Ez opozit tu prvi, POSLEDNJI SUSRET - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 19 od ukupno 19
  1. #16

    Odgovor: Ez opozit tu prvi, POSLEDNJI SUSRET

    Jedan dan, dugo cekan i planiran. Samo nas dan.
    Susret i zagrljaj, pa poljubac u obraz za koji me dugo zezao kako sa mogla da mu to uradim i okrenem glavu
    Zima hladna, a meni toplo oko srca. Gledam ga i slusam dok mi prica, tiho i strpljivo.
    Drzanje za ruke u njegovom dzepu
    Poljubac ispod dlana
    Slucajni dodiri kolenom ispod stola...
    Pamtim jos uvek. I jos puno toga. Svaki detalj. Svaku njegovu rec.

    - Zasto me ne gledas u oci dok pricamo?
    A ja ...Nisam mogla da ga gledam u oci, mislila sam da ce me pogled izdati koliko mi je drag, koliko ga volim.
    Dovoljno mi je bilo sto smo zajedno.
    Dodje vreme za rastanak. Zagrljaj i poljubci, ko da zelimo zaustaviti vreme i da nam sto duze traju.
    Ulazim u autobus, a on stoji i ceka da krenem.
    - Idi, hladno je - kazem mu kroz prozor
    - Ne - odmahuje mi glavom
    Stoji i stprljivo ceka. Krece autobus, saljem mu poljubac, masemo....
    Okrecem se zadnji put i gledam ga kako polako nestaje u daljini.

    Ne zelim verovati da ga nikad necu sresti...
    Ne zelim da verujem da nam je bio zadnji susret, srescemo se mozda opet u njegovom ili mom gradu, ne bitno...
    Ali takav nas susret bio je zadnji. Svako je na svoju stranu. Nismo sami.


  2. #17

    Odgovor: Ez opozit tu prvi, POSLEDNJI SUSRET

    Bilo je leto, kraj avgusta meseca davne devedeset i cetvrte godine.
    I bilo je jedno selo, malo i ususkano u svojoj svakodnevnici.
    I bio je on, koji je te jeseni trebao da napuni trideset i sest godina, da je bilo srece.
    A ja ... ja sam bila njegova mezimica.
    Citav dan smo bili zajedno.
    Secam se njegove karirane kosulje, koju sam jos dugo , dugo godina, natapala suzama i od koje se nisam odvajala.
    Pricali smo o svemu, taj dan, o nekoj proslosti, njegovim planovima za buducnost.
    Smejao se, boze kako se samo smejao taj dan.
    I obecao mi je nesto ...
    A nije ispunio.
    Nije imao vremena.
    Secam se i malog parkinga i tatine sportske skode i mahanja sve dok mi se nije izgubio iz vida.
    I zvacu vas sutra... nemoj Sile da te nema.

    A nije me nazvao.
    Nikad vise nisam videla taj osmeh, cula taj smeh i glas.
    Neka sila jaca od njega, od mene,odlucila je da to leto, taj avgust devedet i cetvrte godine, pamtim citav zivot.
    I jedan osmeh.
    I jednu suzicu, jer letu je kraj i ja odlazim.
    I njegovu kariranu kosulju ....

  3. #18

    Odgovor: Ez opozit tu prvi, POSLEDNJI SUSRET

    Bila je noc,guzva u poznatom kaficu,zaguseno svetlo,zagusljivo od dima cigareta,prijatna muzika.
    Sedeli smo,smeskali...bila je sigurna u sebe,cinilo mi se,pokusao sam da je pratim u tome mada sam imao tremu,po prvi put.To vece je i kafa imala cudan ukus.U toj masi je obasjavalo mesto na kom je sedela,taj sjaj u oku i treptaj sve mi je govorio,bez ijedne reci,bilo je jasno ko dan.Sve nase godine,vise nam ne vrede a mislili smo da cemo zajedno cekati sede,ali nismo izganjali te nase snove,nesto se isprecilo,nesto jako i neopisivo.I vesto smo skrivali likove,ona moj,ja njen od zlih ljudi,kojima je ljubav trn u oku.
    Udisali smo ljubav jos tu noc,suze su pokvarile malo taj osecaj i nije mi bilo tesko jer su suze i smeh za mene bile dar,nesto sto ce ostati duboko urezano u mom secanju.
    Zatim smo samo cutali,cutali i razisli uz poglede koji su rekli vise od reci.
    Krenuli smo svako nekim svojim novim putem,svako na svoju stranu kao stranci u noci.

    PANTA REI

  4. #19

    Odgovor: Ez opozit tu prvi, POSLEDNJI SUSRET

    Prvo da napomenem sretnemo se mi i danas,al' onako komshiski samo bez pozdrava,bez onog "Tjao komsho, svrati na kaficu."
    Bilo je to proshle godine,posle navrshene 4 godine veze.
    On nije znao da je to kraj (ni sada ne kapira da vishe nema nas) , ja sam znala.
    Rastali smo se ruzhno..
    Svi kupljeni pokloni su vratjeni,chak i onaj za 18ti rodjendan,puno uvredljivih rechi sa njegove strane.Ja nisam htela ili nisam znala da mu uzvratim, chinimi se da sam ga tad josh volela (ako sam ga u opshte i volela,vishe ni sama ne znam)
    Bilo je glupo, al' od tad kao da sam prodisala..jer bila sam ja i suvishe mlada da bi sa mnom realizoao svoje planove.
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Poslednji srpski car
    Autor Invisibleman u forumu Istorija
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 11.10.2011, 11:02
  2. U susret Bozicu
    Autor swba u forumu Religija
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 07.01.2011, 06:20
  3. Prvi (forumaški) susret.
    Autor love hunter u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 84
    Poslednja poruka: 12.12.2010, 23:55
  4. Poslednji put u životu
    Autor Kunic u forumu Spomenar
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 07.02.2008, 23:21
  5. Moto susret na Petrovaradinskoj tvrđavi
    Autor Necromancer u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 25.05.2007, 14:30

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •