Nisam mogao/la a da ne primetim.. - Strana 3
Strana 3 od 69 PrvaPrva 123451353 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 1034
  1. #31

    Odgovor: Nisam mogao/la a da ne primetim..

    NOVI SAD Gotovo da ne prođe dan a da se u Novom Sadu ne dogodi neka krađa ili razbojništvo. Naprotiv. Ovaj neslavni prosek je veći nego prethodnih godina i kreće se od tri do pet krivičnih dela dnevno. Naime, zvanična policijska statistika kaže da su se prošle godine dogodila 473 razbojnička napada. Analizom strukture dela i profila počinilaca utvrđeno je da iza većine pomenutih delikata stoje uživaoci opojnih sredstava, čak oko 60 odsto.

    U policiji se ovaj fenomen objašnjava izuzetno niskom cenom droge, zbog čega mnogi brzo postaju zavisnici, a potom spremni na sve.

    Na novosadskom narkotržištu, kvoter, to jest četvrtina grama heroina košta oko 300 dinara, a to je izuzetno jeftino. Džoint marihuane prodaje se za manje od 100 dinara. Ipak, novca za drogiranje nikad dovoljno, pošto narkomanima apetiti rastu. A onda, u trenucima apstinentske krize, pokušavaju da ga se domognu na svakakve načine kaže Saša Barjaktarević, šef Odseka za suzbijanje opšteg kriminaliteta PU Novi Sad.

    Prema njegovim rečima, uživaocima sve ima vrednost kad su u krizi učiniće sve samo da se "urade". Pljačkaju kioske, markete, butike, prodavnice tehničke robe, mesare, frizerske i kozmetičke salone, prodavnice zdrave hrane...

    Tako su prošle godine na udaru narkomana razbojnika najčešće bile samostalne trgovinske radnje i mini-marketi, menjačnice i benzinske pumpe. Na drugom mestu su razbojnički prepadi na ulici, a zatim slede drske krađe i provale u kuće i druge objekte. Ništa se posebno nije promenilo ni u prvim mesecima ove godine.

    Ova kategorija kriminalaca ne bira mete i često to čini spontano, bez planiranja. Pritisne ih kriza i tada gledaju samo da dođu do novca kako bi kupili heroin. Zato ne treba da nas čudi kada osvane u novinama bogata "biografija" razbojnika u kojoj se navode neobične mete i izuzetno male otete svote novca objašnjava Saša Barjaktarević.

    Sve je meta

    Saša Barjaktarević nam je naveo primer Borisa Radovanovića zvanog Ginis, razbojnika koji je ostao upamćen po rekordnom broju pljački kako bi se domogao novca za dozu heroina.

    Do novca je dolazio pljačkajući sve što je mogao kako bi se drogirao. Kad smo uspeli da ga uhvatimo, već je bio napravio seriju od 30 oružanih pljački najrazličitijih objekata u Novom Sadu. Samo u dva ili tri slučaja uzeo je više od 10.000 dinara, a na jednom od snimaka video nadzora vidi se kako iz kase otima i sitan novac. Tako je ovaj Novosađanin nakon oborenog rekorda pre više od deset godina, kada je jugom prešao preko lukova nekadašnjeg Žeželjevog mosta, ostao zabeležen i u našem notesu kao rekorder kaže Barjaktarević.

    Gradjanski list
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  2. #32

    Odgovor: Nisam mogao/la a da ne primetim..

    ..da je zubar izbjegavao odgovor na svako moje pitanje. Zar su tako loši moji zubi? Ali meni baš su lijepi
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  3. #33

    Odgovor: Nisam mogao/la a da ne primetim..

    ...cicu danas koji je stajao u radnji ispred mene...imao je neke kvrge po glavi, i davao onoj na kasi neki sitan novac...i kada sam ja dosla na red (da platim cigare)...i ona da mi vrati kusur...rekoh, neka zadrzite (odma' pomislila kako ce da mi DA njegov novac)
    Budi pametan i pravi se lud

  4. #34

    Odgovor: Nisam mogao/la a da ne primetim..

    Današnji datum... Mada sam ga ignorisala ceo dan...
    Onaj blesavi osećaj u želucu...
    A, da... I stezanje u grlu...
    Srećan ti rođendan budalo jedna...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  5. #35

    Odgovor: Nisam mogao/la a da ne primetim..

    ..kako trava u dvorištu brzo raste. Da ju netko još dodatno ne zalijeva?
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  6. #36

    Odgovor: Nisam mogao/la a da ne primetim..

    ...koliko su doktori postali nesposobni.
    Citius, Altius, Fortius.

  7. #37

    Odgovor: Nisam mogao/la a da ne primetim..

    Citat little fairy kaže: Pogledaj poruku
    ..kako trava u dvorištu brzo raste. Da ju netko još dodatno ne zalijeva?
    I kod mene kao da sam je juce kosio, a sad vec treba ponovo kosiicu u ruke

  8. #38

    14 Odgovor: Nisam mogao/la a da ne primetim..

    ... da što mi se glasnije priča, ja sve manje čujem ...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  9. #39

    Odgovor: Nisam mogao/la a da ne primetim..

    Da smo danas najviše habali rečenicu "Ponovo radi bioskop"...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  10. #40

    Odgovor: Nisam mogao/la a da ne primetim..

    Danas sam imala dobra zapažanja..

    -maturantice kako u večernjim haljinama se vraćaju doma sa zabave
    -da sam u naslovu teme upotrebila ekavicu (eto kako utječete na mene)
    -da su dvije velike rupe na jednom puteljku 'zakrpali'
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  11. #41

    Odgovor: Nisam mogao/la a da ne primetim..

    Danas vracajuci se iz grada...malenog (belog) zeca..ma mrvica jedna...na sred puta stajao, sam i napusten...ne znam kako li se stvorio tu....

    ...donela ga kuci, eno spava u uglu sobe...ah, sutra cu valjda naci neko reshenje za njega
    Budi pametan i pravi se lud

  12. #42

    Odgovor: Nisam mogao/la a da ne primetim..

    Sin mi ima brkove!

    Gledam ga danas na suncu, kad ono mustaći.
    Ok, mali su, mustaćići...
    Vrag odneo šnalu...

  13. #43

    Odgovor: Nisam mogao/la a da ne primetim..

    Da travu u parkiću treba ipak malo održavati a ne da se osjećam kao da sam u tropskoj šumi.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  14. #44

    Odgovor: Nisam mogao/la a da ne primetim..

    Upravo sam otkrila da na forumu postoji i deo sa fotografijama, Samo za njene/njegove oči.
    Mogu da primetim da je forum za mene još uvek neistražen i primamljiv..
    I primetila sam da je tamo silvia birala sve ono što bih i ja... birala.
    Vrag odneo šnalu...

  15. #45

    Odgovor: Nisam mogao/la a da ne primetim..

    Vesna Stojaković u finalu iGoogle

    Fri, 06/19/2009 - 10:00.



    Novosađanka Vesna Stojaković našla se među šestoro finalista fotografskog konkursa kompanije Google za najbolju temu za iGoogle, čiji će pobednik biti poznat 23. juna u Londonu.

    Pobednik će dobiti novčanu nagradu od 5.000 funti, a radovi finalista biće izloženi od 24. do 28. juna u Saatchi gallery (The Saatchi Gallery - Contemporary Art in London) u Londonu.

    Finalisti su izabrani najpre u konkurenciji 3.500 radova iz 82 zemlje, a kriterijumi su bili: kreativnost, originalnost, povezanost pet poslatih fotografija i tretiranje iGoogle formata.

    Za finaliste je bilo moguće glasati na internetu, a ukupno 36 rešenja sada je moguće postaviti kao teme na iGoogle - personalizovanu stranicu korisnika najvećeg svetskog pretraživača.

    Tema Vesne Stojaković objedinjena je naslovom LookUp!, a inspirisana je jedinkama u društvu koje je okružuje.

    Prema njenim navodima, projekcija pozitivnih pogleda na svet stimuliše modernog čoveka da vidi njegove lepote koje usmeravaju oblikovanje našeg okruženja tokovima kreativne progresije. U cilju simboličnog prikazivanja tog fenomena, fotografije prikazuju scene slikane širom sveta koje ćete videti, ili propustiti, u zavisnosti od ličnog negativnog ili pozitivnog stava, ili vizuelno simbolično, od toga da li gledate gore ili dole.

    U vodilji: Look Up! If you are down, inspiration hides right above you! koišćena je i dvosmislenost engleskog jezika u kojoj odnos up/down ujedno označava pozitivno ili negativo raspoloženje, kao i doslovno pogled ka gore ili dole.

    Rođena 1980. godine, Vesna Stojaković je studentkinja druge godine doktorskih studija Univerziteta u Novom Sadu, Fakulteta tehnickih nauka, na smeru Arhitektura i urbanizam. Zaposlena je kao asistent iz uže naučne oblasti Teorije i interpretacije prostora u arhitekturi i urbanizmu, na istom fakultetu, na Departmanu za arhitekturu i urbanizam.

    Fotografijom se aktivno bavi proteklih pet godina, a zainteresovana je za ostale vrste vizuelnih medija.

    U oblasti fotografije je nagrađivana i učestvovala je na nacionalnim i međunarodnim izložbama, kao i u izdanjima knjiga kao što su This Way Serbia i Lepe šume Srbije.

    U budućem radu, osim klasične fotografije, želela bi više vremena da posveti istraživanju mogućnosti koje pruža kombinovanje različitih izvora i načina umetničkog izražavanja, kao što su grafike, fotografije, slike, digitalni 2D i 3D alati...

    (SEEcult.org)
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

Strana 3 od 69 PrvaPrva 123451353 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ja nikad nisam
    Autor andjela pizelli u forumu Pričaonica
    Odgovora: 335
    Poslednja poruka: 01.09.2016, 00:13
  2. Kajem se što nisam...
    Autor Najgora u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 25.10.2014, 23:35
  3. Kako si mogao?
    Autor SQUAW u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 03.02.2008, 00:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •