Vučićev plan
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
  1. #1

    Vučićev plan

    Svi ozloglašeni diktatori koji su sprovodili tiraniju nad svojim narodom imali su zajedničke karakteristike. Da bi neko bio uspešan tiranin mora da ima verne sledbenike, odane podanike i vrhovnu moć. Evo 10 razloga koji dokazuju da Aleksandar Vučić prati u praksi proveren recept najpoznatijih diktatora.

    1. Mala ili zatvorena država
    Srbija je i mala i relativno zatvorena država. Upravo u takvom državnom ambijentu šanse su veće da se izrodi diktator. Naročito je Srbija podložna diktaturi jer je u prošlosti već imala ličnosti koje su se predstavljale kao oličenje vrhovne moći. Narod je već navikao na takvo državno uređenje.

    2. Siromaštvo
    Plodno zemljište za uspeh jednog tiranina jeste siromašno stanovništvo. Imajući u vidu to da je Srbija jedna od siromašnijih država u Evropi i svetu, potencijalni diktatori uvek koriste nezavidan ekonomski položaj naroda. Istorija beleži i ličnosti koje su samoinicijativo osiromašile svoj narod kako bi njima lakaše vladali. Od dolaska Aleksandar Vučića na vlast, nezaposlenost se povećala, a bruto domaćeg proizvoda je opao u odnosu na 2008. godinu.

    3. Nada
    Hitler je bio taj koji je osiromašenom nemačkom narodu ponudio nadu. Upravo osiromašeni ljudi, koji su uvek u većini, traže utehu u nekoj ličnosti koja se izdvaja od ostalih i uliva nadu. Jedino šta je Aleksandar Vučić uspeo da realizuje jeste da stvori lažnu nadu kod ljudi pri tom ne učinivši ništa da poboljša socijalni status građana.

    4. Sledbenici
    Osiromašeni narod često postaje instrument kojim se potencijalni diktatori služe u cilju postizanja vrhovne moći. Svaki tiranin mora da ima sledbenike koji će ga kroz kvazidemokratske institucije i procese postaviti na čelo da njima upravlja i kojeg će oni da sleduju.

    5. Podanici
    Diktator nikada nije jedinka. On mora da ima svoje verne podanike koji će izvršavati naređenja vrhovnog vođe iako znaju da je to možda neispravno bez mnogo zapitkivanja. Osoba koja im se suprotstavi završava u zatvori što je slučaj i sa Aleksandrom Vučiće. Svako ko mu se suprotstavi iz njegovih redova bude etiketiran kao kriminalac i potom završi u zatvoru bez utemeljenih dokaza. Svaki diktator je pao sa čela države kada mu je narod odbio poslušnost.

    6. Moć
    Gorenavedeni koraci uzrokuju da samo jedna osoba u državi dobije ogromnu moć. Ta moć može biti konstruktivna ili destruktivna. Istorija nalaže da se velika moć nikada nije konstruktivno koristila.

    7. Vrhovna vlast
    Svaki diktator mora da ima vrhovnu moć. Prvi potpredsednik Vlade nije vrhovno mesto u državi. Izbori su raspisani da Aleksandar Vučić postane premijer. Predsednik države ima samo ceremonijalnu ulogu u Srbiji jer su mu nadležnosti Ustavom organičene. Predsednik Skupštine, u ovom slučaju, Nebojša Stefanović, ne predstavlja nikakav autoritet iako je Narodna Skupština vrhovno telu u Srbiji. Međutim, vladavina je prepuštena Vladi. Aleksandar Vučić upravo pretenduje na mesto predsednika Vlade, a Skupština je tu samo da “demokratski” verifikuje njegovu samovolju.

    8. Ulivanje straha
    Svi diktatori ulivaju strah. Svaki protivnik režimu jednog diktatora biva uhapšen i zatvoren. Međutim, da bi ta hapšenja bila opravdana, potrebno je da diktator ima čvrste dokaze za optužnicu što nikako nije slučaj sa Aleksandrom Vučićem. Gotovo svi politički protivnici koje je uhapsio nalaze se na slobodi jer ne postoje čvrsti dokazi za optužnicu. To nam govori da je reč o klasičnom ulivanju straha.

    9. Kontrola vojske i bezbednosnih snaga
    Kako bi jedan dikatator zaštitio svoju poziciju na čelu države, potrebno je da u svojim rukama pod kontrolom drži organe bezbednosti. Vučić je bio ministar odbrane, ali je podneo ostavku. Međutim, ostao je na čelu protivustavnog tela koje nosi naziv “Biro za koordinaciju bezbednosnih službi”.

    10. Ličnost i ego
    Svaki diktator je bio poznat po svojoj ličnosti i egoizmu. Egoizam Aleksandra Vučića je neopisiv. Do te granice da je raspisao vanredne izbore samo godinu i po dana nakon redovnih izbora kako bi on i njegova stranka zauzeli vrhovne položaje u državi bez potrebe stvaranja koalicije sa ostalim strankama.

    Aleksandar Vučić je ipak kadar Vojislava Šešelja od kojeg je i naučio zanat.

  2. #2

    Odgovor: Vučićev plan

    Mislim da bi bilo lepo da za svoje kopi pejst teme (Šetnja za Vojvodinu), ali i ovu, navedeš izvor odakle si ih kopirao, ili da se bar malo potrudiš i daš neki svoj pečat svemu tome. Ovako, odišeš botovsko trolovskim mentalitetom u svom nastojanju promovisanja političkih ideja svoje partije i blaćenju političkih konkurenata.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  3. #3

    Odgovor: Vučićev plan

    Ok je to sto braniš velikog vođu.....

  4. #4

    Odgovor: Vučićev plan

    Зашто своју плату не зарађујеш на неком другом месту него овде?
    Пас ће те увек разумети

  5. #5

    Odgovor: Vučićev plan

    Kakvu plata nisam vojnik nijedne partije...samo realan!!

  6. #6

    Odgovor: Vučićev plan

    Citat NexNex kaže: Pogledaj poruku
    Ok je to sto braniš velikog vođu.....
    Naravno da ne branim Vučića. Imam niz primedbi na njegov rad kao predsednika vlade i to suštinskih. Ali, ovde se radi o nečemu drugom. Kompletnu temi si kopirao (ne navodeći tu činjenicu), bez ikakvih ličnih smernica, komentara ili propratnog teksta. Time ne samo što potcenjuješ forumaše, već i sebe na neki način legitimišeš kao mogućeg neznalicu. Da zlo bude još veće, odmah postavljaš temu Šetnja za Vojvodinu. Ista stvar kao i sa ovom - 100 % kopi pejst. Šta to može da nam kaže? Pa da si verovatno trol, odnosno bot. Bez svojih stavova, mišljenja i elementarnog obrazovanja, već da si najverovatnije "vojnik" u službi svojih političkih istomišljenika koji disciplinovano obavlja svoj partijski zadatak na netu. Prema tome imam izraziti negativan stav .
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  7. #7

    Odgovor: Vučićev plan

    Vucic je covek osrednje inteligencije i osrednjeg znanja. Pojma nema o diplomatiji, taktici, pa ni o ponasanju. Bahati pacenik, zeljan priznanja.
    Tuzno je da je predsednik drzave jos manji, po svakoj meri. Iskreno, stidim se ovakvog vodjstva. Sramota me!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  8. #8

    Odgovor: Vučićev plan

    Milošević ili Vučić u čemu je razlika??
    Ti si momento očigledno neki naduvani štreber,filozof sta god imaš dobru gajbu platu od 100.000 din prodajes maglu dok narod oko tebe crkava od gladi...e ja prema tome imam izrazito negativan stav.

  9. #9

    Odgovor: Vučićev plan

    Citat NexNex kaže: Pogledaj poruku
    Milošević ili Vučić u čemu je razlika??
    Ti si momento očigledno neki naduvani štreber,filozof sta god imaš dobru gajbu platu od 100.000 din prodajes maglu dok narod oko tebe crkava od gladi...e ja prema tome imam izrazito negativan stav.
    To nije bitno. Ni da li sam ja naduvani štreber, filizof ili šta već, a ni ostalo. Važno je da je ovo mesto za razmenu argumentovanih mišljenja o različitim stvarima pa i o politici. I nije čak problem ni tema o Vučiću kao diktatoru. Naprotiv. Verujem da za tako nešto ima podosta razloga. Problem je po meni nešto drugo, a pre svega tvoja loša namera. Ti nikako da objasniš moje primedbe o tvojim kopi pejst manirima, ili da bar pokušaš da bilo šta svojim rečima obrazložiš kako o Vučiću kao diktatoru, tako i ugroženosti Vojvodine u drugoj tvojoj temi.

    Dakle, daj nam neke argumente i svoja mišljenja pa da diskutujumo, a ne da kvalifikujemo jedan drugog.

    A, to za gajbu, platu i glad.... Skoro da delim tvoje mišljenje, jer kamo sreće da je to kao što ti misliš.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  10. #10

    Odgovor: Vučićev plan

    Em ima "negativan stav", em kopira (moj profa je prepisivanje od neukih znao okarakterisati kao umnožavanje gluposti), em je i nepismen!
    Naravno...za svoj nizak položaj na društvenoj lestvici MORA biti kriv neko drugi, a najpogodniji je uvek trenutni vođa. Jbt...kakav je to vođa koji nije uvideo takav potencijal u njemu ?
    Mada...tajming i pokrenute teme ipak sugerišu da ga je neki bivši vođa "pravilno vrednovao".
    Šta ćeš...to je subina svih slepih podanika. Čim vođa zglajzne, ovce se pogube.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •