    borba se tek rasplamsava
    nije cilj samo moj boljitak ili par ..
    cilj je razbiti zablude,monopol,profit stecen na tudjoj nesreci
    vratiti osmeh na lica onih koji su dovoljno patili
    sreca i zdravlje za jedne
    a za druge prazni slajpici
    nije teska dilema
    u stvari za normalne ona i ne postoji
    borba do konacne pobede...

  10. #40

    Odgovor: Sito za misli

    Sedela sam u Šeherezadi. Kao i svaki put do sada, prišlo je dete i tražilo dinar.
    Nisam ni pogledala. Samo sam prosiktala da beži odatle.
    Krajičkom uha sam čula „Al’ za kiflu“.
    Još nisam skrenula pogled ka detetu, rekla sam „Kifla može, ali dinar ne može“.
    Malo, lepo, čisto i zakrpljeno crno dete mi je reklo „Može“. A iza nje se pomaljala crna, tršava kosica mlađe sestre.
    Uzela sam tašnu i ustala. Krenule su za mnom. U obližnjoj pekari su u pecivo gledali kao meni dragi prdonja u šarene balone kod Katedrale. I za razliku od njega dok gleda u balone, više ništa nisu iskale. Samo su gledale.
    Malena nije skidala pogled sa kroasana. Pitala sam je ne bi li radije pojela kroasan umesto kifle. Odgovorila je starija: „Nemoj, skupo je“.
    Uzeh im i kroasane. Nosile su pecivo u ruci kao deca što nose omiljenu lutku sa kojom spavaju.. Na uglu, pre neko što sam zamagla prema Šeherezadi gde me je čekalo društvo, poželela sam im prijatno.
    Sela sam i potražila ih pogledom. Sedele su ispod lipe, na klupi i jele. Njih dve, i još jedno, očigledno najmlađe, i jedno, tek nešto starije od one koja mi se obratila.
    Bile su gladne. I delile su.
    Starim ili sam tek samo običan čovek, ali zasuzila sam. Na kratko. Znam, ne mogu nahraniti svu gladnu decu sveta, ali volela bih da nahranim sve one gladne koje još i dele ono malo što imaju.
    Sa klupe mi je mahnula dok sam odlazila Zmaj Jovinom. I prišla je da mi kaže da je kroasan bio lep, da više nije gladna, da je pojela sve (nisi pojela, podelila si, videla sam, ali tako treba). I rekla da se zove Sanja. I pitala me je kako se ja zovem. Pružila mi je ruku. I zahvalila se.
    Znam, više neću nepogledavši ko ište reći onom ko traži dinar da beži. Jer možda me upravo gleda Sanja i tršavo crno čudo koje su gladne.
    Poruku je izmenio Sunflower, 19.08.2010 u 20:52 Razlog: slovce ;)
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  11. #41

    Odgovor: Sito za misli

    Dečaka sam upoznala moje prve forumske godine, ne znam više kada je to bilo, 2006 ili 2007, ali davno. Upoznala sam ga onda kada sam upoznala neke najbolje ljude koji su ikada pisali na ovom forumu. "Upoznavanje" mislim na ono po srcu i po onome što je ispadalo na papir, ili monitor i kako sam ja od toga sklapala kockice i pravila slike svakog od njih ponaosob. Ti koje sam najviše volela, od kojih su mi jednu ukrali anđeli, godinama su se polako razilazili, dolazili bi i neki novi dragi, draži, ali ovaj prvi forumski vetar je bio najsvežiji i mene je najviše inspirisao i otvorio. Dečaka sam i lično upoznala neki broj godina-meseci kasnije kada se prevozio nekakvim noćnim autobusima vozovima iz nekih vojvođanskih mestašaca kako bismo proveli jednu pijanu noć na jednom pijanom brodu na jednoj pijanoj reci. Rekao je kako ga ništa ne bi zaustavilo da me sretne tu noć. Bilo neke maglice u njegovom pogledu, ali ja sam bila ponosna na njega i na način na koji se borio za svoje sutra. I dalje sam ponosna na njega. Dečak je rešio da sam mu ja sada manji prijatelj zato što sam moderator na ovom forumu. Život ume tako neobično da se našali sa nama. Ja sam po milioniti put obećala sebi da neću da gubim veru u ljude.
    Poruku je izmenio Sunflower, 28.08.2010 u 17:09
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  12. #42

    Odgovor: Sito za misli

    Bejah na "seoskoj slavi", šta god to značilo. I gledam oko sebe. Budalast mozak pored pečenja, piva i preglasne muzike još i prolaznike zagleda. I nešto mi lepo oko srca, mnogo dece. Verovatno ih je i ostalim, nebogougodnim danima, upravo toliko, ali je ovo bila retka prilika u kojoj su se sva sjatila na mali prostor "centra" ove nedođije u kojoj sam zaglavio. Gledam u neočekivano lep prizor i razmišljam. Mislim kako bi, u cilju sprečavanja bele kuge bilo lepo (kao i svi vikend filozofi mislim u prazno) nekako promeniti definiciju reči "in" ("kul", "u trendu", dodati po potrebi...). Reprogramirati mozgove reproduktivne mašinerije našeg naroda i naterati ih (nas) da shvate koliko je lepo videti prizor kojem sam ja, eto, danas svedočio. Pade mi na um ser_gogsijeva poskočica koja valjda glasi "rađajte, množite se".

  13. #43

    Odgovor: Sito za misli

    Tacno jedanaest godina.
    Ogroman period, mnoga godisnja doba su smenjivala, mnogo je vode proteklo Dunavom, mnogo se toga izdesavalo, promenilo, nestalo, naislo ...
    Samo je taj avgust, dvadeset osmi,pre jedanaest godina bio drugaciji.
    Svoj, poseban, a ipak moj.
    Tada, pre toliko godina, sam mislila kad prodje jedna decenija, bicu drugacija.
    Svet ce biti drugaciji.
    Mnogo je to vremena ...
    A nista se nije promenila, od one noci, ispod srusenog Zezeljovog mosta.
    Jos uvek sam ona ista klinka, samo jedanaest godina, starija.

    E pa, ziveli druze moj,krckamo drugu deceniju

  14. #44

    Odgovor: Sito za misli

    Da li je moguce da jedna osoba sjebe coveka nacisto...
    Kad si mlad...
    i onako fanaticno zaljubljen...
    pa ti se desi, ne emotivni krah
    nego totalni raspad sistema...
    a u godinama si kad gradis sopstvene odnose sa drugim ljudima...
    Moze li taj emotivni fijasko da te paralise i do te mere utice da se ne povratis nikako
    Da izgradis, potpuno nesvesno, pogresne stavove i drzih ih se ko da su tvoji sopstveni, a samo su, ustvari, posledica emotivno razbucanog perioda...
    Rece danas jedan psiholog na tvu da smo, po ovom principu, svi sjebani...
    Zezne te neka velika ljubav... a svako je doziveo.
    Sto mrzim da gledam takve emisije, posle pocnem da razmisljam i da se pitam...
    Mozda bolje da ne znam
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  15. #45

    Odgovor: Sito za misli

    Svako od nas ima svoje tajne. pobogu, živa bića smo. Samo, neko jednostavno ne oseća potrebu da to iskaže. A sada, ovde, u ovoj temi, nekako ne ide da se ćuti. Dešava mi se ponekad da odlutam na sekund-dva a da to traje čitavu večnost. A dešava mi se i da ne odlutam a to traje baš sekund-dva ali za to vreme sve se promeni. Psiha je čudna stvar.
    Calradian Empire

Strana 3 od 23 PrvaPrva 1234513 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Misli poznatih...
    Autor SQUAW u forumu Filozofija
    Odgovora: 2545
    Poslednja poruka: 07.08.2018, 15:32
  2. Čitači tuđih misli
    Autor ANIBAS u forumu Psihologija
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 15.06.2013, 23:24
  3. Misli mene gone, sve do vasione...
    Autor Aca1983 u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 23.05.2007, 21:46
  4. Misli poznatih...o psima
    Autor silvia u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 31.03.2007, 01:25
  5. Računari će čitati misli?
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 01.08.2006, 07:25

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •