Koja religija je iznad drugih ? - Strana 4
Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234
Prikaz rezultata 46 do 59 od ukupno 59
  1. #46

    Odgovor: Koja religija je iznad drugih ?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    .... da su ljudi genetski predodredjeni da budu dobri ili da postanu zli.
    Arijevci su predodređeni da vladaju drugima; ne-arijevci da se nad njima vlada?!

    Teoriju o predodređenosti da neko bude zao postavio je Italijan Čezare Lombrozo (1835 –1909.) osnivač teorije o urođenom zločincu ali ju je pod kritikama ublažio.
    Zbog te teorije smatraju ga neki za bliskog ideologiji fašizma.

  2. #47

    Odgovor: Koja religija je iznad drugih ?

    Citat nenad.bds kaže: Pogledaj poruku

    Arijevci su predodređeni da vladaju drugima; ne-arijevci da se nad njima vlada?!

    Teoriju o predodređenosti da neko bude zao postavio je Italijan Čezare Lombrozo (1835 –1909.) osnivač teorije o urođenom zločincu ali ju je pod kritikama ublažio.
    Zbog te teorije smatraju ga neki za bliskog ideologiji fašizma.
    Rekao sam ljudi su predodredjeni, a ne ovaj ili onaj narod ili rasa je predodredjena. Psihopata i ubica ima tacno tamo gde ih ima.
    Predodredjenost po kojoj svaki covek zivi tacno tamo gde zivi i desava mu se tacno to sto mu se desava nije teorija nego cinjenicna stvarnost.
    Zove se - sudbina i predstavlja tacno to sto se svakome desava po uzrocno - posledicnom zakonu.
    Fasisti su morali da se dese, da nisu - ne bi i h bilo, isto vazi i za njihove zrtve.
    Ako zelis da shvatis kako stvarnost funkcionise moras da izbacis emotivno razmisljanje i upotrebis racionalno.
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  3. #48

    Odgovor: Koja religija je iznad drugih ?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    " ljudska kultura " je samo fraza koja predstavlja verovanje da covek ima zaslugu ili odgovornost za bilo sta sto misli kaze i radi a religioznost je samo jedan oblik i forma verovanja.
    " Koren " ili Uzrok bilo cega ce zauvek ostati nepoznat, posto ne postoji mogucnost pronalazenja uzroka svih posledica.
    " socijalna psihologija ' je sistem verovanja bas kao sto je to i religija. Taj " odgovor " se tebi dopada, bas kao sto se i religioznim ljudima dopada
    " odgovor " koji im serviraju njihovi propovedaci njihovih bajki.
    Neistina / mitologija ne moze da evoluira posto zauvek ostaje to sto je oduvek i bila, bas kao sto je i covek oduvek bio i bice to sto jeste.

    Ocigledno ti nije jasno da je jedina vrednost koju covek ima - zivot, a sve ostale lazne vrednosti su samo subjektivna misljenja.

    Koja je razlika izmedju coveka koji veruje u jevrejsku bajku o Isusu Hristu i tebe koji verujes u bajku o slobodnoj volji ?
    Koliko tvoj zivot vredi vise od zivota bilo kog drugog coveka ?

    Covek je kreacija ( nesto sto je doslo u postojanje delovanjem nepoznate sile ). Nije sam sebe stvorio i zato nema zaslugu i odgovornost za bilo sta.

    Pitanje ove teme je pokrenuto upravo da objasni da nema coveka koj iznad drugog coveka.
    Mislim da ti uopšte ne razumeš stvarnost i da sebe, verovatno nesvesno, doživljavaš jedinim licenciranim "kreatorovim" tumačem u ovom delu kosmosa, čime svoju oštricu kritike, koju svima nama tako obilato deliš kroz neke kvazi racionalne lekcije, potpuno redukuješ na nivo sprdnje i gomile nesuvislih besmislica, koje koristiš sa atributima aksioma, odnosno bezuslovne istine. Pošto imaš negativan stav prema nauci, ali i različitim religisjkim postavkama, što je, naravno, tvoje pravo, takav tvoj odnos prema stvarnosti isključuje (skoro) sve nas kao moguće diskutante u bilo kakvoj iole ozbiljnoj raspravi na ovoj temi, jer samo ti i jedino ti sve znaš i imaš odgovor za sve. Pa, DzuPiter, srećno ti bilo.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  4. #49

    Odgovor: Koja religija je iznad drugih ?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku

    Mislim da ti uopšte ne razumeš stvarnost i da sebe, verovatno nesvesno, doživljavaš jedinim licenciranim "kreatorovim" tumačem u ovom delu kosmosa, čime svoju oštricu kritike, koju svima nama tako obilato deliš kroz neke kvazi racionalne lekcije, potpuno redukuješ na nivo sprdnje i gomile nesuvislih besmislica, koje koristiš sa atributima aksioma, odnosno bezuslovne istine. Pošto imaš negativan stav prema nauci, ali i različitim religisjkim postavkama, što je, naravno, tvoje pravo, takav tvoj odnos prema stvarnosti isključuje (skoro) sve nas kao moguće diskutante u bilo kakvoj iole ozbiljnoj raspravi na ovoj temi, jer samo ti i jedino ti sve znaš i imaš odgovor za sve. Pa, DzuPiter, srećno ti bilo.
    Ja ne mislim nego znam da je sve sto si o mojim recima ( i o meni ) potpuno neosnovano i blage veze sa onim sto sam rekao i samnom - nema.
    Kakav " kreatorov " tumac, o cemu ti pricas ?
    Kakva kritika, koga ja kritikujem ?
    Uopste mi nije jasno odakle ti uopste crpis inspiraciju za ovakve neistine o meni ?!?

    Apsolutno sve sto sam rekao bilo kome ne izlazi iz okvira cinjenice da nijedan covek nema odgovornost ili zaslugu za sve sto misli, kaze ili uradi, sto naravno vazi i za mene. Tako da mi stvarno nije jasno gde ti vidis da ja sebe isticem u bilo kakvom obliku i formi ili bilo koga kritikujem u bilo kakvom obliku i formi.
    " Negativan stav prema Nauci " - smesno. Nauka i naucni metod je jedina alatka ljudske svesti.
    To sto si ti utripovao da je psihologija ( u bilo kom obliku i formi ) - nauka, zbog toga ja imam " negativan stav prema nauci " ?!?

    To bi bilo isto kao kada bi mi " Savest " rekao da ja imam negativan stav prema jehovinim svedocima zato sto ne vidim da taj njihov " Jehova " postoji.

    Tebe iz debate ( a ne diskusije ) samnom moze da izbaci jedino nedostatak racionalnih argumenata za to sto tvrdis.
    Upravo zato na ovakav nacin izbegavas da odgovoris na pitanja koja sam ti postavio i koja se direktno odnose na tvoje iracionalne tvrdnje na koje sam ukazao.

    6 godina nisam bio na ovom forumu, koji polako umire zahvaljujuci stavu kao sto je tvoj.
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  5. #50

    Odgovor: Koja religija je iznad drugih ?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    ...
    Covek je kreacija ( nesto sto je doslo u postojanje delovanjem nepoznate sile ). Nije sam sebe stvorio i zato nema zaslugu i odgovornost za bilo sta.
    Mene su stvorili moji mati i otac. Moja žena i ja smo stvorili našu decu. I za to samo nas dvoje imamo zaslugu i veliku odgovornost. A ako ti tvrdiš drugačije, ti si lažovčina i spletkaroš. A ako si mislio da kažeš nešto drugo, preciznije se izražavaj.

    Pitanje ove teme je pokrenuto upravo da objasni da nema coveka koj iznad drugog coveka.
    Sem što stavljaš nepotrebne razmake pre i posle znakova interpunkcije, čini mi se da dobro vladaš srpskim jezikom, tako da mi je totalno nejasno kako si mogao da povežeš citirano objašnjenje (čovek iznad drugog čoveka), te naslov teme i uvodni post u kojem se ne čovek ni ne spominje?!?

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  6. #51

    Odgovor: Koja religija je iznad drugih ?

    Moje mišljenje je da je svaka religija zla. U stvari, religija nije, nego njeni rukovodioci.
    Nije samo religija obuhvaćena, nego, socijalizam, komunizam, fašizam i da ne nabrajam, jer je vode zli ljudi i pastva bi sve učinila da bi zadovoljila "Bogove". Njihove vođe lepo upakuju "istinu", te pastvi govori, šta im valja činiti.
    'bem ti Alahu ekber... U ime krsta... S' verom u Boga... Jehova će doći... Tito, patija, omladina, akcija... letujmo u Srbiji...
    Elem, zbog svoje porodice bih postao zver, jer znam da čuči u meni i toga sam svestan.
    Poruku je izmenio Eugen Grafvajer, 18.06.2015 u 11:02 Razlog: dodatak

  7. #52

    Odgovor: Koja religija je iznad drugih ?

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Mene su stvorili moji mati i otac. Moja žena i ja smo stvorili našu decu. I za to samo nas dvoje imamo zaslugu i veliku odgovornost. A ako ti tvrdiš drugačije, ti si lažovčina i spletkaroš. A ako si mislio da kažeš nešto drugo, preciznije se izražavaj.
    I ja imam bioloske roditelje, i ja sam roditelj ( slika mog deteta je slika mog profila ).
    Nijedan covek nije stvorio sam sebe i sve svoje karakteristike, atribute, talente, instikte, nagone...... tako da nema zaslugu ili odgovornost
    za sve sto misli, kaze i uradi.
    To je naucna / racionalna observacija svega postojeceg ( ciji je segment i covek sa svim u vezi sa njim ) koja se fokusira na Silu ( uzrok pokreta i promene ) koja kontrolise uzroke i posledice koji dovode do svega postojeceg.
    Ta Sila je stvorila i egoizam ( umisljenost / verovanje coveka da - on ima znacaj / zaslugu i odgovornost ) kojim si ti ocigledno konzumiran.
    Da li ti je oko toga jos nesto nejasno ?


    Sem što stavljaš nepotrebne razmake pre i posle znakova interpunkcije, čini mi se da dobro vladaš srpskim jezikom, tako da mi je totalno nejasno kako si mogao da povežeš citirano objašnjenje (čovek iznad drugog čoveka), te naslov teme i uvodni post u kojem se ne čovek ni ne spominje?!?
    Tako sto svaka religija ( njeni konzumenti ) mora da tvrdi da je njena prica stvarnost, a ostali ljudi zive u lazi. ( a to znaci " biti iznad drugog " )

    Kako se " covek ni ne pominje " u uvodnom postu ?!? Religija ne postoji izvan coveka, kojeg sam i pomenuo u tom postu kao " vernici ".

    Ovo je samo jos jedan od mnogobrojnih primera gde se iznose komentari o mojim recima i meni koji blage veze nemaju sa mojim recima ili samnom.
    Citat Eugen Grafvajer kaže:
    Moje mišljenje je da je svaka religija zla. U stvari, religija nije, nego njeni rukovodioci.
    Nije samo religija obuhvaćena, nego, socijalizam, komunizam, fašizam i da ne nabrajam, jer je vode zli ljudi i pastva bi sve učinila da bi zadovoljila "Bogove". Njihove vođe lepo upakuju "istinu", te pastvi govori, šta im valja činiti.
    'bem ti Alahu ekber... U ime krsta... S' verom u Boga... Jehova će doći... Tito, patija, omladina, akcija... letujmo u Srbiji...
    Elem, zbog svoje porodice bih postao zver, jer znam da čuči u meni i toga sam svestan.
    Misljenje je pozitivan ili negativan stav o necemu / nekome. Ti nisi mogao da nemas misljenje koje imas, ali to nije stvarnost.
    Stvarnost je utemeljena u cinjenici da nisu svi konzumenti svih religija i doktrina - psihopate i ubice ( zli ).

    Ti cak i racionalnu opciju srpskih poreskih obveznika da letuju u Srbiji zbog dobijanja poreskih olaksica vidis kao - zlo. ?!?
    Jel' tebi to zvuci kao poziv da ljudi vrse teroristicke napade po letovalistima van Srbije, pa da se vrate i letuju u Srbiji ?

    Jedna stvar je misliti da mozes da budes Zvezda Granda ili zver a sasvim druga je biti Zvezda Granda ili zver.
    Poruku je izmenio DzuPiter, 19.06.2015 u 15:27
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  8. #53

    Odgovor: Koja religija je iznad drugih ?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Citat Eugen Grafvajer kaže:
    Moje mišljenje je da je svaka religija zla. U stvari, religija nije, nego njeni rukovodioci.
    Nije samo religija obuhvaćena, nego, socijalizam, komunizam, fašizam i da ne nabrajam, jer je vode zli ljudi i pastva bi sve učinila da bi zadovoljila "Bogove". Njihove vođe lepo upakuju "istinu", te pastvi govori, šta im valja činiti.
    'bem ti Alahu ekber... U ime krsta... S' verom u Boga... Jehova će doći... Tito, patija, omladina, akcija... letujmo u Srbiji...
    Elem, zbog svoje porodice bih postao zver, jer znam da čuči u meni i toga sam svestan.
    Misljenje je pozitivan ili negativan stav o necemu / nekome. Ti nisi mogao da nemas misljenje koje imas, ali to nije stvarnost.
    Stvarnost je utemeljena u cinjenici da nisu svi konzumenti svih religija i doktrina - psihopate i ubice ( zli ).

    Ti cak i racionalnu opciju srpskih poreskih obveznika da letuju u Srbiji zbog dobijanja poreskih olaksica vidis kao - zlo. ?!?
    Jel' tebi to zvuci kao poziv da ljudi vrse teroristicke napade po letovalistima van Srbije, pa da se vrate i letuju u Srbiji ?

    Jedna stvar je misliti da mozes da budes Zvezda Granda ili zver a sasvim druga je biti Zvezda Granda ili zver.
    Rek'o ja malopre da sam seljak i da fraze u fazonu: "Imam mišljenje koje nemam, stvarnost, koja nije stvarnost, racionalni argumenti i ostala jezička izdrkavanja iz pera filozofa", kod mene ne piju vodu.
    Nisi glupav a ni nepismen al' voliš crteže. 'vataš se za reč, tu sam slab a crtam još lošije. Ni pismenos' mi ne leži al' sam pokuš'o objasnit' moje viđenje, kada se gomila okupi oko nekog totema i idola i počnu mu se klanjat'. Da im taj idol kaže: "Skoči u bunar, jer je to za tvoje dobro", oni bi skočili. A to je suština mog pisanja.
    21. vek.
    ... mis'iiim...
    U životu sam se nagled'o prodavanja magle a s vremena na vreme, kada je pauk poč'o zavirivat u buđelar i ja prodav'o maglu. Ne kažem da je nikada nisam kupio, mor'o sam, zbog nauka a sada sam nagur'o u guzicu dosta godina i kod mene ta vrsta marketinga ne prolazi. Racionalnost kupovine magle da bi' mi bilo lakše.
    ... mis'iiim...

    Baćo, mani se moje filozofije, ja se ne pačam u tvoju.

  9. #54

    Odgovor: Koja religija je iznad drugih ?

    Citat Eugen Grafvajer kaže: Pogledaj poruku
    Rek'o ja malopre da sam seljak i da fraze u fazonu: "Imam mišljenje koje nemam, stvarnost, koja nije stvarnost, racionalni argumenti i ostala jezička izdrkavanja iz pera filozofa", kod mene ne piju vodu.
    Nisi glupav a ni nepismen al' voliš crteže. 'vataš se za reč, tu sam slab a crtam još lošije. Ni pismenos' mi ne leži al' sam pokuš'o objasnit' moje viđenje, kada se gomila okupi oko nekog totema i idola i počnu mu se klanjat'. Da im taj idol kaže: "Skoči u bunar, jer je to za tvoje dobro", oni bi skočili. A to je suština mog pisanja.
    21. vek.
    ... mis'iiim...
    U životu sam se nagled'o prodavanja magle a s vremena na vreme, kada je pauk poč'o zavirivat u buđelar i ja prodav'o maglu. Ne kažem da je nikada nisam kupio, mor'o sam, zbog nauka a sada sam nagur'o u guzicu dosta godina i kod mene ta vrsta marketinga ne prolazi. Racionalnost kupovine magle da bi' mi bilo lakše.
    ... mis'iiim...

    Baćo, mani se moje filozofije, ja se ne pačam u tvoju.
    Tvoja je stvar da imas misljenje da si ti seljak. Nemam pojma cije su te nakaradne fraze koje si naveo. Ili sta kod tebe pije vodu ili, i to me stvarno ne zanima.

    .Ovo nije tvoj blog na kojem komentari nisu dozvoljeni, nego javni forum koji ima svoja pravila koja regulisu postove clanova.......
    Postavio si kontradiktornost nekog drugog coveka, i na to sam izneo komentar koji sam morao da iznesem, u skladu sa pravilnikom foruma...
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  10. #55

    Odgovor: Koja religija je iznad drugih ?

    Vidi, možda to što ti želiš da kažeš i ima smisla, ali se izražavaš veoma konfuzno i nejasno, tako da do tog smisla ne mogu da prodrem. Ne verujem da je u pitanju samo moja inteligencija, jer vidim da se i drugi, za koje (neke) znam da su veoma inteligentni, ne slažu sa tobom, ne razumeju te.

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    ...
    Nijedan covek nije stvorio sam sebe i sve svoje karakteristike, atribute, talente, instikte, nagone...... tako da nema zaslugu ili odgovornost
    za sve sto misli, kaze i uradi.
    Zaista ne mogu da verujem da misliš baš ono što si napisao!!!
    Pa što u zatvorima nema mesta, ako niko nema odgovornost za učinjeno?!?


    To je naucna / racionalna observacija svega postojeceg ( ciji je segment i covek sa svim u vezi sa njim ) koja se fokusira na Silu ( uzrok pokreta i promene ) koja kontrolise uzroke i posledice koji dovode do svega postojeceg.
    Ta Sila je stvorila i egoizam ( umisljenost / verovanje coveka da - on ima znacaj / zaslugu i odgovornost ) kojim si ti ocigledno konzumiran.
    Da li ti je oko toga jos nesto nejasno ?
    Naučna ili racionalna observacija? Racionalna ne mora da bude i naučna. A nauka koja izučava silu zove se fizika. Bajdvej, iz fizike sam imao odlične ocene, koje sam dobijao na razumevanje, a ne na učenje na pamet. Nikada, ni jedan profesor mi nije spomenuo u istoj rečenici, a poprilično sam siguran, ni u istoj lekciji silu i egoizam, tako da zaista ne znam o čemu pričaš. I koliko god to tebi bilo očigledno, nemam poima ko, odnosno šta me je to konzumiralo?!?


    Tako sto svaka religija ( njeni konzumenti ) mora da tvrdi da je njena prica stvarnost, a ostali ljudi zive u lazi. ( a to znaci " biti iznad drugog " )

    Kako se " covek ni ne pominje " u uvodnom postu ?!? Religija ne postoji izvan coveka, kojeg sam i pomenuo u tom postu kao " vernici ".
    Pa onda kaži koji je vernik iznad drugog vernika, a ne čovek!!! Ili možda misliš da ateisti nisu ljudi?!?


    Ovo je samo jos jedan od mnogobrojnih primera gde se iznose komentari o mojim recima i meni koji blage veze nemaju sa mojim recima ili samnom.
    ...
    Slušaj sinko, još nisam pročitao ni jedan komentar koji se u potpunosti slaže sa nekim tvojim komentarom, a to mi govori, ne da nemaš istomišljenika, nego da se ti ne izražavaš jasno, da loviš u mutnoj vodi. I nemoj da vređaš tuđu (moju) inteligenciju, jer kao, neko nije dobro protumačio tvoje reči. Razmisli malo, možda je tvoje izražavanje u pitanju.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  11. #56

    Odgovor: Koja religija je iznad drugih ?

    Huh..ovde ima podosta što je malo labavo utemeljeno.
    "Čovek je predodređen"? Čovek može biti prema nečemu naklonjeniji ili odbojniji ali to uopšte nije ikakva garancija da će baš tako i postupiti. Čovek ima izbor a samim tim povlači i odgovornost za svoja dela i postupke. Prema tome uopšte ne pije vodu tvoja tvrdnja da " čovek nije zaslužan za bilo šta i samim tim nije ni odgovoran". Nadam se da shvataš da mi možemo biti rođeni sa nekim genima ali da dobar deo onoga šta postanemo zavisi i od vaspitanja, okruženja, naših iskustava.
    Pominješ da je sudbina ključ svega? Nešto će se desiti ma šta mi kao pojedinci uradili?
    Vidiš..ja sudbinu shvatam pre kao MOGUĆNOST (mnogo toga vodi ka nečemu) ali upravo naša svest, naši kodeksi mogu biti jezičak na tasu gde će prevagnuti.
    Potpuno se slažem sa Adrijanom da čitajući te (sve napisano se odnosi na Džu Pitera) ostaje podosta toga nejasno. Sam tvoj nastup na primer...deluje slično mnogim rodonačelnicima pokreta koji su promenili svet, doduše nagore. Sholastički, prepuno aksioma, nadmeno, "sa visine"...kao da podučavaš podređene, decu, osobe koje su intelektualno ispod tebe jer " ne vide tvoju vrednost". Ukoliko ne veruješ u rečeno probaj da nekome pročitaš šta si sam napisao ali mu nemoj reći da si to ti rekao. Nastup, izbor reči, stav, prozivke sve govori u prilog već rečenom.
    Ukoliko zaista imaš želju i volju da razmeniš mišljenje onda ovo što si pisao ovih dana nije način.
    Da ne pominjem da si čak našao da budeš "sudija" zašto forum odumire!?! Pa sigurno nije zbog pisanja Mementa već će pre biti zbog pisanja nekih koji NE TREBAJU razmenu mišljenja već forum koriste umesto čuvenog "Ogledalce, ogledalce...ko je naj..".
    Pozdrav i razmisli da li ostali forumaši greše kada kažu da si nejasan, isključiv i sa diskutabilnim stavovima.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  12. #57

    Odgovor: Koja religija je iznad drugih ?

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Vidi, možda to što ti želiš da kažeš i ima smisla, ali se izražavaš veoma konfuzno i nejasno, tako da do tog smisla ne mogu da prodrem. Ne verujem da je u pitanju samo moja inteligencija, jer vidim da se i drugi, za koje (neke) znam da su veoma inteligentni, ne slažu sa tobom, ne razumeju te.
    Ne razumem sta zelis da kazes sa " izrazavas se veoma konfuzno i nejasno ", za to je potrebno da mi objasnis / citiras sta je nejasno.
    Jos nisam upitan da razjasnim sta je u onome sto sam rekao nerazumljivo.

    Zaista ne mogu da verujem da misliš baš ono što si napisao!!!
    Pa što u zatvorima nema mesta, ako niko nema odgovornost za učinjeno?!?
    Zato sto mesas ljudska misljenja o nacinu uredjivanja drustava sa cinjenicama vezanih za covekovo funkcionisanje.
    U zatvorima nema mesta zato sto u razlicitim drustvima postoje razlicita vidjenja nepostojecih odgovornosti coveka.
    Takvi zakoni su morali da postoje da bi ljudske zajednice mogle da dodju tacno tu gde jesu na taj nacin na koji su dovde dosle.
    Ti i dalje ne shvatas sta ja govorim o cinjenicama da ljudi nisu sami sebe stvarali da bi realno imali odgovornost za ono sto misle, kazu ili urade.
    Da li mozes da mi objasnis sta je tebi tu nejasno ?
    Sta ti je nejasno u shvatanju odgovornosti za ljude koji su rodjeni sa svojom unikatnom genetskom strukturom koja odredjuje sta ce oni misliti, kazati ili uraditi ?!?

    Naučna ili racionalna observacija? Racionalna ne mora da bude i naučna. A nauka koja izučava silu zove se fizika. Bajdvej, iz fizike sam imao odlične ocene, koje sam dobijao na razumevanje, a ne na učenje na pamet. Nikada, ni jedan profesor mi nije spomenuo u istoj rečenici, a poprilično sam siguran, ni u istoj lekciji silu i egoizam, tako da zaista ne znam o čemu pričaš. I koliko god to tebi bilo očigledno, nemam poima ko, odnosno šta me je to konzumiralo?!?
    I naucna ( posto se bavi posmatranjem, analiziranjem i ponavljanjem onoga sto se desava ) i racionalna ( posto se bavi samo onim sto se desava u stvarnosti ). Fizika se bavi poznatim silama, nema nauke koja moze da otkrije zasto su se rodili bas ti ljudi koji su se rodili i zasto je stvoreno sve ostalo sto je stvoreno, to ce zauvek ostati nepoznato, A posto je sila - uzrok pokreta i promene koja je izazvala te pokrete i te promene, ta sila ce ostati zauvek nepoznata.
    Kao sto rekoh fizika ( a ni jedna druga nauka ) se ne bavi uzrokom koji je dao coveka kao posledicu ( ili bilo sta drugo ).
    Egoizam je verovanje coveka da ima znacaj i da ima zaslugu ili odgovornost za sve o sebi.
    Posto nisi svestan da covek u stvarnosti nema zaslugu i odgovornost posto nije sam sebe uzrokovao, konzumiran si verovanjem da ima.
    Nije to nista strasno ili pogresno, ali jeste tako. Bar ti egoizam nije nepoznata karakteristika coveka.
    Pa onda kaži koji je vernik iznad drugog vernika, a ne čovek!!! Ili možda misliš da ateisti nisu ljudi?!?
    Pa nijedan, svi su obmanuti verovanjem da jesu. Ateisti su ljudi koji nemaju teisticka verovanja u lazne imaginarne bogove, ali uglavnom veruju u slobodnu volju ( u koju veruju i vernici ) a to je takodje " lazni bog " kao sto sam to i objasnio u primeru uzroka koji stvara ljude takvim kakvi su.
    Slušaj sinko, još nisam pročitao ni jedan komentar koji se u potpunosti slaže sa nekim tvojim komentarom, a to mi govori, ne da nemaš istomišljenika, nego da se ti ne izražavaš jasno, da loviš u mutnoj vodi. I nemoj da vređaš tuđu (moju) inteligenciju, jer kao, neko nije dobro protumačio tvoje reči. Razmisli malo, možda je tvoje izražavanje u pitanju.
    Pa kako ocekujes da bilo ko shvati sta govorim ( a ne " da se slaze samnom ", posto se ljudi mogu slagati samo u misljenjima, koja ja ovde retko iznosim ) kada je ucauren u verovanju koje objasnjavam, a to se ljudima ne dopada. Ljudi jednostavno nisu sposobni da shvate da oni ne kontrolisu svoje zivote, i kada im to kazem - " otvatraju se vrata pakla " i u nedostatku protivargumenta napada se moja licnost da bi se zastitile njihove ( koje ja uopste ne napadam )
    Citat Sivi kaže:
    Huh..ovde ima podosta što je malo labavo utemeljeno.
    "Čovek je predodređen"? Čovek može biti prema nečemu naklonjeniji ili odbojniji ali to uopšte nije ikakva garancija da će baš tako i postupiti. Čovek ima izbor a samim tim povlači i odgovornost za svoja dela i postupke. Prema tome uopšte ne pije vodu tvoja tvrdnja da " čovek nije zaslužan za bilo šta i samim tim nije ni odgovoran". Nadam se da shvataš da mi možemo biti rođeni sa nekim genima ali da dobar deo onoga šta postanemo zavisi i od vaspitanja, okruženja, naših iskustava.
    Pominješ da je sudbina ključ svega? Nešto će se desiti ma šta mi kao pojedinci uradili?
    Vidiš..ja sudbinu shvatam pre kao MOGUĆNOST (mnogo toga vodi ka nečemu) ali upravo naša svest, naši kodeksi mogu biti jezičak na tasu gde će prevagnuti.
    Potpuno se slažem sa Adrijanom da čitajući te (sve napisano se odnosi na Džu Pitera) ostaje podosta toga nejasno. Sam tvoj nastup na primer...deluje slično mnogim rodonačelnicima pokreta koji su promenili svet, doduše nagore. Sholastički, prepuno aksioma, nadmeno, "sa visine"...kao da podučavaš podređene, decu, osobe koje su intelektualno ispod tebe jer " ne vide tvoju vrednost". Ukoliko ne veruješ u rečeno probaj da nekome pročitaš šta si sam napisao ali mu nemoj reći da si to ti rekao. Nastup, izbor reči, stav, prozivke sve govori u prilog već rečenom.
    Ukoliko zaista imaš želju i volju da razmeniš mišljenje onda ovo što si pisao ovih dana nije način.
    Da ne pominjem da si čak našao da budeš "sudija" zašto forum odumire!?! Pa sigurno nije zbog pisanja Mementa već će pre biti zbog pisanja nekih koji NE TREBAJU razmenu mišljenja već forum koriste umesto čuvenog "Ogledalce, ogledalce...ko je naj..".
    Pozdrav i razmisli da li ostali forumaši greše kada kažu da si nejasan, isključiv i sa diskutabilnim stavovima.
    Ima raznih faktora koji uticu na sve sto covek misli, kaze ili uradi ( od sebe samog pa do okruzenja ), svi ti faktori ( posledice ) su predodredjeni uzrocima koji su do njih doveli.
    Nijednom coveku ili svemu stalom u postojanju se nije desilo nesto " sto je moglo da se desi ", nego se uvek desavalo samo ono sto je moralo da se desi. iluzija o izboru ( " slobodnoj volji " ) je utemeljena na verovanju da je moglo da se desi nesto drugo.
    Kako covek moze da ima " izbor " kada nije imao izbor da se rodi sa karakteristikama sa kojim je rodjen ( koje odredjuju sta ce da radi ) ili sa okruzenjem koje je takodje moralo da bude tacno takvo kakvo je ?
    Ljudi nisu stvoreni na fabrickoj traci, nego su svi apsolutno unikatni, dvoje dece sa potpuno identicnim vaspitanjem i okruzenjem mogu da budu potpuno drugaciji ljudi, potpuno drugacije da misle, govore i rade. Sto je dokaz da vaspitanje ili okruzenje blage veze nemaju sa karakteristikama ljudi.
    Potpuno ignorises da sam rekao da je sudbina tacno to sto se svakom coveku desilo, apsolutno bez obzira kako se to desilo.
    Potpuno ignorises cinjenicu da u svemu sto sam rekao nema nijedne reci koja u bilo kom obliku i formi govori o mom znacaju.
    Daj mi samo jedan primer nebuloze da ja bilo sta govorim " nadmeno, sa visine " .
    Sve sto sam rekao je 100% u skladu sa pravilnikom foruma, apsolutno nikoga ne napadam, samo iznosim objasnjenja onoga sto vidim,
    a to sto se to tebi i ostalima koji imate pogresnu sliku o mojim recima i meni - ne dopada, ja sa tim apsolutno nemam nista.
    Stvarno mi nije jasno gde ti vidis da moje reci bilo koga cine " podredjenim ", " intelektualno nizim ", " prozvanim " ?!?
    O kojem mom " misljenju " ti pricas, da li bi bio ljubazan da mi navedes bar jedno ?

    Izneo sam cinjenicu o odumiranju ovog foruma, stav " mementa " je ucutkujuci. Ko voli da dodje na ovaj forum da bi mu ta i toj osobi slicni clanovi govorili da ne govore to sto govore - posto se to njima ne dopada ?!?
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  13. #58

    Odgovor: Koja religija je iznad drugih ?

    Ne meRRem ja više ovo pratit'.

  14. #59

    Odgovor: Koja religija je iznad drugih ?

    Citat Eugen Grafvajer kaže: Pogledaj poruku
    Ne meRRem ja više ovo pratit'.
    Ako se desi globalna depresija bar cemo znati sta je tvoje nemerrenje pokrenulo.
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234

Slične teme

  1. Sitnica koja vas izdvaja od drugih..
    Autor yige_gui u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 458
    Poslednja poruka: 12.04.2020, 20:56
  2. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 31.07.2011, 14:37
  3. Religija/stil života
    Autor psssst u forumu Religija
    Odgovora: 65
    Poslednja poruka: 27.10.2010, 07:02
  4. Religija i nauka
    Autor Turkmenbashi u forumu Religija
    Odgovora: 88
    Poslednja poruka: 21.10.2010, 17:22
  5. Celibat, apstinencija i religija
    Autor dragan1951 u forumu Religija
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 10.10.2010, 18:17

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •